Slovenské hnutie obrody sa vydalo na cestu fašizácie

Už dlho kritizujeme tzv. slniečkárov a pravdoláskarov za obsadenie verejného priestoru a nenávistnú interpretáciu spoločenskej diskusie. Posledné roky to vyvrcholilo udavačskými zoznamami (Smatanov zoznam, Konspiratori.sk) a dokonca snahami o osobnú a profesionálnu likvidáciu ľudí. Špehujú, sledujú, fotia, udávajú. Presne ako za čias fašistickej, alebo boľševickej totality.

To však nie je dôvod na to, aby postihnutí voči nim používali rovnaké zbrane. Hovorí sa, že so sviňami je zbytočné ísť do súboja. Sú to identity, ktoré žijú v morálnom bahne a pokiaľ chcete s nimi súperiť, toto bahno zašpiní aj Vás. Pritom udavačským sviniam bahno vôbec neprekáža, naopak, je to ich životné prostredie,

Slovenské hnutie obrody (SHO) je nacionalistické združenie už dosť známe svojimi často až extrémnymi názormi. V posledných dňoch začali šíriť po sociálnych sieťach „zoznam škodcov národa

Uverejňujeme zoznam ľudí, ktorí pôsobia na Slovensku a svojou aktivitou prispievajú k šíreniu bruselskej propagandy na území našej vlasti. Väčšina z nich je platená zo zahraničia, či už americkou alebo inou ambasádou, alebo Nadáciou otvorenej spoločnosti. Základný pilier všetkých týchto ľudí spočíva v nenávisti voči všetkému národnému, tradičnému a morálnemu. Zoznam budeme pravidelne dopĺňať aj na základe vašich podnetov.

Bohužiaľ, toto je presne ten typ reakcie, ktorý je absolútne neprípustný a vedie k rozpútaniu špirály násilia a chaosu.

Na našom portáli často kritizujeme názory určitých ľudí a pri niektorých osobách dokonca opakovane. To však neznamená, že títo ľudia si zaslúžia nakresliť na čelo terč. Ak sme demokrati, za ktorých by sme sa radi považovali, obhajujeme právo kritizovaných ľudí na prednesenie a obhajobu vlastných názorov, aj keď s nimi zásadne nesúhlasíme. Nevadí nám, že majú také názory aké majú, vadí nám to, že zabraňujú iným súťažiť vo verejnom priestore s vlastnou kritikou a že zabraňujú získavať pre opozitné názory podporu verejnosti.

To, že kritizujeme robenie zoznamov nepohodlných, znamená, že kritizujeme proces, ktorý skôr alebo neskôr nakoniec skončí ako vstupenka do väzení, koncentrákov, alebo dokonca ako predplatné na hrobové miesto.

Ak tvrdíme, že slniečkári sú predvoj novej totality, reakcia SHO nie je obrana. Je to len začiatok boja, ktorý príchod novej totality urýchli.

66 komentárov

 • Paul J.V.Benyovszky

  Slavko Vukič Gratulujem ku komentáru. Perfektný zásah.

 • HARABÍN MÁ MOJU PODPORU:

 • Kto je tu vlastne fasista?
  pan Harabin nie je moja salka kavy, napriek tomu stoji za to vypocut si to ako to vidi on

 • Juraj má pravdu a tie zoznamy, ktoré dosiaľ boli zverejnené, sú smiešne, každý tam odhalí diletantizmus, sú kontraproduktívne … Lebo nemusia ani vystihovať realitu, kto zhodnotí, kto je úplne takto,a lebo takto? Asi len Boh, ale kto je Boh? Ak je Smatana postihnutý a myslí si, že je Boh, a preto môže nálepkovať ľudí, prečo my musíme tento idiotizmus nasledovať?

 • Takí „Polačekovia“ sú len vyšlachtený druh slniečkarov (lebo ti pôvodní sú už na smiech) – máme tu nových „spravodlivých a „nestranných“ bojovníkov za pravdu a lásku…t.j. aj tomu najvačšiemu prasaťu a záškodnikovi mame vzdávať spoločenskú úctu, Co je ten Polaček zač svedčí samotný titulok . Kiska by to nepovedal lepšie. Nie je tam v mene preklep a nemá to byť Poliačik z parlamentu ? Lebo to by tak sedelo. Sa čudujem SV, že toto zdieľa na svojej stránke – pomaly ale isto si týchto nových šíritelov pravdy a lásky nechá infiltrovať pri tejto naivite aj do vlastných programov

  • musim Ti oponovat
   To ze Polacek ma iny nazor na niektore veci je prave znakom jeho objektivity padni komu padni

 • Veľmi múdry článok. Takto by som to zosumarizoval: Agresia ako odpoveď na agresiu, plodí ďalšiu agresiu. Agresia sa dá zastaviť tým, že neodpovedáme agresívne, ale nejako pozitívne, najmä ak ide o agresiu na verbálnej úrovni. Na to ale treba vnútornú silu, múdrosť prijať úder bez snahy odpovedať úderom.

  • Citat:
   „Na to ale treba vnútornú silu, múdrosť prijať úder bez snahy odpovedať úderom.“

   Aj tu je ale potrebne mat urcitu hranicu. Je tak isto neprijatelne nechat sa mlatit bez reakcie.
   Teraz trochu nadsadim:
   Ak sused znasilni moju zenu, tak sa mu nepomstim tak, ze znasilnim ja tu jeho, ale vtaka mu odrezem urcite!

  • „… Na to ale treba vnútornú silu, múdrosť prijať úder bez snahy odpovedať úderom.“

   Vzdať sa možnosti nutnej obrany nesvedčí o vnútornej sile a už vôbec nie o múdrosti. Skôr o prijatí role otroka a ovce kráčajúcej na porážku. Tieto pseudohumanistické nezmysly šíria najmä tí, ktorí by ostatných radi videli v okovách.

