Tak nám zabili Ferdinanda, alebo ako nám proti našej vôli schválili kvóty

„Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekla posluhovačka panu Švejkovi, který opustiv před léty vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí za blba.

„Kerýho Ferdinanda, paní Müllerová?“ otázal se Švejk, nepřestávaje si masírovat kolena, „já znám dva Ferdinandy. Jednoho, ten je sluhou u drogisty Průši a vypil mu tam jednou omylem láhev nějakého mazání na vlasy, a potom znám ještě Ferdinanda Kokošku, co sbírá ty psí hovínka. Vobou není žádná škoda.“

Ale, milostpane, pana arcivévodu Ferdinanda, toho z Konopiště, toho tlustýho, nábožnýho.“

Zdá sa, že sa možno nestalo nič, že s toho premiér Róbert Fico nejak vykľučkuje. Pri podrobnejšom pohľade na udalosť však vidíme, že sa stalo toho až príliš.

Ministri vnútra členských krajín Európskej únie odhlasovali povinné kvóty na presídľovanie migrantov. Problém, je v tom, že toto rozhodovanie neprebehlo jednotným súhlasom, ale väčšinovým hlasovaním, kde sa na argumenty nesúhlasiacich krajín neprihliadalo.

Proti povinným kvótam bolo Slovensko, Maďarsko, Česko a Rumunsko. Fínsko sa hlasovania zdržalo. Poľsko zradilo predchádzajúce sľuby, uvidíme aký to bude mať dopad na poľskú verejnú mienku. Každopádne na nejaký čas stratilo „južných“ spojencov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Slovensko v posledných týždňoch zažilo niekoľko občianskch protestov proti povinným kvótam

Problémom je, že ministri vnútra štátov Európskej únie tak učinili napriek tomu, že postoje obyvateľov nielen 4 protestujúcich krajín sú im veľmi dobre známe.

Bruselský diktát znamená, že ak Slovensko mu podľahne, musí „doviesť“ 2287 „dočasných či trvalých spoluobčanov“. Zatiaľ 2287. Systém je nastavený tak, že musí „bez frflania“ doviesť toľko, koľko mu bude určené. Pamätáme si, ako nás médiá a mimovládky presviečali, že tých 878 nie je žiaden problém, len nesmieme byť „náckovia“, „xenofóbovia“ a „kotlebovci“. Dnes 2287, zajtra ???

Niektoré prepočty hovoria, že toto číslo sa postupne vyšplhá na 50 000, že také sú buď priamo plány (riadenej) postupnej (EU štandardnej) islamizácie krajiny, alebo to aspoň vychádza z predpokladaného počtu potenciálnych migrantov.

 Tvrdý zásah do suverenity Slovenska, niečo podobné ako bol kedysi Salzburský diktát. Salzburský diktát (28. júla 1940) v konečnom dôsledku viedol k tragickej udalosti, vyvezeniu celých skupín obyvateľstva do táborov smrti. V jeho prípade, rovnako ako v súčasnosti  šiel hlavný tlak na slovenskú suverenitu z „Reichu“ – Nemecka.

O nezmyselností kvót jasne svedčí hlasovanie Maďarska. Krajiny, ktorej by pri prvoplánovom pohľade na vec mali kvóty pomôcť, pretože presídľovali by sa migranti aj Maďarska. Lenže Viktor Orbán dobre vie, že by prišli vďaka kvótam ďalší, ešte viac.

Premiér Fico vyhlásil, že Slovensko kvóty neprijme, pokiaľ bude premiérom. Keby ich prijalo pred voľbami, mohlo by byť jeho premiérovanie naozaj už veľmi krátke. Vďaka súčasnému postoju k migračnej kríze je však jasné, že premiérom bude s vysokou pravdepodobnosťou opäť. Vďaka nejednoznačným a lavírujúcim postojom tzv. pravicových strán, čaká tieto strany volebná strata.

