SlovExit – faktor kvót

Prvý článok o SlovExite vyvolal diskusiu, to bol aj jeho cieľom.

Padali miestami aj „sprostá“ slova medzi diskutujúcimi, tomu sa však asi nedá úplne vyhnúť pri takejto téme.

Iné príspevky svojou kultivovanosťou potešili, bez ohľadu na to, či boli „remain“ či „leave“. Napríklad:

Ak by podobné petície za vystúpenie aj v iných krajinách vyvolali dobrú diskusiu o tom, aká má byť EÚ, a ona by sa naozaj pod vplyvom toho aj zmenila, tieto petície by mali zmysel, aj keď by potom EÚ nebolo treba zmeniť, pretože trebárs by EÚ prestala natláčať svojim krajinám ideológie LGBTI a gender, multikulturalizmus, a iné nezmyselné vmiešavanie sa do zákonov a života atď.

Emil Safar

A teraz k hlavnej téme – ku kvótam.

Celé to začalo niekoľko rokov nazad, keď Británia, Taliansko a Francúzsko zaútočili na Lýbiu s cieľom odstrániť diktátora Kaddáfího. Už vtedy sa upozorňovalo, že odstraňujú jednu z poistiek, ktorá chráni kontinent pred migračnou vlnou.

Slovenskej vlády sa „aktívne“ krajiny nepýtali, či zaútočiť alebo nie. Európske hodnoty a jednota sú asi len pre prípady, keď „veľkí“ a „starí“ niečo spískajú, aby sa „malí“ a „noví“ spolupodieľali na následkoch.

JN

Islamista s modernou zbraňou dodanou zo „západu“ strieľa na pozície sýrskych vojsk (video)

Na Assadove vojská v Sýrii „západ“ priamo nezaútočil. Najprv sa to zdalo zbytočné, islamisti si poradia aj sami, po príchode ruských síl je to zase nemožné.

Ale každému je jasné, že modernú výstroj a výzbroj si islamisti nevyrobili kdesi na brehu Eufratu.

Ak si ju aj neskôr dokázali kúpiť za ukradnutú ropu, „štartovací balík“ na prvé mesiace bojov odniekiaľ musel prísť a od Putina to nebolo.

Ale na druhej strane, možno by ku migračnej vlne došlo aj bez týchto „eurohodnotových úletov“. Predsa len existujú krajiny, kde je jedinečný bordel a krajiny, kde nájdete jedinečne štedrý sociálny systém, teda pokiaľ nie ste pôvodný obyvateľ Európy.

Dosluhujúci britský premiér David Cameron na mnohých miestach hovorí, že ak nie hlavnou, tak jednou z hlavných príčin „Leave“ je migračná politika Angely Merkel, ktorú  si osvojila aj „elita“ v Bruseli.

Británia má naozaj veľké problémy, ako ukazuje aj toto video.

Iste prechádzať sa s britskou vlajkou a kresťanským krížom po moslimskej štvrti je zjavná provokácia. Teda bola by, keby sa tak dialo niekde v Arábii. Za povšimnutie stojí postreh, že ak aj islamista vyvolal potýčku, polícia odvádzala (zatýkala) hlavne (ak nie aj len) Britov.

Marian Kotleba uvádza na referendovom hárku číslo 120 000 ako počet migrantov, ktorý chce EU u nás umiestniť. Metodika akou dospel k tomu číslu mi nie je známa, pri čísle nie je uvedená časová jednotka.

Mne z mojich výpočtov vychádza, že k dnešnému dňu Slovensko „dlhuje“ Bruselu all inclusive zaopatrenie 30 000 migrantov (1,5% ž 1,8%) zo z celkového počtu migrantov v Európe od doby, kedy komisia tieto % určila. Lenže % by mali byť určované komisiou bez toho, že by národné vlády mali možnosť sa nejak voči % ohradiť. Možno teda „kotlebovci“ vedia niečo, čo ja neviem a preto tých 120 000…

Čo vidíme, na videu. Islamistom vadí kresťanský kríž, vadia im vlajky veľkej Británie. Predpokladám, ale to je už moja „konšpirácia“, že im vadia aj psy a ženy tak odeté ako ich dnes vídam na našich uliciach. Na samotnom videu žien moc niet.

