Temná turecká vízia vízového výhľadu

Minulý rok v lete prišla TV Markíza so šokujúcim dokumentom o prevádzačskom biznise v Turecku. Od tej chvíle bolo jasné, že reči o úbohých, vojnovou trpiacich migrantoch skončili. Reportáž natočená skrytou kamerou odhalila pozadie celého kriminálneho sveta. Čo však bolo najhoršie, podľa svedectva z reportáže je celý pohyb možný len s vedomím a ochranou oficiálnych miest a polície, ktorá za tieto „služby“ dostáva odmenu vo výške vôbec nie zanedbateľných 1000-1500eur – len z jedného hotela.

Keď Angela Merkel dospela k „dohode“ s Tureckom, podľa ktorej sa malo za úplatok Turecko postarať o migrantov, jednou z podmienok dohody bolo zrušenie vízovej povinnosti pre držiteľov tureckých pasov na vstup do Schengenského priestoru. Schválne píšem o držiteľoch pasov, pretože táto dohoda je šialená. Nielen kvôli tomu, že ju prakticky dojednala predstaviteľka Nemecka bez konzultácie s ostatnými krajinami Únie, ale aj spôsobom, akým bola presadená a z hroziacimi následkami pre celú budúcnosť Európy.

Fabrice Leggeri, riaditeľ Frontexu, povedal pre francúzske rádio Europe 1, že špeciálne v Turecku sa dramaticky rozmohlo falšovanie pasov. Minulý rok sa vytvárali hlavne sýrske pasy, keďže nemecká vláda pozvala do krajiny všetkých Sýrčanov bez obmedzenia. Tento rok síce Nemecko začalo udeľovanie azylu obmedzovať, bolo však už neskoro. Na tejto migračnej vlne vyrástol celý trh, ktorý podľa reportáže slovenskej TV bude podľa všetkého spriahnutý s políciou.

Spojte si existujúce kapacity kriminálneho podsvetia, obmedzenie toku ľudí, ktoré je podmienkou platenia európskych dotácií Turecko a otvorenie hraníc pre držiteľov tureckých pasov. Netreba príliš veľa fantázie, aby sme dokázali predpovedať, čo sa asi tak stane.

Každý, kto na migračnej vlne doteraz ryžoval, buď bude pokračovať so zvýšeným rizikom, alebo sa jednoducho migrantom ponúkne okrem plavby cez more 100% bezpečný a komfortný spôsob dopravy do Nemecka. Stačí v spolupráci s tureckou políciou vytvoriť turecký pas a potom sa prvým autobusom dopraviť na miesto určenia. Keďže tureckí občania nebudú potrebovať víza, týchto migrantov po ceste do Nemecka nik nezadrží, po vstupe do Schengenského priestoru budú môcť cestovať na ľubovoľné miesto bez najmenších problémov.

Lenže toto sa týka nielen migrantov. Rovnaký spôsob komfortu dopravy budú mať aj džihádisti. Je zrejmé, že pri známom prepojení špičiek vlády Turecka s teroristami v Sýrii, len hlupák bude túto hrozbu považovať za iracionálnu a bude ju ignorovať.

Avšak predpoklad, že Turecko zastaví ilegálnu migráciu, t.j. pašovanie ľudí cez more je podľa mňa vrcholne naivný a iracionálny. V tomto biznise sa točí neskutočné množstvo peňazí, sú do neho zapojené kriminálne živly v Afrike, Azii, Európe. Výnosnosť obchodu s ľuďmi predčí aj výnosy z pašovania a predaja narkotík. Naviac riziko je stále malé, za prevádzačstvo sa nezatvára do väzenia na desiatky rokov a v Nemecku dokonca dostanete za túto činnosť len podmienku. Je to obchod snov. Naviac je podporovaný extrémne veľkým počtom mimovládok, ktoré cítia prachy ako žralok krv obete a v húfoch sa zhromažďujú aby si z koláča podpory migrantov urvali kus pre seba. Netreba zabúdať, že lode s prevádzačmi štartujú nielen z Turecka, ale aj z Egypta, Tuniska a Líbye.

