SDKÚ a Noční vlci.

Noční vlci na prednáške v škole vo Volgograde. foto: Noční vlci

Noční vlci na prednáške v škole vo Volgograde.
foto: Noční vlci

SDKÚ, pomaly sa vytrácajúca sa z verejného života, sa nám zase na chvíľu zviditeľnila. Prišla na geniálnu to myšlienku, že Propagandu Putinových motorkárov na Slovensku môžu zakázať starostovia a primátori .

Pre SDKU sú Noční vlci motorkárskym gangom. Samotní Noční vlci sa za gang nepovažujú, označujú sa ako Motoklub.

Pri pohľade na ich stránku vidieť rôznorodé aktivity. Zbežný pohľad na posledné príspevky:

  • ruský pohár v triede Formula Masters.
  • oslava vylodenia sovietskych vojsk v Kerči (1944)
  • jazda víťazstva pripomínajúca boje Veľkej vlasteneckej vojny (štart v Sevastopoli)
  • informácia o rokovaniach s Vojenskou lekárskou akadémiou o bezplatnej pomoci pri haváriách motocyklov v Petrohrade
  • školenie Nočných vlkov pre mládež vo Volgograde o tom, ako bezpečne jazdiť na motocykloch malých kubatúr

Možno sú v radách Nočných vlkov naozaj zločinci, možno je ich v ich radoch dosť, ale ako je na tom v tomto aspekte samotné SDKÚ? Hovorí sa všeličo medzi bežnými ľuďmi o politikoch, nevynímajúc tých z SDKU, ale zatiaľ ešte nikoho nenapadlo nazývať SDKU gangom.

Pavol Frešo: „Zapojenie sa členov gangu do bojov na východe Ukrajiny je podľa nášho názoru porušením medzinárodného práva a nesmieme dovoliť, aby bolo Slovensko miestom, kde budú Putinovi motorkári obhajovať či dokonca podnecovať k vojne či ďalšiemu porušovaniu medzinárodného práva. Pretože na to doplácajú len a len nevinní obyvatelia Ukrajiny“

Čo k tomu povedať, samostatná jednotka Nočných vlkov v Donbasse nebojovala, možno jednotlivci, hlavne v batalióne vojsk Luganskej ľudovej republiky Rusič. Škoda, že k poznatku o potrebe vyhnúť sa veciam „na ktoré doplácajú len a len nevinní obyvatelia Ukrajiny“ nedospel pán Frešo skôr, ešte v čase, keď opoziční politici boli prítomní pri protestoch na Majdane.

SDKÚ-DS si ctí slobodu prejavu…“ (celý text tu)…“vyzývame samosprávy, čiže obce a mestá na Slovensku, aby dôkladne zvážili možnosť zakázať ich zhromaždenia na území Slovenska“

Čo k tomu dodať? Vidíme, kam až môže kedysi pravicová strana klesnúť, keď jedného dňa (a to sa nestalo dnes, ani včera, bol to postupný proces) popustí z pravicových ideí a stane sa politicky korektnou stranou typu, kam vietor, tam plášť.

Ako to končí, keď pravicová strana už dávno stratila idey, na ktorých bola založená.

O rok sú parlamentné voľby. Získanie potrebných 5% voličských hlasov je už asi nad sily ideovo vyprázdnenej SDKU. SDKÚ bude z vysokou pravdepodobnosťou nasledovať svojho bývalého rivala HZDS. Chvíľa existencie mimo parlamentu a potom faktický zánik. Je veľké riziko, že tí voliči, ktorí predsa len skúsia dať ešte SDKÚ dôveru, de facto zahlasujú za SMER, pretože ich hlas pripadne z veľkej väčšiny práve víťaznej strane a zatiaľ o víťaznej strane niet pochýb.

Časť slovenskej verejnosti jazdu motoriek víta , väčšina ju nerieši vôbec. Zdá sa však, že vítajúca časť slovenského pospolitého ľudu politické prekáračky ani neregistruje, ide skôr o to pozrieť si „nablýskané mašiny“ a „tvrdých“ motorkárov na nich. SDKU týmto vyhlásením ak niečo dosiahla,  tak  maximálne sa pripravila o nejakého toho voliča z radov priaznivcov motocyklov. Otázka stojí, či je to na škodu SDKU alebo na škodu Smeru ako písal vyššie.

2 komentáre

Pridaj komentár