Saudská Arábia donútila OSN aby zrušilo agendu boja za práva LGBT zo zoznamu svojich hlavných cieľov.

Saudská Arábia donútila OSN aby zrušilo agendu boja za práva LGBT zo zoznamu svojich hlavných cieľov. Vynútili si to moslimovia, lebo je to v rozpore s islamským právom.

Zmenu inicioval minister zahraničných vecí Saudskej Arábie Al-Jubeir. Počas zhromaždenia OSN vysvetľoval, že keď hovoríme o pohlaví, Saudská Arábia hovorí o mužoch a ženách. Keď hovoríme o rodine, tak pre Saudskú Arábiu to znamená, že hovoríme o zväzku muža a ženy. Jeho štát nemá v úmysle prispôsobovať sa odporučeniam, ktoré nie sú v súlade s islamským právom a predstavou o svete.

Cieľom programu Agenda 2030 – Global Goals je boj o ľudskosť. Prvotne na zozname boli tiež práva osôb LGBT, ale Saudská Arábia s tým nesúhlasila tvrdiac, že sú v rozpore s Islamom. V súvislosti s námietkou boja o práva osôb LGBT bol vyškrtnutý zo zoznamu Agendy 2030.

V Saudskej Arábii platí hanbalická škola sunnického pravá šaria, ktoré je typické veľmi brutálnymi trestami pre homosexuálov.

Stojí za to pripomenúť, že hlavní predstavitelia EÚ, ako minister zahraničných vecí Frederica Mogherini, prezident spojených štátov Barack Obama, ktorý jazdia na návštevy do Saudskej Arábie nekritizujú daný štát za jeho postoj, ale naopak Rusko malo problémy už len preto, že zakázalo verejné prejavy homosexuality počas olympiády v Soči v roku 2014.

Mariusz Malinowski

Zdroj:ONZ zmuszone do usunięcia walki o prawa LGBT ze swych celów. ?Sprzeczne z islamem?

Saudi Arabia insists UN keeps LGBT rights out of its development goals

15 komentárov

 • Aký to paradox, homosexuáli im vadia, ale sex dospelých mužov s maloletými dievčatkami nie. Asi prídu časy, keď sa stanú homosexuáli prenasledovanými a trestanými a naopak sex s maloletými dievčatkami bude legálna „praktická sexuálna výchova“.

 • Ako sa moze OSN, ako zoskupenie narodov Zeme podriadit poziadavke jedineho statu, ked je to v rozpore s ich agendou. To je vazne Saudska Arabia taka mocna. Bohata asi je, ale urcite je bez moralky a preto nema pravo predsedat v OSN a nieco ziadat.

 • Tak to jsem se zase jednou nasmála…. udělali kozla zahradníkem 🙂 🙂 🙂

 • Pingback: Saudská Arábia donútila OSN aby zrušilo agendu boja za práva LGBT zo zoznamu svojich hlavných cieľov. | Slobodný vysielač

 • s týmto krokom SA súhlasím, nevidím dôvod na presadzovanie niečoho, čo nie je absolútne žiadnym prínosom pre spoločnosť

  • Miroslav, mozno vdaka tomuto hmomosexualovi vdacis za zivot!!!
   Alan Turing

   Počas druhej svetovej vojny presadil Turing konštrukciu zariadenia, ktoré vedelo v krátkom čase analyzovať pravdepodobné nastavenia Enigmy, šifry používanej armádou nacistického Nemecka. Podľa mnohých historikov bol Turingov prínos najdôležitejším príspevkom jednotlivca k víťazstvu Spojencov.[chýba zdroj]

   Po vojne Turing pracoval na jednom z prvých skutočných digitálnych počítačov. Začal sa zaujímať aj o vzťah medzi počítačmi a prírodou a veril, že stroje môžu imitovať procesy, prebiehajúce v ľudskom mozgu. Preto poslednú časť života strávil bádaním o tom, ako stovky miliárd neurónov v mozgu s pomocou elektrických impulzov spolupracujú počas učenia. Začal študovať komplexné systémy a navrhoval uplatnenie matematických metód aj v biológii. Na základe svojich poznatkov vytvoril Turingov test, ktorý sa považuje za doteraz najlepší spôsob, ako zistiť (ne)prítomnosť inteligencie v stroji.