Migrácia sa nezastaví, Európa nemá chuť, silu ani ochotu vzdorovať, dokonca migráciu podporuje. Podľa maďarského ministra zahraničných vecí Szijjarta sa v Afrike zhromaždilo minulý rok niekoľko desiatok miliónov ľudí pripravených na pochod.   Nezastaví ich plagát s nápisom: „Európska Únia obmedzila počet migrantov na 72tisíc.“ Oni sa predsa rozhodli, že ich budúcnosť je tu a že tí hlúpi Európania ich nielen budú živiť a platiť, ale naviac si ešte aj nechajú od migrantov rozkazovať, znásilňovať a vraždiť bez odporu. Pečené holuby sú proti týmto predstavám rozprávkou pre chudobných.

Takže zavedením bezvízového styku s Tureckom sa stane len to, že ku klasickým trasám migrácie sa pridá naviac aj pašovanie ľudí s tureckým pasom.

Bezvízová dohoda tiež znamená signál na pochod pre samotných Turkov do Európy. Doteraz sa síce mohli Turci dostať hlavne do krajín, kde už majú vytvorené zázemie, rovnako nemali problém tureckí podnikatelia a majetnejší resp., vzdelanejší ľudia. Ibaže teraz sa otvorí cesta aj pre ľudí, pre ktorých to doteraz bolo nemožné a ktorí to môžu skúšať ako východisko z núdze. Môj osobný predpoklad je, že pôjde o najspodnejšie a najchudobnejšie vrstvy spoločnosti. Stačí si našetriť pár euro na cestu a niekde v Európe sa načierno zamestnať s nádejou, že časom sa pobyt podarí legalizovať a peniaze, ktoré takto námedzne pracujúci Turek zarobí budú väčšie, ako by sa mu podarilo zarobiť doma.

V našich končinách máme skúsenosť s podobnou ekonomickou migráciou – to sú ukrajinskí občania, ktorí sa pokúšajú pretĺcť za lepších podmienok, ako v ich vlastnej skorumpovanej krajine. Rozdiel oproti tureckej migrácii je však nebotyčný. Ukrajinci sú bez najmenších problémov integrovateľní, na rozdiel od Turkov sa nepokúšajú presadzovať vlastné náboženstvo a kultúru. Hrozba tureckej migrácie nie je len v konkurencii prácou načierno, to je v podstate zanedbateľný problém oproti kultúrnemu útoku, ktorý v prípade Turecka hrozí.  Turecko je dnes islamizované, polovica Turkov volí a podporuje AKP, čo je strana založená a podporovaná Moslimských bratstvom, bývalou teroristickou organizáciou presadzujúcou vládu fundamentálneho, radikálneho islamu po celom svete. A aká náhoda, hlavná podpora AKP vychádza práve z chudobných vrstiev agrárnych vidieckych oblastí, ktoré podľa predpokladu môžu byť jedným z masových zdrojov migračnej vlny z Turecka  Samozrejme, prvá vlna nebude smerovať k nám, príval tureckých hľadačov šťastia zavalí sever Európy. Avšak skôr, či neskôr sa začne potenciál migrácie 80miliónového národa rozlievať aj do ostatných krajín Únie. So všetkými sekundárnymi javmi, ktoré vo vypuklej forme vidíme v denných správach z Nemecka, Francúzska alebo Belgicka. Kriminalita, terorizmus, náboženský fanatizmus, no-go zóny, vraždy zo cti, ponižovanie žien, útoky na nemoslimov apod.

Ak naši politici chcú obhajovať národný záujem, existuje len jediná cesta. Pridať sa k odporu Poľska a Maďarska. Odmietnuť hororové vízie o eskalácii migrácie Angely Merkel a bruselských idiotov. Napadnúť dohody s Tureckom a zrušenie vízovej povinnosti pre jeho občanov. A v prípade, že sa bude stupňovať tlak Únie, pohroziť, resp. realizovať referendum o vystúpení z Únie.

Elita v Bruseli stratila zmysel pre realitu. Lepšie povedané ani ju nikdy nemala. Svojimi plánmi na likvidáciu národov v Európe koná proti záujmom obyčajných Slovákov, Maďarov, Poliakov či Čechov. Ešte máme čas. Ale musíme konať hneď a teraz.

