Slováci sa nás boja, lebo nás nepoznajú

Vinní sú aj novinári, tvrdí Azim Farhadi vo svojom rozhovore pre SME zo  dňa 28.12.2013. Skúsil som nájsť príčinu  toho prečo sa Slováci boja a čoho.

Slovenský Afganec Azim Farhadi: Aj cudzinec môže byť najlepší priateľ.

Slovenský Afganec Azim Farhadi:
Aj cudzinec môže byť najlepší priateľ.

Prorok  Mohamed bol svätý, najčestnejší a najčistejší muž Islamu. V Koráne sa spomína 91x  ako človek,  ktorý je vzorom pre všetkých moslimov. A z toho sa odvíja skutočná povaha islamu. Azim Farhadi vo svojom rozhovore sa sťažuje ako mu zlomili príslušníci Talibanu prsty lebo hral na bubnoch, čo bolo dôvodom jeho úteku na Slovensko. V súvislosti s tým je mojou občianskou povinnosťou Azima Farhadiho poinformovať, že ďaleko neutiekol.  Zo Slovenska tiež musí utekať. Prečo?  Približne pred 2 rokmi  som išiel v aute s jedným moslimom.  V  aute bolo ticho, tak som sa vodiča – moslima spýtal čí nezapne rádio. Odpovedal mi, že on nesmie počúvať žiadnu hudbu lebo hudba dáva radosť a celá radosť, ktorú on môže prežívať musí pochádzať od Boha.  Ten vodič vyznával asi ten islam, ktorý lomí prsty za hru na bubnoch. Už viem, že na Slovensku sú dva druhy islamu a to poznám názory len dvoch moslimov.  Koľko je moslimov na Slovensku?

Prečitajte si tiež:Za akých okolnosti môže byť vrah ideálom študenta filozofie?

 

Azim Farhadim tvrdí, že keby mohol, tak by išiel bojovať proti Talibanu, teda asi proti tomu islamu, ktorý nedovoľuje bubnovať – neviem, prečo nejde?
Ale viem, že nemusí, môže proti nemu bojovať aj tu na Slovensku, lebo aj tu je ten anti hudobný islam, čo mu zlomil prsty.
Aby toho nebolo málo  sťažuje sa aj na tvrdú imigračnú politiku Slovenska, a za príčinu uvádza zle podmienky integrácie – zhromažďovanie imigrantov na jednej ulici. Lenže imigrant nie je imigrantovi rovný. Kým  Číňania, spomínaní Farhadim, chcú len zarobiť a nechcú nič meniť v štáte  do ktorého sa prisťahovali, tak naopak moslimovia požadujú špeciálne halal potraviny, špeciálne obchody so šatami, špeciálne právne organizácie, ktoré sú zárodkami šariackých súdov.
Práve tak sa potom vytvára paralelná spoločnosť, ktorej po čase vadia nehalal potraviny, napr. v škole, lebo ich to uráža, vadí im pes na ulici, vadí im kríž na švajčiarskej vlajke, vadí im žena v krátkej sukni na ulici, vadí im chalan pijúci pivo na ulici atď. A to je tá gettoizácia. Nakoľko jedným z cieľov islamu je prinavrátenie ummy – islamskej spoločnosti zo VII. storočia do tejto doby v tom pravom slova zmysle, aj keď oni sami nevedia aká tá umma v skutočnosti má byť.

To, prečo som sa rozhodol toto celé napísať je veta z rozhovoru Azima Farhadieho: „Keby inak Chomejní nevyhlásil na Rushdieho fatvu, nik by ho dnes nečítal. Takto z úbožiaka zbytočne „stvoril“ pána spisovateľa. Stretol som ho v Prahe, čítal jeho knihy, no podľa mňa sú nekvalitné a bez štýlu.“ Takže náš imigrant, človek pracujúci v organizácii, v treťom sektore, v Inštitúte pre Rozvoj Spoločnosti, považuje trest smrti uvalený na spisovateľa za pozitívum. Keď bola v 1989 roku fatva na Salmana Rushdieho vydaná, muzikant Cat Stevens, na otázku, či by na demonštrácii spálil podobizeň Sulmana Rushdieho, odpovedal: Bol by som radšej keby to bol samotný Rushdie. Vlastne to nepovedal Cat Stevens, ale Yusuf Islam, lebo také meno si vybral keď skonvertoval na islam.

Trest smrti vydaný vo forme fatvy znamená, že je povinnosťou každého moslima ju vykonať. Boľševici tiež došli na to, že nie je umenie keď vláda zavádza teror, skutočný teror je vtedy keď ulica je jeho zdrojom a na to slúži fatva, ktorá z človeka dokáže spraviť doživotného štvanca a z každého moslima potenciálneho exekútora.

Azim Farhadi tvrdí, že militantov treba trestať, videl zlo, ktoré páchajú príslušníci tohto hnutia. Ale zároveň v okamihu keď sa niekto opovažuje vrhnúť tieň na proroka, ktorého len ti militanti nasledujú, je schopný súhlasiť s trestom smrti  pre toho človeka. Skúsme kritizovať holokaust za predpokladu že sa nesmieme zle vyjadrovať o Adolfovi Hitlerovi.

90 % moslimov je normálnych, ale svet sa pozerá na 10% radikálov. To, aká je daná spoločnosť, určuje nie len nejaké percento ale aj smer, kam sa daná spoločnosť uberá. Islam je roztriedený a môžeme nájsť moslimov, ktorí majú dôležitejšie veci na starosti, ako dobíjanie Európy ale nenájdeme žiadnu  školu šarie, ktorá by sa od toho dobíjania jasne a jednoznačne dištancovala.

Svojho času moslimovia usporiadali konferenciu v Ammáne, aby určili, čo je islam a čo nie je islam a všetky šariacké školy sa zhodli, že boj s celým svetom a šírenie islamu je povinnosťou každého moslima. Po 11. septembri skupina pochádzajúca z tých 10% extrémistov spravila nevídanú radosť celému moslimskému svetu od Palestíny po Indonéziu, kde na ulicu vyliahli nevídané davy, ktoré  radovali sa z pádu dvojičiek. Akosi na tých 90% má zázračný vplyv pár jedincov z tých 10%, akože „extrémistov“.

