Šokujúce odhalenie – strana SaS podporuje povinné kvóty na presídlenie migrantov na Slovensko !

ako inak sa dá vysvetliť pasáž z Online rozhovoru Richarda Sulíka s čitateľmi SME.sk (úvodné foto zdroj: Wikipedia)

otázka čitateľa:

Prosím vysvetlite, v čom je rozdiel v pohľade Vás a predsedu vlády na riešenie utečeneckej krízy.

Odpoveď predsedu strany SaS Richarda Sulíka

V tom, že my túto tému nezneužívame na našu predvolebnú kampaň, nechceme monitorovať všetkých moslimov, nechceme zamestnávať 2500 policajtov, neodmietame rešpektovať závery väčšinového hlasovania  a nemáme k tejto téme tri tlačovky týždenne.

zdroj

Nepoznám v tejto súvislosti iné väčšinové hlasovanie ako to, ktoré prebehlo 22.9. 2015. Vtedy ministri vnútra krajín EÚ schválili kvóty na prerozdelenie 120-tisíc utečencov. Proti kvótam hlasovalo nakoniec len Slovensko, Česko, Rumunsko a Maďarsko. Fínsko sa hlasovania zdržalo.

Róbert Fico odmietol toto hlasovanie akceptovať s tým, že ministrom vnútra členských krajín EU toto rozhodnutie neprináležalo a už vôbec sa nemalo prijať spôsobom väčšinového hlasovania.

Vláda Róberta Fica odmietla preto výsledok hlasovania realizovať (presídliť migrantov na Slovensko) a podnikla právne kroky proti tomuto hlasovaniu.

Opozičné (pravicové) parlamentné strany naproti tomu považovali za potrebné sa rozhodnutiu podvoliť a nariadený počet migrantov na Slovensko presídliť.

Až do tohto rozhovoru som si myslel, že SaS má v tejto veci iný názor.

Nemá, „neodmieta“, čo prakticky znamená, že je za…

 

 

 

31 komentárov

 • To sa už aj Sulíka boja, keď si niekto musel zaplatiť, aby nejaký pablb napísal o Sulíkovi takéto klamstvá.

 • Sulíkovi neverím,je neriadená strela a zástanca proUSA systému-teda imperializmus,systému len oni,sociálne inžinierstvo,arabská jar,skúšobné polygóny juvenílnej justície vo Švédsku,Nórsku,próba štátov na dúhové kraviny,prevracanie pravdy o II.sv.vojny kde oni v júni 1944 otvorením II.frontu vraj položili základy pre porazenie Nemecka!?!? a iné…
  Sulík nechce spravodlivosť pre normálnych ľudí,chce dať veci do predstáv jeho poriadku kde zamestnávateľ a kapitál bude rozhodovať o našom bytí a nebytí,teda je to hráč kapitálu a bohatých…!

 • Hovno na paličke

  Boze vy ste hlupaci. Sa len smejem z vasej demencie. Autorovi odporucam psychologa a zamysliet sa nad sebou. Autor, zrejme ako produkt rodicov polobolsevikov este neprisiel na to, co Sulik povedal

  SaS volit nebudem. Nie som ich privrzenec.

  K vysvetleniu: neodmietame rešpektovať závery väčšinového hlasovania – znamena ze ked RAZ LUDIA V GABCIKOVE POVEDALI VO VACSINE NIE TAK KURVA NIE!

  TYM ZE TAM SUDRUH FICO UMIESTNIL UTECENCOV (DO GABCIKOVA) = SUDRUH FICO ODMIETOL RESPEKTOVAT ZAVER (LUDIA POVEDALI NIE) VACSINOVEHO HLASOVANIA.

  Napisal som to s caps. aby to autor clanku (polobolsevik) pochopil.

  Na zaver odkaz pre autora clanku : “ VYBER SI HLAVU Z RITI“ a skus trochu porozmyslat…

  …ak mas cim…

  polobot

 • Gabriela Balajová

  problém je v tom,že chodia voliť skoro stále tí istí ľudia,mladí voľby neraz ignorujú….preferencie tak isto skresľujú pohľad na voľby….dávajú len malú šancu mimo parlamentným stranám….je spustená Petícia za uzavretie vonkajších hraníc Európy a je to medzinárodná petícia ak sa tu nájde niekto ,kto ju chce podporiť môže ma kontaktovať…..ZOBUĎME SA
  pokiaľ nie je neskoro

  • Gabika, myslel som, ze ochrana vonkajsich hranic je sucastou Lisabonskej zmluvy. Ba dokonca som si myslel, ze kazdy stat sa financne podiela na jej strazenie. Zaujimave, ze nikoho som nepocul konkretne povedat, ze Grecko s najvacsou flotilou v celej EU sa na to vyprdlo. Australania si monitoruju ciaru na mori a nie pobrezie. Ak sa niekto priblizi a nema povolenie na vstup do vod, tak cierneho hosta eskortuju dve plavidla tam, odkial prisiel, aby tam nemali holubnik ako my.