   „Kto nemá meč, nech predá plášť a kúpi si ho.“ Ježiš Nazaretský, Lukášovo evanjelium 22:36.

  • bohužel platí – ČÍM DÝL SE S H0VN€M MAŽEŠ – TÍM VÍC SMRDÍŠ!!! – historicky podloženo – NIKDY ŽÁDNÝ NÁROD NEZAHNAL NEPŘÁTELE TÍM – ŽE BY S NIMA DISKUTOVAL !!! a to – co se sem §€r€ z ÁSIE A AFRIKY nic jimého než okupace €vropy není – jen jsou maskováni v Trojském koni!!! a jak dopadli Trojané…

 • zdravim, Mam v tom trochu chaos, myslim ,ze vy a sho by ste mali tahat spolocne za jeden povraz. Aj ked rozumiem ,ze robenie zoznamov nie je vas styl. Viem, ze zoznamy robi(l) aj zem a vek. Zaroven myslim ,ze ti ludia sa dostali na zoznam opravnene. A ludom ktori doveruju SHO, tieto zoznamy usetria cas. Cize viem na koho si davat pozor. Viem ,ze pre vas to mozno znie ako nekriticke preberanie informacii, ale z pohladu bezneho cloveka to je setrenie casu.
  Myslim, ze sa zhodnete so Sho v odmietani islamu, migrantov, marxismu , ale zrejme problem je, ze sa neviete zhodnut za nieco. A tu, co je skoda to cele pada. Takto tu budeme mlatit prazdnu slamu a nic sa neudeje.
  Ako mladeho cloveka ma trochu mrzi, ze je tu viacero portalov, ludi co kritizuju spolocne veci , ale najst spolocne riesenie nevieme. Co moze posobit frustrujuco…
  Prajem pekny den

  • To, že mnohí ľudia odmietajú a kritizujú multikultúru a vytváranie totalitného bruselského superštátu, to že sú proti agresivite Západu, neznamená, že sú všetci na jednej lodi. V niektorých spomínaných aspektoch je možné podporiť SHO, ale rozhodne Medzičas nebude adorovať klérofašistický režim Slovenského štátu, rozhodne nemienime podporovať nacionalizmus na úkor patriotizmu, nepodporujeme autoritatívnu vládu „silných vodcov“. Sme za demokraciu, za slobodu slova a názoru, sme proti umlčiavaniu nepohodlných názorov. Je úplne jedno, kto a za akým účelom by rád videl len jednostranné názory. Nakoniec aj diskusia k tomuto článku, občas zachádzajúca až do nenávistného nesúhlasu ukazuje, že na totalitné maniere sú náchylní aj odporcovia pravdoláskarov.
   Ale nemáte pravdu, že spoločné riešenie neexistuje. Stačí nepodporovať politikov a osobnosti, ktoré sú na druhej strane, t.j. presadzujú multikulti, bruselský centralizmus, či migráciu. Demokratická súťaž potom rozhodne, kto zo zvyšku politickej scény dostane právo realizovať svoje predstavy. Naopak, falošnou predstavou je, že opozičné strany a hnutia sú povinné sa „združiť“. To je rovnaký princíp, aký presadzujú dnešní pravdoláskari.

   • Nesuhlasim s jednostrannym historicky stale odborne nezhodnotenym nazorom pana Polaceka , ze Slovensky stat bol „fasisticky“ .Toto klise si mozeme odpustit vzhladom na dejinne suvislosti utlaku Slovakov a ich hrdinsky moralny postoj v politickom zivote v porovnani s inymi narodmi. Niektori zidovski ale i ini politicki predstavitelia sa vyjadrovali pochvalne vidiac okolnosti doby aj o prezidentovi Tisovi ..Moja otazka je nasledovna : MOZNO POPRIET, ZE ORGANIZACIE „zamerne financovane americkou alebo inou ambasádou, alebo Nadáciou otvorenej spoločnosti“ nemaju v prvom rade zaujem nepodporit nas vzhladom k všetkému národnému, tradičnému a morálnemu ? To by mohol byt inak ich koniec a preto nemozu vstupit ambasady a im podobni vstupit do slusnej diskusie ! To nie je v ich zaujme! Je tu naozaj „terc“ , ktory im maluje SHO na celo, alebo sa jedna len o nepodlozene tvrdenie pana Polaceka ?
    Inak s p.Polacekom suhlasim ze nemozno bojovat ako svina a stat sa tak rovnakou svinou. Ale nemozno hovorit len takto vseobecne…..

    • A kde Poláček hovorí, že Slovenský národ je fašistický?

     • Je pravdou, ze Pan Polaček v clanku nepovedal, ze „Slovensky stat alebo narod bol fasisticky“ ,ale citujem z jeho clanku : „Slovenské hnutie obrody sa vydalo na cestu fašizácie“ … alebo SHO je „nacionalistické združenie už dosť známe svojimi často až extrémnymi názormi.“… alebo u SHO a inych „kritizuje proces, ktorý skôr alebo neskôr nakoniec skončí ako vstupenka do väzení, koncentrákov“ … Takato retorika p.Polačeka invokuje u citatela – narodovca a u narodne citiaceho SHO (s prijatelne zdravymi nacionalnymi principami a prejavoanim ucty SHO k vsetkym slovenskym narodnym buditelom, na hrobe aj prezidentovi Dr.Tisovi a inym dejatelom,) akoby Slovensky narod bol FASISTICKY …! Preco taketo vyjadrenia pouziva bezne medialna propaganda aj ked to mozno p.Polacek nemal v umysle. To, ci SHO urobila neodpustitelnu chybu, ked zverejnila „zoznam skodcov naroda“ je pre mna otazka. Ak su mnohi presvedceni na zaklade silnych argumentov, potom verim, ze: su to „skodcovia“ – preco by sme sa mali tomu zoznamu „skodcov“ slovenskeho naroda tak vehementne branit ? Znamena to, ze ich chceme dat bez diskusie do koncentrakov? Nevie p.Polacek o tom viac? Precenil ulohu zoznamu, podcednil SHO ? Alebo pouzil len silne slova bez dokazu? Alebo ho len niekto z tych mocnych „skodcov“ takticky postrasil ? Vsetko je mozne …. Inak vseobecna zasada pana Polaceka nezaspinit sa so svinami plati ….

