Sydney: Polícia zabudla kufrík s plastickou trhavinou na letisku

Austrálska polícia zabudla kufrík s 230g plastickej výbušniny na letisku v Sydney. Až po takmer mesiaci objavili  výbušný materiál. Aj to náhodou. Všetci si pametáme na prešľap Slovenských policajtov na BTS. Zaťial čo naša výbušnina cestovala, táto kludne sedela skoro mesiac niekde v priestoroch letiska.

Sydney – skoro rovnaká chybička krásy ako na Letisku v Bratislava par rokov dozadu. Kufrík ktorý mal byť vyhľadávacím psom vyňuchaný odletel do Írska. Tuto kufrík nikde necestoval, no ostal mesiac bez povšimnutia.

Ojavený bol vraj náhodou. Podľa polície ponúkla nemenovaná letecká spoločnosť kufrík ako náhradu jednej cestujúcej. Keď tá kufrík otvorila skoro dostala šok. Okamžite sa obrátila a odovzdala kufrík polícii. Policajná stanica bola okamžite evakuovaná.

Podľa stanoviska nebola nálož ostrá. Cvičenie sa skončilo 14. Augusta a kufrík bol objavený až teno utorok. Kde sa presne kufrík nachádzal nebolo zverejnené.

Austrálska spolková polícia sa medzičasom ospravedlnila a vníma túto chybu seriózne. Zdôrazňuje že cestujúci ale neboli za žiadnych okolnosti v nebezpečí. Voči príslušnému psovodovi už prebieha disciplinárne konanie.

Zdroj: http://www.spiegel.de/panorama/sydney-polizei-laesst-plastiksprengstoff-im-flughafen-liegen-a-990986.html

Pridaj komentár