Zdroj:

31 komentárov

 • znenie zmluvy s Tureckom

  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/PDF/?uri=CELEX:22014A0507(01)&rid=1

  To je tá zverejnená zmluva, o ktorej všetci toľko hovoria.
  Ešte je s tým spojené zrušenie vízovej povinnosti pre Turkov – vraj ako prísľub naplnenia dohody.

  Prečo má dohoda na dôležité články o readmisii príslušníkov tretích štátov odkladaciu doložku až na tri roky s odkazom na bilaterálne dohody Turecka, by som rad vedel:

  —————————————————————
  čl. 24 2. S výhradou odseku 3 tohto článku táto dohoda nadobúda platnosť prvým dňom druhého mesiaca nasledujúceho po dni, keď si zmluvné strany navzájom oznámili, že postupy uvedené v prvom odseku tohto článku boli ukončené.

  3. Povinnosti stanovené v článkoch 4 a 6 tejto dohody sa začnú uplatňovať až tri roky po dátume uvedenom v odseku 2 tohto článku. Počas tohto trojročného obdobia sa budú uplatňovať len na osoby bez štátnej príslušnosti a štátnych príslušníkov z tretích krajín, s ktorými Turecko uzatvorilo bilaterálne zmluvy alebo dohody o readmisii. Počas tohto trojročného obdobia sa uplatňujú príslušné časti existujúcich bilaterálnych dohôd o readmisii medzi členskými štátmi a Tureckom.

 • Tajná dohoda s Merkelovou: Na Slovensku ubytujeme 50-tisíc utečencov, na tábory sa poskladáme!

  Budeme mať nových susedov. Podľa exkluzívnych informácií Pluska.sk sa Roóbert Fico dohodol s predsedom Európskej komisie Jean-Claude Jucknerom a nemeckou kancelárkou Angelou Merkleovou na tom, že Slovensko ubytuje na svojom území zhruba 50 tisíc migrantov.
  Dohoda medzi trojlístkom eurolídrov prichádza v bláznivom období a Slovákom nezostáva nič iné, len bedákať nad náhlou zmenou názoru tvrdého odporcu utečeneckých kvót.
  Slovákov zrejme nepoteší ani informácia, že na nové azylové centrá v okolí Bratislavy, Banskej Bystrice a Košíc sa poskladajú daňoví poplatníci.

  http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/tajna-dohoda-merkleovou-slovensku-ubytujeme-50-tisic-utecencov-tabory-poskladame.html

 • Výborná dohoda, hodná opravdu geniů!

  1. Všichni migranti se vrátí do Turecka, jako do bezpečné země.
  2. Turecko za to dostane balík, ale opravdu balík peněz, 6 mld EURO
  3. Turecku bude udělen bezvizový styk
  4. Migranty vybaví tureckými pasy, a ti můžou poslat do EÚ naprosto legálně
  5. Turci mají peníze, EÚ zpátky migranty

 • Nicholson vidi dohodu s Turkami pozitivne
  precitajte si jeho clanok a porovnajte s tymto tu a urobte si vlastny nazor
  http://komentare.sme.sk/c/20128075/turecka-dohoda-uz-zastavuje-prilev-migrantov.html

  Hoci cynická a dohodnutá v zlej viere, bruselsko-ankarská dohoda napriek tomu znižuje prílev migrantov o 98 percent.

  Európska dohoda s Tureckom, snažiaca sa zastaviť migrantov, začne platiť až v pondelok, ale už teraz sa vypláca pre obe strany.

  Počet novopríchodzích do Grécka klesol koncom marca len na tisíc týždenne, čo je pokles z týždenného priemeru 15 000 minulý mesiac a 60 000 v októbri minulého roku, keď si turecká polícia napokon konečne začala robiť svoju prácu – blokovať pašerákov a zatvárať ich ľudský tovar.

 • Toto je naša smrť zaživa.

 • mala poznámka, Preco by ludia s tureckym pasom cestovali do EU? obcan s Tureckym pasom nemá ziadne nároky na azylovu politiku, nemá nárok na ziadne lepsie zaobchadzanie, je to len turista co si musí sam zaplatit za vsetko.
  Tak jako naší ludia co chodia na zapad pracovat. Turecko je bezpecna krajina a jako taka nemá nárok na lepsie zaobchadzanie s jej obcanmi. Ved EU neuznava ani zatvaranie novinarov jako zlocin.