      NA ZAVER PRINCIPY SHO : (ASPON TU NEVIDIM FASIZMUS)

      Slovenský národ považujeme za súčasť slovanskej vetvy európskych národov.

      Tradičné európske náboženské a filozofické prúdy považujeme za základ stabilnej modernej spoločnosti, ale zároveň uznávame slobodu vierovyznania.

      Ctíme si odkaz našich predkov a naše kultúrne dedičstvo, ktoré je potrebné zachovávať pre ďalšie generácie národa.

      Veríme v demokraciu a právny štát riadený zvolenými zástupcami národa.
      Rešpektujeme ústavu a zákony Slovenskej republiky.
      Uznávame právo každého národa na existenciu a sebaurčenie.
      Veríme v silu národa, ktorý si dokáže chrániť svoje práva a slobody.
      Vlastenectvo a racionalitu považujeme za jeden z hlavných pilierov fungujúcej občianskej spoločnosti. Odmietame šovinizmus a nadraďovanie sa nad inými kultúrami a etnikami.
      Multikulturalizmus nepovažujeme za správne smerovanie našej spoločnosti.
      Veríme v slobodu slova, slobodu prejavu, vyjadrovania, zhromažďovania a združovania sa.
      Veríme v právo na súkromný majetok a slobodné podnikanie.
      Tradičnú rodinu považujeme za základnú jednotku spoločnosti.
      Vzdelanie a rozvoj schopností zvyšuje úroveň vyspelosti spoločnosti.
      Podporu rozvoja domácej výroby a pracovnej sily považujeme za dlhodobý efektívny nástroj ekonomického rastu krajiny.
      Ochranu prírody a efektívne využívanie prírodného bohatstva považujeme za jeden zo základných princípov dlhodobo udržateľného rozvoja.

      Poukazovaním na problémy dnešnej doby zároveň spájame ľudí a organizácie, ktorým záleží na ich riešení a spoločnou odbornou diskusiou dospievame k skutočným riešeniam.

   • Mna by len zaujimalo, kde SHO napisalo, urobilo alebo co i len spomenulo ze chce niekomu branit vyslovit nazor. Co je to extremisticky nazor? Mal by to byt nazor v podstate osamoteny, na okraji spolocnosti. Nemam pocit, ze by SHO malo ledva 150 clenov ako napr. SaS alebo OLaNO so 4 clenmi strany (hnutia).Rozdiel medzi nacionalizmom a patriotiznom je vagny. Autor clanku mozno myslel na „sovinizmus“ – ten ale naozaj v SHO nevidim. Na SHO by sa dal napisat aj kriticky clanok ale toto je doslova extremisticky (osamoteny) nazor. Daleko od reality. Autor tohoto komentara s vacsinou nazorov autora clanku suhlasi ale vynimka potvrdzuje pravidlo.

   • Pán Poláček. Vaše myšlienky majú silno nosatý charakter. Mnohi, mnoho ľudí o Vás toto hovorí a týmto článkom ste to len potvrdil.
    Pravda výjde na javo. Darmo sa hráte na protisistémového. Vaše názory Vás prezrádzajú. Kto vie komu ste za čo vďačný.

 • Kedy bol na Slovensku fašizmus ??? Teraz žijeme v židoboľševickom fašizme, keď ŽIDO-boľševíci čo niekedy sedeli v Moskve a Fashingtone sedia dnes v Bruseli a vymysleli DLHOVÚ krízu a RAPEfugee krízu !!!

  • DEMAGÓGIA CENZÚRA A KLAMANIE OBYVATEĽSTVA JE V DNEŠNEJ DOBE

   HORŠIA AKO ZA KOMUNISTICKEJ TOTALITY!!!! KEĎ SI DOVOLÍŠ MAŤ INÝ

   NÁZOR TAK ŤA VLASTIZRADCOVIA Z RAD MÉDIÍ A VLASTIZRADCOV

   ONÁLEPKUJÚ ZA EXTRÉMISTU A FAŠISTU A PRITOM ONI SAMI PODPORUJÚ

   FAŠISTICKÚ POLITIKU BRUSELU A USA A NEONACISTICKÚ PUČISTICKÚ

   VLÁDU UKRAJINY. STÁLE SME SVEDKAMI AKO NÁS KŔMIA BLUDMI A

   ABSURDNÉHO PREKRÚCANIA HISTÓRIE !!!!!!!!!!

  • V dnešnej dobe ak si proamerický troll a vlastizradca… si in….ak máš iný názor, vlastenec, tak si extrémista, fašista. Pravdu neumlčíte!!! Pravda ktorá je potvrdená históriou a zdravím selským rozumom a logikou tak si fašista a extrémista

 • KAUZALITA !….viac nieje čo k tomu dodať.

 • Reakcie ma neprekvapili, totiz niektori este stale vidia rozdiel v tom, ci oni zahybaju so susedovou zenou, alebo ich zena im zahyba so susedom. Najsmutnejsie na tom ale je, ze za nepripustne povazuju len jednu z dvoch vyssie opisanych cinnosti…

  • Polacek patri medzi tych hlupakov, ktori si myslia, ze ak dostanes po lici, nastav aj to druhe a zlo samo zmizne.
   Fasisti boli jedina sila, ktora sa dokazala postavit bolsevickemu teroru.
   Ceskoslovenske legie aktivne bojovali proti bolsevikom. Staci si pozriet Rusky film Admiral, kde je krasne ukazane, ako dopadnu Poliacikovia hlasajuci mier a lasku. Zastreleni v jame, ktoru si najpv sami vykopu.

