Traja mladi imigranti, Egypťania, dvaja vo veku 17, jeden 16, znásilnili dobrovoľníčku.

Traja mladi imigranti, Egypťania, dvaja vo veku 17, jeden 16, znásilnili dobrovoľníčku a pokúsili sa zavraždiť riaditeľa imigračného centra v meste Fuggi v Taliansku. Riaditeľa sa pokúsili uškrtiť barlami.

Život v utečeneckých táboroch po celej Európe začína nadobúdať obrysy nefalšovaného pekla. Stres, napätie a frustrácia utečencov v spojení s neschopnosťou európskej politickej elity riešiť tento závažný problém, generuje v azylových zariadeniach stále väčšiu vlnu násilia, ktorá ohrozuje nie len samotných imigrantov, ale aj dobrovoľníkov, zamestnancov a domáce obyvateľstvo v blízkosti týchto táborov.

Posledný varovný prípad sa stal v talianskom meste Fuggi, kde minulý týždeň traja mladí imigranti, Egypťania, dvaja vo veku 17 a jeden 16, znásilnili dobrovoľníčku a pokúsili sa zavraždiť riaditeľa imigračného centra, ktorého sa pokúsili uškrtiť barlami.

Kúpele Fuggi sú len hodinu cesty od Ríma. 24 hodín šialenstva sa v tomto azylovom tábore začalo vo štvrtok, keď jeden z mladíkov, ktorý potreboval nejaké ošetrenie, napadol a pokúsil sa barlami uškrtiť muža, ktorý mu pomáhal. Pokračovanie nasledovalo v piatok ráno. Skupina troch, ešte neplnoletých imigrantov, jeho kamarátov, odtiahla do odľahlého miesta tábora ženu, ktorú vyzliekli a zneužili. Iba vďaka rýchlemu zásahu niektorých všímavých ľudí neprešla ich agresivita do extrému.

V oboch prípadoch ide o mladých žiadateľov o azyl, ktorí boli v centre už niekoľko mesiacov a až doteraz s nimi neboli problémy. Ukazuje sa však, že s narastajúcim časom a pribúdajúcim množstvom ľudí v táboroch pribúdajú aj problémy.

Medzitým v Gabčíkove práve prebieha referendum proti umiestneniu imigrantov, minister Kaliňák upozornil, že výsledok referenda nič neovplyvní.

Ovplyvní výsledok referenda prípadné znásilnenie, vraždy, alebo pokus o to?

http://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/notizia_2125808201502a.shtml

[sociallocker][/sociallocker]

MM

9 komentárov

Pridaj komentár