Rusko zničilo ruské lietadlo na Sinaji

Šokujúci titulok dokumentuje spletitosť vzťahov na Blízkom Východe. Je to región, kde bojuje každý s každým a kde vzájomné spojenectvá vedú k prekvapujúcim, ba až absurdným záverom.

Edit: Je viac ako zrejmé, že mnohí ľudia nepochopili, že nejde o realitu. Je to len fikcia na tému, ako pracujú konšpirátori a zároveň je to poukázanie ne neprehľadnosť situácie na Blízkom Východe.

Agentúra AFP zverejnila vyhlásenie Islamského štátu na Sinaji, v ktorom sa prihlásil k zodpovednosti za zničenie ruského lietadla.

untitled-4

Povedzme, že je to pravda. Moderní teroristi bojujúci s armádami však potrebujú podporu. Skúsme sa pozrieť, kto podporuje teroristov na Sinaji. Ak ste si tipli Hamas, uhádli ste.

Zdroje z izraelskej armády tvrdia, že Hamas poskytuje skupine Wilaya Sinai, ktorá sa hlási k Islamského štátu zbrane, muníciu, výcvik a dokonca aj zdravotnú starostlivosť.

Lenže aj Hamas má hlboko do vrecka. Okrem tradičných sponzorov z OSN a Európskej Únie, či Kataru ktorí prispievajú na prežitie obyvateľov Gazy, militantnú stránku rozpočtu Hamasu zabezpečuje v súčasnosti s veľkou pravdepodobnosťou Irán.

Ak je všetko tak, ako som opísal, treba už len jeden krok. Irán je dôležitá krajina s obrovskými zásobami surovín, ktorá sa však potýka s následkami embarga, zlej hospodárskej politiky, infláciou, nezamestnanosťou a katastrofálnym deficitom. Irán tiež potrebuje pomoc.

Kto bol hlavným architektom návratu Iránu medzi „slušné“ krajiny? Kto sprostredkoval atómovú zmluvu s Iránom? Kto kupoval iránsku ropu bartrovou výmenou a tým podporoval tamojší režim?

Tieto otázky majú stručnú odpoveď – Rusko. 

 

Zdroj:

5 komentárov

 • teraz som si neni istý, či to je len sarkazmus alebo seriózna myšlienka 😀
  ak sarkazmus, tak (y) pán Poláček 😀

  ak to myslíte vážne, tak sa pýtam či skutočne veríte Izraelským zdrojom…prečo by Hamas podporoval IS na Sinaji, keď v Sýrii proti nim bojuje??
  hm 😀

  • Je to svojim sposobom sarkazmus. Len nechapem, ako to niekto moze brat vazne. Ak napriklad niekomu darujete 10 eur, on si za to kupi noz, ste zodpovedny za jeho cin? Takze tie vazby sice mozu existovat, ale z Rusov to vinnikov nespravi.
   Ale ludia jednak nerozumeju inotajom, vsetko chcu mat podane zjednodusene a tiez necitaju. Vacsinou staci nadpis…
   Mimochodom – ako ste prisli na to, ze Hamas je proti Islamskemu statu? V skutocnosti su spojenci. Mozno si to mylite s Hizballahom, ktory je mimochodom tiez podporovany Iranom. A teraz budte mudry. Iran bojuje proti IS a zaroven Hamas, ktoreho plati, IS podporuje

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Rusko zničilo ruské lietadlo na Sinaji

 • Toto je už ale priťažká konšpirácia pán Poláček. Toto od Medzičasu preberie aj denník Neandertálca 🙂

  • To nie je konspiracia, je to len vyznacenie vazieb medzi aktermi konfliktu. Podobna retaz sa da vytvorit s hocikym na BV. Islo mi len o zdoraznenie toho, ze situacia je extremne neprehladna a účastníci konfliktu v jednej krajine bojujuci proti sebe mozu v inej krajine stat na rovnakej strane.

Pridaj komentár