Uvidíme či Róbert Fico enormný tlak Únie ustojí. A my občania Slovenska, je čas si premyslieť, či by nebolo na mieste ísť ohľadom nášho členstva v Európskej únii po stopách Veľkej Británie, položiť si natvrdo otázku z Únie vystúpiť, či ostať v nej.

17 komentárov

 • ako som pochopil tak zatial sa schvalili len jednorazove kvoty
  ale budu sa schvalovat kvoty ako trvaly mechanizmus
  …………….
  Sobotka zdôraznil, že v utorok schválené kvóty sa týkajú jednorazového prerozdelenia 120.000 utečencov.

  Česká republika v odpore voči nim neuspela, ale teraz sa podľa neho potrebuje sústrediť na boj proti trvalému relokačnému mechanizmu, ktorý chce zaviesť Európska komisia.

  „Keby sme sa zaradili po boku Slovenska a oznámili, že rozhodnutie EÚ nebudeme rešpektovať a podáme žalobu, tak by sme si výrazne sťažili boj proti mechanizmu,“ zdôraznil Sobotka.

  ČR musí podľa neho v súčasnosti zaujať taký postoj, aby si do tejto „bitky“ našla nových spojencov, ktorí by jej pomohli vytvoriť postačujúcu blokačnú menšinu.
  ………..
  toto iste hovoria aj Poliaci a verim ze aj dalsi by sa nasli co sa postavia proti „trvalemu mechanizmu“
  pretoze ten je najnebezpecnejsi a chcu ho salamovou metodou postupne zaviest

  http://www.sme.sk/c/8014646/vaclav-klaus-ziada-pre-suhlas-s-kvotami-referendum-ci-predcasne-volby.html?ref=trz

  Klaus ma tiez rozum dufajme ze v Polsku vyhra nejaka rozumnejsia strana aby sa to do buducnosti zablokovalo
  a mozno aj realita privedie ludi k tomu ze sa zastavia

 • volit treba kotlebovcov oni realne nieco robia vid pripad s posypovou solou a frco ten len klame . alebo nema slovo v vlastnej strane cele zle.- cize len kotlebovcov ani nie sns ti zlodejici len zneuzivaju meno strany ktora uz vlastne neexistuje
  sledujte co kto dlhodobo robi a premyslajte ovce..

  • Dnes som pozeral na TA3 monológ predsedu SNS. Tvrdil, že mu dalo poriadne zabrať, kým zbavil SNS nálepky nacionalistickej.
   Aká je teda súčasná SNS? Ani na to radšej nechcem pomyslieť… inak by som na základe skutkov z minulosti dospel k záveru že je stále zlodejská a klamárska výťahová strana, ktorá má priviesť k moci opäť iba kšeftárov a biele goliere. Skrátka politická strana štandardného politického spektra.
   Jedinou pre mňa prijateľnou alternatívou k tomuto hnusu, je strana skutočnej opozície a disidentov – Kotlebova ĽS-NS.

 • Tak koho teda v budúcom roku voliť ???

 • Netreba si klast otazku, ale rovno oznamit EU, ze vystupujeme.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Tak nám zabili Ferdinanda, alebo ako nám proti našej vôli schválili kvóty

 • To by ma ani vo sne nebolo napadlo, že niekedy bude Fico politikom, ktorý obhajuje zdravý rozum a pravidlá hry a záujmy Slovenska proti arogancii moci a bezcharakternosti politických predstaviteľov najmocnejších krajín EU. Pričom opozícia len vyčkáva…..

  • Otázka je dokedy? nemôžem si pomôcť, ale ja mu neverím. On rád nahlas rozpráva to, čo chcú ľudia počuť a potom si potichúčky spraví tak ako pasuje jeho kámošom. Len zbiera body pred voľbamy.

