Tieň nad demokraciou – Generálna prokuratúra začala prešetrovať „ľudovcov“.

Informoval o tom dnes Inštitút ľudských práv, ktorý sa na GP SR začiatkom marca obrátil s výzvou na takýto krok. Prokuratúra dostala desiatky podaní s návrhom na rozpustenie parlamentnej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

zdroj : FB

zdroj : FB

Akokoľvek sa systémové médiá snažia tento krok ospravedlniť ako nevyhnutný pre demokraciu, opak je pre mňa pravdou. Ja ako občan nevnímam žiadne relevantné dôvody na rozpustenie ĽSNS, a to som občan, ktorý politické dianie sleduje.

Dôvod na taký krok by pre mňa musel byť oveľa závažnejší ako to, či niekto zo strany niečo niekde povedal, niekde sa pobil, alebo niečo ideologicky závadné mal na Facebooku. Keby sme tak začali rozpúšťať strany pre kradnutie politikov, koľko by ich ostalo ???

Väčšina mediálnych argumentov za zrušenie strany je v štýle: „keby získal moc, potom…“

Kdyby, to jsou chyby…Josef Švejk

Celá táto aktivita našich kaviarenských „elít“ mi pripadá ako snaha zneužitím represívnych zložiek štátu zmeniť výsledok volieb, ako akási formu parlamentného puču.

Mimoriadne nebezpečná snaha.

Čo sa vlastne môže dosiahnuť v prípade „kaviarenského“ úspechu ?

Minimálne 209 000 „proletárov“ voliacich Kotlebu získa jasnú príučku od systému, že voľby sú k ničomu, že zmenu (ne)kvality správy vecí verejných je nutné dosiahnuť nejak inak.

Ak sa Generálna prokuratúra stotožní s podaním mimovládnych organizácií, na rade bude Najvyšší súd

Ak sa Generálna prokuratúra stotožní s podaním mimovládnych organizácií, na rade bude Najvyšší súd foto: Wikipedia

Samotný Marian Kotleba nič viac nepotrebuje, len aby mu represívne zložky štátu, ako generálny reklamný partner, vytvorili ten najostrejší image disidenta a jedinej skutočnej opozície.

Načo si „drať hubu“ v parlamentných vystúpeniach či faktických pripomienkach. Inštitút ľudských práv pod vedením Petra Weisenbachera zabezpečí cez podania na represívne zložky štátu viac popularity, než by si strana vedela sama zabezpečiť.

Čo ak dôjde k rozpusteniu strany a dokonca bude strane represívnymi zložkami štátu zabránené sa znovu obnoviť a kandidovať v ďalších voľbách?

Nie je to pre Mariana Kotlebu neriešiteľný problém, v tom čase bude už ďaleko viac než 209 000 voličov presvedčených, že parlamentný systém je k ničomu, keďže naložil s hlasom 209 000 voličov tak, ako naložil. Čo ich teraz „demokratický“ systém naučí, to mu oni vrátia, keď dozreje čas.

To, že sa súčasnej „lebokotleba“ vláde a „etablishmentu za ňou“ podarí vyriešiť nahromadené problémy a za 4 roky zvýšiť aspoň o kúsok kvalitu života občana, tomu neverí asi ani ten najhlúpejší politik spomedzi nich.

Situácia je zlá, v mnohom situácia „systémových“ strán pripomína prezidentovanie Jozefa Tisa a premiérovanie Bélu Tuku (po 5.9.1944 Štefana Tisa) roku 1944 a neskôr.

Zo zahraničia sa valí jedna „Jóbova zvesť“ za druhou, kancelárka  a „spojenci“ predkladajú jednu hlúpejšiu a bezočivejšiu požiadavku za druhou. Bez ohľadu na to v akom stave je slovenská spoločnosť, ako na hranici chudoby už žije nemalá časť obyvateľstva.

migranti

Obrázky ako je tento sa zdieľajú po sociálnych sieťach. Pokiaľ „elity“ chceli, aby pospolitý ľud vítal a logisticky zabezpečil tých vľavo, nemali dopustiť stav, aký vidíme vpravo. Kde bola po celé tie roky tzv. „ľavica“? Zdroj: FB

Imigrácia nie je len problémom bezpečnosti, stretu kultúr, imigrácia je problémom sociálnym, pre migranta má „elita“ zjavne to, čo do bežného Slováka (Európana) nemienila nikdy investovať.

Voličská základňa Mariana Kotlebu  sa zvykne mylne označovať ako krajne pravicová scéna, ale to je nezmysel. Jeho volič je predovšetkým proletariát, teda robotník, roľník a pracujúci inteligent.

Ten proletariát, na ktorý tradičná ľavica zabudla, pretože angažovať sa za človeka, ktorý nepatril do žiadnej minority proste nebol dosť „grantovný“.