Čím je vlastne fundamentálny, fanatický islam? Čo zlého je v tom, že sa fundamentálne držíme nejakej doktríny? Pokiaľ to fundamentálne držanie sa spôsobuje zlo, tak chyba nie je v tom, že sa doktríny fundamentálne držíme, ale samotná doktrína je zlá.

„Používa sa výčitka, že v Saudskej Arábii ženy nesmú šoférovať. Keď som sa o tom bavil s jedným  tamojším šejkom, povedal, že o to má záujem len pár feministiek, tie ostatné majú vlastného šoféra. Vyjadril pochybnosť, či by európske ženy jazdili, keby si každá mohla dovoliť šoféra.“ Uvádza vo svojom rozhovore pán Farhadi.

Zaujímavé je, ako táto obhajoba mizoginistickeho islamu, teda toho zinštitucionalizovaného antidžentelmenstva, toho zaradenia žien do skupiny občanov druhej kategórie, ušla pozornosti  ľudí, ktorí sa zaoberajú ľudskými právami a rovnosťou pohlaví, o to viac, že to hovorí človek, ktorý pôsobí v Inštitúte pre Rozvoj Spoločnosti!

Akú spoločnosť nám tu vyvíjate pán Farhadi? Predsa tie ženy nešoférujú preto, že nechcú ale preto žeNEMôŽU!!! NESMÚ!!!. Predpokladám, že v ďalšom rozhovore nám pán Azim Farhadi vysvetlí, že židia počas druhej svetovej vojny nosievali špeciálne označenie, lebo chceli a ostatní by tiež chceli, ale nemohli a Osvienčimské pece boli rozpálené preto lebo predsa ľudia v tom tábore si nemohli umývať zuby v studenej vode.

Ženy si tam teda môžu dovoliť prakticky všetko. Hlava popravenej ženy

Ženy si tam teda môžu dovoliť prakticky všetko. Hlava popravenej ženy

Ďalším pokusom o relativizáciu islamu je veta: „Ženy si tam teda môžu dovoliť prakticky všetko, čo aj ženy v Európe, akurát je to trochu zakryté. Kameňovanie, bitky a podobné veci sú opäť záležitosťou radikálov a nie normálnych moslimov.“ Jedným z nedávnych príkladov slobody je to, že Univerzita Kráľa Sauda v Rijáde nepustila dnu záchranku, k študentke, ktorú postihol infarkt, lebo študentka nemala na hlave hidžáb a  keďže v budove sa nachádzajú výlučne ženy a mužom je prístup zakázaný – dievča zomrelo. Iným prejavom práv žien v Saudskej Arábii je prípad, keď 15 študentiek zhorelo za živa, lebo vedenie ženského internátu nepustilo dnu požiarnikov, ba čo viac, vedenie internátu zakázalo dievčatám opustiť budovu z toho dôvodu, že na hlave nemali hidžáb. Život ženy v Saudskej Arábii má cenu hidžábu. Je vedenie Univerzity Kráľa Sauda v Rijáde tiež súčasťou tých 10% extrémistov?

V roku 2013 šejk Abdulláh Daúd navrhol aby novorodenci ženského pohlavia nosili burku.

V roku 2013 šejk Abdulláh Daúd navrhol aby novorodenci ženského pohlavia nosili burku.

Minulý rok šejk Abdulláh Daúd navrhol aby novorodenci ženského pohlavia nosili burku, teda mali úplné zakrytú tvár, čo má  chrániť pred sexuálnymi útokmi. Neviem či šejk patrí k tým 10% extrémistov, ale myslím si, že absencia normálnych medziľudských vzťahov vedie k tomu, že deti sú náhradným sexuálnym objektom (aj pre svojich otcov) hneď po alebo pred zvieratami, ktoré sú tiež v moslimskom svete často sexuálne zneužívané. Aj to je odkaz Mohameda.

Samozrejme, že bitie žien je natrvalo vpísané do islamu, v koráne vo vete pod číslom 4:34, a Mohamed sám dáva príklad, akými kameňmi hádzať do ženy, tak, aby príliš skoro nezomrela,  v islame totiž aj smrť musí byť ako „show“.

Pekná veta v rozhovore: „Ja akceptujem vašu (kultúru), a teda aj to, ako tu chodia ženy oblečené, a zdá sa mi prirodzené, že vy zase rešpektujete našu.“ Je možné aby aj slovenská kultúra bola akceptovaná v Afganistane, aby sa žena na vidieku po afganskej dedine prechádzala v tričku z odkrytými ramenami a v krátkej sukni? Či by sme zase čítali v novinách ďalší príbeh o tom, ako naivné turistky z Európy nerešpektovali miestne zvyky a samé sú na vine tomu, čo ich stretlo, ale vaše zvyky samozrejme sme povinní rešpektovať.

Ďalšia pekná veta: „Moslim teda nech úplne rešpektuje vašu kultúru a Slovák zase moslimskú.„. Treba si všimnúť slovo „nech“.

[sociallocker][/sociallocker]

Skúsme sa pozrieť, čo na to hovorí korán a sunna:

Mohamedov dokonalý príklad ukazuje ako žiť svätý život. Ten svoj dokonalý život Mohamed až v 81% venoval boji proti Kafirom  neveriacim. Teda 81% jeho životopisu je venovaných tomuto boju, korán sa v 64 % venuje neveriacim. V koráne je presne 245  veršov (4018 slov), ktoré sa pozitívne vyjadrujú o neveriacich, čo činí 2,6 % celého obsahu, ale skoro všetky sú hneď v tej istej kapitole vyvrátené, teda nahradené inými veršami. Tých zvyšných 7 veršov (58 slov) je vyvrátených v iných kapitolách, takže tie 2,6 % „dobra“ voči neveriacim je úplne anulovaných, čo znamená, že v koráne nenájdeme ani jeden platný verš, ktorý sa dobre vyjadruje o neveriacich.

