Slovinsko v referende odmietlo manželstvá homosexuálov

Podľa správy agentúry SITA, Slovinsko včera usporiadalo referendum o tom, čí sa budú môcť homosexuáli ženiť, resp. vydávať. Slovinci jednoznačne odmietli túto možnosť, referendum bolo platné.

Na jar vstúpil do platnosti zákon o manželstvách homosexuálov. Jeho odporcovia však presadili o zákone referendum a jeho výsledok nedáva žiadne pochybnosti. Vyše 60% ľudí bolo proti. Na to, aby referendum bolo platné, Slovinské kvórum je 20% všetkých oprávnených voličov. Vzhľadom na účasť okolo 30% voliči zvrátili snahu zákonodarcov o uzákonenie manželstiev homosexuálov. Konečné výsledky referenda však budú známe až vo februári.

Zdroj:

http://www.webnoviny.sk/svet/clanok/1022932-slovinci-hlasovali-proti-manzelstvam-osob-rovnakeho-pohlavia/

 

4 komentáre

  • Keby to dopadlo opačne,tak v mejnstríme by to repetovali 24 hodin v kuse 😀

  • Aké jednoduché, usporiada sa referendum a ľudia sa vyjadria. A dokonca sa to akceptuje ! 🙂 Prečo manželstvá ?? To však neznamená, že ľudia rovnakého pohlavia (keď už to inak nejde) nemôžu spolu žiť……alebo ?

  • Ochvilu to okomentuju zapadne media ako neeuropske, neprogresivne, diskriminacne, Shultz im pohrozi odobratim eurofondov, pripadne kopancom z EU, teda hned po tom co vytriezveju z faux pas na Miss Universe. Amerika a Nemecko vyhlasia referendum za neplatne (aj ked nemaju ziadne pravo do toho kecat) a zacne sa burit „progresivna elita“ po celej Europe.

Pridaj komentár