DEMENTOVANÉ. Správa z októbra: Šéf tureckej rozviedky volá po uznaní Islamského štátu

Dementi:

Vzhľadom na to, že sa nám z rovnakého zdroja, t.j. agentúry AWD dostala ďalšia senzačná správa, začali sme pátrať po pravdivosti a zistili sme, že všetky senzácie, ktoré AWD publikuje, sú vymyslené. Vrátane tejto správy. Konkrétne správu o šéfovi tajných služieb dementovala aj Anadol News Agency – http://www.aa.com.tr/en/turkey/statement-from-anadolu-agency-/448685

Čitateľom sa ospravedlňujeme

Váš Medzičas


Dostala sa nám do rúk neuveriteľná správa agentúry AWD, ktorá v októbri napísala, že šéf Národnej spravodajskej organizácie Turecka MIT Hakan Fidan vyzýva na boj proti Rusku a na uznanie Islamského štátu.

Verný spojenec Erdogana Hakan Fidan tvrdí, že v Sýrii prebieha islamská revolúcia a všetci moslimovia sa majú spojiť na jej obranu proti Rusom. Vyzýva na založenie oficiálneho zastupiteľstva ISIS v Turecku.

AgentúraAWD spomína veľké množstvo zranených teroristov liečiacich sa v tureckých nemocniciach a tiež napísala o vyjadrení Emile Hokayema, že Erdogan sníva o obnovení Osmanskej ríše.

Komentár je po Paríži zbytočný

http://www.awdnews.com/top-news/turkish-intelligence-chief-putin-s-intervention-in-syria-is-against-islam-and-international-law,-isis-is-a-reality-and-we-are-optimistic-about-the-future

 

2 komentáre

Pridaj komentár