A tak som na vlastné oči videl v roku 2012, ako „ľavičiari“ Eduard Chmelár, Monika Flašíková Beňová, Michal Havran stáli proti robotníkovi Oskarovi Dobrovodskému a nadávali mu do fašistov. Iste, aj fašizmus je ľavicové politické hnutie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rok 2012. Blokáda pochodu za práva Oskara Dobrovodského. Deň, keď som pochopil. že zo slovenskou „ľavicou“ je koniec…

Ale robotník Oskar Dobrovodský neriešil politologické pojmy, on sa chcel len po šichte vyspať. Plus k tomu, aby jeho majetok, ktorý získal z výplaty, čo mu dal „fabrikant“ nebol ničený neprispôsobivými susedmi, nebol osobne napádaný a pár ďalších drobností k tomu, napríklad aby ho susedia pravidelne nevydymovali.

Prokurátorovi, ktorý to dostal pridelené, a ani tomu generálnemu teraz nezávidím. Tí čo podania podávali iste vyvíjajú nejakú formu, nazvime to „kaviarenského“, tlaku. Prokurátori tak majú teraz nechcene veľkú príležitosť zapísať sa do histórie. A každému je asi jasné, že je lepšie tam nebyť zapísaný vôbec, ako byť zapísaný takto.

21 komentárov

  • ano… toto je velmi vystizna analyza… Vacsinou sa hladaju rozne pseudodovody volby, ktore vyzeraju aspon trochu uveritelne… v pripade LSNS je to extremizmus, neofasizmus, neinformovanost mladych volicov, xenofobia a podobne… Do urcitej miery je to preto, ze elity sa boja priznat nieco ovela horsie…: v pripade LSNS je tato volba urcite aj o vztahu k samotnej EU a jej strukturam /to co pred rokmi vyzeralo ako elitny klub… je dnes skor spolkom blaznov…/ a samozrejme o vztahu k NATO, agresivnej americkej politike a pokryteckym moralnym hodnotam, ktore dnes tieto institucie prezentuju…/… Neriesena romska otazka, organizovana utecenecka invazia… toto samozrejme vsetko len dotvara. Pisem, ze „neriesena romska otazka“… ale povedzme si rovno… ze tu nie su riesene takmer ziadne realne a tazko riesitelne problemy… Cele to ide akoby samospadom, vladne totalny alibizmus a nikomu sa vlastne ani nechce daco riesit… Toto dnes plati o EU a rovnako o SR.

  • Knieza Myskin

    Typicky extremista (ironia)
    ——————————————————————
    https://sk-sk.facebook.com/notes/m%C3%A1rio-vid%C3%A1k-blog/policajti-%C4%8Fakovali-kotlebov%C3%BDm-hliadkam/234378096921646

    Policajt nám ešte povedal, že aj keď sa udeje dáky problém s cigáňmi, občania sa boja podať trestné oznámenie, aby im cigáni, neublížili ešte viac. Lenže dokedy sa chceme báť?…
    Čakali sme na vlak a chodilo za nami veľa ľudí, len podať ruku a podporiť nás. Väčšinou sa nám sťažovali a hovorili nám, kde by sme ešte mali ísť. Ľudia sa nám veľa sťažovali, vážne veľa. Každý, či mladí alebo starí. Všetci mali zážitok z cestovania vlakom, kde sa im cigáni vyhrážali alebo chceli peniaze.
    Ja sám, som tomu neveril, nakoľko necestujem vlakom a v Banskej Bystrici, máme väčšinou veľmi slušnú komunitu rómov. A vôbec nie som rasista! Poznám veľa rómov, sú slušní, pracujúci, mohli by byť vzorom aj pre veľa bielych. Tu však ide o úplne iných rómov, o tých, ktorím sa nechce pracovať a kalkulujú so systémom (čím viac detí tým viac peňazí). Takže určite nehádžem všetkých do jedného vreca. To určite nie! Slováci niesu žiadny rasistický ani extrémistický národ, my len chceme slušný život a lepšie podmienky na život.

    • Knieza Myskin

      Vsade samy fasista, naozaj?

      http://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=506774

      Ano, vítěz prvního kola se vůči islámu a masové imigraci vymezuje velice tvrdě. U rakouských Svobodných se nejedná o nic nového. Rozhodně ale není pravda, že by byl Norbert Hofer fašista.

      Hofer je spíše v mnohém kritický eurorealista s příměsí euroskeptických názorů. U FPÖ patří k těm relativně umírněným, o čem svědčí i skutečnost, že byl schopný dohodnout ve svém domovském Burgenlandu koalici se sociální demokracií, která má ke Svobodným jinak opravdu daleko. Mluvit o ohrožení demokracie opravdu není na místě.

