Slovenské presstitútky v akcii

Je nosením dreva do lesa, že správy z Ruska je povinnosťou zafarbiť do čierna a Rusko popísať ako krajinu, ktorá skrachovala už včera, len jej to ešte nikto nepovedal. Musí to byť pravda, keď to naše noviny tvrdia.

Z podobnej sorty je správa TASR (Tlačovej agentúry Slovenskej Republiky) o tom, že Rusko sa ocitlo v špirále ekonomického poklesu a predaj áut sa prepadol o 42,5%.

CARS

The Moscow Times z proruskej zaujatosti nik nemôže obviňovať. Noviny sucho pripomenuli fakt, že oproti minulému roku je dolár oproti rubľu drahší o 30%, čo by zamávalo s predajnými číslami každej, aj ten najväčšej priemyselnej krajiny. Takže je zrejmé, že dopyt po importovaných autách kupovaných za doláre (drahšie o 30%) poklesol a import je skoro o 50% nižší. Malý rozdiel medzi poklesom exportu a predaja môže byť spôsobený zrejme nárastom predaja vozidiel vyrobených na domácom trhu.

Čísla k dispozícii nemám, k téme sa môžem vrátiť neskôr, keďže automobilový priemysel je vždy považovaný za indikátor stavu ekonomiky. Prezentovať  štatistiku hrubo skresľujúcim spôsobom je síce možno dobré pre propagandu. rozhodne to však nie je vhodné východisko pre serióznu analýzu

 

Zdroj :

One comment

Pridaj komentár