   • Oprava, Polacekovia.

    Neverte nikdy tym, ktori hlasaju ze mate milovat nepriatelov ako seba samych, ze kto do teba kamenom, ty donho chlebom. Skoncite na popravisku.

    Ked Boh chcel zachranit svoj lud z otroctva, nevahal znicit egyptsku armadu. Nejake kecy o laske evidentne nefungovali. A dnes by neexistoval Izrael, ak by na rakety odpovedali pecivom.

    • vsetko je o vykladu: miluj nepriatela ako seba samého: ak sa mas rad, tak budes na seba tvrdy a nebudes zo seba robit „odpad“, no a bliznemu svojmu to nedovolis tiez a budes nanho tvrdy.
     Kdo do teba kamenom ty donho chlebom: otraveny chleba nieje narocny na silu, a nemusis sa ani triafat, pekne mu ho podas.

    • …ak dostanes po lici, nastav aj to druhe a zlo samo zmizne Zlo nezmizne samo, ale platí, že ak sa na zlo odpovedá dobrom, zlo sa môže zmenšiť. Nie je to ale také jednoduché. To dobro musí byť úprimné a aj chytro vymyslené. Ľudia ktorí rozprávajú tieto a podobné múdrosti niekedy ani nerozumejú o čom vlastne rozprávajú.

 • Juraj, neberiem ti nazor, je zaujimavy, ale jednoznacne by som si dovolit zapochybovat ci si este nepodlahol tlaku slnieckarskej propagandy. „Nie sme ako oni!“ – kde a pri akej prilezitosti sme to poculi??? snad si este dost ludi pamata. taktika my sme svine, ale vy sa nam nebrante, lebo nechcete byt svine ako my. toto je to, co celej spolocnosti podsuvaju. je to taka ich slnieckarska toxoplazmoza pre spolocnost, ktora prestane mat zdravy strach a necha sa zozrat. Naopak ja si myslim, ze tento ich tlak neodvratne vyusti do konfliktu, kde protistrana bude slnieckarov mozno priamo fyzicky likvidovat. a nebude to preto, ze by si to protistrana zelala a nemyslela od zaciatku na nic ine a cakala len na to. byde to predatorska reakcia zajaca v smrtelnom nebezpecenstve.

  Ale ine som chcel, co mi hned napadlo pri citani clanku a reakcii nan. Je ti jasne, ze si tymto vsetkych ucastnikov SNP dal teraz na roven fasistov, pretoze tiez zdvihli zbran a zacali bojovat? (samozrejme teoreticky, lebo na Slovensku sa vtedy nebojovalo, ale berme to ako boj proti ludiu proti fasizmu lebo fasizmus bojoval proti ludom) Co mali robit? Masove protesty, drzat sa za ruky a spievat roztomile pesnicky? Mozno by niekto zdochol od smiechu a zvitazili by, ale predpokladam ze by nastal presne opacny scenar. Zdvihli zbran, boli taki isti vrahovia a predsa ich oslavujeme ako hrdinov. Preco? Ze by preto, ze tvoja uvaha na temu „Nie sme ako Oni!“ mala vazne trhliny.

  PS: neobhajujem SNP, bol to len priklad, nie som zastanca riesenia ake vtedy nastalo, ale chapem ho v ramci historickych suvislosti tej doby.

  • SNP je veľmi nešťastný príklad, pretože na neho mám opačný názor ako nám vtĺkali do hláv súdružky učiteľky za socíku, ale inak súhlasím.

  • Skor by som povedal, ze ak mam byt „svina“, tak inym sposobom. Bojujem s demagogiou clankami, pri ktorych si neberiem servitky do ust a idem s kozou na trh. Kto si napriklad dovolil napisat verejne o Smatanovi a „hrdinovi Novembra“ Budajovi taketo nieco? http://www.konzervativnyvyber.sk/komentar-juraja-polacka-kto-je-vlastne-jan-budaj-a-pre-koho-pracuje-alebo-kto-prenho-pracuje/51236/ Kto pisal medzi prvymi o migracii, o islame, o hrozbe multikulti. Su to clanky vseobecnej osvety zdielane stovkami tisic ludi. Ked som bol clenom SaS a zacal hon na nazory, ktore neboli v linii „S Amerikou na vecne casy a nikdy inak vs. Rusko je krajinou, ktoru treba bombardovat“ nenechal som sa zastrasit a umlcat. Zo SaS ma museli vyhodit sami.
   Myslim, ze netreba opakovat cestu idiotov, inteligentny clovek si najde vlastnu. Skutocne nepotrebujem pisat zoznamy, ludia nie su az taki doleziti. Odide jeden Smatana, pride druhy. takze si skor treba vsimat podstatu, korene toho, z coho vychadzaju moderni udavaci. Treba sa sustredit na konkretne ciny a nie ich nositelov. Okrem toho zivot nie je ciernobiely. Odsudenim jedneho cloveka odsudite vsetko co spravi, ale to je zasadne zly postoj. Poviem priklad: Frantisek Sebej je clovek s pokracujucou stareckou demenciou, ktory sa drzi uz len dvoch myslienok – Rusi su zli a Americania dobri, resp. islam je zly. Pragmaticky ho kludne podporim v ramci jeho druhej skatulky fixnych nazorov, pretoze zdielam podobny postoj. Takychto prikladov by sa dalo najst vela.

 • Miro Martinovič

  A je „použitie“ §25 trestného zákona v tomto prípade dobrý príklad ?

 • Ešte že tu máme „osobnosti“, ktoré nám vysvetlia, že sme všetci zločinci, aj keď sme žiadny zločin nespáchali, ale to len preto, lebo sme ešte nemali príležitosť. A že ľudia by sa vôbec nemali brániť, lebo tak len pokračujú v „špirále násilia.“ Špirále násilia, ktorá mohla „pokojne a mierovo“ skončiť poddaním sa násilníkovi, otrokárovi, či vrahovi, však?

