Šokujúci otvorený list nemeckého moslima Angele Merkel

Hamed Abdel-Samad je moslim, žijúci v Nemecku a zverejnil otvorený list, v ktorom protestuje proti slovám Angely Merkel zo začiatku roka, kedy sa v diskusii vyjadrila pri komentovaní protestov Pegida, že „islam patrí do Nemecka“

Demonštranti v Drážďanoch počas protiislamských protestov. Autor: SITA/AP, Jens Meyer

Demonštranti v Drážďanoch počas protiislamských protestov.
Autor: SITA/AP, Jens Meyer

Hamed kancelárku upozorňuje, že je síce predstaviteľkou všetkých Nemcov a tiež v Nemecku žijúcich moslimov, ale islam k Nemecku nepatrí.

Ďalej tvrdí, že úlohou politika je zastupovať ľudí a nie ideológie, ktorí títo ľudia vyznávajú a už vôbec nemá tieto ideológie vysvetľovať a hodnotiť. A žiada, aby predtým, než vypustí podobné tvrdenia do svete, v prvom rade vysvetlila ľuďom čo vlastne islam znamená! Vymenúva nasledovné body:

 • Počuli ste o rozdelení sveta na svet veriacich a neveriacich – ktoré platí aj pre Nemecko?
 • Čo je to džihád?
 • Niečo o polygamii?
 • A čo o treste smrti pre odpadlíkov?
 • Čo o telesných trestoch pre zlodejov a cudzoložníkov, konzumentov alkoholu a inak zmýšľajúcich?
 • Čo o právach žien, ktoré v islame prakticky neexistujú?
 • Čo o otroctve, ktoré v islame nie je zakázané?
 • Čo o práve detí byť vyrastať vo výchove bez strachu a bez hrozby utrpenia?
 • Počuli ste o tom všetkom v Nemecku alebo v Európe?

A ďalej tvrdí: „Buď neviete, že to všetko patrí tiež k islamu, potom nie ste kvalifikovaná vysloviť svoj výrok. Alebo to viete a zámerne klamete občanov tejto krajiny kvôli profitu obchodnej lobby  – napríklad, aby ste mohli predať tanky do Saudskej Arábie (ktoré ľudia nepotrebujú) a aby to neobťažovalo tureckých obchodných partnerov!

Ja, Abdel-Samad som tiež občanom tejto krajiny a hovorím Vám ako mojej kancelárke: Mýlite sa. Klamete nás. A Vy nerobíte tunajším moslimom žiadnu láskavosť, keď hovoríte niečo, čo nie je pravda a čo väčšina Nemcov vidí inak; mimochodom práve politici, ako ste Vy ohrozujú falošnou „politickou korektnosťou“ a globalizačnými táraninami mnohých nemeckých moslimov a bývalých moslimov, ktorí museli utiecť od islamu vo svojich bývalých domovských krajinách do  tejto otvorenej slobodnej spoločnosti.

Obviňuje vládu: „Áno, vy, politici ničíte mier v tejto krajine, a ženiete ľudí do krajnosti.

Na záver listu spomína, že politici využívajú zhoršovanie situácie na obmedzovanie ľudských práv, Hovorí, že základom pre porozumenie je úcta k iným a pri tejto podmienke je aj vysoká tolerancia. Ľudia sa nebránia prijať nové veci, časti kultúry a jedálneho lístka, ale to predsa neobsahuje požiadavku likvidovať kríže na kostoloch a premenovávať festivaly len preto, lebo sa to nejakej menšine nepáči

Tí, ktorí tu žijú, musia prijať nemecké hodnoty!

Základom je podľa neho rešpekt. Štát síce zaručuje slobodu náboženského vyznania, ale nie ako verejnú záležitosť, náboženstvo je vec súkromná. Varuje kancelárku, že trpezlivosť nemeckej spoločnosti je napnutá do krajnosti

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

12 komentárov

 • abdel samad je exmoslim, ktorý pre svoj odklon od koránu riskuje život. pred časom ho uniesli v egypte fundamentalisti a tomas de maziere nemecký minister zahraničia musel použiť diplomatické kanály na jeho oslobodenie. islam, teda teroristická sieť, pravdu neodpúšťa…

