Slovenskí teroristi v uniforme.

Internetom dnes beží video, kde policajti zo Žiaru nad Hronom predvádzajú stupídnu aroganciu moci a policajnej zvôle, ignoráciu okolitého sveta a pravidiel, ktoré v prvom rade platia pre tých, ktorí vymáhajú ich dodržiavanie.

Zo stránky Facebook „Ziarskimotoristi“ sme stiahli video s nasledovným popisom :

Žiarski policajti hviezdili.

Za to čo dnes vyprodukovali žiarski policajti, by sa nemuseli hanbiť ani scenáristi Kobry 11. Rozhodli sa totiž, že nás idú ochrániť pred vodičom, ktorý si za slnečného dňa zabudol zapnúť svetlá. No a spravili to tak nenápadne, že spôsobili dopravnú nehodu štyroch vozidiel. Žiadnemu vodičovi áut idúcich za nimi totiž nedali žiadnu šancu a ani len nenaznačili čo sa práve chystajú urobiť.

Najskôr totiž zašli svojím služobným auto k pravému okraju vozovky a potom bez majákov a cez plnú čiaru (!) sa rozhodli náhle otočiť v križovatke cez tri pruhy, vrátane odbočovacieho, do protismeru. A keďže žiadny vodič idúci za nimi nemal kryštálovú guľu a ani nevie čítať myšlienky (aj keď v tomto prípade je otázne, či by nejaké myšlienky bolo možné zachytiť, keby mal tieto paranormálne schopnosti), nemohol ani len tušiť, čo sa naši pomáhači chystajú spraviť.

Vodič mercedesu domnievajúc sa, že policajné auto sa chystá zastaviť pri okraji cesty, nakoľko spomalilo a zašlo na kraj cesty, dal smerovku a chystal sa ho obísť. V tom ale policajti náhle zabočili doľava, bez zapnutých majákov a bez akéhokoľvek varovania, alebo náznaku čo sa chystajú spraviť, aj keď na poslednú chvíľu dali smerovku doľava. Ale na to sa už fakt nedalo nijako reagovať a došlo k nárazu.

Vodič idúci za mercedesom ešte stihol zareagovať a ubrzdil to, čo už ale vodič idúci za nim nestihol, lebo nikoho normálneho by ani len nenapadlo, že sa niekto bezmyšlienkovite a bezohľadne začne otáčať v križovatke. No a že niečo také šialené spraví policajt, to len hovorí o arogancii a nadutosti našej polície, ktorá sama úplne ignoruje nielen dopravné predpisy, ale aj zdravý rozum.

Najhoršie na tom všetkom je to, že takéto chyby policajtov riešia zase len ich kolegovia policajti a všetci si dobre vieme domyslieť ako to asi dopadne. No pre chudáka vodiča, občana určite nie dobre. A o pár dní vás tento istý policajt čo toto vyprodukoval zastaví a bude vás buzerovať za to, že máte expirovanú lekárničku, alebo ste si zabudli zapnúť pás a bude sa pri tom tváriť ako nekompromisný muž zákona.

Tento orgán, po tom čo spravil, nemá morálne právo niekoho upozorniť ani len na to, že má rozviazanú šnúrku na topánke a nie to ešte vyberať pokuty za porušenie dopravných predpisov od vodičov.

P.S.

Inak len pre informáciu našich kinder policajtov, lebo asi vám to zabudli povedať na policajnej akadémii, ak idete na policajnom aute a nemáte zapnuté výstražné svetlá modrej a červenej farby (majáky) ste obyčajným účastníkom cestnej premávky, ktorý musí dodržiavať všetky predpisy. A aj keď si ich zapnete, tak ste povinní dbať na potrebnú opatrnosť tak, aby ste iných účastníkov cestnej premávky neohrozili. Dúfam, že ste si vedomí čo všetko ste v tomto prípade porušili, lebo ak nie, tak by ste mali nielenže opustiť rady polície, ale aj vrátiť vodičské oprávnenie.

A tu už je video:

Komentár

pre mnohými rokmi sa rozprával vtip o albánskych policajtoch

 • Viete prečo chodia albánski policajti v trojici?
 • Jeden vie čítať, druhý písať a tretí dáva pozor na tých dvoch podozrivých intelektuálov.

Mám taký dojem, že by aj naše policajné hliadky mohli byť podľa tohto príkladu rozšírené. Čítať a písať už väčšina vie, udávať tiež, ale evidentne medzi policajnými intelektuálmi chýbajú ľudia znalí predpisov cestnej premávky. Aspoň vieme, prečo chce Fico a Kaliňák rozšíriť rady policajtov o ďalších 2500. Aj keď už máme pomaly najviac policajtov na jedného obyvateľa na svete, je viac ako zrejmé, že so znalosťou zákonov sú na tom viac ako zle.

Samozrejme je to ironický pohľad, treba pripomenúť, že všade na svete sú nadriadení zodpovední aj za činy svojich podriadených. Ak sa polícia dopúšťa takýchto závažných porušení zákonov pravidelne, je načase sa pýtať, aké sú reálne výsledky toho, kto je za rezort zodpovedný.

Ak chcete o porušeniach predpisov a zákonov policajtov v službe vedieť viac, skúste zavítať na stránku Slovak Terror https://www.facebook.com/slovakterror/ – občas je to veľmi poučné…

Zdroj:

5 komentárov

 • Jaaaaj tak to by bolo čítanie…. no obávam sa, že k nám obyčajným smrteľníkom sa táto informácia nedostane. Čo je tiež zrkadlom nášho štátu a niektorých skurvencov uniformách ……….

 • Inak jeden môj známy, inak celkom známy človek, natrafil minule na jedno video: https://www.youtube.com/watch?v=YpM7GbEnGrI a podal podnet na neznámeho páchateľa pre nebezpečné vyhrážanie so zbraňou.
  Istá Mária Gerincová, z oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta PZ miesto toho, aby po vzhliadnutí videa vec postúpila na vecne príslušné odd. PZ a miesto toho aby vo veci začali konať ex-offo (z úradnej povinnosti), začala sa vyhovárať na to, že na podaní chýba elektronický podpis a bez neho sa o podaní konať nebude.
  Nie je to milé? V mnohých veciach polícia vie začať konanie vo veci aj ex-offo. Ale len vtedy, ak sa tým zaoberajú médiá. Ak za nimi príde občan, darmožráči v uniformách hľadajú všetky možné spôsoby ako ho odpálkovať a vecou sa nezaoberať.
  „Pomáhať a chrániť“.

  • Mal tom štvorkolkárovému kreténovi hlavu ustreliť! Nech si lozí a otravuje po svojom lese a nech neotravuje normálnych ľudí rachotom!

   • Realita je taká, že ani majiteľ lesa nemôže zakázať občanom do neho vstupovať. To je proste vec, ktorú musí každý vlastník lesa strpieť.
    Preto oveľa väčšie nebezpečenstvo pre spoločnosť predstavuje hysterický kretén s nabitou guľovnicou, ktorý ňou ohrozuje ľudí. Mali by mu zobrať zbraň, zbrojný preukaz a poslať vychladnúť nepodmienečne do niektorého z ÚVTOS.

 • Treba podať žiadosť podľa infozákona a spýtať sa MV, akým spôsobom a s akým záverom bola nehoda policajtov vyriešená – kto bol uznaný za vinníka nehody. Bol by to zaujímavý update článku.

Pridaj komentár