Slovensko – krajina, ktorá svetu dala Sagana.

Koľko ľudí hráva denne futbal? A koľko ľudí zaspáva s myšlienkou, že zajtra pôjde hrať hokej? Na Slovensku sú to najpopulárnejšie športy, ale reálne nemajú ani zďaleka na cyklistiku, ktorú v tej či onej forme prevádzkujú denne desiatky a možno stovky tisíc ľudí.

Lenže rovnaký pomer je po celom svete. Bicykel ako najlacnejšia forma rýchlej dopravy v centre miest je stále populárnejší a za honbou kondície si do sedla sadajú desiatky miliónov ľudí. Stačí pár euro, dolárov a naraz sa pred človekom objavia obzory vzdialené desiatky kilometrov nedosiahnuteľné pešou chôdzou. Niet divu, že fenomén cyklistiky sa stáva príznakom dnešnej doby a hrdinovia veľkých podujatí sa stávajú celebritami.

Petrovi Saganovi sa svojou prezentáciou a úspechmi podarilo, že sa medzi hrdinov toho športu zaradil a spolu so svojou vlastnou osobou prezentuje aj našu krajinu tak, ako ešte nikto. Darmo sa budú naši futbalisti a hokejisti snažiť, na dosah Sagana nemajú. Nakoniec pozrite si sami, ako prežívali americkí fanúšikovia Saganove posledné metre.

3 komentáre

Pridaj komentár