      Norbert Hofer uspěl mj. i proto, že mluví o problémech, které jsou stále tabuizovány a zůstávají spíše na okraji zájmu hlavních médií. Během uprchlické krize bylo Rakousko původně silně nakloněné tomu, co je zvláště v Německu známé jako „Willkomenskultur.“ Patřilo k nejhlasitějším prosazovatelům kvót na přerozdělení uprchlíků a velice tvrdě se naváželo do maďarského premiéra Orbána.

      ————————————————————————-
      To na margo toho ako media vsade vidia samych fasistov a kricia o ohrozeni demokracie

  • Aj jaj, ja ja jaj…

  • Už si tie americké spravodajské agentúry moc otvárajú huby, holt sme tu bohužial Americký protektorát. Už len čakať na humanitárne bombardovanie,

  • teraz by malo LSNS podat navrh na rozpustenie IVO a podobnych sraciek za protistatnu aktivitu a vlastizradu.
    ja myslim, ze za tych 27 rokov uz toho bolo dost tychto potkanov

  • Chmelár sa môže hanbiť.

    • chmelar je jeden z nich, iba naivny clovek si moze mysliet, ze to je niekto iny…. tomu sa hovori kontrolovana opozicia

  • Ide podľa mňa len o divadelnú frašku kopajúcej zdochýňajúcej kobyly samozrejme s mocnou mediálnou podporou. Každé trestné oznámenie je prokuratúra povinná prešetriť. Len Lipšic ich podal snáď viac ako všetci Slováci dohromady a koľko ich skončilo pred súdom?

  • Tie všelijaké inštitúty, ktoré suplujú činnosť súdnictva a svojvoľne označujú bezúhonných ľudí za fašistov a tým de facto za kriminálnikov, treba postaviť mimo zákon. Nie je predsa možné aby tu vytvárali neprijateľný tlak na prokuratúru s cieľom šikanovať bezúhonných ľudí.

    • Mimovládkari sú naozaj mimo. Toto je jasná prezumpcia viny a tú naše zákony nedovoľujú. Aspoň zatiaľ..

  • Mňa by zaujímala schizofrénia týchto platených brigádnikov /- Inštitút ľudských práv/ na jednej strane podporujú buzerantov a ostatné ohavnosti a na druhej strane tu vítajú muselmanov , ktorí sú absolútne proti buzerantom !!! Musíte brať silné tabletky , alebo ste hajzli bez kože na tvári , ktorí za peniaze podporia čokoľvek , čiže šľapky !!!
    Toto som napísal tomu úbožiakovi ktorí velí tomu inštitútu . Som zvedaví na odpoveď

  • Citujem:“Situácia je zlá, v mnohom situácia “systémových” strán pripomína prezidentovanie Jozefa Tisa a premiérovanie Bélu Tuku v roku 1944 a neskôr.“. Treba sa doučiť históriu! Tuka bol premiérom do 5.9.1944. Po ňom nastúpil Štefan Tiso. Keďže nevieme takýto základný fakt, tak nevieme ani to, ako sa vtedy vládlo… Je to len pokus pošpiniť to, čo ani nepoznáme… Dosť to znižuje úroveň inak celkom dobrého príspevku.

    • Nie je cieľom tých 2 viet hodnotiť tú dobu. Je to len poukaz na to, že aj vtedy boli veci, voči ktorým bola vtedajšia vláda bezmocná. Hospodársky, spoločenský a hlavne vojenský vplyv členov vtedajšej „Únie“ tiež rýchle upadal a Červená armáda sa nezadržateľne blížila k Slovensku. Ohľadom Štefana Tisa opravené, ďakujem.

  • Voliť treba ísť ved sme si zvolili LSNS.

  • Establishment by nevahal so zrusenim ani chvilu (nejaky dovod sa uz najde, podobne ako pre zrusenie Eurofondov BBSK). Akurat ze si (aspon niektori) dobre uvedomuju, ze je to pre ich ciel kontraproduktivne. Jednak ich uz aj tak nedokazu dostat z parlamentu a jednak im nemozu zabranit zalozit inu stranu. No a vsetky tieto kroky by LSNS prudko zvysili preferencie. Cize pojde sa skor cez diskreditaciu Kotlebu a dalsich top clenov strany a vmanevrovavanie Kotlebu do situacii, cez ktore strati sympatie. Vsak naco si z dani platime spravodajske sluzby?

