Slzy v Bruseli nie sú slzy Rusov

Odozva bruselských udalostí v Rusku na oficiálnej strane je tak akosi oficiálna. Áno – teror je zlý, Rusko je proti terorizmu v akejkoľvek forme, podporujeme spoluprácu na opatreniach, ktorými zabránime opakovanie teroru, žialime spoločne za obeťami atentátov

Na druhej strane, na strane občanov a blogerov cítiť obrovské znechutenie nad postojom a dvojtvárnosťou Západu, ktorí podporujú terorizmus voči Rusku a akákoľvek udalosť, aj tá najväčšia tragédia stojí akurát za stránku na titulke Charlie Hebdo. Dôkazom toho je aj blog s názvom: „Toto je ich smútok. Nie náš

Federica Mogherini, komisárka pre zahraničné záležitosti, sa na tlačovej konferencii pri príležitosti teroristických útokoch v Bruseli rozplakala.

Nikdy som nevidel slzy európskeho predstaviteľa, keď zabíjali deti v Beslane, vybuchovali naše domy, metrá, železničné stanice, keď padali naše lietadlá, keď zaživa horela Odessa alebo hynuli deti v Donbasse. Poväčšinou sa radovali, vyjadrujúc verbálne sympatie, ale nezabudli dodať, že tento „režim“ je na vine.

Čo som potom ja?

Je čas pochopiť, že oni nás za ľudí nepovažujú. Sme pre nich niečo ako Afričania alebo Číňania. No zahynuli, zabijeme sa kvôli tomu? Poďme na Halloween párty. Však to sú len nejakí Afričania, Rusi, Číňania… A ešte v rámci slobody slova vytlačíme nejaké karikatúry a zarehoceme sa.

Treba si priznať očividnú vec, nerátajú nás medzi „svojich“, neexistuje žiadne „biele bratstvo“, rovnako ako ani jedinečné „európske všeľudské hodnoty“. Možno plakať len za „svojimi“. A ak ide o cudzích, tak za tými vo všeobecnosti nikomu nie je ľúto.

Je na čase odplácať Európe, európskym hodnotám a Európanom rovnakou mincou. Oni nie sú „naši“. Je to ich smútok, nie náš. Je to ich bolesť, nie naša. Sú to ich problémy, nie naše.

Toto je tvrdé – ale pravdivé. Bohužiaľ. Rusi majú po desaťročiach útokov Západu právo na vlastnú bolesť a rovnako aj právo odmietnuť podieľať sa na bolesti Európy. Tak dlho Európania vykrikovali, že Rusi nie sú ako oni, že to nakoniec Rusko prijalo. Áno, Rusi nie sú ako Európania. A smrť Európanov nie je smrť Rusov, takže nie je dôvod na smútok. Umierajú cudzí, nie „naši“

Už chápete, že priepasť, ktorá sa vytvára medzi Ruskom a Európu sa stáva neprekročiteľnou, že vzniká iný civilizačný okruh? Že sankcie a apely niekoho ako je Bútorov hovorca sú Rusom na smiech a potvrdením úbohosti Európanom a prejavom ich cynickej dvojtvárnosti? Že oficiálne žiadosti na oslobodenie niekoho ako je Savčenko, ktorá sa podieľala na vražde ruských civilistov, sú očividným priznaním, že Rusi sú pre Európu bezcenným materiálom.

Pre Rusov sa stávame škodnou. Nechajú nás na pokoji, keď sa do nich nebudeme vŕtať a škodiť im. Budú s nami obchodovať, ak budeme dodržiavať dohodnuté pravidlá. Ale nebudú váhať ani sekundu, ak ich ohrozíme. My už nie sme oni, sme cudzí. A za tými nikomu nie je ľúto.

Zdroj:

25 komentárov

 • doporučujem film – satanova synagóga

 • Knieza Myskin

  http://www.aktuality.sk/clanok/324694/izraelsky-minister-odkazuje-eu-utocite-na-izrael-a-teroristov-mate-pod-nosom/

  izraelský minister pred vedu a technológie Ofir Akunis.