  Samozrejme sa sem moze hromada syrcanov nahrnut s tureckymi pasmi, ale hned zistia ze boli oklamani a potiahnu s dlhym nosom naspet.
  Ak ich aj zahodia za hranicami, tak stále budu v evidencii, lebo to su skutocne a prave dokumenty, takze po par tyzdnoch preverovania sa na to pride abudu deportovany naspet.

  • Muzes mi rict co to zvanis?? Jsme prece v EU a mame socialni prava i v „zapadni“ Evrope.. a ano je to problem.. protoze jsou to barevni a prijedou do Evropy a az budou tady tak zahodi pasy a pozadaji o azyl ty demen.te..
   A pokavad vstoupi na falesny turecky pas – tak potom co?? no a co kdyz i kdyby vstoupili na svuj vlastni.. k azylu se prihlasi pod jinym jmenem.. to si myslsis ze je problem..
   z tureckejma coklama maji na zapade problem uz od 70 let 20 stoleti.. se divim ze tohle vubec preslo.. asi je to na natlak turku co uz ziji v Evrope..
   Ale hlavne ze ty jsi levny … levna pracovni sila co si vse plati.. kvuli zabednenym hovadum pak maji lide jako ja v cizine problem protoze si mysli ze chci specialni zachazeni.. protoze sebeporazenecka hovada jako ty jim davaji falesne aliby..
   zustan si teda v Cechach a nevyjadruj se o situaci v cizine ty …

   • Mozes to přeformulovat do podoby bez urazok, a drzat sa faktov? nerad by som si o tebe vytvoril mylnu predstavu.

    • tartus
     a aké fakty potrebuješ vidieť -Merkelovej pozývací dekrét ?

     • Pre zaciatok obmedzenie emocii, a potom zákonná norma pre azyl pře ludi z vyspělém a stabilnější krajiny akou Turecko je. Bavyme sa o tureckých občanov.

 • ak prejde turecko na bezvízovku s EU – finsko vystupi z EU

 • vsimnite si na konci- Spomina Madarsko a Polsko- Slovensko nie.
  Skryte tuzby sa stavaju otvorenejsimi – rozdelit Slovensko medzi Polsko a Hungary je tradicna ambicia

  • Maďarsko nie je také silné aby to presadilo a ustálo. A Poľsko samotné má zlé vzťahy s Ruskom, revizionisti sa ozývajú aj z Nemecka. Akékoľvek územné požiadavky Poľska by sa mohli neskôr obrátiť proti nim.

  • Tiež som si to okamžite všimol. Paradoxné však je, že práve Orbán ktorého som prednedávnom „nemusel „najpresnejšie pomenováva, čo sa teraz deje v Európe…

  • To bol prejav po rokovaní Maďarska s Poľskom. Dohodli sa, že v prípade sankcií ich bude Maďarsko vetovať. Tak preto. Ale my máme aj tak „malú váhu.“

  • Alebo ze by to bolo tym ze my sme ovce a poslusne prikivneme bruselu vsetko ved fico suhlasil s dohodou s tureckom tym vlastne schvalujeme co sa deje v bruseli akurat poliaci a madari su proti tomu nasi politici su proti tomu len u nas doma

 • Sauronové vojská sa pohli …
  …pán prsteňov , bol nakoniec dokumentárny film .

 • A mozno sa splni prianie niektorych rusofobov, ze Kaliningrad bude opat nemecky. Len k tomu dojde trochu inak – rusky gosudar vycleni to uzemie pre utecencov z Nemecka…

 • Okrem bezvízového styku je tu aj iná hrozba z tej dohody. Onô mutty dojednala aj kšeft, či výmenu „kus za kus“, teda ak z EU prijme Turecko jedného vyhosteného ilegála na oplátku do EU transportuje jedného zlegalizovaného „turistu“. A to je ďalšia oblasť, kde môže úspešne sa uplatniť biznis prevádzačov.
  Ináč nie je to na rehot, ako náš birmovaný Ochranca vlasti s touto dohodou súhlasil? Ešte pred pár týždňami by mal 11 tlačoviek za týždeň, aké je to zlo a teraz….. mlčí ako boľševík pod čižmou spriatelených armád, a už nejakí ten utečenec je mu u kladiva a eurofondov. No čo, už je po voľbách, utečencov KSSmer predsa (ako ukazujú hlasovania v euparlamente) víta.