Džihád tvorí 9% koránu, 21 Bukhariho hadisov a 67 percent životopisu Mohameda, ktorý je pre moslimov dokonalým moslimom. Tak, že na akom základe Azim Farhadi chce budovať to svoje: „Moslim teda nech úplne rešpektuje vašu kultúru“? Hádam odporúčate moslimom kašľať na islam?

Púť do Mekky nie je lacná. Pochybujem, žeby imigrant, pracujúci v treťom sektore, mal také prostriedky. Saudská Arábia také cesty vybraným dôverným jedincom financuje, ale nie je to zadarmo. Nemôžete cestovať do totalitného impéria, za jeho peniaze, bez toho, aby ste pre to impérium niečo neurobili. Saudská Arábia je najväčším exportérom wahhabizmu – agresívnej formy islamu, pan Farhadi, ako vaše prsty?. Akú úlohu ste tam dostali vy, Pan Azim Farhadi?

Z rozhovoru som sa dozvedel, že afganské ženy netúžia nosiť na ulici krátke sukne, predpokladám, že netúžia mať ani kyselinový make-up, obhryznuté ústa, nos či uši. Na internete môžeme nájsť fotky afganských žien spred rekonkvisty islamu, kde vidíme krásne a vysmiate ženy s odkrytými rukami v krátkych sukniach. Predpokladám, že s tými sukňami je tak ako s tým šoférovaním, ako, že nechcú samé, ale to, že nesmú, sa nepočíta.

A teraz to najdôležitejšie: „Slováci sa nás boja, lebo nás nepoznajú. Vinní sú aj novinári„.

Nie Pán Azim Farhadi, na vine nie sú novinári. Sme totižto v takom období, že máme prístup k informáciám. Už sa nemusíme spoliehať na takých ako ste vy, čo nám ten islam relativizujú a postupne sa snažia dokázať, že islam to nie je islam, nie sme odkázaní na „vedcov“ orientalistov, islamológov alebo iných sociológov, ktorí účelovo vymýšľajú pojmy ako napríklad ten, že islam je v kultúrnom kontexte rasa, alebo „islamofóbia“, len preto, aby kritikom islamu zavreli ústa. Kedysi boli katedry marxizmu-leninizmu kde milovníci popierania faktov a milovania idei za každých okolností, sa mohli realizovať, holt už to majú ťažšie, ale našli si islam.

A je tu aj taká vec, ktorá sa volá internet. Dnes, si každý môže prečítať korán, hadisy, dejiny islamu, životopis Mohameda. Dnes každý môže zistiť čo znamená napr. futuhad, hurb, dzizja, dhimmi, takijja, dar al-islam, dar al-harb, dawa. Dnes už nezaberie donekonečna opakované klamstvo, že islam si váži každé náboženstvo, kultúru, lebo v koráne sa nachádza prekrásny verš 2:256:
V náboženstve niet donútenia. Správne a rozumné od nesprávneho a nerozumného je už rozlíšené. Kto odmietne nasledovať a veriť vo falošné božstvá a uverí v Boha, ten sa uchopí pevnej rukoväti, ktorá sa nikdy nerozlomí. A Boh všetko počuje a všetko vie.„, dnes každý môže zistiť, že ten verš je nahradený veršom 9:5 „A až posvätné mesiace uplynú, tak zabite tých, ktorí sa k Bohu pridružujú, kdekoľvek by ste ich našli a vezmite ich do zajatia a obliehajte ich a číhajte na nich na každom mieste„.

Abrogácia (nahradenie) veršov Koránu

Abrogácia (nahradenie) veršov Koránu

A nepomôže tu vysvetlenie, že 9:5 treba chápať v historickom kontexte spolu s celou kapitolou, verš 2:256 je nahradený veršom 9:5 a nie celou kapitolou. A ešte je tu štatistika, ktorá poukazuje na to, že 80% moslimov v Európe je na podpore, 70% si želá zaviesť šariu (Francúzsko, Holandsko, Belgicko, Rakúsko) a starosta berlínskej štvrti Neukoln Heinz Buschkowsky hovorí, že  „70% väzňov v basách sú mladí moslimovia“.

Na strane 127 českého vydania „Šaria, úvod do islamského práva“ je napísané, že odpadnutie od islamu je trestané smrťou, čo je v príkrom rozpore z čl. 24 ods. 1 Ústavy Slovenskej Republiky. Skôr alebo  neskôr aj na Slovensku bude tých 70% moslimov, ktorí sa budú dožadovať zavedenia šarie. Prečo by slovenskí moslimovia mali ísť opačným smerom ako moslimovia na západe a celom svete? Islam ešte nikdy nebol vystavený takej vecnej konfrontácii, ako je teraz a ľudia nemali o islame nikdy toľko informácii, ako majú teraz. A to je ten dôvod, a nie novinári.

Redaktor, ktorý robil rozhovor nakoniec ako keby hrdo podotkol „Rozhovor bol autorizovaný Azim Farhadi v prepise nič nezmenil.“ A bol úprimný?

Mariusz Malinowski

Prečitajte si tiež:Za akých okolnosti môže byť vrah ideálom študenta filozofie?

55 komentárov

 • Mohamed že najčistejší a najčistejší? Veď to bol len práškový pedofil 😀

 • Ale poznáme až veľmi dobre a stále viac sa dávate poznávať, Bohužiaľ…..

 • čo vám drbe?? prečo by sme sa vás báli??? my vás tu iba nechceme. načo by ste sem mali prísť?serte sa tam kde ste sa narodili.tam je vaše miesto. vybudujte si ho k vlastnej spokojnosti. v súlade s vašimi zvykmi a náboženstvom. kľudne si tam znásilnujte, kamenukte a stínajte hlavy. je to váš problém. len sa neserte sem.