  Minister na svojom facebookovom profile vypustil zo seba zlosť na EÚ. Jej najvyšší predstavitelia a lídri členských štátov totiž dlhodobo podrobujú židovský štát kritike za jej politiku voči palestínskym moslimom.

  Konflikt medzi nimi a Izraelčanmi o usporiadaní na sporných, Izraelčanmi okupovaných územiach už desaťročia paralyzujú región.

  Akunis v tejto súvislosti prepojil kritiku únie s útokmi v jej sídle. Podľa jeho slov Európania ignorovali nebezpečenstvo islamských teroristický buniek. A namiesto ich odhaľovania sa zameriavali na slovné napádanie Izraela.

  „Budem sa opakovať: mnohí v Európe sa radšej zamestnávali odsudzovaním Izraela a bojkotmi. V rovnakom čase, priamo pod nosmi obyvateľov kontinentu vyrástli tisíce extrémistických islamistických buniek. Tam boli tí, ktorí napádali a útočili na kohokoľvek, kto sa ich snažil varovať. To boli tí, ktorí to celé podcenili,“ napísal Akunis.

 • Knieza Myskin

  Syrský arcibiskup o bruselském krveprolití: Evropa sklízí, co zasela

  Sýrie/Brusel. Při atentátech v Paříží a nyní také v Bruselu platí nevinní civilisté za to, co mocné evropské kruhy zasely v posledních letech v Sýrii a Iráku, komentuje syrsko-katolický arcibiskup Jacques Behnan Hindo pro agenturu Fides tragické události v hlavním belgickém městě. Pastýř syrsko-katolické eparchie v Hasace-Nisibi na samém severovýchodě Sýrie uvažuje nad zásadní zodpovědností evropských a západních lídrů, ovlivňovaných krátkodobými egoistickými zájmy. „Také různí evropští představitelé ještě v nedávné době sledovali jako hlavní geopolitický cíl pád Assadovy vlády, označovali teroristické uskupení al-Nusra za stoupence „umírněného islámu“ a vinili Rusko z útoku na jejich pozice“, zdůrazňuje arcibiskup Hindo. Mnohé západní vlády navíc doposud nezpochybnily výsadní vztahy, které udržují se státy a finanční mocí, které svými zdroji a ideologiemi podporují teroristické sítě.

  „Evropští vládci – a vůbec celý Západ – se už celá desetiletí přednostně orientují na Saúdskou Arábii a emiráty Arabského poloostrova. Dali tak těmto zemím možnost, aby v Evropě, včetně Belgie, financovaly mešity, kde se hlásá wahhábismus, ideologický základ všech džihádistických skupin. K tomu všemu došlo kvůli naprostému převládnutí ekonomické logiky a miliardovým kontraktům s vlastníky ropy“, vysvětluje arcibiskup Hindo. Podle syrského pastýře je také odpověď na migrační krizi příznakem slabosti a zmatku, ve kterých se ocitlo evropské vedení: Evropa si sama zvolila, že se stane rukojmím Turecka. Chápu evropské obtíže, ale rád bych poznamenal, že uprchlíci přijatí Evropou v loňském roce nepřesahují dvě desetiny procenta jejího celkového obyvatelstva, zatímco v tak malé zemi jako Libanon počet uprchlíků odpovídá polovině místních obyvatel. Mám rovněž pochopení pro slzy evropské komisařky pro zahraniční politiku, nicméně upomínám, že v Sýrii jsou už pět let vyvražďovány tisíce muslimů a křesťanů, žen, mužů i dětí, pro které nikdo nepláče, uzavírá arcibiskup syrské Hasaky.