Následne je „multikulturálne spolužitie“ reálne možné len vtedy ak jedna strana ustúpi.

A tu je možných viac variant

a) migranti prijmú európsku kultúru a nebudú im vadiť kríže a dvojkríže, psíci ani dievčatá v sukničkách

b) obe komunity sa od seba oddelia. Slováci z lokalít, kde budú migranti presídľovaní proste utečú, ak budú mať kam , teda za čo, a migranti si vytvoria svoj malý svet bez rušivých prvkov

c) Slováci „eurohodnotovo“ prejdú na islam a preberú jeho zvyky a tradície

V prípade že Brusel pretlačí voči Slovensku svoje, nastúpi kombinácia a), b), c) podľa jednotlivých „obohatených“ lokalít. Deje sa tak na „vyspelom“ západe, nakoniec o tom je to video, a dovolím si „zakonšpirovať“, že u nás to nebude iné.

Ako to ale súvisí so SlovExitom, petíciou a pravdepodobným referendom ?

Brusel tlačí na Slovenskú vládu naozaj drsným spôsobom s cieľom, aby 30 000 presídlencov sa stalo súčasťou našeho života. Slovenskej vláde ani nechce nechať možnosť si vybrať, že ktorí to budú. Je veľký predpoklad, že ak dôjde k nútenému presídľovaniu, „veľkí“ a „vyspelí“ si u seba doma „upracú“ a pošlú nám práve tých, s ktorými si doma nevedia rady.

Tasr

téma migrácie plní stránky médií už dlhší čas (zdroj HN)

Plus k tomu tradičné upozornenie, aby sme do puntíku rešpektovali ich „ľudské práva“. To znamená ubytovať, sociálne dávky s „redislokačným“ príplatkom, a kopec iných vecí – už existujú dokumenty, bude na túto tému samostatný článok.

Dnes sa slovenská vláda súdi s Bruselom o povinné kvóty. Brusel sa Slovensku vyhráža ekonomickými a inými sankciami (podobne ako Rusku), ak nepresídli desaťtisíce migrantov na svoje územie.

Až do takého stavu sa dostali vzťahy medzi „spojencami“.

Keby som  toto bol tušil v roku 2004, tak som už vtedy proti vstupu do EÚ.

Iste nie každému to musí až tak vadiť. Inak sa na to díva štedro dotovaná „osobnosť“ z Bratislavy, inak „dav“ – teda robotník pracujúci kdesi za 500 Eur, ktorému ulice ako ich vidíme na tomto videu môžu výrazne „obohatiť“ život. Na rozdiel od toho prv menovaného, ktorý si bude užívať pohodlie a bezpečnosť bohatých  štvrtí.

Dnes je to naozaj nová situácia, a „staré“ pohľady na EÚ už sú plne mimo misu.

 

 

 

 

15 komentárov

 • Celý problém je v tom, že Brusel reálne funguje ako práčka špinavých peňazí tečúcich z krajiny (Slovenska) do eurofondov, ktoré nie sú dozorované regionálnou mocou (Slovenskou). Ak dôjde k tzv. „pochybeniam“ pri čerpaní, či už sa jedná o klasické tunelovanie, kradnutie alebo iba naozajstné pochybenie v najhoršom prípade Brusel odmietne projekt prefinancovať (t.j. trestná zodpovednosť nie je žiadna).
  No a celý problém spočíva v tom ako toto ukončiť. Našim vládnym sociopatom príde zaťažko odstrihnúť si tento kohútik, je to ťažká závislosť a už len liečenie z týchto ilúzií je tvrdé (viď Ukrajina). A ak by malo prísť k finančným väzbám, mení sa to postupne na delírium. Moja predikcia je taká, že SMER sa bude snažiť ich sem nahnať výmenou za peniaze určené predovšetkým na stavebnú činnosť, ak toto zlyhá, Fico to so SMEROM zabalí a ide do dôchodku.