 • Čo tu trúsiš frázy a všelijaké voloviny o islame!O jedno tu ide,že naša politická „elita“ je zalezená až po uši brusselským politikom do riti!Oni nemajú gule aby povedali nie,neprosíme migrantov!Ak to usa+ euveľmoci posrali,nech to aj sami dajú doporiadku,nech si zoberú oni migrantov!Musíme byť humánny,sú utečenci!Nie veľmi vypadajú ako utečenci,väčšinou sú slušne oblečení,aspoň podľa foto a videí s Talianska.Politici by si mali všímať,nielen kritizovať Orbána!Ten má aspoň gule a postavý na hraniciach so Srbskom „železnú oponu“ aby ochránil štát!Nezaujímajú ho kritiky zo strany usa a eú.Nemyslíte si,že trošku aj nám pomôže,ak postavý tú „železnú oponu“?!A národy juhových.európy by sa mali spojiť proti záplave migrantov,zabudnúť na národnostné rozbroje!Vláda vôbec nerešpektuje vôľu svojich voličov!Roky vyplačkávame nad „rómskou „problematikou,za pár rokov pod polmesiacom budeme spomínať,že aké dobré bolo spolunažívanie s rómami!Ak vôbec ešte budeme môcť spomínať!160 rokov cca bola juhových.európa pod útlakom osmanskej ríše,pomohli vtedy v boji proti nim záp.európske mocnosti?Frabcúzsko,Anglicko,Španielsko…,nikto,nikto nepomohol!Tak sa zobuďme!

 • Tento clanok je mozno aktualny vzhladom na udalosti ale som smutna z toho, ze Slovaci pisu clanky z 6mesacnym oneskorenim…ked uz to tak robit, tak napiste “ otvoreny list na Merkel z januara “ http://www.epochtimes.de/Pegida-Angela-Merkel-Neujahrsansprache-offener-Brief-Martin-B-Fluechtling-und-Islamisierung-a1212493.html prvy list od komisara v nemecku,http://krisenfrei.de/der-islam-gehoert-nicht-zu-deutschland-frau-merkel/ a druhu je original od islamskeho obcana v Nemecku. PS : kuknite datumy !

  • Problém je, že Slováci sú nejak celý pribrzdení, ale majú na čom stavať, len si to neuvedomujú!!! Máme fajný kus zeme, vodu, aj nejaké „mozgy“!!! Len to začať využívať v prospech vlastného národa a nie chodiť niekomu na západ vytierať zadky!!!

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Šokujúci otvorený list nemeckého moslima Angele Merkel

 • presne to tvrdím od začiatku…..prisťahovalci MUSIA rešpektovať zvyky a zákony krajiny kam prídu…..ak sa toto bude dodržiavať, tak sa zachová poriadok, ale teraz prezentovaná benevolencia politikov bude mať následky! Napätie prekročí hranicu trpezlivosti a ľudia vezmú spravodlivosť do svojich rúk…..voči islamistom ( a bude jedno či už majú občianstvo v krajine, proste ich ako potencionálne nebezpečenstvo pošleme odkiaľ pochádzajú) a takisto to urýchli situácia s obrovitánskym prílevom arogantných a kriminálne sa správajúcich afričanov, ktorých budeme zabíjať zo zúfalstva a násilým posadíme do bárok a pošleme ich späť! Ale to už bude veľmi zle, pretože politická garnitúra, ktorá dnes robí fatálne chyby a dokonca sa snaží ututlať neututlateľné ( situáciu, že ľudia sú v absolútnom ohrození na uliciach kde sú africký prišelci a je iba otázkou času, kedy si budú myslieť, že nečinnosť domorodcov v Európe bude nekonečná a začnú vnikať do doácností ) Dnešná politická garnitúra v každej krajine Európy je absolútne nekompetentná…..a toto by som pred týždňom – dvoma ani nepripustil, ale je to proste fakt……som rád, že bývam na vidieku, kde to asi nebude tak dramatické, aspoň nie spočiatku!

  • Ty si to nejako nepochopil kámo!!! Tvoj „názor“ sú len také prázdne keci!!! Islam = absolutné podriadenie všetkých aspektov života bohu, odovzdanie sa vôly božej!!! Západná „kresťanská“ civilizácia je už dnes takmer „bezbožná“ a 100% sekulárna, takže tu je asi každému jankovi jasné, že v tomto prípade proste kosa narazila na kameň, alebo žeby na lajno???!!!

  • Však presne k tomuto scenáru sa s najväčšou pravdepodobnosťou schyľuje a „niekto“ s tým aj chladnokrvne kalkuluje!!!

 • A počul niečo pán Poláček a ten pán Samad o koránickom islame a o anti-koránickej stratégii globálneho prediktora???!!!

  Samozrejme, že islamský pohľad na boha, život a svet nemôže byť ani náhodou zlúčiteľný s dnes už v podstate „bez-božnou“ európskou/západnou kultúrou, ktorá sa oddáva výlučne už len (zvrátenému) liberalizmu, hedonizmu, individualizmu, konzumu, „slobode (slova) a „demokracii“ a podobným mňamkám!!! To dá predsa rozum, nie???!!! Všetci moslimovia, čo sa nechcú prispôsobiť európskej/západnej kultúre, musia byť kategoricky repatriovaní nazad do svojej pôvodnej vlasti!!! Problém je, že hlavné problémy západu to nevyrieši a nevyhnutný skon iba oddiali!!!

Pridaj komentár