  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=23464

  obavam sa ze ma pravdu, žneme dosledky falosnosti bruselskych elit

 • pokrytecka svina… No more

 • Táto chazarská sion. tal. ……….. hraje pekné divadlo, a hlavne plní úlohy svojich chlebodárcov na výbornú.
  Západná Európa je podľa mňa už stratená a o zbytku sa časom rozhodne.
  No podstatné je že Rusko dnes nie je Rusko včera, iba zaslepení prisluhovači diabla typu Búto….a jeho hovorca a iní si môžu myslieť, že všetko bude podľa ich chlebodárcu diabla.
  Ale ono to môže byť aj inak.
  Čo keď skutočne padneme pod vplyv Ruska, ako to pekne povedal v televízii jeden „magor“ v červených teniskách.
  No zabudol aj povedať, že keď niekto rozhodne, že pod ten vplyv padne, tak to jednoducho bude a ….. END.
  Geopilitická mapa sveta bola prepísaná vystrelením salvy „Kabiber“, či sa to chazarom páči alebo nie.
  Satan s diablom sa budú musieť veľa snažiť, lebo všetky plány posledných desaťročí sa rútia a evidentne je niekto z toho nervózny.
  Myslím si, že všetko čo dnes robí bývalý globalný „hajzlík – policajt“, vrátane útokov na Rusko, na demokraciu……….. je obrana v globálnom merítku.
  Časom príde obrana na vlastnom území.
  Potom aj sociálne a iné nepokoje, ekonomický kolaps, no a nakoniec časom………v dlhodobom horizonte rozklad a rozpad.

  PS.
  Kto alebo čo je satan, diabol, globálny hajzlík ……………….nechám na vašej fantázii.

 • Západ žne len to čo zasial, len sa divím že to zatiaľ nemá väčší rozmer. Nemám ich prečo ľutovať je to ich problém. Skúste mi niekto vysvetliť prečo ja ako Slovák mám roniť slzy za otrokárov a kolonistov. Ten výkon Mogherini je na Oskara.

 • Knieza Myskin

  tragedia v Bruseli je dosledok multikulti a bezbreheho prijmania imigantov nielen teraz
  zial odskakali to nevinni ako zvycajne

 • Upálení v Odese, tisíce zabitých civilistov na Donbase sa tejto pani nedotklo. To hovorí o nej o všetkom. Sú to falošné, hrané slzy pre verejnosť. Politicky zahraná falošná empatia s obeťami. Proste hnus a bezcitnosť…..alebo horšie jediná skutočná hodnota človeka a jeho utrpenia sa nachádza len v Bruseli !!

 • Najhorsie na tom je ze si to vzdy odskacu obcajny ludia, a ta bolsevicka zberba co nas vedie do svetlych zajtrajskov je chranena po zuby ozbrojenymi zelenymi mozgami. Takze ja slzam Frederiky neverim. A takisto Moskva slzam neveri.

  • Ospravedlňujem sa za odbočenie od EU – ale v podstate aj tu pôjde o odkrytie skutočností a myslím, že to bude vďačná téma pre adminov medzičasu. Ide o pripravovaný dokument britského žurnalistu Grahama Phillipsa ako to bolo v skutočnosti od počiatku na Donbase v Ukraine, a ako sú zmanipulovaní ukrajinský vojaci falošnou propagandou ? Dokument sa bude volať „Aramis“ a jeho premiéra by mala byť odprezentovaná na YT 4ho apríla tohoto roku. Ešte raz sa ospravedlňujem – ide tu len o poukázanie akú ohromnú silu má mediálna propaganda na vytvorenie zmätku a budúcich zbytočných obetí v spoločnosti.

 • https://www.youtube.com/watch?v=RmzFKnUmFDQ je to žena, chvíľku nejaká etika, ale citove to neuhrala. Zato ten fúzkatý „kikirikí“, čo ju prišiel odprevadiť to má evidentne v peňaženke, alebo na účte vo švajčiarsku…. ?!

 • kotlebologista

  Podsúva nám snáď autor myšlienku, že Rusku (SZ) niekedy záležalo na „Európe“ (či Slovanoch) v inom ako geopolitickom zmysle? To mi pripadá ako pekná rozprávočka pre protiprúdové ovečky, ale s realitou nemá nič spoločné.

  Každopádne to ale nič nemení na tom, že Rusko je najlepším nástrojom na boj proti americkému hegemonizmu a všetkými následkami, ktoré sú z nim spojené. A tak sa k nemu treba aj stavať.