 • Podla mna o kvotach je rozhodnute tak, ci tak. Ide len o formu akou sa budu presadzovat. Iba idiocia a spupnost zapadnych predstavitelov nuti tlacit na ofiko trvale kvoty. Najpravdepodobnejsie riesenie bude to, ze sa starostlivost a vobec celkova angazovanost hodi na treti sektor, mimovladky aby sa mohla akakolvek vlada vyvinit za problemy a negativnu image ohladom pruserov s imograntami. Samozrejme, ze sa popri tom bude hladat tzv europske riesenie a tentoraz zradca V4 bude SR, alebo/a CR. K teme, pravdepodobne budem volit SaS, ale v tomto je ich postoj rovnako nekonzistentny ako v SMERE. Na jednej strane vystupenia Sulika, na strane druhej slnieckovska vetva v strane…

 • To ma len utvrdilo v odhodlaní že budem voliť mimoparlamentnú stranu ktorá v programe pevne stanovené vystúpenie zo zločineckých organizácií NATO+EU!

 • Toto je zcela vytrhnute z kontextu a není to pravda. Sulikov názor na imigranty je veřejně známý a ten kdo tento článek napsal neví vo co go….

  • Preber sa, toto je pravá tvár tvojej SaS:
   „Očakávali by sme, že vláda najskôr využije všetky svoje možnosti na to, aby vopred získala občanov Gabčíkova na prejavenie empatie pre cudzincov z oblastí, ktorí potrebujú pomoc. … Ponechať si svoju ľudskú tvár práve v ťažkých skúškach pokladáme za správnu voľbu.“
   zdroj: http://www.strana-sas.sk/sas-referendum-v-gabcikove-je-zlyhanim-vlady-r.-fica/3827
   Každému normálnemu jedincovi, ktorý vie napočítať do 10 z toho musí byť jasné, že SaS je za inváziu imigrantov na Slovensko. A to všetko pod vplyvom falošného humanizmu. Tvrdiť čokoľvek iné je bullshit, najmä pri pozadí členov SaS, z ktorých mnohí majú veľmi blízko ku sorošom dotovanému tretiemu sektoru… prípadne z neho rovno vzišli.

   • Kazdemu normalnemu cloveku, ktory vie napocitat do viac nez 10 je jasne, ze si uplne mimo, lebo tvoja dedukcia z napisaneho vybec nevyplyva. Iba by si rad videl nieco, co tam nie je, lebo neznasas Sas z nejakeho neznameho dovodu.

  • Radovan, ak to nie je pravda, to potom musíte smerovať reakciu k redakcii SME, my nemáme odkiaľ vedieť, či odpovede R. Sulíka na SME sú pravdivé alebo nie.

 • toto je značná podpásovka. neverím, že by autor nepoznal sulíkové názory, ktoré prezentuje aj v EU aj v nemecky hovoriacich médiách. to je spred troch dní:
  https://www.facebook.com/RichardSulik/?fref=ts

  • autor pozná Sulíkove názory a autor čítal odpovede R. Sulíka čitateľovi SME. A preto postoj SaS (R. Sulík v rozhovore použil osobu my) k realizácii kvóty prijatej väčšinovým hlasovaním ministrov vnútra členských štátov bol naozaj prekvapením.

 • Nech si ich pán SaS Šulik vezme domov a ponúkne im všetko čo má a nepúšťali ďalej.Mozno mu tam aj minaret vyrastie a potom bude ten slniečka spokojný,asi!!!

  • Vlado to si nejak strelil mimo mísu. Sulik (bez makcena na S) a slnieckar 🙂
   Asi si mal na mysli Benovsku alebo Vasaryovu ale urcite do tohto klubu nepatri Sulik.

