Slovensko na pokraji Majdanu. Komentár Petra Králika

(MZC) Hra s Medical Group sa blíži k svojmu záverečnému dejstvu. Dobrý marketingový plán 3v1 križiacky boj proti Pente, 25. Výročie Novembra a komunálne voľby prichádzajú do svojej záverečnej dramatizácie.

Veľký opozičný deal pre všetkých.

Záujmy a motivácie aktérov sú rôzne a len oni individuálne vedia o čo im v skutočnosti ide. Od tých, ktorí si myslia, že pomocou tejto kampane zvýšia svoj výtlak v komunálnych voľbách, cez tých ktorí dúfajú že Smer ulicou odstavia od moci, až po zahraničných politických rezidentov, ktorí plnia len zadanie niekoho iného.

Volanie po krvi je nový prvok v práci slovenskej opozície. Radi by múr z Rumunska a popravu. Zahrávajú sa s ohňom. Bičovať vášne, podpaľovať slovnú nenávisť v uliciach je dvojsečná zbraň. Na jej konci môže byť len čisté násilie, ktoré ako vždy sa otočí aj proti tým čoho vyvolali.

Riešenie sa dá nájsť jedine so Smerom a treba ho žiadať od Smeru. So Smerom preto, že parlamentná matematika nepustí a od Smeru preto lebo má vládnu moc. Ak chceme skutočne riešenia, žiadajme zriadenie parlamentnej vyšetrovacej komisie, ktorá otvorí tému zdravotníctva za posledných 15 rokov. Ak sme principiálni a ide nám o vec otvorme tému nákupov, privatizácie a pôsobenia súkromných firiem v zdravotníctve za posledných 15 rokov! Nech sú vypočúvania takéhoto výboru verejné a poďme od prípadu k prípadu!

Toto všetko – riešenie v parlamente, prijatie antitunelového zákona, vytvorenie vyšetrovacej parlamentnej komisie sa bez hlasov Smeru presadiť nedá. Buď chceme riešenie alebo tu chce niekto iba prevrat pomocou Majdanu. Ďakujem, ale vieme zo sveta, ako končia hry na Majdan

Penta slovenské zdravotníctvo neprerástla tento rok. Ten proces začal úplne niekde inde a pred 13 rokmi. O riešenia a pravdu už dnes nejde ide o úplne niečo iné. Režiséri slovenského Majdánu sú nedočkaví. Nasledujúce dní dajú na mnohé odpoveď….

One comment

  • Pán Králik zabudol dodať, že ak nebudú tlaky občanov smerovať k ohňu, či múru v Rumunsku, či obdobnému násiliu, ako to opisuje, tak Smer vzhľadom na parlamentnú matematiku nepripustí nikdy nijakú objektívnu parlamentnú vyšetrovaciu komisiu, ktorú by nedokázal režírovať.
    A teraz nech povie, čo teda má tento národ robiť? A nie kecať a dávať nepraktické rady.

Pridaj komentár