 • Technická poznámka k tým Kotlebovým kvótam 120 000 imigrantov. Domnievam sa, že je do toho zarátané spájanie rodín. To jest 30 000 imigrantov nám bude pridelených kvótami Bruselom a následne títo si privedú svoje manželky a deti a hneď je ich 4x viac.

  • 30 tisíc je už jedno slovenské, stredne veľké okresné mesto. Pod náporom 30 tisíc na trhu práce neuplatniteľných a neintegrovateľných imigrantov začnú kolabovať verejné služby a ak navyše začnú páchať kriminalitu, ako sa to napríklad už na Slovensku deje tu: http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/1070156-imigrant-v-nitre-udajne-onanoval-nad-mladymi-zenami/ , tak tu máme začiatok konca Slovenska.
   Prípadných 120 tisíc ekonomických imigrantov z krajín tretieho sveta, by sa pre nás stalo neriešiteľným problémom, oveľa hlbším ako je v súčasnosti rómska otázka.

   • pripravujem aj článok ako sú migračnou vlnou zasiahnuté rozpočty krajín „vyspelej“ demokracie.
    Len to chvíľu potrvá, zozbierať dosť údajov a preveriť ich. Každopádne už teraz môžem povedať, podľa údajov z Dánska, že slovenský rozpočet to neunesie, jedine ak za cenu radikálneho zvýšenia daní a následne cien.
    Ale zase, keďže finančná situácia slovenských rodín je aká je, následne skolabuje ich kúpna sila a zase sa menej vyberie na daniach ako by sa očakávalo. Táto rovnica už nemá riešenie a prekvapuje ma, že a nad týmto málokto zamýšľa.

    • Ak ten stav nastane, potom tá rovnica môže mať riešenie už len vtedy, ak si ľudia zvolia politikov typu tridsiate roky minulého storočia a prehodnotí sa význam pojmu „ľudské práva“ tak, ako ho poznáme dnes. Geopolitická, ale najmä európska politická situácia také niečo dnes neumožňuje.

  • dobrý postreh, toto ma nenapadlo. Skúsim osloviť poslanca Kotlebu, ako k tomu číslu prišli. Každopádne 30 000 je „dlh“ Slovenska za 2 roky. Ak by to šlo týmto tempom, tak každý rok + 15 000, čo myslím sociálny systém neunesie. Jedine, že by sa z „eurohodnotových“ dôvodov zrušil druhý pilier a jeho príjmy použili na zvýšené výdaje. Tam je ešte disponibilná „rezerva“.

  • Kedysi koncom osemdesiatych na demonštráciu Lepenovcov vo Francúzku prišlo zopár babizní v nikáboch. Tie sa začali báchať po bruchách a vykríkať: „Týmto vás zničíme“. Sa im vtedy všetci smiali vrátane poriadkovej služby.
   Kto sa tam smeje dnes dobre vieme.
   A PRETO AK CHCEME PREŽIŤ, ANI JEDEN IMIGRANT NA SLOVENSKO!!!
   Bohužiaľ Fico a Kiska presadzujú pravý opak.
   Tomu sa hovorí ZRADA.

 • Cela ta situacia este moze pre vychodnu europu dopadnut velmi zaujimavo a v podstate dobre – samozrejme bavime sa len v rovine teorii „co keby…?“:

  Pokial sa krajiny V4 dokazu spojit proti Bruselskej proimigracnej politike a ponuknu alternativu, mozu z dlhodobeho hladiska ziskat to, co americania po druhej svetovej – prilev migrantov zo zapadnej EU, skutocnych lekarov, vedcov, profesionalov vo svojom odbore.

  Ak sa politika Bruselu nezmeni a nadalej si bude vynucovat svoju nezmyselnu integraciu neintegrovatelnych, domace obyvatelstvo sa da ciastocne na utek. Ale vacsina z nich nebude mat zaujem cestovat krizom po svete, budu chciet zostat v Europe a budu hladat bezpecne a kludne miesto s relativne normalnymi podmienkami na zivot.

  Je to v podstate prilezitost pre strednu a vychodnu europu ako vytazit z negativneho stavu skutocne pozitivum pre narod.