  Reakcia SHO je presne to čo je – reakciou – a vôbec neexistovala, nebyť útokov na základy našej spoločnosti od jednotlivcov a organizácií financovaných zo zahraničia. Jednotlivcov a organizácií, ktoré aj sám autor článku mnohokrát navrhoval označovať, podobne ako to robia v USA podľa zákona FARA.

  Článok označujúci takéto konanie za urýchlenie príchodu novej totality nemožno hodnotiť inak, ako za urýchlenie príchodu novej novinárskej žumpy.

  • Nemienim aktivity SHO podporovat, preto som na nich nedaval link. Ale prevedenie a zdielanie celeho projektu mrazi. Ludia si posuvaju konkretne mena a fotky s upozornenim, ze s tymito „zradcami je nutne nieco spravit“ Myslite, ze je vyluceny pripad prehnanej aktivity nejakeho jedinca? Ak napriklad zmlatia niekoho z uvedeneho zoznamu, bude to zamienka na pritvrdenie postupu a nebude sa to tykat len nasilnych cinov. Bude sa postihovat aj kritika a kritici dnesnej totality, ako som napriklad ja.

   • Každý svojprávny občan predsa nesie zodpovednosť za svoje konanie, vrátane tej trestnoprávnej, tak z ľudí nerobme nesvojprávnych.
    Že nejakí jednotlivci komentujú na sociálnej sieti zoznam tak ako komentujú ešte nutne neznamená, že hnutie je fašistické, alebo extrémistické. Názory diskutérov na sociálnych sieťach nemožno pripisovať nikomu inému, iba ich autorom.

 • pripomeniem to zas, demokracia tu nieje a nebola. Stale tu panuje tvrdy boj, a vyhra ten silnejsi. teraz to znamena ten kdo ma viac penazi a viac priestoru v mediach. Media su dnes to bahno a ano do tohto boja sa snimi pustat nemozno. Ak chcete vyhrat musite tento boj posunut o kategoriu vyssie. teda bez reci k cinom. Samotna likvidacia klucovych postav. utni hlavu a telo odumrie. Smatana a spol sa bat nemusia, hlava nieje u nas.
  Tolko k rieseniu, ale samozrejme mozeme hrat ich hru uzivat si zivot pokial mozeme, a nemysliet ako a v com budu zit nasi potomkovia.
  Teda je tu este jedno riesenie, a tym je bozi zasah. Ale na ten by som sa nespoliehal, boh velmi rad hra hry.

  • To je vcelku rozumny pohlad. Odporcovia multikulti a vobec dnesnej neomarxistickej totality by sa mali zachovat machivelisticky a podporit niekoho s medialnym zazemim, kto dokaze viest aspon ciastocne vyrovnanu bitku

   • Miro Martinovič

    …nejak mi nedochádza kto by mal byť/mali byť ten/tý „s mediálnym zázemím, kto dokáže viest aspoň čiastočne vyrovnanú bitku“, asi som dnes z rána príliš prispatý 🙂

 • vacsia zumpa je bencik, ktory estebacke sposoby skryva pod havlovu bedernu rusku.

 • Rôzne zoznamy vytvára kde kto, od štátu ktorý má na to profesionálne informačné systémy, zahraničné ambasády, mimovládky, rôzni pseudoaktivisti financovaní predošlými skupinami, až po nejaké amatérske združenie SHO.
  Prirovnávať profesionálne zoznamy, slúžiace na perzekúcie a ekonomickú a sociálnu likvidáciu inak zmýšľajúceho obyvateľstva, s amatérskou reakciou SHO (zoznamy škodcov), ktorý nie je ničím iným iba reakciou na neustále ataky a v podstate ide o nutnú obranu, je neprimerané a nezmyselné. A už vôbec nie je na mieste hovoriť o fašizácii, naskočil si na vlak ktorého výpravca je havloidný troll a „blogger“ Benčík.

  • Zoznamy su vzdy pre niekoho uzitocne. Na jednej aj druhej strane

   • Na strane SHO sú zoznamy iba bezzubou deklaráciou… akousi tabuľou hanby.
    Kdežto na strane Smatanu ide o nástroj na ekonomickú a sociálnu likvidáciu oponentov (viď. účel konspiratori.sk).
    To je ten podstatný rozdiel, ktorý ti uniká.

    • …pretože SHO zatiaľ nemá potrebnú moc aby mohla účinok svojich zoznamov rozšíriť…pán Poláček tu vyjadril riziko vyplývajúce už len z toho, že takéto zoznamy vznikajú

     • Čisto teoreticky, ak by som bol aktivistom SHO alebo akéhokoľvek iného združenia a chcel by som na svojich oponentoch páchať násilie, tak na to nepotrebujem mať moc. Potrebujem k tomu iba príležitosť. A tých by sa našlo požehnane. Že sa tak doposiaľ neudialo a nedeje iba potvrdzuje môj predošlý príspevok.

      Na druhej strane tu máme smatanove a iné zoznamy vytvorené pre účely socio-ekonomickej likvidácie názorovej opozície ako za totality. Mne z toho vychádza, že hrozbou nie je nejaké SHO, ale práve aktivity Smatanovcov a im podobných trollov podporovaných US ambasádou, ktorí podnikajú aktívne kroky na perzekúcie inak zmýšľajúcich, ich odrezanie od príjmov a šikanovanie cez mediálne lynče.

      Jednoducho sú to neporovnateľné veci a treba ich rozlišovať.

     • Zoznam ako zoznam, ale máte pravdu v tom, že iniciátorom toho procesu sú slniečkári. Rozdiel je len v tom, že SHO nemajú moc. Čo myslíte, čo sa stane, ak ju získajú?