 • Sulíkova SaS podporuje zamorenie Slovenska imigrantmi, stačí si pripomenúť ako kritizovali Fica za výsledok referenda v Gabčíkove, kedy, podľa hovorkyne SaS, nedostatočne pracoval s verejnou mienkou v prospech imigrantov. Čo sa dá voľne preložiť ako – nedostatočne masíroval verejnú mienku v prospech multi-kulti.
  Sulík odmietal kvóty iba preto, že sú nesystémové, nič iné proti nim nemá, čiže odmieta iba spôsob ale nie konečný cieľ.

  • Sulík niekoľkokrát povedal, že to referendum by sa malo rešpektovať.

   • Sulík odmieta iba kvóty ale nie imigrantov. SaS preferuje „Ponechať si ľudskú tvár“ a „Prejaviť empatiu pre cudzincov z oblastí, ktorí potrebujú pomoc“.
    Celá citácia z ich oficiálneho webu:
    “Očakávali by sme, že vláda najskôr využije všetky svoje možnosti na to, aby vopred získala občanov Gabčíkova na prejavenie empatie pre cudzincov z oblastí, ktorí potrebujú pomoc. … Ponechať si svoju ľudskú tvár práve v ťažkých skúškach pokladáme za správnu voľbu.”
    zdroj: http://www.strana-sas.sk/sas-referendum-v-gabcikove-je-zlyhanim-vlady-r.-fica/3827

 • peter balovic

  Nemyslel Sulik, pod vascinovym hlasovanim hlasovanie v Gabcikove?

  • nezdá sa mi. Vo všeobecnosti sa hlasovanie v Gabčíkove označuje ako referendum v Gabčíkove, kým pojem väčšinové hlasovanie sa používa pre hlasovanie ministrov vnútra 22.9. 2015.

   Použiť termín väčšinové hlasovanie pre referendum v Gabčíkove by bolo mimoriadne divné slovné spojenie.

   Každopádne R. Sulík by sa mohol kedykoľvek jasne vyjadriť, ako to naozaj je ohľadom postoja SaS k povinným kvótam presídľovania migrantov na Slovensko.

   Ak sa dopustil takto nepresného vyjadrenia, mal by uviesť veci na správnu mieru.
   Iste sám uznáte, že na SK sa používa na referendá pojem výsledok referenda, nie slovné spojenie väčšinové hlasovanie…

   • peter balovic

    To bola recnicka otazka. Ako to myslel, sa nedozvieme. Problem SaS a ostatnych stran v opozicii, je v tom, ze neviedia zaujat jednoznacnu poziciu k tomuto problemu. Pre akusi mne neznamu pricinu musia byt vzdy vo vsetkom proti Smeru. Tak ako svet nie je ciernobiely, tak ani Smer nerobi vsetko zle a vsetci ostatni vsetko dobre. Toto je tak zavazna tema, ktora pretvori Europu, ze by si chlapi mali sadnut a postupovat spolocne. Myslim, ze by to aj volici pochopili. Otazka je kedy a ci vobec to pochopia aj oni.

    • som sa zamyslel nad tou rečníckou otázkou, lebo teoreticky by mohlo dôjsť k takémuto „breptu“. Ale nič tomu nenaznačuje, ani kontext odpovede – všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že sa naozaj jedná o to hlasovanie rady ministrov vnútra EU.

   • Knieza Myskin

    bol som na mitingu SAS
    Sulik jednoznacne odmieta imigrantov

    pravde podobne len chcel povedat ze sa da prijat obmedzeny pocet migrantov ale treba zabranit aby boli TRVALE kvoty.

    zasa nerobme z komara somara

    • len akceptovanie rozhodnutia z 22.9 .2015 znamená precedens a následne znamená akceptovanie akýchkoľvek rozhodnutí rady ministrov EU v budúcnosti.

     A asi nemôžeme očakávať, že sa väčšina štátov postaví voči kvótam, vždy Slovensko prehlasujú.

     Tie poľské vykrúcačky Kopaczowej, že Poľsko vyrokovalo, že sa nerozhodlo o trvalom mechanizme ale iba o jednom prípade 120 000 presídlených migrantov…

     Veď to znamená, že kedykoľvek sa môžu zísť ministri vnútra EU a prehlasovať V4 a urobiť nový jednorazový prípad. A môžu sa schádzať raz týždenne…a hneď je to ako keby boli tie kvóty trvalé…

     Príliš citlivá záležitosť na to, aby sa k nej stavalo štýlom „pravde podobne len chcel povedat“….

