Spolkový prezident Gauck v Sebnitzi – obraz nielen dnešného Nemecka

Udalosť sa stala ešte 26. júna, ale je na čo sa pozrieť aj dnes. Spolkový prezident Joachim Gauck pricestoval do mesta Sebnitz. Podľa reakcií miestnych by sa skôr patrilo povedať, že prezident nepricestoval, ale čerti ho priniesli.

A tak vznikol jeden výstižný obraz Európy posledných hodín, dní, mesiacov aj rokov. Množstvo policajtov chráni vrcholného „eurohodnotového“ politika pred nahnevanými občanmi.

Vlastne už celý systém štátnej moci v Nemecku viacmenej stojí hlavne na represívnych zložkách štátu. V Nemecku súdny postih môže občana postihnúť naozaj za banalitu (link na jeden z mnohých príkladov)

Onedlho budeme mať výročie Slovenského národného povstania. Vtedy v roku 1944 bola to akcia viac neúspešná ako úspešná, aspoň z vojenského hľadiska.

A navyše sa zdá, že problém Slovenska v roku 1944 a v roku 2016 v princípe ostáva rovnaký. V záujme demokracie a ochrany občianskych práv občanov Slovenska je opätovne potrebné hľadať spôsob, ako vytesniť vplyv Berlína, teda politiky Nemecka,  zo zeme Slovenskej. Inak sme opäť po krk v problémoch, ako štát, aj ako jednotlivci.

 

zdroj: Youtube

2 komentáre

Pridaj komentár