   • Tak Fico aspoň pred voľbami, ale taká Kopaczová aj tesne pred voľbami zapredala vlastný národ za nejaké teplé miestečko v tej bruselskej žumpe.

    Každopádne s Európou, ako ju poznáme, je koniec.

   • Skus si na to odpovedat na zaklade tohoto prikladu:
    Pred prvymi vyhratymi volbami Fico slubil ludom (to bol jeden z hlavnych bodov jeho kampane) referendum na prijatie EURA, ze bez referenda ho neprijme ani nahodou. Dzurindu a Miklosa za pripravu prechodu na EURO skoro vyhlasil za vlastizradcov. A teraz ta dolezita otazka: Co urobil po volbach? A este na tom jeho priatelia potiaci sa v Monaku na lodi pri 30.126°C dobre zbohatli. Takze aka je odpoved?

  • Zrejme si slepý, ak nevidíš hlasovanie europoslancov SMERu za kvóty. Ficova rétorika proti kvótam je určená domácemu publiku, zatiaľ čo skutky jeho europoslancov sú v prospech proimigrantskej socialistickej internacionály v Bruseli.

  • Sulik bol konzistentne proti kvotam od zaciatku zatial co MFB je konzistentne proti – zial EU poslanci za SMER zradzaju Slovensko a nielen oni

   • Sulík síce zahlasoval proti kvótam, avšak SaS NIKDY NEBOLA PROTI prílevu imigrantov na Slovensko. Po úspešnom referende v Gabčíkove SaS odkryla svoje karty a skritizovala Fica za to, že nedostatočne masíroval verejnú mienku obyvateľstva Gabčíkova, v prospech migrantov. Dôkaz: „Očakávali by sme, že vláda najskôr využije všetky svoje možnosti na to, aby vopred získala občanov Gabčíkova na prejavenie empatie pre cudzincov z oblastí, ktorí potrebujú pomoc.“ zdroj: http://www.strana-sas.sk/sas-referendum-v-gabcikove-je-zlyhanim-vlady-r.-fica/3827
    SaS je skrátka štandardná politická strana so všetkým čo k nej patrí – aj protiobčianskou politikou, ktorá škodí tejto krajine. Inak to byť ani nemôže, keď je personálne prepojená na treťosektorových parazitov, ktorí poberajú sorosove doláre za presadzovanie otvorenej spoločnosti.

   • asi chcu ludi nasrat este viac
    http://www.hlavnespravy.sk/europska-komisia-zacne-konanie-voci-19-krajinam-eu-za-azylovu-politiku/682987

    Európska komisia sa vyhráža 19 krajinám EÚ za azylovú politiku súdom
    V prvom kroku dostanú tieto štáty varovný list od Európskej komisie, na ktorý by mali do dvoch mesiacov odpovedať. Ak niektorý z nich ani za tento čas neurobí nápravu, hrozí mu žaloba na Európskom súdnom dvore

    Voči 19 krajinám EÚ začne Európska komisia (EK) dnes, ešte pred mimoriadnym summitom o utečeneckej kríze, 40 konaní o nesplnení povinnosti v súvislosti s azylovým právom. Dôvodom je, že nedostatočne implementovali existujúce európske právne predpisy o azyle, napísali nemecké noviny Die Welt s odvolaním sa na “vysoko postavené kruhy EÚ”.

    Opatrenie sa bude okrem iných týkať Nemecka, Francúzska, Talianska, Rakúska, Španielska, Holandska a Maďarska. Nedotkne sa Dánska, Írska a Veľkej Británie, keďže sú vyňaté z azylovej legislatívy EÚ.
    Dotyčným členským štátom Brusel vytýka, že do svojho zákonodarstva neimplementovali existujúce európske smernice o uznávaní štatútu utečencov, o základných štandardoch azylového konania a o podmienkach prijatia žiadateľov o azyl. Konkrétne ide o smernice Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2011/95, 2013/32 a 2013/33.

Pridaj komentár