 • Pingback: Kto nám chce zobrať pravo na strach. | MEDZIČAS

 • Jaroslav Doležal

  Korán som si chcel prečítať tak pred 2 rokmi ale po udalostiach neskôr ma to prestalo zaujímať.Načo mi to bude?Mein Kampf som tiež nečítal a obídem sa beztoho.A budem veľmi rád keď biblia bude v múzeu ako kniha spomienok na zaostalé dejiny ľudstva.Boh by musel byť velmi primitívny ak by stvoril taký dokonalý život na zemi a pritom chcel aby mu slúžili náboženské ideologie ktoré prinášajú len zmar a disharmóniu.Preč z nimi.Boh je v srdci a nie v prekríženom plechu na prsiach alebo textile na ksichte!

  • Hana Kubišová

   Lépe by to nikdo nenapsal. Naprosto s Vámi souhlasím. Jsem věřící, ale bez výčitek svědomí se obejdu bez farářů.

 • Som neveriacim Tomášom. Neverím ľuďom, ich podvedomím motiváciám a s vedomými rátam. Celý problém, ktorý tu riešime je človečina. A kedže som človekom tiež, tak neverím ani sebe. Takže čokoľvek čítam, či je to Korán, alebo Biblia, či iné písomnosti a články, ktoré boli napísané ľudskou rukou sú motivované a subjektivizované, tzn. nemusia byť pravdivé v horšom prípade schválne zavádzajúce. To podstatné nie je skryté v písomnostiach a informáciach, ktoré sú podávané medzi ľuďmi. Je to o obrátení sa do seba, uvedomení, prezretí a prijatí čistej vedomosti, bez náznaku slov a pojmov. Ak by takto fungovala väčšina ľudí, nebolo by potrebné toľkých dôkazov, slov, v konečnom dôsledku by nevznikali vojny. Preto naučme sa posúvať svoju úroveň vedomia za horizont tejto smiešnej človečiny, lebo ak tak nespravíme, tak naše vnútorne pohnútky, naše ego nás bude tlačiť práve do agresie, vrážd a nenávisti. Ak toto pochopí, žid, islámista, kresťaň, alebo ktokoľvek… bude nám sveta žiť, inak povedané – raj na zemi.

 • Pán L. Čáslava, prepacte budem pisat bez diakritiky.
  podla Vas:
  Něco znát znamená především pochopit to. Neznamená to, pamatovat si nazpaměť čísla kapitol. Inteligence spočívá ve schopnosti pracovat s informacemi. Pamatovat si je a opakovat zvládne i blbý diktafon.
  Vy pracujete s informaciami: viete co je tam napisane, a bez pohorsenia vykladate ze zabitie ci pomsta je v poriadku lebo su moslimovia, a ti patria do niecoho (islam), o co je snaha to premietnut ako ich kultura .

  Podla coho sa teda spravat, ako ma zit, ten kto napriklad je nevieriaci?
  (podla nicoho len tak? a co to zanemna?)
  Odhliadnuc od slova – NABOZENSTO – , pretoze to sa zamiena za vseliake ine veci v zaujmoch ludi ktori tym ovladaju inych ludi.

  Zakladne ludske hodnoty- Zivot. To je to co nam vycari stastny usmev na tvari.
  Nazvime to ludskost-
  1. nikto nemoze zabit druheho cloveka, nemoze, a to bez vyhrad a vyhovoriek
  2. nikto neublizi druhemu, vo vsetkych zmysloch
  3. pomoc cloveka clovekovi

  To by bol zivot..nevieme si to predstavit. Lebo kazdy chceme mat viac.

  Moze teda moslim zo saudskej arabie ked pride na Slovensko ci Cesko kedze nevyznava svetske zakony zabit kazdeho neveriaceho, ci veriaceho v Boha? Lebo u nich sa to tak deje.

  NIE SU nase hodnoty, alebo ich hodnoty, alebo hodnoty ludi v amerike. Kazdy clovek ma hodnotu.

  Sami vidime ze to co niekedy bolo protizakonne , dnes je ako pravo slobody..
  Nieje podstatne ako chce ludske prava a ludsku krasu ktory politik a aka skupina zmenit ako sa im paci.
  Homo sapiens vie rozmyslat, a vie rozlisit co je dobre a co nie. A tu je problem, preco teda si vyberame to zle?
  Kazdy jednotlivec ma velku zodpovednost za seba. A ti co maju moc, zodpovedaju aj za tich nad ktorimi maju moc.

  Moze kral, ked dostane sexualne chutky aby sa uspokojil povedat, ze je normalne ked nema poruke zenu urobit to so zvieratom? Zabit cloveka s ktorym sa pohadal..
  Nikto mu nemoze oporovat, je kral. On to spravi. A moze to nutit robit na svoje ospravedlnenie aj svoj lud. Ked nie nutit, moze im to navrhnut ze je to normalne.
  On vie ze to nieje normalne, ze to nie je dobre, ale urobi to. -On zlyhal, a ponizil tym svoju ludsku bytost.
  A ako sa rozhodne jeho lud?

 • Chodte do prdele , zostante si tam kde ste .nik vas tu nechce.

 • Lubomír Čáslava děkuji za normalni nazory

 • Jebu nam mozog uz od teraz, ja ich tu nechcem. Su to hajzli – prevezmu vsetko a budeme sa bat pred nimi prezehnat, lebo nam za to utnu ruky.

 • tak si budte vo svojej zemi dementi mi mame svoj sposob zivota

 • Ameer Mayyahi

  Každá akcia má riakciu pred 11.9 ľudia nemali taký zlý názor
  propaganda USA A ten divadlo ktorý vytvorilI A teraz nový seriál ISIL s Holywoodu a media dával ľudia strach.
  Ľudia vo svete všeobecné nemajú k žiadnemu náboženstvo dôveru zároveň A všetkých náboženstva majú rovnaký cieľ A to aby ľudia nerobia zle… ale problém je O ľuďoch ako to prezentujú
  každý je slobodný ak chce sa modliť nech modli pre boha A nie pre svoj moc A peniazy A dotýkať tradicu ľudia ktorý tak žijú A tak chcú byť ako niektorý vo francúzsku alebo v Berlíne ktorý žiadali štať aby zmenil zákon podľa nich A to čo Slováci boja.
  Problém je nie O náboženstvo ale problém O ľuďoch
  ja osobné si myslím že veľa ľudía s Európa sú tak dobre vychovani lepšie jak veľa veriaci a moslimov ktorý by mali dodržať pravidlá v náboženstvo.
  Myslím si všade robia businuss v menom náboženstvo, arabský jar,ľudské práva,láska,politika a rasizmu atď…

  • nech si moslimovia zostanu tam kde su, my Vas tu v nasej Europe nechceme!!!!! Islam nepriniesol tomuto svetu nic dobre!

