Saudská Arábia sa práve vysmiala sankciám na Irán

Stanica Al Arabíja zverejnila šokujúci rozhovor s Dahham al-Anzim zo Saudskej Arábie. V rozhovore, ktorý preložil portál Memri TV sa predstaviteľ Saudskej Arábie priznal k faktu, že Saudi už dva roky vlastnia atómové zbrane.

To nie je všetko. Saudská Arábia chystá pokusný jadrový výbuch v najbližšej dobe a zdesenie vyvoláva aj účel, pre ktorý to majú. Tvrdia totiž, že bomby slúžia na „obranu Arabov“ a „obranu práv moslimov“. Inými slovami, Saudská Arábia si vyhradzuje iracionálne právo bombardovať, alebo sa vyhrážať požitím atómovej bomby na každého, kto podľa nich urazí Mohameda, či islam ako taký…

Pripomeňme si, že obavy pred získaním atómovej bomby v Iráne viedli k zavedeniu sankcií OSN voči Iránu. Tieto sankcie ťažko poškodili perzskú republiku. Sankcie boli minulý rok odvolané, keď sa nielenže Irán zaviazal k umožneniu medzinárodnej kontroly, ale sa ukázalo, že jadrový výskum mal k nejakej výrobe atómovej bomby ďaleko. A nielen to. Podľa rozhodnutia OSN, ďalších 5 rokov Irán nesmie nakupovať zbrane bez rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN.

Saudská Arábia naviac tvrdí, že o tomto fakte vedia mocnosti od začiatku. Nakoniec je známe, že výskum v Pakistane, ktorý viedol k výrobe atómovej zbrene financovali práve Saudi, takže pár bômb Pakistan posla takpovediac „domov“.

Ak je to skutočne pravda, je viac ako zrejmé, že po tomto odhalení, už nik nebude rešpektovať autoritu OSN, stálych členov Bezpečnostnej rady a už vôbec nie nejaké zmluvy o odzbrojení, nešírení jadrových zbraní a zákaz pokusov. Načo? Aj tak si kamaráti Ameriky robia čo chcú a ohrozujú tých, ktorí s Amerikou až takí kamaráti nie sú. Ak teda má jedna strana atómové bomby bez akéhokoľvek obmedzenia, každý, kto sa ocitne na druhej strane bude musieť vyrovnať rovnováhu a skôr alebo neskôr investovať do jadrového výskumu a výroby vlastných prostriedkov odstrašenia.

Ukazuje sa, že cynizmus americkej elity a dvojitý meter, ktorý v mene propagandy desaťročia kladú na všetky krajiny sveta, nás privádza na okraj priepasti jadrového konfliktu. Ak sa doteraz mohli krajiny jadrového klubu chlácholiť, že atómové zbrane majú len zodpovedné krajiny a zodpovední politici, neplatí to v prípade Saudskej Arábie, kde o možnom údere môže rozhodnúť opitý a kokaínom naspídový degenerovaný princ z kráľovskej rodiny, ktorému nedala za…ť nejaká ľahká deva v Paríži a popritom sa nevhodne vyjadrila o jeho islame. Saudská Arábia je kvôli svojej podpore teroristov po celom svete najnebezpečnejší teroristický štát v súčasnosti a dnes sa už môže vyhrážať aj atómovými bombami. USA, ktoré rozbilo celý Blízky východ v mene udržania svojej globálnej hegemónie, stojí jednoznačne na strane Saudskej Arábie a umožnilo získať Saudom atómovú bombu, je vinné minimálne rovnako.

Mimochodom, aj USA tvrdí, že Saudi majú atómovú zbraň. Hovorí sa o 4-7 hlaviciach

9 komentárov

 • Ten moderátor mal teda čertovsky pekný úsmev, keď ho donútil povedať, že „superpowers know about it“. Inak dôvod, prečo vybrali nezástupcu vlády bol ten, že nechceli oficiálne oznámiť, že majú atómovku. Ale chceli, aby si Rusko bolo tým isté.

 • Vše co lze v Sýrii právě pozorovat je do značné míry logickým důsledkem předchozích kroků jednotlivých hráčů v regionu, v tomto smyslu těžko hovořit o nějakém překvapení.

  Turecko čelí válce s kurdskými povstalci, kteří uzavřeli alianci s Moskvou, a obává se o svou existenci. Západ od Mnichova k Mnichovu opakuje stejné chyby ZDE, zatímco předvolební propaganda Demokratické strany USA pokračuje v předstírání, že největší bezpečnostní krize od roku 1962 zaviněná jejím prezidentem vlastně vůbec neexistuje. To ovšem patří k dobře zavedené tradici zalhávání skandálních chyb americké zahraniční politiky ZDE.

  Zatímco turecký premiér vyzývá USA, aby přestaly lavírovat mezi Ankarou a kurdskou YPG ZDE, padlo několik zmínek o možnosti vykázat Američany ze strategické letecké základny Incirlik. Je ovšem zcela na rozhodnutí Obamovy administrativy, zda případně vytlačí z NATO stát, který má o třetinu početnější armádu, než USA, a přinutí ho k úzké alianci se Saúdy.