     • Ja som skôr opačného názoru – nie je zoznam ako zoznam, pretože na rozdiel od toho smatanovho, ktorý likviduje ľuďom sociálne a ekonomické väzby a hrubo zasahuje do ich života, má zoznam SHO na život ľudí ktorí na ňom sú asi taký vplyv, ako zoznam mojej starej mamy, ktorá si pred každým nákupom na trhu vytvorí zoznam toho, čo nakúpi. Čiže žiadny.

    • bielyheterosexualzkanady

     presne tak, polacek za kazdu cenu si vytvarat obraz nestrannosti, zas raz stupol do hovna,

    • Knieza Myskin

     nasiel som si priamo na stranke jeden ich zoznam
     http://www.sho.sk/clanok/1068/zoznam-zradcov-slovenskeho-naroda

     ale chyba zoznam tych ktori hlasovali ZA lisabonsku zmluvu, pretoze ta znamenala okliestenie suverenity Slovensky a nielen nepriamo ale aj priamo sucasne problemy s imigrantami (imigranti sa v nej vyslovne spominaju a podpisom Lisabonskej zmluvy sme sa zaviazali postupovat nasu suverenitu v prospech Bruselu ohladom imigrantov, vynimku si vydupali len niektore staty ktore maju teraz pokoj ako napr Dansko)
     prave ti ktori podpisali tuto zmluvu by mali byt oznaceni ako zradcovia a zial hlasovala ZA aj strana so 150 rocnou narodnou tradicie cize SNS, zapredali sa za judaske grose jej predsedu – opilca Slotu

     ale zoznam tych ktori hlasovali za Lisabonsku zmluvu na stranke SHO nie je 🙁

 • Ja som si to pozrel na FB a nič zlé na zozname nevidím, nakoniec samotný názov zoznamu je pravdivý: Konšpirátori, ktorí šíria propagandu Bruselu…na ľudí na zozname osobne neútočia ani inak nenavádzajú na konanie voči nim, teda úplný opak zoznamov ktoré vedú konšpirátori. Pritom tieto zoznamy resp. ľudia na nich sú aj v RTVS pretriasané neustále, samozrejme v krajne negatívnom svetle. ich tvorcovia, teda ľudia na zozname SHO sú naopak varení, pečení a to aj za moje peniaze. Dovolím si tvrdiť že to čo v oblasti spravodajstva teraz produkuje RTVS je nehorázne a ide proti väčšine ich platičov. ozaj rád by som vedel, koľko času od volieb z celkovej spravodajskej plochy mali na prezentáciu tie ktoré politické subjekty (možno by bolo dobré požiadať o poskytnutie informácie)….inak keď už som bol prvý krát na stránke SHO, zbežne som si pozrel posledných pár mesiacov a musím konštatovať že sú naozaj veľmi kultivovaní a umiernení vo svojich statusoch, na rozdiel napríklad od niektorých „Kotlebovcov“. Nič nacistické, rasistické, xenofóbne dokonca ani fašistické som nezachytil (ak teda niekto nepovažuje poctu prezidentovi Tisovi za fašizmus).

  • Bohuzial, presne toho som sa bal. To, co vadi, ked ide o spisovanie zoznamov a jednej strane, naraz nevadi na druhej. Je to dvojity meter ako vysity. Bud ma Smatana&Comp pravo spisovat zoznamy a vykonavat akcie na ich zaklade a potom ma to iste pravo aj SHO. Takto zacina spominana spirala nasilia. Alebo nema na toto pravo ani jedna strana

   • Nehnevaj sa na mňa Juraj, ale súdiac podľa tvojej reakcie ty zrejme neuznávaš ani nutnú obranu, pretože „takto začína špirála násilia“.
    Takže ak sa niekto rozhodne ťa prepadnúť, okradnúť, znásilniť, zabiť, tak nebudeš určite klásť ani najmenší odpor, aby si nehrotil situáciu, čo? 😀
    Rovnaké je to so zoznamom, ak ťa raz niekto zaradí na zoznam na základe ktorého budeš zavlečený do gulagu, koncentráku, alebo ti zničí podnikanie, sociálne väzby, rodinu… tak ty samozrejme ľudí ktorí sa na tomto svinstve podieľali určite nebudeš volať na zodpovednosť, lebo by išlo o akúsi špirálu násilia… a to sa prieči tvojej gándhíovskej filozofii pravdy a lásky.

    • Hovori sa tomu konzistentny pristup. Budem tvrdo kritizovat novodobych zvazakov, a udernikov, ktori za 30 striebornych, resp. pochvalu pred nastupenym staffom z US ambasady predaju aj vlastnu mater. Budem sa domahat svojho prava na rovnocenny hlas v diskusii a samozrejme aj bezpecneho vyjadrenia svojho nazoru. Budem pozadovat, aby prestali zverejnovat zoznamy a nepokracovali v svojvolnom kadrovani a tlaku na okolie aby sa podriadili tymto zoznamom. Rovnako vsak budem brojit proti tym, ktori z druhej strany budu robit to iste

     • Konzistentný prístup neznamená hodiť do jedného vreca obeť aj s násilníkom s dodatkom, že treba zastaviť špirálu násilia. Treba rozlišovať útok a nutnú obranu, rovnako aj kto je obeť a kto násilník.

