Slovenská televízna scéna sa chystá na revolúciu

Za posledné roky dospeli médiá tzv. hlavného prúdu do pohodlného ustáleného prúdu prezentovania informácií, ktorý sa vzdal nejakých ambícií informovať a z médií sa stal tovar, ktorý sa jednak musí predávať sám a jednak musí predávať posolstvá podľa zámerov majiteľov a ľudí, ktorí sú pri kormidle médií. Inými slovami manipulovať a v mnohých prípadoch bezočivo klamať.

Tento zaužívaný spôsob masmediálnej demagógie sa chystá zlomiť nový projekt, ktorého dušou je pôvodný autor projektu Slobodný Vysielač Norbert Lichtner. Spolu s bývalým členom redakcie časopisu Zem a Vek Ľubom Huďom založili občianske združenie Infovojna a dohodli spoluprácu s (zatiaľ nemenovanou) terestriálnou celoplošnou slovenskou televíziou o produkcii viacerých relácií.

O tomto projekte informovali v špeciálnom vysielaní Slobodného vysielača Norbert Lichtner, Ľubo Huďo a tretí člen tímu Ján Búgel, ktorý sa bude venovať informáciám zo sveta informačných technológií a hier.

Predbežná dohoda združenia Infovojna s televíziou hovorí o troch komerčných programoch vysielaných raz za týždeň a čo znie skoro neuveriteľne, o dennom vysielaní spravodajstva v hlavnom spravodajskom čase 19:00. Všetky informácie zatiaľ nie sú k dispozícii, okrem mena televízie zatiaľ nepoznáme ani presný formát komerčného vysielania (s reklamami).

Najpodstatnejšiu informáciu vieme už dnes. Spravodajstvo a relácie zaoberajúce sa komentovaním udalostí z domova a zo sveta budú podľa prezentácie vo vysielaní rádia Slobodný vysielač – politicky nekorektné a necenzurované. Meno Norberta Lichtnera, ktorého kredit vyrástol na projekte necenzurovaného Slobodného vysielača reálne voľne dostupného pre všetky politické názory (moja maličkosť je toho príkladom), je zárukou aj pre tento nový projekt. Zaujímavou informáciou je tiež snaha pozývať hostí, ktorí by sa inak nemali žiadnu šancu dostať do vysielania hlavného prúdu – jednak z dôvodu zákazov, ale tiež z dôvodu nezáujmu mainstreamu o „nesprávne“ informácie.

Tieto všetky okolnosti nám dovoľujú povedať, že ide skutočne o mainstreamovú revolúciu, keď sa prvýkrát na verejnosť dostanú doslova neželané informácie, správy, ktoré pôjdu proti všetkému, čo hlásajú predajní politici, zahraničím platení „analytici“, „komentátori“ a „novinári“, resp. piata kolóna mimovládkarov združená v mrákavách neziskových organizácií. Ako bolo v relácii o Infovojne spomenuté, s veľkou pravdepodobnosťou zopár politikov začali obchádzať mrákoty už dnes.

Nepochybujeme, že sa televízia stane pre mimovládky a doterajšie pohodlné kapre televízneho rybníka ako je Markíza, JOJka alebo RTVS verejným nepriateľom  číslo jedna a bude zaujímavé kam sa demagógia mainstreamu posunie po spustení nového projektu. Dúfame, že televízia, ktorá prichýlila Infovojnu pod svoje krídla pomôže vytvoriť vlnu, ktorou sa doterajší informačný monopol hlavného prúdu začne drobiť, čo samozrejme môže pomôcť rastu občianskej uvedomelosti. Zatiaľ ostávame v očakávaní, budeme mimoriadne zvedaví na zdvihnutie opony nad projektom.

A aby sme nezabudli, držíme palce! Veľmi silno…

P.S.

Hmmm, žeby to bola TA3, na ktorej dnes svieti len takýto oznam?

Televízia TA3 - Realita v súvislostiach Už čoskoro v novom šate...

