Skutočne veríte rozprávke o samostatnosti Ukrajiny? Zobuďte sa…

The Saker na svojom nedávnom poste napísal slová, ku ktorým nie je čo dodať : Plukovník Cassad práve odoslal úžasný dokument. Čítajúc tento opus je sakramentsky jasné, kto riadi Banderastan a ako. Vlastne mi je ľúto chudobných Ukies, ktorí skutočne úprimne veria, že sú nezávislí. Ako som písal v poslednej dobe – Ukrajina sa stáva africkou banánovou republikou.

List amerického senátora Richarda Durbina ukrajinskému premiérovi Jaceňukovi, v ktorom mu nariaďuje ako má riadiť vládu

List amerického senátora Richarda Durbina ukrajinskému premiérovi Jaceňukovi, v ktorom mu nariaďuje ako má riadiť vládu

 Preklad:

Pán Arsenij Jaceňuk
Premiér Ukrajiny
12/2 Ulica Hruševského
01008 Kyjev, Ukrajina

Vážený pán ministerský predseda Jaceňuk:

Píšem Vám, aby som Vás uistil, že americký Senát Vám naďalej dôveruje a zdieľa vaše obavy ohľadom prebiehajúceho prepúšťania kľúčových postáv v ukrajinskom vedení prezidentom Petrom Porošenkom, ktorí boli úplne odhodlaní podporovať demokraciu vo Vašej krajine. Súhlasím, že je nutné investovať všetko úsilie na udržanie Alexeja Pavlenka v jeho funkcii ministra agrárnej politiky a výživy. Jeho odvolanie spôsobí ďalšie prekážky na ceste rozšírenia spolupráce medzi USA a ukrajinskými poľnohospodárskymi podnikmi. Rovnako sa domnievam, že je mimoriadne dôležité uistiť sa, že Jurij Nedaškovskij zostane prezidentom spoločnosti Energoatom. Do značnej miery kvôli jeho efektívnej práci má Ukrajina príležitosť na prehĺbenie spolupráce so zahraničnými partnermi v oblasti jadrovej výroby.

Okrem toho by som Vás rád informoval, že Senátny výbor amerického Kongresu pre Ukrajinu (na neverejnom zasadaní) zvážil Vaše návrhy týkajúce sa ministra vnútra Arsena Avakova, ministra energetiky a uhoľného priemyslu Vladimíra Demčišina a riaditeľa spoločnosti Ukrgazdobyči Sergeja Kosťuka. Väčšina senátorov súhlasí s tým, že ani pán Demčišin, ani pán Kosťuk nespĺňajú pracovné požiadavky.

Ohľadom problému pána Avakova nie je žiadne jasné rozhodnutie. Senátori sa vo svojich názoroch líšia. Považujem za vhodné odložiť záležitosť na nejaký čas

S pozdravom,

Richard J. Durbin, Senátor Spojených štátov

S prepáčením, je mi doslova nevoľno, že sa v priestore západného sveta nachádzajú na prvý pohľad inteligentní ľudia, ktorí veria na politického Ježiška a na to, že americká vláda priniesla na Ukrajinu nezávislosť, slobodu a demokraciu. Od začiatku to bol jednak geopolitický súboj USA a Ruska a keď sa už prevratom podarilo americkej tajnej službe nastoliť proamerickú vládu, jej riadenie v dennom režime vyzerá podľa uvedeného listu v prospech vydrancovanie priemyselných a prírodných zdrojov. Takže záujem koncernu Monsanto je rovnako aj záujmom americkej vlády a keďže Ukrajina prevádzkuje viacero atómových elektrární, tento druh lukratívneho biznisu si americká vláda, rozumej americký Westinghouse nenechá ujsť.

Za povšimnutie stoja dve veci. Po tom, čo americká diplomacia obetovala Kolomojského, riaditeľa SBU Nalyvajčenka a podarilo sa potlačiť vplyv Dmytro Jaroša, Jaceňuk sa cítil ďalší na rade. Za druhé, zdá sa, že až na ministerstvo vnútra, kde vládne Avakov, má Jaceňuk pod kontrolou celú vládu. Ale podľa listu sa už zmráka aj nad Avakovom.

