Rusko zvýši dovoz z Argentíny

(MZC/BuenosAiresHerald) – Ministerka priemyslu Débora Giorgi a minister poľnohospodárstva Carlos Casamiquela Argentíny sa 19.augusta stretli so svojimi rezortnými kolegami v Moskve.

Predmetom rokovaní boli jednania na zvýšenie vývozu argentínskej agroprodukcie a novinka v jednaniach bola spolupráca v oblasti ropného priemyslu a ťažby zemného plynu.

Šéf ruskej Federálnej služby pre veterinárstvo a fytosanitárny dozor, Sergej Dankvert, vyhlásil, že Rusko má zvýšený záujem o argentínsky tovar.

Casamiquela minister poľnohospodárstva Argentíny si pochvaľoval, že „tradičný vývoz bude doplnený o nové produkty v mäsiarstve, zelenine a ovocí“.

Zároveň vyzval investovať ruské firmy v agrosektore priamo v Argentíne, tak ako to v dohodách s Argentínou v júli tohoto roka urobila Čina.

Ministerka priemyslu Giorgi poukáza na to, že Argentína a Latinská Amerika má veľký potenciál k rozvoju plynárenského a ropného priemyslu a zároveň vyhlásila, že je čas v tomto odvetí na priame ruské investície v Latinskej Amerike.

Ďalšie kolo jednaní o konkrétnych projektoch spolupráce je naplánované na budúci mesiac.

Pridaj komentár