STOP likvidácii Európy – druhy ročník protestného zhromaždenia občanov proti diktátu Bruselu

Rozhovor s Lukášom Kopáčom.

Bol ste hlavným organizátorom protestu 20. júna 2015. Ten mal mimoriadny ohlas. Odhady počtu účastníkov sa pohybovali okolo čísla 8000, čo sa na Slovensku len tak nevidí. Pripravovaná akcia 25. júna 2016 znamená, že sa zakladá akási tradícia?

Presne tak. Tohtoročná akcia bude priamo nadväzovať na minuloročný masový protest a samozrejme dúfame v rovnakú, alebo väčšiu účasť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Účasť na vlaňajšom proteste predstihla všetky očakávania.

Minuloročná akcia významne pozmenila postoje verejnosti v téme kvót a to sa prejavilo následne aj na postojoch politikov. Dnes máme pred sebou 2 ročník  akcie, očakávate opäť podobný výsledok ?

Úspech, alebo neúspech bude závisieť najmä od počtu zúčastnených. Jediné, čo politikom dokáže nahnať strach je spravodlivý hnev občanov. Ústava SR nám garantuje možnosť postaviť sa na odpor. Pri aktuálnom politickom probléme by práve využitie práva na odpor mohlo prinútiť politikov počúvať hlas ľudu.

Na akcii opätovne vystúpia známe tváre národnej scény. Zastúpené budú aj neštandardné politické strany, organizácie a hnutia zo Slovenska, ale aj z celej Európy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Svoj kontra-protest v ten deň mali vlani aj stúpenci migračných kvót. Účasť na ňom bola podstatne skromnejšia.

Budú vystúpenia o niečo menej dramatické ako pred rokom? Predsa len sa vlani niečo dosiahlo.

Vzhľadom na aktuálny vývoj nemôžeme pomýšľať na veselohru. Musíme sa postaviť zoči-voči realite. A tá žiaľ je dramatická.

Čo vnímate ako najviac dramatické ?

Myslím si, že skutočná dráma nás ešte len čaká.

Plánované pokuty 250 tisíc euro za každého neprijatého „utečenca“ môžu mať na Slovensko katastrofálny dopad.

Európa nával utečencov nezvláda a je otázka času, kedy táto časovaná bomba exploduje. Ako dramatický však vnímam najmä postoj našich skorumpovaných, schizofrenických politikov, ktorí systematicky vedú náš národ do záhuby. A tým nemám na mysli iba utečenecký problém. Našim skutočným a jediným nepriateľom sú práve skorumpovaní politici.

 Kedy a kde sa akcia uskutoční a kde sa občania môžu dozvedieť ďalšie podrobnosti ?

Akcia sa uskutoční 25. júna 2016. Stretneme sa o 15:00 pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave, odkiaľ sa presunieme na Nám. slobody

Protest má svoju FB stránku, kde organizačný tím bude prinášať aktuálne informácie.

8 komentárov

 • ……..Inak neviem ako je toto možné, ale ja keby som infiltroval našu pravdoláskarsku komunitu a dostal sa k rozhodovaiu o projektoch tak určite schválim toto: http://www.hlavnespravy.sk/na-tohtorocej-pohode-sa-bude-stavat-minaret-ma-byt-odpovedou-na-nezmyselne-vyjadrenia-nasich-autorit-k-uteceneckej-krize/792732 ,ak už po tomto luďom nezapne, kto je kto, tak si fakt zaslúžime ako národ a svojbytná európska kultúra skončiť. Neviem čo sa porobilo s Budapeštianskymi minaretmi, ale ten Égerský si maďari naštastie nechali ako memento. A my tejto ideologicky agresívnej skupine ludí, čo z princípu svojho náboženstva ekonomicky diskriminuje ostatných a ničia vlastných ludí čo majú negatívny pohľad na vlastné náboženstvo ideme stavať virtuálny minaret…. Pchať hlavu do šibeničnej oprátky je proti tomu len slabý eufemizmus, lebo šibeničná oprátka sa týka jedinca alebo skupiny a toto je o vyhynutí aj s potomstvom a kultúrou. Je to dekadencia na druhú alebo kult smrti.
  …….Neviem prečo len Benedikt XVI nevzal do kliatby pôvodcov tohto personifikovaného zla (nemyslím tým týchto neštastných šachovnicových moslimov)? Už by to niekto mal spraviť, je to nemoderné, možno až smiešne, ale inak luďom asi ani omylom nezapne a s tými svojimi dvomi mozgovými bunkami budú ďalej sledovať televíziu a vraždiť si nenarodené potomstvo, priblblí úchylovia túto dekadenciu ešte aj rituálne oslávia. ……Avšak má to jednu výhodu. Ak chcete niekomu vysvetliť čo robí a čím sa živí typický černokňažník a ako vyzerá, stačí ho poslať na tento festival. Tam nájde zariekaní, zaklínaní, čarov magických rituálov a magických formuliek koľko len chce. Fungujú o oblbujú k všobecnému neštastiu.
  ……P.S. : Neviete koľko stojí kolok na formulár pre genocídu vlastného národa a kde sa dá zohnať?