  A ešte dodám : nie sú to ani moje „slzy“ a podľa reakcií môjho okolia mám pocit, že to nie sú ani slzy mnohých ďalších Slovákov. Nechcem to ani nahlas vysloviť, ale čo ak vyrástla ďalšia priepasť aj „v srdciach“ samotných „Európanov?“

  Alebo tu tá priepasť bola vždy a len teraz sme si začali uvedomovať, za čo nás majú a oplácať im rovnako…

  • Napisala len pravdu o dekadencii zapadu, toho zapadu,ktory niekolko krat uz napadol Rusko (Poliaci, Napoleon,WW1,WW2 atd …)

  • Ježišmária a Rusi nie sú Slovania???

   A podsúva nám snáď kotlebologista, že Európa sa zaujíma o Rusko jedine z humanistických dôvodov? Ha ha ha ….

  • Clanok je o pocitoch ludi, nie o geopolitike. Minimalne po pade ZSSR mali Rusi pocit, ze sa stali sucastou Zapadu. Pokial Jelcin plnil „normy“, vsetko bolo v poriadku, Rusko bolo hodnotene ako „nas priatel“. Akurat to jednoduchi ludia tak necitili. Toto obdobie sa v Rusku nazyva smuta, obdobie, ktore bolo porovnatelne s vojnovou genocidou. Rusi zacali hufne vymierat, prudko sa znizila priemerna doba dozitia a rovnako poklesla porodnost, ekonomika sa prepadla este viac ako za druhej svetovej vojny. Takze Rusi na vlastne kozi okusili priatelstvo Zapadu. Nastup Putina sice znamenal zachranu Ruska, na druhej strane prestalo bezbrehe vykradanie Ruska, takze v zapadnych mediach zavladla psychoza ruskeho nepriatela. Zaujimave, ze v case, ked Rusi nadobudli sebavedomie a na ucte im priubudli aj peniaze, takze zacali komunikovat so svetom a cestovat, opat sa citiac ako civilizovani ludia, na Zapade ich uz zacali povazovat za nekulturnych barbarov – ktorych nie je skoda a treba ich znicit.

  • kotleblogista to trafil. Kdesi som cital, ze tie bomby su snad aj „prospesne“ a priblizia realitu aj tym samozvanym eurohujeratom. A vtedy som sa prichytil, ako som pocitil nadej, ze snad tych 34 nie je zbytocne umretych. Teraz neviem ci nie som aj ja trosku terorista. Co ked bude treba este dalsie bomby? Kolko ich este bude musiet buchnut?
   🙁

 • zaujimave je aj ako Rusi vnimaju vitazstvo:

  Anglican povie – Victory will be ours
  Vitazstvo je nieco co si privlastnuje, co ked vyhra bude jeho a moze s tym nalozit podla lubovole.

  Rus povie – Pobeda budet za nami
  Rus to chape takto: Az sa raz rozhybem a pohnem, tak v ustrety vitazstva kracam, a za mnou bude koniec biedy a suzenia. Kracam vpred, oslobodzujem a nastolujem poriadok.

  http://cdn.loc.gov/service/pnp/cph/3g10000/3g13000/3g13600/3g13669v.jpg

  Ked som bol v Moskve sankcie sa prave rozbiehali. Bezni Rusi ked sa dozvedeli ze som z Europy sa ma pytali: „a preco nas vy tak nenavidite? co sme vam spravili? ved sme ako vy!“ Vysvetloval som, ze bezni nasi ludia to tak necitia, ale nasi lidri to takto chcu. V podstate som nevedel co povedat a popravde dost som sa hanbil..

 • Toto nám šefuje .
  Ufňukaná baba .
  Zrejme reve , lebo zato priamo môže , lebo boli varovaní a upozornovaní tajnými službami , ale konali svojvolne v mene politickych cielov a falošneho humanizmu .

 • Donekonečna sa necháme oblbovat iba my…bohužiaľ

 • Ani neviem, čo k tomu…..tvrdá a smutná pravda….

 • Politika podobnych butorovemu hovorcu prinasa svoje ovocie. Bohuzial.
  Odvrhuju a povysuju sa nad Rusmi pri kazdej moznej prilezitosti. Az to raz Rusi nakoniec pochopia. Presne ako tento clanok.

 • Mne veru luto je!

Pridaj komentár