     • Pán Poláček, to nie je konzistentný prístup, ale obyčajná zbabelosť, strach postaviť sa Zlu čelom a bojovať s ním účinne. Svoju zbabelosť ste už prejavili vtedy, keď ste ignorovali moju opakovanú otázku: „Prečo sa nikto a nikde neopýtal, že z akého dôvodu nie je možné použiť zbrane, keď zločinci po tisíckach prekračujú ilegálne hranice /to je ten zločin/?!“ Takže sa vás na to pýtam do tretice: „Bojíte sa alebo na to nemáte svoj názor?!“ A žiadam aj ostatných diskutérov o príspevok k zatiaľ jednostrannej debate medzi mnou a mnou…

     • Ladislav: pre použitie zbraní je nutné splniť zákonom stanovené podmienky. O ochranu hraníc sa stará Policajný zbor, použitie zbrane tak podlieha Zákonu o Policajnom zbore. A ten neumožňuje narušiteľov hraníc hneď strieľať ako za socíku, vždy je najskôr nutné použiť jemnejšie donucovacie prostriedky. Až keď tie zlyhajú, alebo je nemožné ich použiť, policajt môže ako donucovací prostriedok použiť strelnú zbraň. Kto na vojne chodil do stráže vie, že použitiu zbrane predchádza výzva na upustenie od protiprávneho konania, potom ide o varovný výstrel do vzduchu a až následne strieľa na páchateľa. A takýto postup je aj v zákone o PZ, ľudí na hraniciach jednoducho nemožno hneď strieľať.
      Osobne patrím ku kritikom používania strelnej zbrane príslušníkmi PZ a to som paradoxne tiež držiteľom zbrojného preukazu a niekoľkých strelných zbraní. Kritizujem to z dôvodu, že následok ktorý po použití zbrane vzniká je často oveľa horší a závažnejší ako následok ktorý by hrozil samotným protiprávnym konaním páchateľa. Ak napríklad niekto uteká v automobile a jeho jediným prešľapom je, že nezastavil na stopke, tak tu som zásadne proti používaniu zbraní na zastavovanie automobilov, keď zákon na to pozná aj jemnejšie prostriedky. Iná situácia by samozrejme bola, ak by v aute unikali páchatelia ozbrojenej bankovej lúpeže, vtedy je použitie zbrane na mieste. Podstatné ale je, že zbraň má byť až voľbou poslednej možnosti.

    • Miro Martinovič

     Miroslav a je „použitie“ §25 trestného zákona v tomto prípade adekvátne ?

     • Tu skôr ide o princíp „oko za oko, zub za zub“ ako o odkazovanie na paragrafy TZ,
      Pokiaľ ide o môj názor, tak s týmto princípom nemám najmenší problém, pretože ho považujem za spravodlivosť v jej najčistejšej podobe.

     • Miroslav. A kde som písal niečo o okamžitej streľbe? Len sa pýtam, znova a znova, prečo o tom nikto ani neuvažuje, teda nahlas…? To už ľudia úplne stratili pud sebazáchovy?!

     • Ladislav: vyplynulo to z tvojho príspevku, ktorý si napísal spôsobom, akoby pred streľbou neexistovali žiadne iné možnosti. Tie ale existujú, tak prečo hneď písať o použití zbrane? Keď som si vybavoval zbrojný preukaz, dúfal som a stále dúfam, že zbraň nikdy nebudem musieť použiť na odvrátenie útoku ani nebezpečenstva, rovnako ako ju mimo strelnice nikdy nepoužije drvivá väčšina príslušníkov PZ. Nejde pritom o stratu pudu sebazáchovy, práve naopak, som presvedčený že mať zbraň a nepotrebovať ju je stále lepšie ako nemať zbraň a potrebovať ju. Ale zároveň som názoru, že pri jej použití má ísť až o úplne poslednú možnosť, keď už nie je možné odvrátiť a prekonať útok inými prostriedkami. Rovnako je to aj pri PZ – strelná zbraň sa používa až ako úplne posledný donucovací prostriedok, keď zlyhajú alebo sa nedajú použiť všetky ostatné, ktoré zákon pozná.

   • Knieza Myskin

    Kedze poznam Jurajove nazory … dovolim si maly komentar
    Juraj je za, ale aby sa to robil zakonnym sposobom a v zahranici existuje osvedceny zakon, ktory zacali prijmat rozne staty po vzore USA (Rusko Izrael a dalsie) a ten zakon sa vola FARA a je presne definovane kto pod neho spada a kto nie
    Cize nikto nemoze byt zaradeny na zoznam z nejakej lubovole.

    Podobne divoke zoznamy totizto nesu v sebe velke riziko neobjektivity a toho ze sa tam dostane clovek, ktory je tam nevinne alebo nespravodlivo
    Napriklad Brano Skripek bol zverejneny na jednej podobnej tabuli ako zradca, pretoze pri prvom hlasovani v EU ho tamojsi socialisti oklamali
    pricom Brano je jednoznacne proti kvotam a ako riesenie okrem ineho navrhuje riesit problem utecencov priamo v Syrii: poslat im zbrane aby sa mali cim branit a neboli vrazdeni ako ovce (pretoze zbran je jediny argument, ktorej dzihadisti rozumeju)

    Tak isto je obcas problem ako niekoho zaradit, napriklad Juraj sa drzi zasady „padni komu padni“. dosledok je ten ze ho na zoznam mozu zaradit obidve strany, podla toho ktoru akurat kritizuje, ale on sa len drzia zasady merania rovnakym metrom pre vsetkych.

    • Knieza Myskin

     Miroslav ma pravdu v tom ze konstatuje ze ide o reakciu a nie o povodnu akciu
     ale pozrime sa na to co sa deje
     najprv bol Smatanov zoznam a nasledne vznikol Raraskov zoznam, potom zasa vznikla stranka – projekt konspiratori.sk ktory uz vyzyva na konkretny bojkot tychto „zlych“ stranok zo Smatanovho zoznamu a nasledne vznika akcia SHO ktory vyzyva ze „treba nieco spravit s tymito ludmi“
     a to je presne ta spirala o ktorej Juraj hovori …
     ano je fakt ze kto zacal, ale riesenie nie je spirala ale poukazat na nezmyselnost podobnych spiral
     Tak isto ale Smatana moze povedat tiez ze on len reaguje na ulety niektorych webov a na to ze ludia ich beru privelmi vazne a preto vytvoril svoj zoznam a teda ze on je obet