  • Inými slovami – my sme emigrovali k vám za čias RVHP a vy dnes môžete emigrovať k nám, do bezpečia, do bývalého východného bloku.
   Radi vás integrujeme.

  • A my im dáme, učitelské a lekárske platy na našej úrovni … . Sem do Bieloruska a Poľska sa nephrnú, možno niečo pôjde do Ciech, Maďarska ale skôrich zamestnajú v Číne a Indii. Naša finančná elita je mozgovo slabučká.

 • Dnešná vláda, ale z hľadiska antikvót nie je až taká istota. Ono, aj súdruh predceda Vlastnou hlavou, už mení rétoriku. V duchu „europredsedníctva“ sa predsa už nechal počuť, že ubytovať, prestravovať xyz migrantov u nás by nebol problém. Teda necháva si pootvorené vrátka s dovetkom, do doby pokiaľ sa nerozhodnú usadiť inde. Ale, čo ak v záchvate „eurovlastenectva“ dnešná vláda pristúpi na harmonizáciu zaopatrenia „migrantov“ (teda dostanú u nás to čo inde)? Potom nebude až tak veľa dôvodov, aby sa brali inde. A raz ak tu sa začnú usádzať, ani oné ich nepresadí inde.
  Oprávnená obava z postoja k migračnej politike EU, našej vlády, tkvie v tom, že nezriedka (skôr pravidelne) táto vládna kleptokracia iné tára doma, a iné šúcha na europôde. A nejde len o poslancov europarlamentu, ide aj o vyjadrenia našich vysokých predstaviteľov na rokovaní europodobných funkcii.
  KSSmer v záujme „kľudu“ (teda aby im nik z Bruselu nekecal do kšeftov) je schopná a ochotná otočiť aj tak, že hodí záujem štátu a obyvateľstva do kanálu, a ešte to okecá v zmysle „hodnôt. prospechu a úspechu“.

  • po rade…..“ súdruh predseda Vlastnou Hlavou“ na margo ubytovania utečencov hovoril VŽDY len v kontexte „DOČASNE“ ubytovateľných. stabilný prídelový a aj dobrovolný systém pridelovania utečencov konzistentne ODMIETA ! ( že by naozaj počúval svoj Ľud?)…..čo sa týka „tárania“ doma a iné vonku, ….noooo, je rozdiel Európsky Parlamanet a Európska Rada. v prvom môžeš hlasovať, ako to cítiš ( tam sme VŽDY hlasovali PROTI kvótam) a v E- rade musíš (? ? ? ) hlasovať za záujmy Európskej únie, ako celku, NIE v Národných záujmoch ( v záujme Eur´pskej únie, JE prerozdelovanie utečencov do VŠETKÝCH štátov únie. myslím, že to je logické)……zvyšok vaty nekomentujem, lebo je náväzná na tieto hlavné dva body…..záver “ Robert Fico a Smer je v otázke prerozdelovania utečencov konzistentný a nemenný…..je to jednoznačné N I E !

   • Nie, nie je. Teda ak za konzistenciu beriete len použitie témy na držanie preferencii, potom máte pravdu.
    Súdruh preceda Vlastnou hlavou v tomto hraje dosť nečistú hru. pozrite si jeho vyjadrenia pred voľbami, minule po návšteve u mutty a teraz ako začal predsedovať zemeguli.
    Pri čiastkových hlasovaniach o kvótach v EP už boli poslanci zo Slovenska ZA (a boli aj zo Smeru, následná replika, že to bolo len čiastkové hlasovanie, ale potom boli proti, nič nemení na fakte, že hlasovali za kvóty)
    Ak by sa v ER povinne hlasovalo len za záujem únie ako celku (teda vylúčené by bolo odhlasovať niečo čo zvýhodní jednu krajinu a iným nepomôže) bolo by to o.k., ale sú už aj rozhodnutia ER, ktoré zvýhodňujú konkrétnu krajinu, či skupinu.

   • Z praxe platí že nie je nič trvalejšie ako dočasné riešenia…

Pridaj komentár