   • No a co ze ty tu niekoho nechces :-)), ked su na Slovensku legalne tak mas smolu. Krestanstvo tiez vela dobreho svetu neprinieslo, pozri na vsetky tie genocidy, incest, obohacovanie sa na ukor chudoby. Chcelo by to pozriet sa obcas do zrkadla!

 • islam je teror, teror je islam, Mohamed a Bin Ladin su ako bratia, Allah je Satan, Z toho vypliva ze islam je nabzenstvo strachu a nasilia.

 • chlapci zbytočne sa tu podpichujete. Načo je mne vedieť o čo ide v Koráne a čo muslimovi, žýidovi, či kresťanovi ???? NECHCEM o tom NIČ vedieť a nechcem sa to učiť ani rešpektovať. Moji a naši starí dedovia tu dochovali svoje potomstvo, ktoré žije a žilo v bázni, mieri a keby ho iné národy nedotlačili, nikdy by nebojovali. Teraz máme svoj štát, svioju zem … NIKOHO ZEME NECHCEM, ALE SVOJE SI NEDÁM……chceme žiť naďalej tak ako moji predkovia.. KONIEC….. Chápe to niekto ???? alebo ja sa mám a moji potomkovia odtiaľ vysťahovať,??? lebo tu majú záujem prísť moslimovia, či židia ????? Radšej umriem…. BODKA!

 • Lubomír Čáslava

  Co tady vlastně nechceme ? Ismám ? Islamismus ? Šariju ??

  Uvědomme si co nechceme, abychom se nakonec nestali obětí svých vlastních přání !!

  ISLÁM je náboženství. K tomuto náboženství se hlásí lidé, kteří uznávají různé hodnoty a různě se staví k toleranci vůči těm, kteří Islám nevyznávají. Různé přístupy na celém světě. Někteří to možná ani netuší ale jsou muslimové v Afrických zemích, kteří s klidem popíjí pivo, přestože to Korán zakazuje. Jsou muslimové v Indonésii, kteří neuznávají mnohoženství. Jsou Šiítové nebo Sunnité a jejich odnože jako Alawité a všichni to vidí trochu jinak přestože se opírají všichni o Korán. Jsou země, kde je převaha muslimů a zde se řídí normálními zákony jako my tady viz. sekulární Sýrie. Jsou země, kde dominuje Islámské právo jako Saudská Arábie. V Islamistických zemích se uplatňuje tzv. Právo Šarija. Existence rozdílů ve vnímání Islámu tu prostě je jestli se to rozhodneme ignorovat pak jsme slepí omezenci STEJNÍ jako ti, kteří nechtějí slyšet jiný pohled na Alláha než je ten jejich. Kteří považují vše cizí za nepřátelské. S takovým přístupem se snadno staneme novodobými fašisty jako jsou ti „liberálové“. Jak ? Snadno ! Jako zásadní hodnotu v naší civilizaci máme dnes právo svobodného vyznání. Se svobodou projevu to už trochu kulhá ale věřit můžeme v cokoliv. Když COKOLIV tak to znamená i ISLÁM. Když se Árijský Němec rozhodne, že bude vyznávat Islámskou víru, nemůžeme mu to zakázat. To bychom byli NAJEDNOU jako ty islamistické diktatury, které trestají lidi za jinou víru. Když to nemůžeme zakázat Evropanům, nelze to zakázat ani přistěhovalcům. NELZE zakázat jinou víru a to v jakékoliv podobě. I v té fundamentální. To bychom šli proti nejzásadnější naší hodnotě. CHÁPETE ?? Nemá smysl ani logiku mávat transparenty „Islám tu nechceme“. To je přeci kravina, kterou nelze vynutit. To je prostě jen plané vyjádření nějakého našeho přání. Přání, které z principu vede k omezování svobody vyznání. Co bude dál ? Konzervativce tu nechceme ? Judaismus tu nechceme ? Odpůrce potratů tu nechceme ? Kritiky západu tu nechceme ? CHÁPETE TO ?? NE ??!!

  Vyhoďte ty hloupé transparenty s přáním co tu nechceme. Je třeba jít ke zdroji. K počátku. Napište co požadujeme. Řekněte to svým zástupcům, kteří NÁS zastupují. Ty nezajímá co si přejeme. Ti jsou tam od toho, aby dělali to co po nich chceme. Pokud je slabinou naší kultury naše „svoboda“ a pokud v naší svobodě může demokratickým procesem dojít jednou k islamizaci, pak prostě nechtějme ty migranty. Požadujme po našich zastupitelích obranu proti migraci. Ať ty lodě posílají zpět. Ať brání pobřeží Evropy. Nebo z EU, kde nás zastupitelé ignorují VYSTUPME. Tohle jediné má smysl. Ne nějaké zbytečné pitvání se v Koránu

  • Mariusz Malinowski

   „ISLÁM je náboženství.“ zasadny omyl, islam je totalitna koplexna ideologia postavena a vylepsena za ucelom aby cely svet zmenit na dar al-islam.