     • Dva citáty, jeden starý viac ako 300 rokov:

      „Ak má vyhrať zlo, potrebuje už len jedno – aby slušní ľudia nerobili nič.“ (Edmund Burke, 1729-1797)

      „Najväčšie zlo, ktorým trpí svet, nie je sila zlých, ale slabosť dobrých.“ (Romain Rolland, 1866-1944)

      Otázka by ešte mohla byť, kto je dobrý a kto zlý. Ono to je ale celkom jednoduché-platí pri tom princíp:
      „Ži, a nechaj žiť!“ Dokonca aj Paul Mc Cartney má takú pesničku: „Live, and let die“ ;-DDD

      A niekde tu je aj odpoveď-taký Smatana zakladá zoznam za zoznamom, označuje, hodnotí a súdi. Brojí proti všetkým, ktorých označí jeho pán, za 30 strieborných šíri zvrátenú ideológiu. Robí to aktívne, hoci nemusí, nikto z nás ho neohrozuje ani neprenasleduje.
      Obyčajný pracujúci a relatívne tolerantný človek sa politikou začne zaoberať, až keď ho už sama od seba začne biť po hlave.
      Aj v dobe socializmu tu boli kadejakí „nosiči pokrokových myšlienok a ochrancovia ideí“, a keď si spomeniem na tie „zavilé“ ksichty a trápne osobnosti, tak vidím predobraz dnešného Smatanu, Havrana, Dubovcovej a iných trápnych vnútorne neuspokojených jedincov, ktorým je samým zo seba na zvracanie-preto sa tak debilne tvária. Niečo som zažil (mám 50 rokov) od rôznych agitátorov za socializmu, ale súčasní „experti“ ma teda dôrazne prebudili a hlavne nabudili.
      Kým komunisti nechali „makačenka“ v relatívnom kľude a spokojnosti, dnes sa o niečom takom nedá ani snívať. Hypotéky, podnájmy, nízke mzdy, vysoké ceny a vo výhľade žiadna perspektíva na zlepšenie. Navyše ťa posratí šmejdi onálepkujú „fóbiami“, „-izmami“, „-istami“. Potom si ty, blbec „roboš“ v lacných handrách od Číňana a šľapkách od Vietnamca z trhu konfrontovaný zasraným šmejdom v luxusnom odeve a drahej obuvi, ktorý v živote neurobil nič užitočné, len že bral veľké peniaze od zahraničného sponzora za svoju záškodnícku činnosť. Majú prístup do médií-aj do verejnoprávnych-viď šmejdi Havran a Hríb, majú prístup k ústavným a vládnym činiteľom, kde lobbujú a vydierajú, pričom ich nikto nevolil, ale politicky sú silní.

      Keď to celé trvá dlho, ľudia stratia trpezlivosť a začnú sa brániť. Tu vidím potom celkom legitímnu snahu vytvoriť tzv. TABUĽU HANBY -ako to nazval Miroslav v príspevku vyššie. Celkom oprávnene pomaly vzniká domobrana-predvojom sú hliadky vo vlakoch, Č vojaci v zálohe, ….

      Podľa mňa je z tohoto marazmu jediná cesta-radoví občania, pracujúci, bez ohľadu kde-od kopáča s lopatou po akademika by mali vytvoriť jednu obrovskú mimovládnu organizáciu, kde by sme sa skladali napr. po 1-5 € mesačne, keby nás bolo do 1 mega, máme mesačne také prostriedky, že môžeme prevádzkovať rádio, noviny, zaplatiť právnu pomoc prenasledovaným, odkúpiť rodinný dom vedľa Fľašíkovcov-Beňovcov a zadarmo na neurčito tam nasťahovať veselú 50-člennú rodinku aj s karaoke pultom a basou piva na hlavu zadarmo denne (o, postaris avel, duj, duj…). Zaplatiť právnikov-najlepšie 2-3 na každého šmejda, aby bez milosti šľapali na krk Smatanovi a jeho „kolegom“-jedno podanie za druhým, nech nemajú čas ani žiť, nie ešte produkovať zoznamy.
      Toto je, priatelia na nás. Nepomôže ani Fico, ani Danko, žiadny politik.
      A bola by to aj asi jediná cesta k priamej demokracii.

   • Dovolím si nesúhlasiť, porovnal by som to s tým, ako si ľudia za komouša zdielali informácie kto je eštébák aby vedeli pred kým sa politické vtipy hovoriť neoplatí. vtedy si to zdielali osobne, dnes je zatial možnosť zdielať to na nete. do mainstreamu sa to nedostane, to už dávno vytesnili a práve konšpirátori typu Smatana sa snažia vytesniť to z celého verejného priestoru, proste návrat do 80tich rokov (možno o chvílu do 50tich a budú uránové bane). pokial SHO nebude nabádať na fyzické násilie voči ludom na zozname, iba bude verejnost informovať je to prospešná činnosť, človek rád pozná kto udáva rytmus, teda je udavač 🙂

    • Knieza Myskin

     ako si ľudia za komouša zdielali informácie kto je eštébák

     si si isty ze aj to zdielanie bolo objektivne ? ja si myslim za vacsinou asi ano, ale boli pripady ked to podla mna nebolo zdaleka take iste ……
     dodnes sa pytam ci sa niekomu aj neukrivdilo ….

     • to bol príklad, doba sa posunula dnes sa eštébáci neskrývajú, naopak hrdo vystupujú v masmédiách :).

    • človek rád pozná kto udáva rytmus, teda je udavač 😀 ?
     ok
     spytam sa inak
     co spravis ked niekoho verejne oznacia za udavaca a nebude to pravda ?
     prave o tom hovorim ze sa z toho moze stat hon na carodejnice bez realneho podkladu ….
     a ako napisal Juraj vyssie:
     clovek nie je len jeden nazor ale s niecim mozes suhlasit a s niecim nie …

Pridaj komentár