Situácia na Ukrajine – Viktoria Šilova v ČT

Česká televízia v poslednej dobe pôsobí ako nesvojprávne médium vyrábajúce programy podľa šablóny z Bruselu.

Preto príjemne prekvapila redakcia Události a Komentáře na ČT 24, kde si do štúdia pozvali ukrajinskú mierovú (a tým pádom aj opozičnú) aktivistku Viktoriu Šilovu. Tá povedala pár vecí, ktoré sú vo veľkom rozpore s doterajšou propagandou našich tzv. mienkotvorných médií.

Viktoria Šilova foto: vk.com/antiwar2014

Viktoria Šilova foto: vk.com/antiwar2014

S odstupom času môžeme konštatovať, že „západ“ s radovými ukrajincami pekne *****. Nedal im nič, bezvízový styk, pracovné povolenia, proste nič s toho, čo im „západ“ na Majdane sľuboval.

A pritom migranti z arabských krajín si sem prídu nielenže bez víz, ale aj bez akýchkoľvek dokumentov. A keď ich niektorý štát nechce, Brusel mu hrozí trestom.  Mnohí sú zjavne z bezpečných krajín a pritom všetci majú „ľudské právo“ na all inclusive zaopatrenie v EU a Ukrajinec sem nemôže prísť ani len za prácou bez toho, aby absolvoval zložitú procedúru.

Nie je ďaleko čas, kedy „západ“ Ukrajinu definitívne stratí s tým, že na východ od našich hraníc vznikne nielen „proruský“ štát,  ale územie, kde budú „západ“ úprimne nenávidieť tak akosi od srdca. A na „západe“ si za to všetko nič iné ani nezaslúžime.

Aj na Slovensku sme mali medzi politickou reprezentáciou nie jedného „banderovca“, ktorý sa o Ukrajinu zaujímal len vtedy, keď bolo treba burcovať na „útok“ na Donbass.

Dokonca aj prezident Kiska (a samozrejme nielen on) cítil potrebu „uvažovať o intervencii“ na Ukrajine. Na to človek nemusí byť skúsený politológ, aby pochopil, že prípadná intervencia proti ruskej národnostnej menšine by neostala bez ruskej odpovedi.

Ak by na slovenskú jednotku vyložilo náklad ruské súčko, bolo by akosi po jednotke, to vidíme v Sýrii. Čo by nebol až taký problém, keby tú jednotku tvorili práve tí horliví zástanci „intervencie“, padli by z vlastného rozhodnutia za „správnu“ vec.

Lenže všetky tie trápne kampane boli o tom, že „mali by sme“, nie o tom, že dotyční „eurohodnotoví“ sa tam vyberú sami „bojovať proti Putinovi“. Čo v realite znamenalo, že bojovať mal ísť každý, len nie dotyční horliví agitátori. Aspoň niektorým z nich, či aj celým stranám, to teraz môžeme zrátať aspoň vo voľbách.

záznam relácie zo dňa 7.10. 2015

 

 

 

 

 

 

4 komentáre

Pridaj komentár