    • problem je, ze zdiskreditovat LSNS mozes len cez korupcne alebo rozkradacie kauzi. Ziadnym “ nackovskym “ spravanim im volicov neuberu. A kedze vsetky strany az na jednu odmietaju dat poslancom LSNS hocijake posty, tak ich sanca na korupciu a kradnutie je nulova. Dalsia moznost ako zrusit Kotlebu je rovnaka ako zrusili Slotu pred rokmi. Ked prakticky ho vsetky media ignorovali a to uplne, jeho predvolebna kampan SNS bola len na bilbordoch. Ale aj tu vidime ze TA3 dava kotlebovi priestor, ze tlacove media o nom pisu. Proste sa zakazdu cenu snazia mu zvisovat popularitu. a to urcite nieje z hluposti, toto je premysleny tah, predpokladam zo zahranicia, kde su rovnako vedene kampane „proti“ inym nacionalistickym stranam a kde vsetky tieto strany rastu. Takze otazka znie, aky je ciel. a nech to dopadne akokolvek, ten ciel sa naplni a nicnebude spontanne.

      • Akože sorry, ale keď sa v krajine deje niečo na hovno a ktosi proti tomu začne vystupovať, tak je automaticky riadený tiež zo zahraničia? Ty si sledoval Kotlebov politický postup? Šak sa dostal na miesto predsedu BBSK skutočne len ako protestný hlas, nemal žiadnu kampaň, nič, ani teraz vo voľbách, šak mal 50 000 na kampaň od darcov, čo je to oproti napr. SaS, čo mali 400 000? Si to porovnaj. Kde tam vidíš podporu zo zahraničia? To skôr už tá posratá SaS-ka ju má, LOL, keď už berieme tvoj predpoklad. A ešte sa pozri na prácu Kotlebu a jeho ľudí na BBSK – za dva roky znížený dlh o 13 miliónov… Za ľudí hovoria ich skutky. Myslíš, že akože tí zahraniční manipulátori naschvál povedali Kotlebovi „počúvaj, začni hospodáriť normálne, aby si akože ukázal, že si akože konečne neskorumpovaný politik“? Prepáč, ale to už je aká konšpirácia toto? :D:D:D

        • OK,poviem ti jako to vidim ja. dajme tomu ze tajna skupina X ovlada svet. Tato skupina nebude vytvarat a odmala ucit deti aby mysleli podla ich predstav, to sa neda a oni to vedia. Taktiez tato skupina X neobvolava svoje figurky a neriadi ich sposobom, „Hej Robo, zajtra za tebou pride moj zastupca z P. a ty mu predas desat nemocnic.“ Nie, oni maju svoj plan, maju vytvorene alternativne cesty k dosiahnutiu planu, a potom robia dokladny rozbor terenu. A vyberaju si tych ludi, co maju to „spravne“ myslenie aby uskutocnili ten konkretny KROK, jeden alebo viac, a kludne to moze byt len MALILINKATY krocik. A takemuto cloveku daju prilezitot. Zrazu je tento clovek v mediach, zrazu mu iny ludia davaju peniaze, aby podporili jeho cinnost. a TEN clovek nevie ze robi nieco pre nejaku skupinu X, on robi stále to co robil doteraz, ale zrazu sa mu vsetko dari, zrazu ma uspech.
          Prikladom nieje len Kotleba, Prikladom je aj Smatana. Ja som o smatanovi pocul prvy krat az ked napisal ten zoznam a zacal aktivne bojovat proti Rostasovi. Ale Smatana tu posobil uz dvadsat rokov. on dvadsat rokov bojoval za lepsiu spolocnost, ale skoro nikdo o nom nevedel.
          Kotleba je figurka, ktoru aktivovali az teraz, Ano on sa do BBSK dostal svojpomocne, ale teraz ti garantujem ze bude rast a bude dostavat priestor v mediach.
          Jako som pisal vyssie, Opacnym prikladom je ked sa skupina X potřebuje niekoho zbavit, tak ho medialne umlci. To bol pripad Slotu a SNS. Tato ignoracna kampat trvala niekolko rokov, a SNS sa nedostala do parlamentu.
          Ano mozu prist ludia, ktory maju taku charizmu a dost protriedkov ze na lokalnej urovni mozu porazit skupinu X a presadit sa aj proti jej voly, to je mozne, a u takých potom nastupuje další scenar, bud k nim naraficia svojich ludi co ich budu mierne smerovat tym spravnym smerom, alebo ich odstrania. Vieme jako dopadol byvali minister financii(alebo kancelar uz neviem) nemecka tusim v 90 alebo 91 roku. ked odmietal europsku myslienku.
          Kotleba dnes za sucasnetnej migracnej krizy dostane medialny priestor, tak jako iny nacionalisti na zapade. Vyburcuju obyvatelov k ich preddefinovanemu cielu a potom sa těchto ludi zbavia.
          Co ten ciel bude, mozeme len hadat, to vie len skupina X. ja viem, ze to tato skupina dosiahne, a většina ludi si bude mysliet a bude presvedcena ze to bol prirodzeny vyvoj udalosti.

Pridaj komentár