   V roku 1954 ako 41-ročný spáchal samovraždu tým, že zjedol jablko, do ktorého si napustil kyanid. Jedným z dôvodov tohto konania bolo aj to, že bol prenasledovaný za svoju homosexualitu. Za tieto perzekúcie sa jeho pamiatke v roku 2009 britský premiér Gordon Brown verejne ospravedlnil.[1]

   Od roku 1966 spoločnosť Intel udeľuje cenu za prínos v informatike, ktorá nesie jeho meno – Turingova cena.

   • Nemyslím si, že mu mám byť za čo vďačný. A už vôbec si nemyslím, že homosexualita niekoho na niečo predurčuje. Možno tak na liečenie, tak, ako v časoch keď bola homosexualita zaradená medzi duševnými poruchami na zozname WHO.

  • Starí ľudia tiež nie sú prínosom pre spoločnosť. Mali by sme utlačovať ich práva? Alebo rovno popraviť?

   • Dobrý argument, len sa obávam, že tu Miroslav ho nepochopí a ešte aj prekrúti… S ignorantmi sa diskutovať nedá.

   • Myslím, že nikto z nás tu nie je za nejaké prenasledovanie LGBTI. Tak, ako donedávna, je mi jedno , akú má kto sexuálnu preferenciu, je to jeho vec, ale čo mi nie je jedno, je to, ak to niekto zneužíva na presadzovanie týchto vecí do všetkých oblastí života a chce príkazom vymývať hlavy ľuďom od malička a popierať prirodzený stav a robiť z nás debilov, a to je to, čo ma vytáča do nepríčetnosti. Zaujímalo by ma, prečo nepočuť tých obyčajných, radových LGBTI, aký majú názor na toto násilné pretláčanie chorej agendy. pochybujem, že je im to príjemné a že s tým súhlasia, ale prečo sa neozvú proti tým, ktorí im takto robia medvediu službu? Veď kľudne môže dôjsť raz k situácii, keď sa nebude rozlišovať, či je nejaký LGBTI aktivista alebo len človek, ktorý chce žiť kľudne a nechce s tým nič mať, doplatia na to všetci do radu. Ináč urobiť predstaviteľa zo SA šéfom agendy ľudských práv je niečo, čo sa vymyká úplne zo všetkého. Fakt neviem, či sú vo všetkých vládach a medzinárodných org. na vedúcich postoch obyčajní kreténi bažiaci len po moci a prachoch, alebo to malo nejaký „intelektuálny“ zámer.

   • To je hneď z viacerých dôvodov idiotské prirovnanie.
    Aké práva na Slovensku homosexuálom utláčame? Podľa Ústavy sú si v právach všetci rovní. Nikto (okrem vadného programu v ich hlavách) im nebráni založiť si rodinu s osobou rozdielneho pohlavia.
    Že nemôžu mať sobáše s osobou rovnakého pohlavia a následne si adoptovať decká je v poriadku, rovnako ako nemôžu slepí vodičský alebo zbrojný preukaz. A nie je to v žiadnom prípade potláčanie ich práv.

  • Když má právo na život kůň, pes, kočka, kdejaký chrobák, kytka tak nevidím důvod proč ho brát člověku, a to i když ,jak uvádíte , jeho přínos pro zachování druhu je poněkud problematický. Co neubližuje druhým , to by si mělo žít svým životem a basta.

 • ….čo dodať…smiešne, úplatné, neseriozne a zbytočné OSN…..

  • Naopak – OSN je velmi nutné, jen musí začít znovu samostatně pracovat. V současném stavu stojí za bačkoru, ale je třeba ho oprášit, namazat a přinutit pracovat.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Saudská Arábia donútila OSN aby zrušilo agendu boja za práva LGBT zo zoznamu svojich hlavných cieľov.

Pridaj komentár