Teroristi obsadzujú Európu bez záujmu médií

Na našich stránkach sme diskutovali problémy a riziká masívnej neriadenej imigrácie z rôznych aspektov – kultúrny, sociálny, ekonomický, náboženský alebo kriminálny. Terorizmus je síce časťou kriminálneho problému, ale svojou komplexnosťou a hrozbou prerásť doslova do otvoreného konfliktu s miliónmi obetí z neho robí samostatnú kategóriu.

V minulosti sme už naznačili, že teroristi hlavne z novovytvorenej organizácie Islamský štát sa pokúšajú infiltrovať medzi utečencov a založiť v Európe bunky, ktoré po aktivácii rozpútajú peklo teroru. “ IS používa lode pre svojich ľudí, ktorých chcú poslať do Európy, pretože európska polícia nevie, kto je z IS a či ide o normálneho utečenca, alebo nie. Títo radikáli často sedeli oddelene od ostatných prisťahovalcov.

Za posledné dni sa s alarmujúcimi správami doslova roztrhlo vrece.

Správa českej Bezpečnostnej Informačnej služby BIS,  tvrdí, že „Standardní postupy členských států EU vůči migrantům jsou v případech zadržených džihádistů v mnohém neúčinné a v důsledku toho jsou příčinou bezpečnostní hrozby. Tito jedinci jsou si vědomi konkrétních nedostatků a umí jich velmi dobře využívat. Zneužívají systém ochrany základních práv a svobod v azylovém řízení. Zahraniční džihádisté, které se nepodaří vyhostit, zůstávají v schengenském prostoru v jakémsi právním vakuu, bez jasného statusu a dohledu. Stávají se tak jednou z vážných hrozeb spočívající v šíření a podpoře islamismu a terorismu v Evropě.

Rešpektovaný časopis Die Welt: „Početné indície naznačujú, že IS systematicky pretláča svojich arabských bojovníkov do Európy. Zrejme si v nej zriaďuje základne svoje siete. A je viac ako iste, že títo ľudia chcú vojnu. IS rozširuje vojnu do Európy.„…

Počas komentára k vyšetrovaniu kauzy 71 mŕtvych utečencov sme sa dozvedeli: „Zapojuje se do převaděčského byznysu přímo Islámský stát? My máme informace, že v Libyi se příslušníci Islámského státu pohybují velmi blízko toho dění.

Počas návštevy veliteľky kurdských ženských oddielov YPJ Nesrin Abdullah na bezpečnostnej konferencii v Prahe, na otázku ohľadom rizika prítomnosti teroristov na českej pôde legendárna veliteľka konštatovala:

„…Máme důvěrné informace, že se snaží pronikat do Evropy a USA. Je to rozhodně v souladu s jejich náboženskou ideologií. Je třeba, aby se svět poučil z toho, jak IS postupoval v Sýrii a v Iráku. Řadu let pracovali skrytě, i Asad je podcenil, stejně tak jako v Egyptě. Teprve když si byli jisti, že mají dostatek síly, tak zaútočili. Podobná situace se bude určitě opakovat v Evropě.“

Jsou tedy namístě obavy z imigrační vlny do Evropy? Může k nám migrace dostat bojovníky IS?

„Evropským státům a jejich bezpečnostním silám je známo, kolik lidí z Evropy šlo bojovat k IS, ale rozhodně nemají zjištěno, kolik lidí tam bojovat nešlo. Ti tam šli, aby byli vyškoleni, a nenápadně se vrátili do Evropy. Máme zjištěno, co se děje v jejich ?vzdělávacích? střediscích v Sýrii a Iráku, odkud členy IS do Evropy vysílají, a pokračují v tom. Evropské země to nebezpečí pořád neberou vážně, podceňují je jako všechny ostatní země a nedělají žádná efektivní opatření.“

Následne nato sa Nesrin Abdullah stretla s predsedom Výboru pre obranu Davidom Kádnerom a členmi poslaneckého klubu „Úsvit- Národní koalice„. Aj na tomto stretnutí sa preberala hrozba terorizmu:

Debata byla zaměřena především na migrační vlnu a kritickou situaci v Sýrii, kde Kurdové čelí útokům ze všech stran. ?Ano, Česká republika je migrační vlnou jednoznačně ohrožena. Mám důvěryhodné informace, že Islámský stát infiltruje své bojovníky mezi migranty a následně je vydírá. Bylo i nalezeno velké množství padělaných dokladů evropských států pro teroristy, kteří jsou připraveni v podstatě na povel spáchat sebevražedný útok,“ odpověděla Abdullah na dotaz poslance Karla Fiedlera. Právě syrští běženci patří podle údajů ministerstva vnitra k nejpočetnějším imigrantům zadrženým na našem území.

Začína byť stále jasnejšie, že bez ohľadu na to, či teroristi majú prsty v náhle sa zdvihnutej utečeneckej vlne alebo nie, rozhodne nesedia so založenými rukami

Takže milí slniečkári, možno že ten Ahmed, ktorého ste tak láskyplne privítali je jeden z tých. ktorí uložia bombu do Vašej obľúbenej etno bio hipsta kaviarne a zabije nielen Vás ale aj Vašu rodinu a známych. Alebo Mustafa, s ktorým ste sa tak ochotne podelili o susedov byt (sebec jeden, mal ho prázdny už tri mesiace, tak je len prirodzené, že ho po mojom nahlásení štát zabavil pre potreby utečencov) si jedného dňa spomenie, že to kresťanské prasa je na svete už príliš dlho a podreže nielen Vás, ale aj ostatných ľudí v dome.

Aby som pravdu povedal, slniečkári su dnes prakticky adepti na Darwinovu cenu. Chyba je, že si to odnesieme spolu s nimi aj my, ktorí sme sa ničím neprevinili a od začiatku sme boli proti.

 

Zdroj: 

 

Pridaj komentár