Ťažká dilema Andreja Kisku

Vo včerajšej relácii Rádia Expres „Braňo Závodský naživo“ vystúpil Andrej Kiska a z rozhovoru zaujala naše média téma lietadiel. Ako keby bolo dehonestujúce pre „Big Bossa“ Veľkého Slovenského Prezidenta letieť starou 30-ročnou šunkou

Pozrel som si tú reláciu a musím oceniť perfektný marketing, ktorý robí tím prezidentského paláca. Je možné, že otázku položil Braňo Závodský náhodne, ale vzhľadom na okamžitú reakciu amerických hlásnych trúb išlo podľa môjho názoru o súčasť scenára. Takže dôležité už nie sú súkromné cesty Andreja Kisku  do Popradu, ale jeho nesmierne sebaobetovanie, keď musí trpieť odlúčený od rodiny a naviac jeho strach z toho, že každú chvíľu spadne v tých zasr..ých a naviac ruských, lietajúcich rakvách.

Interiér súkromného lietadla Andreja Kiska Piper Seneca v cene milión dolárov

Interiér súkromného lietadla Andreja Kiska Piper Seneca v cene milión dolárov

V podstate ide o vrtenie psom, keďže Andrjuša lietať chce a rozhodne to nemieni robiť za vlastné, ako to robil, keď sa ešte len uchádzal o miesto prezidenta a už vôbec nie vlastným lietadlom, ktoré si zrejme musí šetriť. Takže sa vytiahne iná téma, Slovač bude diskutovať a medzitým si bude Bútorov hovorca spríjemňovať život súkromnými výletmi. Aj v tých zasr..ých a naviac ruských, lietajúcich rakvách.

Iste, jeho obhajcovia tvrdia, že protokol a ochrana ústavných činiteľov majú svoje priority, že lietadlo vyjde lacnejšie a podobne. Ja si zas myslím, že máme úplne zbytočný protokol, v ktorom je viac ako zrejmá náklonnosť k nekritickému a nekritizovateľnému autoritatívnemu štátu. Skrátka – keď vôl dostane funkciu, predpokladá sa, že automaticky príde aj rozum. Tu mám len jednu smutnú správu – nepríde .

Pri protokolárnej funkcii, akou je prezident na Slovensku, je lietajúci ekvipáž a rozsiahle osadenstvo administratívy zbytočným luxusom. Ako prvý občan štátu vlastne ukazuje že štátna moc, ktorá by mala slúžiť občanovi je občanovi nadradená v úplne opačnom vzťahu.

Hoci je to fikcia v krajine, kde štát je posvätným teľaťom a jeho hodnostári sú neomylní panovníci vládnuci tvrdou rukou stádu poddaných, videl by som ako prirodzené, keby sa prepravoval „do práce a  z práce“ svojim vlastným dopravným prostriedkom – tak ako to robia všetci občania, ktorým má byť vzorom.

[sociallocker][/sociallocker]

Pomôžte vyriešiť hlavybôľ Andreja Kisku

Ale aby ma nik nemohol obviniť, že našej hovoriacej hlave nedoprajem. Keď už máme – ako Braňo Závodský hovorí – voziť lietadlom obete zemetrasenia z Nepálu, nezaslúžia si trocha relaxu po prežitom utrpení? A nakoniec aj tie hrozné cesty každý týždeň za rodinou sa budú znášať podstatne ľahšie v príjemnejšom prostredí. Dávam na výber čitateľom – ktorý interiér by ste ťažko skúšanému prezidentovi hlavy štátu doporučili v novom lietadle?

Vidiecky apartmán

Moderný dizajn

Máme radi párty 

Biely obchodný 

Hnedý obchodný

Slečna, neprisadnete si?

 

 

Zdroj:

 

7 komentárov

Pridaj komentár