   • Lubomír Čáslava

    Nechci Vás poučovat ale musím říct svůj pohled. Náboženství = ideologie. Ideologie se vždy opírá o totalitarismus. Jinak by se nemohla odpoutat od neutrální akademické diskuze. Ideologie se obléká do pojmu „náboženství“ ve chvíli, kdy je ústřední (nosnou) ideou bůh (bohové v případě polyteismu). Abyste pochopil islám musíte si uvědomit čím se liší od ostatních náboženství.Zatímco křesťanská církev vychází hierarchického uspořádání FORMÁLNĚ uznávaných autorit (na vrcholu je papež), Islám takovou strukturu nemá. Korán jako hlavní opora Islámu je souborem nechronologicky uspořádaných tezí (Mohamedových zjevení), které mají z velké míry dobový podtext. Např. útok proti nevěřícím je v kontextu Koránu spíše pobídkou k obraně proti nepřátelům (nájezdníkům), která byla platná v dané době. Z toho plyne mnohovýkladovost Koránu. Muslimové sice říkají, že Korán psaný Alláhem lze vykládat jen jedním způsobem ale to tvrdí mnoho muslimů a každý má ten způsob jiný 🙂 Extrémisté si dobovou výzvu k pronásledování nevěřících (útočníků) překládají jako konečný cíl muslimů nezávislý na čase a prostředí. Nepřátelé Islámu tvrdí, že tak jako ti extrémisté uvažují všichni muslimové. tady dochází k tradičnímu zobecnění, které tu v masové míře bylo (ne zase tak dávno) proti židům. Islám na rozdíl od křesťanské církve nevychází z hierarchie formálních autorit a INSTITUCÍ ale z neformální pseudohierarchie duchovních autorit. V těchto podmínkách se větve štěpí dle „síly“. Všimněte si, že duchovní autority nejvyšší úrovně se vždy vyskytují kolem center světské moci, které disponují nezbytnými prostředky k udržení systému víry. Na straně blízké mezinárodním „hrám“ světového hegemona USA se pohybují zejména vůdci sunnitské větve Islámu a pokud si uvědomíme, kde se nachází centrum Šiítského vedení, zdají se nitky tohoto divadélka s vírou mnohem viditelnější. Nemůžete se dívat na Islám jako celek v těchto podmínkách. Islám je především skvělým nástrojem k manipulaci, protože je postaven na vštípeném respektu vůči víře a věřící pak pro své vůdce snadno udělají cokoliv. Vyhraje vždy ten, kdo tahá za nitky zatímco naivní a vystrašený služebník Alláhův sní o svých pannách v ráji.

 • Lubomír Čáslava

  Demagogická slátanina. Autor míchá dohromady Islám, islamismus a jeho militantní projevy. Snaží se mezi řádky říct, že celý každý muslim je špatný kvůli své víře. Chyba je v koránu. Tečka. Není to tak jednoduché. Je každý cikán špatný, když většina žije na okraji společnosti a má asociální návyky? Je špatný každý žid a judaismus jako takový, když židovští bankéři a manipulátoři uplatňují skrze sionismus svůj vliv ? Když Talmud označuje nežidy za dobytek ? Je špatný každý křesťan, když křesťanské USA na základě své doktríny exportu jejich hodnot vraždí ve světě po milionech ? Podle autorova přístupu by nakonec to ZLO muselo být naprosto všude. Samozřejmě, že ani mě se nelíbí některé zvyky islamistů např. v Saudské arábii, kde funguje právo šarija. Je jedna se zemí, které se řídí ne dle světského práva ale dle islámu. Je to ale jejich země a jejich zvyky. Pokud nebude někdo vnucovat tyto zvyky mě v mé zemi, nebudu se po Americku snažit Saudskou arábii změnit k obrazu mému protože YES I CAN a nebudu se snažit prosadit sekulární přístup. I když .. Oni ti Američané vlastně tu islamistickou SA vesele podporují a tu sekulární Sýrii by rádi předali do rukou islamistických zabijáků. No nic, nechme absurdit Amerického způsobu „myšlení“ … NEJDE PRIMÁRNĚ O ISLÁM. Jde o naše hodnoty a naši kulturu v NAŠEM Evropském prostoru. Do naší země může být kvótou přiděleno 10 000 muslimů z nichž je 90% těch tolerantních a těch 10 % budou fanatici, kteří na příkaz duchovního vůdce udělají cokoliv. Ta tisícovka stačí na několik bombových útoků při kterých zemřou statisíce křesťanů i nekřesťanů. MIGRACE je problém ne kvůli Islámu jako takovému ale právě proto, že nelze odlišit s čím který imigrant přichází. Logicky se tak zvyšují rizika. Nadávat je tedy třeba na instituce, které plánují otevřít ta stavidla do Evropy. Plácají cosi a vymírání Evropy a o potřebě nových pracovních míst nebo cosi o multikulturním obohacování. To jsou ti nepřátelé. To je to ZLO ! To je ta PŘÍČINA bezpečnostního rizika pro nás a naše rodiny. Ne nějaká víra v Alláha jako taková. Je třeba se postavit ne proti Islámu ale proti EU. To jejich svatá fatva vůči Evropě by nás měla trápit. Z EU je třeba vystoupit

  • Mariusz Malinowski

   „Autor míchá dohromady Islám, islamismus a jeho militantní projevy.“ nemicham to ja, ale koran, hadisy a sunna proroka, ten kokteil vola sa islam.
   bol kazdy nacista spatny? predsa nebol, bol kazdy bolsevik spatny? tiez nie, tak preco vadi nam bolsevizmus a nacizmus, nejde o to aky su ludia, ale aka je idea, ktora ich vedie.
   bolo gestapo, ss, einsatzkommanda len militantnym prejavom nacizmu?

