Sociálny aspekt migrácie – mladá Nemka držala protestnú hladovku

Prítomnosť obrovského množstva migrantov v krajine prináša obrovské množstvo problémov. Vo verejnosti rezonujú hlavne problémy bezpečnostné. Vraždy, lúpeže, znásilnenia aj obyčajné šikanovanie pôvodných obyvateľov Európy neprispôsobivou časťou migrantov.

V tejto súvislosti je ako keby v pozadí sociálny aspekt. Ten však v spojitosti s aspektom bezpečnostným má potenciál vytvoriť v spoločnosti veľmi výbušnú atmosféru. Je už dlhoročnou politikou Bruselu „pozitívne diskriminovať“ každého iného, len nie pôvodného obyvateľa Európy.

Toto už presiahlo medze únosnosti pre nemeckú ženu, ktorá sa neprofilovala ako „rasistka“, profilovala sa len ako „závistlivec“.

Tento konkrétny prípad je síce zo septembra 2015, avšak nálady obyvateľstva sa od tej doby ešte zhoršili, téma je stále aktuálna.

Žena cez hladovku požadovala aj pre seba rovnakú podporu od štátu, rovnaké vreckové ako dostáva v Nemecku migrant. Sandra K. proste tiež chcela pre seba a svoju dcéru tiež 2000 (2 osoby x1000)  eur mesačne (zdroj).

Vláda a stúpenci islamizácie Európy oponujú, že ak vláda vynakladá na jedného migranta od 12 000 do 13 000 Eur ročne, to znamená, že migrant nedostane 1000 Eur vreckové, pretože z tých 1000 Eur na mesiac sa odrátava na ubytovanie a stravu.

Odporcovia islamizácie Európy kontrovali, že príspevok spolkovej vlády je len časť zdrojov, ktoré smerujú k migrantovi, že ďalšia časť ide sprostredkovane cez jednotlivé krajinské vlády a preto je 1000 Eur vreckového reálne.

Teraz trošku „klebiet“, tieto informácie samozrejme nie sú z overeného zdroja.

Údajne, keď slovenský premiér Róbert Fico dostal požiadavku na zabezpečenie presídlenia migrantov na Slovensko, boli tam podmienky také, že sa mu „panenky pretočili“.

Migranti mali dostávať vreckové vo výške 800 Eur (osoba/mesiac), aby ich to neťahalo na západ, mali byť integrovaní, čo by v prvej etape obnášalo pridelenie bytov medzi „majoritou“, mali im byť vytvorené podmienky  pre náboženský život v súlade ich vierou, dokonca štát im mal hľadať prácu.

A to všetko s tým, že po šiestich mesiacoch financovanie tejto bohumilej aktivity malo prejsť plne pod slovenský štátny rozpočet.

Róbert Fico údajne takmer okamžite kontroval s tým, že za týchto okolností sa na Slovensku nedá udržať spoločenský zmier.

Odpoveďou mu bolo, že orgány Európskej Únie na splnení úlohy trvajú a pokiaľ SMER nebude pôsobiť v tejto línii, musí počítať s dôsledkami.  A tak sa Róbert Fico musel v istom bode rozhodnúť, a aj sa rozhodol.

Tým ako sa rozhodol si okrem iného vykoledoval dnešný štrajk učiteľov.

 

 

 

 

3 komentáre

Pridaj komentár