 • alebo tretia moznost – nenasilne.sk

 • …………..Ešte som nedoriešil voľby v Rakúskom Linzi, ale ak sa zahrali aj v Rakúsku na Eurovíziu a ak podobne určite dopadne aj Brexit, tak nám nebude pomoci, ak si nepomôžeme sami. Realita je taká, že vôbec nie sme adkvátne pokrytý vlastnou armádou/armádami a ozbrojenými zložkami a v Nemcku sme beznádejne infiltrovaní. ……………Teda sme to čo sme, európska provincia so správcom vo Washingtone a parlamentom na Wall Street. V provincii sa väčšinou neinvestuje do hodnôt, ale vyberajú sa tu zisky. V prípade, že sa vzbúrime v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste, tak nás nečaka nič iné ako cvičenie US army na stredoeurópskom bojisku, ak nie teraz, tak inokedy, keď zloženie obyvateľstva a jeho sociologická štruktúra bude pripomínať to blízkovýchodné. Jedinou reálnou obranou proti týmto ľuďom je ešte väčšia chudoba, možno aj regionálny teritoriálny konflikt avšak ešte pred tým ako nás zamoria.,
  …………….Bojím sa, že jediný schodný scenár, vzbura rómskeho a inak socialne zbedačeného obyvateľstva, postupná redukcia štátnej infraštruktúry a štátnej moci sa musia odohrať ešte pred tým ako ich sem vyvrhnú. V zásade oni finančne a sociálne vždy dosiahnu to čo chcú, ale bude na nás, či biologické entity pred konfliktom a po ňom zostanú viac menej totožné, alebo im dovolíme, aby nám sem doniesli dalšie figúrky, ktoré nás majú nahradiť.

  • Da sa na to hladiet aj optimistickejsie. Tlak vyvolava protitlak a aj v Europe su este stale vplyvne sily, ktorym je blizsia kosela ako kabat (vlastna rodina, mesto, stat ako cudzie zaujmy,z ktorych plynu len kratkodobe zisky). Dolezitym faktorom je tu Rusko, ktore sa amikom nepodarilo rozvratit a poskytuje europskym statom (minimalne tym z byvaleho vychodneho bloku) realnu alternativu voci islamizacii. Vzhladom na spravanie Turecka je stale tazsie prezentovat ho ako spojenca. Pri troche stastia sa Rusom casom podari stabilizovat Lybiu a prilev migrantov sa obmedzi. Otazkou tiez je ako dopadnu americke volby.
   Ak to zhrniem, situacia obsahuje pomerne dost premennych a moze sa este vyvinut vselijako.

   • No toto je stale také, že nie z našej sily. Ukrajincom síce sion vnútil konflikt (ani ja sám neviem, na ktorú stranu konfliktu by som sa len z čisto ideologického hľadiska priklonil, ale reálne vždy na stranu obetí), ale majú možnosť sa v tomto vnútornom konflikte samodefinovať, t.j. čo sú, kam chcú smerovať, čo nechcú. Problém je, že stále necítim to, čo by malo byť samozrejmé na tomto území, a to je suverénna štátna moc, jednajúca v záujme širokého obyvateľstva, moc čo sa identifikuje s našimi ľudmi a celým okolím do posledného medveďa a prvosienky. Napr. aj Ficovci sa boja obyvateľstva a nepohli ani prstom v tom zmysle, že by zorganizovali nejaký podporný míting počas ktorého by bolo jasné čo sme my tu zač a čo je nám všetkým slovákom spoločné, potrebujeme vytýčiť, kde je mentálna hranica Slovenska čo sme my a naše hodnoty a čo je niekto iný. Napr. Maďari majú deň sväteho Štefana a my nič také.

   • S tým Ruskom ako alternatívou voči islamizácii by som bol opatrný. Rusko je multikultúrna krajina (teda taká ako by mohla multikulti krajina vyzerať … USA takisto) a mohamedáni – Tatári a iní – tam sú prítomní od vzniku ruského štátu v 15.storočí.

 • spominate si, pred par rokmi bol v cechcach protest proti vlade na vaclavaku. organizovany odbormi a prislo tam okolo 100 tisic ludi. vysledok NULA. Vlady na nas seru. Mame len dve moznosti, bud im siahneme na zivot alebo zdravie. a mozno sa uvedomia (co pochubujem), alebo vo volbach budeme jednotne volit nesystemove strany (co nemozno ocakavat)

  • Zdielam tento náhľad a tiež neviem čo s tým, okrem šírenia osvety a informácií. Inak všimnite si, že demokratický koncept je uplatniteľný aj v koncentráku. Sú tam univerzálne táborové pravidlá, ale dajme tomu, že by sa pri správnej aplikácii dali obmeniť; napr. väzni určnení na vyhladenie by sa mohli slobodne hlasovaním rozhodnúť, či chcú ako skupina byť odpravený v plyne, alebo chcú dostať guľku – rozhodovanie by bolo slobodné a demokratické, avšak predurčený výsledok by bol ten istý ako bez hlasovania.

Pridaj komentár