Ruské bombardéry ďalekého doletu nad Sýriou

(úvodné foto: Wikipedia)

V tejto fáze je stále málo informácií, mnohé si môžeme len domýšľať.

Nasadenie bombardérov ďalekého doletu naznačuje zmenu taktiky ruského letectva po zničení ruského dopravného Airbusu nad Sinajom.

Jedna vec je jasná, doteraz ruské letectvo sa úzkostlivo vyhýbalo akýmkoľvek civilným obetiam.

Dnes je už situácia iná. Kto sa pohybuje v miestach hospodársky významných pre logistiku Islamského štátu si koleduje o priamu cestu do raja.

Sú preč časy, kedy súčka s chirurgickou presnosťou zasahovali len muničné sklady, bunkre, výrobne munície či veliteľské stanovištia alebo pozície islamistických jednotiek.

Teraz prišlo už aj  na ropný priemysel

a dopravu ropy pre odberateľov, ISIL a jeho západní parťáci už nebudú tak bezproblémovo zarábať.

Ideálna úloha pre TU 95 MS, aj keď predchádzajúce video je pravdepodobne dielom SU34.

a iste aj pre TU 160

 

a samozrejme nemôžu chýbať TU 22M3

 

Tak si to zhrňme, zničenie ruského lietadla nad Sinajom má za následok zmenu taktiky ruského letectva. Malé  bodové údery súčiek doplnili mohutné údery ťažkých bombardérov.

zdroj

7 komentárov

 • Bude to ešte veľmi zaujímavé. Zo všetkých strán idú rôzne informácie, Amerika robí svoju propagandu dobre. Ale ak sa človek tomu trošku povenuje a prečíta si viac článkov, tak propagandu dobre prekukne. Nerozumiem prečo všetkých utečencov nepreveríme, alebo nepošleme späť. Je to ich zem, tak nech za ňu bojujú. Tu problémy svojho štátu nevyriešia. ďalšia vec ktorú nechápem je to, prečo ide EU platiť Turecku za to, že ubytovalo utečencov ? Vadia mi na tom dve veci. Turecko podporujem IS, takže budú mať na to viac peňazí a za druhé, čím si utečenci zaslúžili to, aby za nich EU platila ? Naši ľudia nemajú nič, a celý život vytvárajú príjmy do vreciek poslancov. A utečenci ktorí nič neurobia sú dôležitejší ako my ? A v neposlednom bode sa mi k tejto téme ešte pýta spomenúť to, že vojna príde. Je to už len otázka času. Lebo Rusko očividne chce tých teroristov konečne uzemniť. Ale to pôjde veľmi ťažko, keďže západ ich podporuje. Keď si zosumarizujeme, že za rok a pol nedokázal západ urobiť s IS nič, a zrazu za pár hodín zistia, že kde majú hlavné mesto ? ako zdravý sedlácky rozum, IS je ich výtvor. Ak by sa niečo stalo v Rusku, všetci sú spokojný, ale stalo sa na západe a už je zle. No na tomto môžeme vidieť, že zrejme sa im to už tiež vymyká z rúk. A ak použijem sedliacky rozum, tak v Sýrii je teraz veľmi nebezpečné pre teroristov. Prečo by tam zostávali ? Je im jednoduchšie prísť v emigračnej vlne a ukryť sa v Európskych mestách, pretože tu ich v konečnom dôsledku budeme chrániť. Buď sa tak staneme vojenskými cieľmi, alebo priamo pod nosom nám vyrastie niečo, čo nikto nezvládne. Ja len dúfam, že kompetentný si niečo takéto uvedomujú a utečeneckú krízu budú brať ako reálnu hrozbu.
  PS: Z histórie vieme, že po krízach prichádzaj vojny. Prekonávame už druhú krízu, ktorá má veľké následky. zamyslite sa nad tým

 • Nie len to. Boli pouzite aj rakety odpalene z ponorky + Rusko vyrazne navysuje pocty bojovych litadiel umiestnenych v Sirii /k poctu 34ks ktore sa uz nachadzaju v Syrii chcu pridat 25 ks dialkove letectvo + 8ks SU-34 + 4ks SU-27 /:

  В целях выполнения ваших указаний по наращиванию авиаударов по объектам ИГ и других экстремистских организаций, Генеральным штабом был разработан план воздушной операции, предусматривающий дополнительно привлечь с территории Российской Федерации 25 самолетов дальней авиации, восемь перспективных бомбардировщиков Су-34, четыре истребителя Су-27», — сказал генерал Герасимов, обращаясь к президенту Владимиру Путину.

  Подробнее на РБК:
  http://www.rbc.ru/politics/17/11/2015/564b3f3c9a79472ee9faaf7a

  • Ma to dve ale
   – ruske ministerstvo obrany nepotvrdilo odpalenie rakiet z ponorky
   – logistika letiska v Latakii nedovoľuje navysenie lietadiel, toto povazujem za propagandu. Rusi potrebuju rozsirit letisko aspon o jednu drahu a dobudovat aj zazemie. Z hladiska frontoveho letectva sa stava jeho umiestnenie nevyhodou. Napr. do Raqqa SU-25 nedoleti

 • radioakrivnym pasom pretat zasobovacie linie a je klud na 50 rokov. ,, preco to nespravia??

 • Jana Ludvigova

  Na jednej strane súhlasim, ze na boj so zlom je nutné pouzit akýchkolvek prostriedkov, ale na druhej strane ma velmi zarmucuje, ze to, co destrocia tvorilo tisíce pracovitých ludí svojími rukami sa v okamihu mení na kopu ruín a prachu, Sýria sa kazdým výbuchom vracia spat vo svojej histórii. Dúfam, ze svetové spolocenstvo bude také velkoryse a pomoze jej znovuvybudovat vsetku tú znicenú infrastruktúru a tak aspoñ dajú prácu vsetkym tým utecencom s prechodným pobytom v Európe!

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Ruské bombardéry ďalekého doletu nad Sýriou

 • sa s nimi neserú a dobre robia. aj keď som pacifista, pomaly mením svoj pohľad na vec. očividne sa s nimi nedá podobrotky, pochopili to a zrejme Rusko je rozhodujúcim faktorom a najsilnejším psom, ktorý j…. ako sa vraví odjakživa: keď sa s nimi nedá podobrotky, pôjde to pozlotky. celkom iste pôjde.

Pridaj komentár