  • kotlebologista

   Nemlčí, veď Kalimaniak sa jasne vyjadril, že dohoda je „naozaj dobrá.“ A nedá sa s tým nesúhlasiť, je naozaj dobrá, ibaže len pre Turecko a islamistov.

   • A pozoruhodné je aj to, že to vyhlásil ešte predtým ako bol s ňou podrobne oboznámený. Niekolko dní pred samotným rokovaním .

   • Hm, zrušil niekto žalobu? Asi nie, ináč by ste vykrikovali… Frau M. v jednom rozhovore povedala, že kvóty sa netýkajú Maďarska a Slovenska… Predávam, ako som kúpila. nemusíte Ho milovať, ale azda ani nenávidieť. Už len to, že to povedal, bola odvaha.

  • ak z EU prijme Turecko jedného vyhosteného ilegála na oplátku do EU transportuje jedného zlegalizovaného “turistu”. A to je ďalšia oblasť, kde môže úspešne sa uplatniť biznis prevádzačov.
   Ináč nie je to na rehot, ako náš birmovaný Ochranca vlasti s touto dohodou súhlasil? Ešte pred pár týždňami by mal 11 tlačoviek za týždeň, aké je to zlo a teraz….. mlčí ako boľševík

   povedal by som ze si to vystihol – sudruh bolsevik zradil – ale to sa dalo cakat
   jemu islo len o volby aby si nemusel obliect pruhovanu pyzamu.

 • Jurko. Good job отличная работа

 • Už existujúca dohoda medzi Tureckom a EU kladie viac otázok, než odpovedí. Týka sa len Gréckych ostrovov, to znamená, že posielať migrantov cez Bulharsko (komplikovanejšie) alebo Taliansko je naďalej možné za predchádzajúcich podmienok? Výmena z Grécka kus za kus Sýrčana je limitovaná hranicou 72000. Získať dnes sýrsky pas nie je problém, už skôr sa objavili info o tom, že IS sa zmocnil tlačiarenských strojov na tlač sýrskych pasov a aj dokumentov. Krúžky mladých falšovateľov v Turecku majú budúcnosť. Tlačí sa na bezvízový styk s Tureckom od júna (namiesto od októbra). Asi predpokladajú, že dovtedy sa možnosti tejto dohody vyčerpajú. Ešte za to bude EU Turecku platiť. Katastrofa. Už sa spomína aj bezvízový styk s Ukrajinou. Politické špičky EU zámerne (nie je to nevedomosť) a cielene páchajú deštrukciu národných štátov, v opačnom prípade už funguje ochrana vonkajších hraníc. Vymoženosti, ktoré máme, si musíme chrániť a nie nechať rozvrátiť. Vôbec, vložiť bezpečnosť Európy do rúk Turecka je hypnotizujúce, ako keď sa pozriete do očí kobry. Tiež posledný únik vyjadrení jordánskeho kráľa zo začiatku roka hovorí veľmi jasne. Podobne si všimnime situáciu v Sýrii. Vývoj udalostí napovedá, že Islamisti budú postupne vytlačení z juhu na sever a naspäť do Turecka. Vystaviť im potom turecký pas a poslať ďalej do Európy sa mi zdá najpravdepodobnejším cieľom týchto dohôd. Stojíme na konci dejín spoločnej EÚ postavenej na súčasných princípoch. Stojíme na prahu vojny. Ešte si zarátajme komplikáciu s NATO, vykresľovanie Ruska, ako nepriateľa č.1., vnútorných nepriateľov v podobe národných aj EU politikov a budúcnosť je viac ako jasná. Rozpad a vojnový chaos. Kvôli príčine karmickej rovnováhy toto postihne Západné krajiny, našou úlohou bude urobiť poriadok doma. Nevylučujem aj obrátenie sa krajín k Rusku

 • veľmi dobrý film – satanova synagóga

Pridaj komentár