    • „pravde podobne len chcel povedat ze sa da prijat obmedzeny pocet migrantov ale treba zabranit aby boli TRVALE kvoty“

     sorry, ale mne je ukradnuté či sa sem asociáli nasáčkujú cez trvalé kvóty alebo len jednorázovým rozhodnutím. Jedno to bude aj tvojej žene a dcére keď ju takýto asociál niekde v tom lepšom prípade iba prepadne a okradne, v horšom znásilní a zabije.

     Jediný počet imigrantov z krajín tretieho sveta, ktorý som ochotný akceptovať je 0, slovom: nula. A preto budem voliť kotlebovu ĽS-NS, tá jasne deklarovala presne toto číslo a nesnaží sa ľudí odrbávať ako SaS.
     SaS nie je proti invázii imigrantov na Slovensko, je iba proti mechanizmu prerozdeľovania, ktorý sa nazýva „kvóty“. Je to len jeden mechanizmus z mnohých, Ak príde EK s iným mechanizmom, SaS ho podporí.

     • Opať klameš. Sulík niekoľkokrát povedal, že v odmietaní utečencov sa zhoduje s FIcom. Tvrdil to niekoľkokrát tu, tvrdil to aj v nemeckej televízii. Celý tento článok je len trápny pokus Kotlebových prisluhovačov odlákať hlasy z SaS a premerovať ich na dementného Mariána. O to tu ide. Preto nemáš problém prevracať jeho tvrdenia, zavádzať alebo aj otvorene klamať.

     • Už som to napísal vyššie, keďže ale zjavne patríš k tým menej čitateľsky gramotným, kopírujem to sem znova a snáď ti to na druhýkrát tvoje mentálne schopnosti umožnia spracovať. Citujem z oficiálneho webu SaS:

      “Očakávali by sme, že vláda najskôr využije všetky svoje možnosti na to, aby vopred získala občanov Gabčíkova na prejavenie empatie pre cudzincov z oblastí, ktorí potrebujú pomoc. … Ponechať si svoju ľudskú tvár práve v ťažkých skúškach pokladáme za správnu voľbu.”
      zdroj: http://www.strana-sas.sk/sas-referendum-v-gabcikove-je-zlyhanim-vlady-r.-fica/3827

      Každému normálnemu jedincovi, ktorý vie napočítať do 10 z toho musí byť jasné, že SaS je za inváziu imigrantov na Slovensko. A to všetko pod vplyvom falošného humanizmu. Tvrdiť čokoľvek iné je bullshit, najmä pri pozadí členov SaS, z ktorých mnohí majú veľmi blízko ku sorošom dotovanému tretiemu sektoru… prípadne z neho rovno vzišli.

   • Všetci z ľavice a pravice je jedna špinavá banda zlodejov a klamárov….Už dávno neexistuje ľavica a pravica … Klamú vám do očí už 26 rokov a ešte sa vám smejú do ksychtu aké ste sprosté ovce … Uvidíte, ako Fico otočí činy po voľbách!!! Ako už nie raz oklamal ľudí…inak hlasujú doma a inak v Bruseli jeho poslanci. Odrbe voličov, ako vždy oklamal….a bude kradnúť ďalej a nakoniec migrantov vpustí na naše územie. Na to vezmite jed!!!
    A sprostí voliči zase mu dajú hlas a budú voliť strany ktoré už sklamali a boli u moci a pre ľudí nič nespravia, ako vždy. Keď sa kamery vypnú spolu chlastajú v parlamentnom bufete a vzájomne robia kšefty. Je na to svedok. Už sa kurva konečne preberte!!! A voľte mimoparlamentné strany, nie staronových zlodejov, ktorý len sa presúvajú zo strany na stranu a zakladajú ďalšie zlodejské a klamárske politické strany. Ale tento sprostý národ nikdy nedostane rozum. Pamätajte voľby sú zrkadlom národa a ten máte už 26 rokov na hanbu.
    Ak si zvolíte zase len zlodejov a vlastizrádcov nemáte právo nadávať. Ale už tuším, že tento rok voľby dopadnú ako vždy, že sa necháte odrbať.

    • Na to sa spolahni, ze po volbach tu mame migrantov. Keby bol Fico naozaj tak velmi proti, distancoval by sa napr. od Benovej, ktora je Sorosovcom do zadku strcena kompletne a zapredala by aj vlastnu mater..

Pridaj komentár