Televízia TA3 – Realita v súvislostiach
Už čoskoro v novom šate…

 

20 komentárov

 • Miro Fikolovič

  Chlapci, Vy ste sympatickí, ale to sú všetko iba prázdne reči. Ste schopní dať sa aspoň dvaja dohromady aby niečo skutočne podnikli ?
  Pomôžem Vám odpoveďou: Nie ste. Keby ku Vám prišiel Fico, tak mu budete ruky bozkávať a keby prišiel niekto z EÚ, tak mu vylížete prdel až po žalúdok.
  Skúste trénovať – povedzte toto do očí predstaviteľom štátnej správy, médiám, atď.
  Pivo tečie, politici rýžujú. Choďte na pivo, kým Vám ho ešte politici môžu dopriať.

  Navzdory tomu, opakujem – ste sympatickí, držím Vám palce.

 • re ps: vzhľadom na to, že ta3 odvysielala napr. necenzúrovaný a nekomentovaný rozhovor so sýrskym prezidentom pred pár rokmi (za čo ich dosť kritizovali napr. v sme), tak by som to tak celkom nezavrhoval…

 • čiže opäť prichádza médium, ktoré bude širiť konšpirácie a hoaxy a nebude schopné urobiť dementi, ak sa správa ukáže falošná
  gratulujem tupých hláv v tomto štáte máme viditeľne ešte nedostatok
  nezabudnime USA je zlo Rusko je zasľubena krajina a symbol mieru.
  Židofašistická vláda na ukrajine zabíja ruských mierumilovných dovolenkárov.
  9/11 inside job. HAARP..jáj nie ten už zrušili, lebo na to konšpitraktori prišli. Chemtrails samozrejme. Ilumáti!
  Pozor imigranti. Koľko si ich zoberieš domov? No radšej ich ako takého retardovaného konšpitraktora. Utečenec má ešte šancu. Nie je tak retardovaný.

  • Keby si len vedel ako sa Lichtner veľakrát pustil do Ruska, tak by si tu tieto kydy netrepal. Jediná vec čo o tom vieš je možno tak to čo ti povie Hríb a jemu podobní. Ešte nevyšla ani jedna relácia, dokonca ešte ani žiadna TV neoznámila že niečo bude a ty už vieš aký bude program na celý rok pán chytrák. Najprv si pozri, potom hodnoť, prajem pekný deň.

   • Vzhľadom na to, že mám česť s Norbertom Lichtnerom sa poznať osobne, viem, že hlavne boľševikov, náckov ale aj Rusov skutočne nemusí. Je však demokrat, vyznáva americký výklad slobody slova a nediskriminuje žiadny názor. Preto do Slobodného vysielača pustil aj Kotlebu, rovnako ako zástupcov krajnej ľavice.

  • ty veru nebudeš lol, ty si jasný Trol.

 • Ludia boží, vy nevidíte že to len hrozný „ofajč“? V čase, keď generálny prokurátor vyzýva, aby sa ľudia navzájom udávali za xenofóbiu, homofóbiu a čo ja viem čo, že tu vznikle televízia s „necenzurovaným vysielaním?“, alebo že si to vezme pod patronát. Prosím vás, dobre porozmýšľajte… Ak vám to „nedokápne“, tak amen tma….

 • Toto su tie konspiracie o ktorych sa vsade tolko hovori 😀 O co sa stavime, ze to nebude TA3?

 • TA3 sa správa len trhovo oni vedia že tie sračky už takmer nikto nežere a ludia čím dalej tým viac nesledujú mainstreamové spravodajské výpachy ktoré su absolútne všetky na jedno kopyto a moderátoríkovia tam len čítajú správy z jedneho propagandistického centra, tak musia dať radikálnú zmenu.

 • Tipujem skor nejaku krestansku telku…

 • lol TA3 urcite nie :D, ta je moc pre americka

 • TA3 určite ne, to bude, nejaká malá telka

 • Aspoň sa pravdoláskari budú mať nad čím vzrušovať.

 • TA3 ?? Tak to sa mi teda nechce veriť !

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Slovenská televízna scéna sa chystá na revolúciu

Pridaj komentár