   • Lubomír Čáslava

    Korán jak jistě víte, je v nechronologickém pořádku soupisem Mohamedových vizí (zjevení). V reálu jde o přepis základních tezí z Tory (Bible) a o praktické výklady k tomu jak by se měli chovat muslimové. Tyto výklady byly vázány na svou dobu tj. dobu kdy byly sepsány. Muslimové měli svou víru rozšiřovat (to je logické a dělala to i křesťanská církev) a měli se bránit útokům nebo měli dobývat (opět běžná praxe a nejen v té době). Z toho pak logicky plyne několik kapitol Koránu, které nabádají k zabíjení těch, kteří na muslimy útočí nebo těch, kteří narušují moc pod duchovně-světským vedením. Je třeba Korán číst jednak v logickém kontextu což je problém, díky chronologickému a obsahovému „nepořádku“ a také v kontextu dobovém. Problém je přílišná fixace některých fundamentálních skupin na jimi ÚČELOVĚ vybrané kapitoly, kde oni sami IGNORUJÍ ten dobový kontext a vedou stejnou válku, která se od vzniku Islámu vede už přes více než tisíc let. Na straně druhé jsou tu pak vykladači na straně nepřátel Islámu, kteří v podstatě vykládají Korán STEJNĚ jako islamističtí fundamentalisté a opět si vytrhávají z kontextu jen to co se jim hodí. Víte co je problém ? My jsme ještě nedávno také brali tu Bibli příliš vážně a vedli jsme na základě víry křižácká tažení proti nevěřícím. Ale postupně jsme přestali. Mnozí (většina) z nás jsme si uvědomili, že Bible není doslovný návod ale jen jakýsi průvodce psaný dobovým jazykem, který již není aktuální protože se změnila i doba. Hledáme v Bibli střípky při hledání toho co nazýváme Bohem ale už se o ni neopíráme doslova (až na tu fundamentální křesťanskou menšinu). Tím jsme se zbavili rizika, že budeme na základě účelově vybraných pasážích vtažení do nějaké krvavé řeže za svou víru resp. za ten či onen tendenční výklad. Ani tu Toru a následně ten praktický výklad zvaný Talmud už mnozí (snad většina) židů nebere zase tak doslova a tak vážně. Možná, že už pro ně dnes nejsme ten dobytek 🙂 Mnozí muslimové dnes prochází podobným procesem. Začínají Korán brát jako oporu při vlastním hledání. Stalo se to ve chvíli, kdy se svět propojil do jednoho velkého informačního pole skrze internet a oni se dostali do styku s jinými úhly pohledu na duchovno. Ve chvíli ale, kdy je lidé jako Vy budou házet do jednoho pytle, budou oni stržení opět zpět k fundamentu. Pokud mluvíme o té ideji, které koho vede a ke které bychom se měli vymezit, pak bychom měli řešit tu PRAKTICKOU aplikaci, která je s NÁMI v konfliktu. Islamismus jako snaha o nahrazení našeho tradičního (světského) práva právem náboženským (Islámským) = Šarija je samozřejmě to co nás ohrožuje protože se vzrůstajícím počtem ISLAMISTŮ toto logicky hrozí. Tomu se musíme vymezit jako tomu nacismu, fašismu apod. Nemá smysl se ale vymezovat Islámu jako takovému protože to je jen náboženský základ, který lze vykládat různě jako lze a je vykládáno různě i náboženství Kristových následovníků. Pokud se budeme opírat o zobecňování, pak si děláme nepřátele i z těch, kteří mění Islám zevnitř v mnohem tolerantnější náboženství. Bráníme jim v procesu, kterým jsme nedávno sami prošli. Chápete vůbec o čem mluvím ?

    • Chápem len to, že o fundamentoch islamu neviete nič 😀

     • Lubomír Čáslava

      Ne Vy nechápete nic. Jste naprosto stejný fanatický omezenec jako ty, které sám kritizujete 😉

    • Mariusz Malinowski

     “ V reálu jde o přepis základních tezí z Tory (Bible)“ toto je blbost.

     • Precitaj si nieco o zivote Mohameda a biblii… Tora tu bola prva, biblia vznikla na zaklade tory a vdaka zjednodusenemu tipu pisma z mesta biblos. Mohamed si vychytal bohatu manzelku naucil sa citat, cital bibliu a koran je v podstate jeho vykladom biblie. Velmi dolezite je, ze svoj vyklad postavil na tom, ze krestania necitaju bibliu spravne. Dalsich par storoci sa Koran predaval vyhradne ustne. Zjednodusene by sa dalo povedat, ze pre krestamov je poslednym prorokom Jezis a pre Muslimov Mohamed

     • Mariusz Malinowski

      sam si neco precitaj.. co si chcel dokazat tym svojim komentarom? ze tora bola prva? lebo hadam nechces tu sirit blud ze koran je vykladom biblie, co v tom korane je z tej biblie?

     • Co by si chcel? Diskutujes s ludmi, ktori v zivote Koran neotvorili – a mozno ani Bibliu…

    • Mariusz Malinowski

     to je relativizator skuste zrelativizovat mein kampf

 • Ja som takisto muslim zijuci v rakusku…islam vobec nieje taky aky ho slovenske media predstavuju. Neverte vsetkemu co pride televizii a novinarom. Vsetci hadzete muslimov do jedneho vreca.Ale nikto z vas nevie o co v skutocnosti v islame ide.precitajte si cely Koran Inshallah a nenechavajte sa presviedcat mediami.As salamu alaikum wa rahmatuLLAHi wa barakatuhu

  • Ak poznáte Korán, napíšte číslo predposlednej súry 🙂

   • Lubomír Čáslava

    Něco znát znamená především pochopit to. Neznamená to, pamatovat si nazpaměť čísla kapitol. Inteligence spočívá ve schopnosti pracovat s informacemi. Pamatovat si je a opakovat zvládne i blbý diktafon.

  • Mariusz Malinowski

   ja sa nepresvedciam mediami ja som ten koran cital siece nie cely, lebo je to zbytocne, ale cital, ked v tom clanku nieco nie je pravda napis. a nie to o moslimoch ale o islame, keby nebol islam neboli by ani moslimovia a svet bol by lepsi.

   • Lubomír Čáslava

    Kdyby nebyli muslimové, židé, křesťnané, Američaní, Rusové, blondýny, …. atd. atd. Svět by byl lepší. Svět by možná byl lepší kdyby nebyli lidé, kteří uvažují primitivně jako Vy. Oni i ti islamističtí radikálové si jistě říkají, že by byl svět lepší, kdyby nebyli ti JINÍ. Víra není problém. Problém je z omezenosti plynoucí fanatismus a touha po radikálních řešeních

    • Mariusz Malinowski

     a kto okrem tych islamskich radikalov si mysli, ze bolo by dobre keby tych druchych nebolo? cital si neco z koranu cital si zivotopis mohameta, dejiny islamu?

