Rusko mení spôsob predaja plynu

Gazprom sa rozhodol použiť nový doplnkový cenový mechanizmus pre dodávky zemného plynu do Európy – aukcie plynu, z ktorých prvá sa bude konať v septembri tohto roku v Petrohrade a v ktorej sa bude predávať až 3 miliardy metrov kubických plynu, povedal šéf ruského plynového holdingu, Alexej Miller.

Gazprom

Gazprom

Musíme vykonať zmeny v našej stratégii na európskom trhu. Gazprom rozhodol o použití nového cenového mechanizmu pre dodávky zemného plynu do Európy. V tomto zmysle budeme pripravovať mechanizmy pre aukciu plynu,„- povedal Miller.

Prvá aukcia, povedal, sa bude konať v Petrohrade v septembri 2015. „Na aukcii budú 3 miliardy m3 plynu. Tieto objemy budú rozdelené do 120 šarží, „- povedal Miller, pre agentúru RIA Novosti .

(aukcie plynu) – je dodatočný mechanizmus našej činnosti na európskom trhu so zemným plynom, a nie alternatívou dodávky plynu na základe dlhodobých kontraktov. Všetky detaily, všetky podrobnosti o podmienkach dražby a účasti na aukcii plynu budú v júli zverejnené na internetovej stránke spoločnosti Gazprom export„, – povedal Miller.

V decembri 2014 generálny riaditeľ spoločnosti Gazprom Alexej Miller povedal, že Gazprom mení svoju politiku vo vzťahu k Európe. „Naša stratégia sa mení. V zásade, rozhodnutie o zastavení South Stream – je začiatok konca nášho modelu na trhu, kedy sme sa zameriavali na dodávky konečnému spotrebiteľovi. Ale, viete, láska nasilu nemôže byť. Ak kupujúci nechce, aby sme mu dodali tovar až domov, potom sa zrejme bude musieť obliecť a ísť do obchodov – a v zime sa obliecť teplejšie„, – povedal Miller.

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://vz.ru/news/2015/6/26/753030.html

One comment

Pridaj komentár