  Každá vláda v Ankaře by musela to, co se právě děje za jižní hranicí, vnímat jako existenční hrozbu, a ruské výhrůžky jaderným útokem těžko mohou cokoliv vylepšit.

  Na jižní hranici Turecka vzniká a s ruskou pomocí se rozšiřuje kurdský útvar, na jehož území se podle západních odhadů nachází zhruba 10 000 operativců teroristické PKK, a netají se cílem odtrhnout jihovýchodní oblasti Turecka. Je zřejmé, že Ankara udělá velmi mnoho pro to, aby další expanzi milic YPG zabránila.

  Otázka zní, kolik toho bude muset udělat, zda to bude nakonec stačit – a zda kvůli Rusy podporovaným expanzívním nacionalistům po sto letech znova nevznikne velký mezinárodní konflikt.

  – See more at: http://blisty.cz/art/81201.html#sthash.YtqQmbPS.dpuf

  • Podla fanatickej protiruskej dikcie, som si bol isty, ze to pisal Dolejsi. Nemylil som sa. U neho aj za zhorsenie pocasia moze Putin. Bohuzial, niekedy je nutne zistovat autora, kedze historia nazorov niektorych ludi dava pravo pochybovat o opise reality, ktoru predkladaju. Dolejsi je presne ten pripad.
   Je zaujimave, ze racionalni strategovia Zapadu, nepovazuju vstup Ruska do Syrie za akt agresie. Je to cisto ochrana vlastnych zaujmov a prgamaticky boj s terorizmom mimo uzemia Ruska. Len z Kaukazu a Strednej Azie je tam okolo 5000 ludi, to uz stoji za to, rozhybat vojensky kolotoc…

  • To znamená, že Kurdi vlastne nie sú umiernení bojovníci za slobodu, ale teroristi a „expanzívni nacionalisti“, a Erdogan neurobil chybu, že včas neumožnil v Turecku demokratické reformy, ktoré by viedli k národnému zmieru, ale je svedomitým politikom, ktorý chráni vlastný štát a spolu s Obamom len sa stali obeťou rusko – kurdského sprisahania.

   Tak určiteee…

 • Este z marca minuleho roku .
  Ked sa vyhrazali Iranu .
  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/saudi-arabia-says-it-wont-rule-out-building-nuclear-weapons-10139229.html
  Takticka nuklearna bomba .
  Mala atomova bomba ,ako sa zda na aj videu .
  Na nicenie bunkrov .
  https://youtu.be/9bNreDuH_nY

 • V komentaroch pod danym videom ale padla aj otazka ( ponecham v originalnom zneni ):
  “ Well – can anybody who speak arabian tell us, if that subtitles are matching or this is just another „Hitler-parody video joke“? “

  Odpovede:
  “ yes its matching but the man who is talking is nobody he doesn’t even work with the gov“
  “ im saudi, the translation is accurate. but the guy is a random citizen, not an official from the government. so it means nothing. “
  “ Yes, the translation is remarkably accurate. What is lost in the translation is the level of arrogant attitude on display. “

  Cize tuto spravu by som bral ako silne nepotvrdenu. Sice som cosi podobne cital aj na Farsinews, ale mam pocit, ze aj oni sa odvolavali na tento zdroj. V kazdom pripade to ale neznamena, ze to treba bagatelizovat ( naopak, treba s tym ratat ), ale tvrdit to ako hotovu vec – neviem, chybaju mi dalsie zdroje. Jedno interview na Youtube fakt nestaci…

  PS.: Pre zaujemcov, najnovsi clanok od Sakera http://thesaker.is/week-nineteen-of-the-russian-intervention-in-syria-would-russia-use-nukes-to-defend-khmeimim/ , zatial len v anglictine, cesky preklad sa zrejme objavi na Zvedavcovi o 3 dni ( teda 23.3. )…

  • Ok, upravujem moju hodinu staru odpoved. Nasiel som este jedno video, vyzera ako zaznam vysielania FOX News ( datum mi unikol ), kde o „saudskych jadrovych zbraniach“ hovori byvaly pracovnik CIA Duanne Clarridge. https://www.youtube.com/watch?v=qt3trHKqdiM . FOX News povazujem za podstatne doveryhodnejsi zdroj, bohuzial, na pokoji mi to rozhodne nepridava – skor naopak…

   • Informácie o saudských jadrových zbraniach treba brať podobne ako informácie o izraelských jadrových zbraniach. Pochybuje tu niekto, že má Izrael jadrové zbrane? …myslel som si.

    Na situácii to ale nemení nič. Použitie jadrových zbraní zo strany KSA v Sýrii je úplná fantazmagória a fakticky samovražda, veď to by znamenalo, že by sami legitimizovali použitie takýchto zbraní proti sebe.

    Ich použitie si viem predstaviť v prípade protiútoku Iránu na územie KSA, ale do toho sa Rusi nepohrnú a teda ani Irán nie.

Pridaj komentár