     • Lubomír Čáslava

      Skoro všichni 🙂 Nacisté (eugenici) si mysleli, že by bylo lepší kdyby nebyli židé. Komunisti si mysleli, že by bylo lepší kdyby nebyli nekomunisti. Američani si myslí, že by bylo nejlepší kdyby nebylo žádných Rusů a dalších kteří ohrožují jejich globální dominanci. Radikální feministky si myslí, že by byl lepší svět bez chlapů (Polkni prášek). Mám opravdu pokračovat ?

      Četl jsem Korán. Víš kdy byl sepsán a pro koho byl TEHDY návodem ? 😉

     • Mariusz Malinowski

      „Víš kdy byl sepsán a pro koho byl TEHDY návodem ?“ no pre koho?

  • Lubomír Čáslava

   V tom máte jistě pravdu. Já si jen říkám, že je velká škoda když těch 90% Vás rozumných a tolerantních je mnohem méně slyšet a vidět než těch 10 %. Pokud jsou tedy ta procenta správně. Proč myslíte, že není ten „většinový Islám“ vůbec vidět ? Proč není z Vaší strany vidět odsouzení netolerance k nemuslimům ? Neříkám, že neexistuje. Jen to není nikde vidět. Mohou za to média, která si vybírají jen tu militantní podobu Islámu ? Nebo je problém i jinde ? 😉

   • Mariusz Malinowski

    ale to je uplne je dno kolko akych muslimov je, ide o to co citaju, ide o ideologiu, kolko nacistov bolo zlych 5%? kolko bolsevikov bolo v nkvd? 3%? a ako dokazalimzmenit svet na horsi. ako mozte zit vedla ludi ktori kazdy den citaju knihu kde je napisane „zabijajte ich“ a za idola maju hromadneho vraha, a pedofila? a beru jeho ucenie do slova a do pismena.

    • Lubomír Čáslava

     Ale nic takového tam napsáno není 🙂 Napište mi sem konkrétní příklad a já Vám vysvětlím dobový kontext. Vysvětlím Vám koho je třeba zabíjet. V Koránu se píše: Alláh vám nezakazuje, abyste byli dobří a spravedliví vůči těm, kdož nebojovali proti vám kvůli náboženství a nevyhnali vás z příbytků vašich, neboť Alláh věru miluje spravedlivé. (Korán, 60:8)

     Hodnotíte přes tisíc let staré písmo určené pro přes tisíc let staré lidi našimi – DNEŠNÍMI měřítky ?? No fajn. Hromadný vrah. OK. není Bush nebo Obama hromadný vrah ? Jistě, že jsou !! Pedofilie ? V Koránu se myslím píše něco o devíti letech. Víte o tom, že se to je převzaté z Talmudu ? Tem se navíc řeší i styk s chlapci což je homosexuální pedofilie. Pokud si projdeme zákony NAŠÍ CIVILIZACE z nedávné doby, které dokonce v některých státech USA dodnes platí, pak najdeme celou řádku absurdit. Budem to vnímat dle našich SOUČASNÝCH kritérií ?? Jistě, že ANO. Ale budeme to vnímat jen vzhledem k těm, kteří se těmi archaismy řídí. A tady je podstata. Neřídí se tím všichni !!!!!!!! Mluvte tedy o těch, kteří se tím řídí a ne o všech.

     • Mariusz Malinowski

      co tam neni? „zabjajte ich“ ?

     • Knieza Myskin

      pripustme ze mate pravdu v tom ze existuje umierneny islam. Dajme si potom otazku kolko moslimov sa k nemu hlasi a kolko sa hlasi k radikalnemu ?
      Zhruba od WW2 su vsetci moslimovia na svete mohutne indoktrinovani wahhabizmom (financovanym a aj ideologicky masirovanym) zo S.Arabie. Podla vyskumov nemeckeho sociologickeho ustavu sa k radikalizmu hlasi alebo ho podporuje svojiim suhlasom cca 40-60% nemeckych moslimov a podla dalsich vyskumov ako napr Peaw research alebo Gatestone inst. Inde vo svete je to percento podobne. A zaroven z vyskumov vidno ze hranica medzi radikalmi a umiernenymi je uzka a tenka (lahko premigruju z jednej skupiny do druhej)

      Dalej nasilie je v islame zakodovane ako podstatne, neviem si predstavit ako by sa to dalo zvratit nejakym vyvojom o ktorom hovorite. Islam deli svet na Dom mieru a Dom vojny. Mier je tam kde vsetci prestupili na islam a voina je tam kde sa to este nestalo. A ak aj niekto by mal na vec iny nazor, vyhlasia ho za heretika a uvalia na neho fatwu – a vec je vybavena:

    • Lubomír Čáslava

     Sex v patnáci letech není pedofilie ? Podle našich zákonů ne. Podle zákonů v Demokratické republice Kongo ANO 😉

     • Mariusz Malinowski

      nie v 15 ale v 9 a vlastne uz od 6, poznas pojem babywife?

     • Lubomír Čáslava

      Asi se oba shodneme na tom, že jde podle našich hodnot o zvrácenost 🙂 Otázka je jak to uchopíme. Budeme se snažit je předělat a bránit lidem ve víře nebo se spíše budeme snažit, aby smísením s jejich kulturou nedošlo ke konfliktům ? 😉 Řeč je o zvrácenosti zvané „multikulturalismus“.

 • ja by som poprosil o preklad týchto slov futuhad, hurb, dzizja, dhimmi, takijja, dar al-islam, dar al-harb, dawa, niektore su na google ale nie všetky dakujem

 • ne podle celého světa jste podělaní šmejdi co vraždí a znásilnují a mají pravdu je to všude a kdo ještě poslouchá tyhle sračky podělaných sviní které na nás také útočí ale tím že nás chlácholí doporučuji zavřít hranice a na ne poslat ozbrojence aby měli za úkol pálit bez rozkazu do každého imigranta co se k nám bude snažit dostat nelegálně hnusná špinavá prasata to na závěr

Pridaj komentár