V tejto súvislosti by ma zaujímali dve veci. Koľko z tých, ktorí tak srdnato obhajujú americké záujmy, sú v pozícii Jaceňuka, t.j. amerického agenta. A koľko členov napríklad slovenskej vlády bolo dosadených takýmto „doporučovacím“ procesom. Teda okrem jedného – ministra obrany vždy musí schváliť americká ambasáda…

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://thesaker.is/you-think-the-ukraine-is-independent-think-again/

14 komentárov

 • Tak na margo tohoto článku, ukrajinského konfliktu a našej politickej scény.
  Čo si pán Poláček myslíte o Danielovi Lipšicovi, zakladateľovi strany NOVA? Je alebo nie je dôveryhodný politik?

  • Listajn je nula bodov, .. Pcha sa do zadku izraelcanom, lieta tam po „noty“, styka sa s pochybnymi personami zidovskeho kvazi-statu, .. tym padom nema co robit na cele inej krajiny. Ked je taky priposraty z ussraela. nech sa tam prestahuje..a hoci aj vstupi do politiky. Hnusia sa mi takito ritolezi. A specialne taki co lezu do analu Amerike ci Izraelu.

 • S tým dokumentom to bude asi trochu inak. Ak sa na to pozrie človek, ktorý trochu robil s grafikou, zistí, že je to „skladačka“. Hlavička a podpis sú možno originál, ale z iného dokumentu. Pri bližšom pohľade je vidno inú farebnú pixelizáciu susedných bodov pod hlavičkou a zbytku dokumentu. Pre mňa nedôveryhodné.

 • …takéto milé dopisy dostáva aj merkel v EU?…je to povzbudivé…

 • „Teda okrem jedného – ministra obrany vždy musí schváliť americká ambasáda…“

  Mam otazku – bol takto schvaleny aj Galko? Pretoze sposob, akym sa prezentoval na ministerstve obrany a hlavne sposob, akym z neho bol odideny, tomu moc nenasvedcuje. Kde sa potom stala chyba?

  Verim, ze ako byvaly clen SaS o tom viete nieco viacej…

  • všetko je v podaní štandardných politických strán iba fraška, stačí si pripomenúť ako sa podľa wikileaks radili dzurindovi ľudia s angelou merkelovou, či môže ísť SDKU do vlády s mečiarom. Je nonsens aby nám diktovalo zahraničie ako má vyzerať slovenská vláda, ale aspoň krásne vidíme, aké bábky nesvojprávne si tu dookola volíme

  • Tato otazka by mala byt smerovana na predsednicku „samostatnej“ slovenskej vlady, ktora sa napr. vyjadrila, ze 16 krajin sa nemoze mylit… 🙂

   • Takze neviete… skoda…

    Na margo kolegu vyssie, ktory mi tiez nedal odpoved, odpoviem len tolko, ze aj keby bol v politike co i len jeden naivny obcan, ktory politiku zobral ako sluzbu vlasti ( a nie vlastnej penazenke ), tak ho budem podporovat. Pretoze postoj, aky predviedol Miro, tak vedie k tomu, ze vsetci „slusni obcania“ sa do politiky nepletu a potom bedakame, ze v politike su len zlodeji. Ja sa tomu ani necudujem.

    Pokial totiz by som chcel ist do politiky, nekradol by som a na prvom mieste by mi bol verejny zaujem – a namiesto uznania mojej prace sa mi dostane len pluvancov a pohrdania – tak by som sa na to bud vykaslal, alebo sa prisposobil. SaS som bral a stale beriem ako spolok, kde je takychto jedincov podstatne viacej nez v inych politickych subjektoch. Avsak odchod Kamila Krnaca tento pocit dost vyrazne nahlodal…

    Preto bola moja otazka taka, aka bola. Galko sa na ministerstve obrany cinil a podporu ludi mal zjavne ovela vacsiu nez by akakolvek PR agentura dokazala vytvorit. Ale pri vasich tvrdeniach o „schvalovani ministrov obrany ambasadou“ som sa musel uistit, ci sa jedna o vseobecne pravidlo, alebo sme boli svedkami nejakeho omylu…

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Skutočne veríte rozprávke o samostatnosti Ukrajiny? Zobuďte sa…

Pridaj komentár