Svastiky v Európskom parlamente

Od 29. februára do 2. marca tohto roku sa uskutočnila výstava „Ukrajinský víkend v Európskom parlamente“. Poľský novinár na voľnej nohe Tomasz Maciejczuk na výstave našiel fotky ukrajinského dobrovoľníka z pravého sektoru, ktorý má na tele vytetované svastiky.

Na túto vec upozornil usporiadateľa výstavy. Na miesto sa dostavila zodpovedná za výstavu, riaditeľka tlačového centra Európskeho parlamentu Marjory van den Broeke a organizátorka výstavy Solomia Witwicka, ale namiesto toho, aby sa bavili o svastikách organizátorka začala T.M. nadávať a zakázala mu nahrávať. Čo je čudné, ochranka poslúchla organizátorku a prikázala vypnúť kameru a Tomasz Maciejczuk bol nútený odísť z výstavy, aj keď mal akreditáciu a povolenie na natáčanie.

 

 

 

 

 

Marjory van den Broeke požiadala Tomasza Maciejczuka o vysvetlenie kde je problém, bola šokovaná fotkami „hrdinu“ Ukrajiny. Napriek tomu Marjory van den Broeke odmietla vyjadriť svoj názor pred kamerou, ale ponúkla aby organizátorka výstavy sa vyjadrila. Organizátorka tiež odmietla poskytnúť vyjadrenie a pokúšala sa presvedčiť tlačovú riaditeľku EP, že nacistické tetovania, nie sú dôvodom na znepokojenie, lebo vôbec neznamenajú, že ich majiteľ je nacista.

Na koniec fotky propagujúce nacizmus boli odstránenie z výstavy, ale ukrajinská delegácia sa neospravedlnila za incident a navyše tvrdili, že „hrdina“ Ukrajiny si vytetoval svastiky a iné nacistické symboly len z trucu… Môžeme sa to dozvedieť s vyjadrenia televizie 1+1. Dokonca tie fotky na výstavu doniesla Solomiya Vitvitska z ukrajinskej televízie 1+1. Do toho času sa žiaden ukrajinský novinár neopýtal, prečo tak spravila ale naopak, všetci sa pýtajú Tomasza Maciejczuk odkiaľ mal akreditáciu, kto ho do Bruselu poslal a obviňujú ho, že je agentom Kremľa (áno smatanizmus je celoeurópskou paranoickou patológiou). Dokonca ukrajinský novinár Rościsław Demczuk, ktorý je aktuálne v Bruseli, na svojom FB napísal „Mali sme Maciejczuka zastreliť v Donbase“.

Rościsław Demczuk

Rościsław Demczuk

Samotný ukrajinskí hrdina Władimir Wasjanowicz, ktorého fotky vyvolali škandál na ruskom portáli vk.com sa netají svojimi názormi. Nájdete tam svastiky, Hitlera, jeho citáty, fotky z Cyklón B, ktorý podľa neho treba použiť proti ľudom v Donbase alebo ich jednoducho vyrezať.

Od začiatku mi bolo jasné, že Ukrajina, ktorá doteraz nerozumie svojej histórii, pripravuje novú genocídu, tentokrát nie Poliakov a Židov, ako to spravila počas druhej svetovej vojny, ale Rusov. Ale, že jej to vraj civilizovaný západ toleruje….

Fotky „hrdinu“:
http://s10.postimg.org/xr2kyq42h/213c.jpg
http://s15.postimg.org/xeayiz5or/v2q1.jpg ( organizátorka výstavy Solomia Witwicka spolu s „hrdinom“)
http://s12.postimg.org/sdl0xuwfx/vv3.jpg
http://s15.postimg.org/6crteq4y3/c23.jpg
http://s18.postimg.org/9grlczke1/vv4.jpg
http://s29.postimg.org/rigqs2yiv/DSC_0252.jpg
http://s22.postimg.org/lv2lzuk41/DSC_0261.jpg

„Hrdina“ oblečený v bunde Waffen SS Totenkopf dáva rozhovor Solomii Witwickiej – materiál z ukrajinských vedomostí:https://youtu.be/afX9PKnJjxY

Výstava v Kijeve bez žiadnej reakcie:

http://www.1plus1.ua/…/solomiya-vitvicka-provela-ekskursiyu

O dva týždne Witwicka letí s výstavou do USA a Kanady…

Holanďania o výstave

http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/2016/02/het_licht_gaat_uit_in_europa.html

O výstave

Mariusz Malinowski

 

6 komentárov

Pridaj komentár