Sýrsky samovražedný atentátnik sa odpálil na hudobnom festivale.

Prvé info o výbuchu v Ansbachu som zachytil včera v noci. Na začiatku bola v hre aj verzia, že akcia nemá teroristické pozadie, že išlo o únik plynu a následný požiar. Tá však sa stala neaktuálnou veľmi rýchlo.

Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann

„veľmi pravdepodobné, že sa tu odohral skutočný islamistický samovražedný útok“.

27 ročný muž (samovražedný atentátnik zo Sýrie) je už samozrejme na ceste „do raja“. To by nebol problém, problémom je 12 iných osôb zranených, z toho 3 ťažko.

Nemecká polícia je politicky korektne opatrná pri označení motívu činu, na rozdiel od ministra vnútra váha označiť Sýrčana za islamistu.

Je to už smiešne. Keď prídem na festival so šrapnelovou bombou v batohu, asi tam nejdem zabiť sám seba len, ako sa politicky korektne uvažuje ako s jednou z alternatív. Ak hocikoho ťahalo umrieť práve na festivale, a práve výbuchom, iste nebude vyrábať bombu šrapnelovú, aby zabil čo najviac ľudí okolo seba.

Veľké šťastie pre ostatných účastníkov festivalu bolo v tom, že dotyčný „inžinier“ si zabudol zohnať lístok na akciu a usporiadatelia ho dnu nepustili.

Opäť sa jedná o psychicky labilného útočníka s minulosťou v oblasti drog a násilnej trestnej činnosti. Otázka samozrejme je, prečo 27 ročný muž, napriek nie práve príkladnému spôsobu života, bol v Nemecku tolerovaný vyše 2 rokov.

A čo sa týka jeho psychického stavu,  predsa každý, kto sa dá na dráhu islamistu (hoc aj v miernej forme – ako „slniečkár“), má v hlave buď vymetené alebo nasrané…

Nemecko je pod obrovským tlakom, polícia sa len prizerá a bezmocne rieši následky.

Jej priorita posledných mesiacov bola úplne inde,  prenasledovať kritikov migrácie. Ešte 15-ho júla sa nemecká polícia chválila tým, že pozatýkala užívateľov Facebooku, ktorí sa mali dopustiť „šírenia nenávisti“ voči migrantom. Čo v praxi znamená, že si dovolili kritizovať refugees welcome prístup a multikulturalizmus ako taký. Merkelová, že Ťa hanba nefackuje…

Na Slovensku sa zatiaľ iba udivene dívame, čo sa v Nemecku deje. Treba otvorene si povedať, že iba sa dívame vďaka premiérovi Ficovi, ktorý sa postavil voči povinným kvótam na prerozdeľovanie migrantov a nateraz svoju líniu stále ustál.

Samozrejme nesúhlasím s kradnutím, okrádaný som aj ja osobne.

Ale Bonaparte je v prvom rade „odmena“ za tento Ficov a Kaliňákov postoj. Až potom kdesi ďaleko vzadu je to snaha o očistenie verejného života. Preto sa protestov nezúčasťňujem a nepodporujem ich. Až príliš jasne sa nad nimi vznáša tieň čiernej zástavy ISIL…

tlačová konferencia (v nemčine)

zdroj: AnsbachPLUS

3 komentáre

 • Skvely komentar
  http://zpravy.idnes.cz/komentar-alexandera-tomskeho-k-islamu-terorismu-vire-a-nice-pq8-/zahranicni.aspx?c=A160721_2260975_zahranicni_jav

  I po krveprolití v Nice si pořád lžeme do kapsy, píše v komentáři pro MF DNES Alexander Tomský.

  Ještě před rokem Elise Vincentová z Le Monde fatalisticky konstatovala, že kvůli podomácku vyrobeným plavidlům přijímá Francie ročně ze severní Afriky více než 200 tisíc chudých přistěhovalců (a počet stoupá), jejichž „děti se sice stávají snadnou obětí sektářské propagandy mezinárodního terorismu, ale naštěstí neexistuje žádná spojitost mezi touto politickou ideologií a islámem“.

  „Jakým prokletím je mohamedanismus,“ napsal před sto lety Winston Churchill po říční válce v Súdánu, „jaká fatalistická apatie (společnosti), již občas vystřídá frenetická zuřivost.
  Samozřejmě, že dnes jako tehdy neochvějných válečníků nebude mnoho a většina věřících muslimů dá přednost apatickému životu. Nemylme se však, jak vysvětluje arabista Zdeněk Müller v doslovu k posvátné biografii Proroka od Ibn Išáka, „islám je náboženství vítězného vojevůdce, a nikoli porobených jako judaismus a křesťanství. To jenom v západní představě je duchovnost neslučitelná s násilím, mstivostí a smyslností.“ Dle dogmatiky Koránu verše vojevůdce z Mediny převyšují ty předešlé.

  Islám je svou podstatou politické náboženství, jako byl nacismus a komunismus, ale má mnohem hlubší kořeny prastarého zjevení.

 • Ing. Miloslav Dědek

  Každý, kdo jen trochu sleduje světové dění, nemůže nevidět, že existence terorismu ve formě mnoha různých organizací představuje vážný globální problém. Je pravděpodobné, že nebude dlouho trvat a okolnosti si vynutí vznik globální koalice pro boj proti všem formám terorismu.

  LINK ZMAZANY AKO SPAM
  admin

 • „Treba otvorene si povedať, že iba sa dívame vďaka premiérovi Ficovi, ktorý sa postavil voči povinným kvótam na prerozdeľovanie migrantov a nateraz svoju líniu stále ustál.“

  Treba otvorene povedať, že je to len také Ficove populistické napínanie svalov pred domácim publikom. Realita je taká, že imigrantov na Slovensko priviezli a aj sa tu už dopúšťajú kriminality: http://nitraden.sk/nechutne-imigrant-z-iranu-udajne-onanoval-v-nitre-nad-styrmi-mladymi-zenami-pri-univerzite/

Pridaj komentár