Sme tolerantni.Tolerujeme nám cudzie náboženské vzorce správania sa v našej spoločnosti.

Na tomto filme vidíme dva odlišné vzorce správania sa našej spoločnosti voči násiliu na ženách.Prvá scéna ukazuje okamžitú reakciu ľudí, na násilie páchané na žene, ďalšie scény ukazujú tolerantné správanie okoloidúcich voči násiliu páchanému na moslimke.

Čo z toho vyplýva ?

Tento film dokazuje, že sme veľmi tolerantná spoločnosť. Tolerujeme nám cudzie náboženské vzorce správania sa v našej spoločnosti. Nie sme „noví xenofóbovia* nie, bojíme sa toho aby iné kultúry žili medzi nami podľa svojich kultúrnych zvykov. Jednoducho im to tolerujeme vo verejnom priestore.

Až na jedného xenofóba, rasistu, ktorý nie je pohostinný, ústretový a núti dvojicu správať sa podľa toho, ako považuje za správne. To je ten, ktorý chce volať políciu… Len nedomyslel aký „mlynček na mäso“ čaká tú ženu doma, keď jej muž bol takto ponížený na verejnosti kvôli nej…

Prof. PhDr. Pavel Barša, M.A., Ph.D.

Prof. PhDr. Pavel Barša, M.A., Ph.D.

Mariusz Malinowski

* nová xenofóbia – pojem si vymyslel Prof. PhDr. Pavel Barša, M.A., Ph.D.

Je to vraj strach pred tým, aby iné kultúry žili medzi nami podľa svojich kultúrnych zvykov.

5 komentárov

  • politicka korektnost

  • Mne osobne by to hrdsoť a pocit ze vidím človeka ako silnejší bije slabšieho nedal aby som nezasiahol … umiernene samozrejme … pretoze biť ženu … sa jednoducho nemá … pretože žena, …ked ju nemiluješ alebo ked už ti nemá čo ponúknuť….tak ju každý normálny radšej opustí … aby sa vzájomne dvaja ludia netrápili…. ale … biť ženu???? len hajzel a zbabelec…..

  • Nie, … ten strach je pre to, aby ked moja dcera alebo vnučka atd….raz odíde z domu … aby nenarazila na človeka, ktorý ju bude pokladať za svoj majetok a nie ako svoju milujúcu partnerku.. a prejaví sa to až potom keď už bude neskoro…. Táto viera, a tento spôsob života ..prijať vieru v moslima, znamená vstúpiť do uplne iného sveta…inej reality….inej viery vo vlastnú existenciu …. naša EU kultúra sa nedokáže voči takémuto svetu dlho brániť svojím postoj a morálkou…. nehovoriac o životnom stýle … Oni tu jednoducho nemajú čo hľadať…nie preto že by som im to neprial sa mať lepšie, ale …. oni sem jednoducho nepatria .. a ich domov je niekde inde… tam to treba opraviť…. aby sa vratili od kial prisli… a aby tí ..ktorý im to tam zničili ..aby im to aj postavili….. ale na svoj vlastný dlh…

  • vychodnar401

    Nie ja nezasiahnem už preto že má hábit na hlave. Nech ju bije

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Sme tolerantni.Tolerujeme nám cudzie náboženské vzorce správania sa v našej spoločnosti.

Pridaj komentár