Trpký názor Slovenky v Amerike

V diskusii Sme napísala Ivanna, ktorá žije a pracuje v Amerike o miestnych pomeroch. Nie je to príjemné čítanie a osvetľuje popularitu Trumpa.

Trump má šancu vyhrať, aj napriek obrovskej nevýhode, za ktorú môžu masmédia. Takmer všetky ľavicové, takmer všetky pro-Hillary. Každý človek, ktorý má funkčnú aspoň polovicu mozgu musí vidieť, čo sa tu deje. Podobná situácia sa udiala v posledných parlamentných voľbách s Kotlebom. Média sa spolčili a rozhodli sa publikovať len negatívne články, prípadne vôbec. A aký prekvapivý bol výsledok? V žiadnom prípade nechcem prirovnávať Trumpa ku Kotlebovi, pretože Kotleba je zarytý socialista a je inšpirovaný ideologiou. Rovnaká situácia je s Trumpom a médiami.

Za rok a pol som nevidela v masmédiách jedinú pozitívnu správu o Trumpovi a naopak, zámerne pozitívne a nadľahčené negatívne správy o Hillary. Trump porušil politickú korektnosť. Otvorene sa vyjadril o ilegálnych imigrantoch z Mexika a Južnej Ameriky. V USA sú ich milióny. Ak spáchajú trestný čin, väčšina veľkomiest ich ani nedeportuje! Svoje deti posielajú do škôl na účet daňových poplatníkov. Dokonca môžu aj voliť.

Obama mal pred dvoma dňami rozhovor v TV, kde sa ho moderátorka opýtala, či je to Ok, ak „nedokumentovaní občania“ (to je fráza, ktorou masmédia označujú ilegálnych imigrantov), a či sa dostanú do problémov, ak pôjdu voliť a on povedal, že určite nie, že môžu ísť so spokojným vedomím voliť. Ja mám zelenú kartu a voliť nemôžem. Keď som si o tom googlila, tak dokonca tam bolo napísané, že sk by som volila, tak môžem byť dokonca deportovaná! Zatiaľ čo ilegáli, ktorí ani len neplatia dane a dokonca sa kvalifikujú na sociálne dávky, môžu!!!

Mám známu, ktorá žije na Floride, má po päťdesiatke a nevie sa zamestnať (inak je Hispánka narodená v USA a aj ona bude voliť Trumpa). Keď si bola požiadať o sociálnu podporu, tak na dokumentoch bolo jasne napísané, že nemusí preukázať žiaden legálny status, aby sa kvalifikovala!!! Ako je toto fér? Toto je presne politika, ktorú robia demokrati už roky.

Obama sa za posledný rok snaží doviezť toľko moslimov, koľko len môže. V okolí som si všimla, že sa pohybuje podstatne viac zahalených dám, než v minulosti. A mne imigračné nie je schopné rok a pol obnoviť zelenú kartu. Už dva krát som požiadala, aby môj proces zrýchlili a nič, že vraj toho majú veľa. Predtým som dostávala korešpondenciu do troch mesiacov, teraz od posledných pokynov čakám už rok! Osobne som musela ísť na imigračné, aby mi dali pečiatku do pasu, pretože nemám žiaden platný legálny doklad, keďže moja zelená karta vypršala! Práve preto je toľko Američanov rozhorčených, pretože americké hranice sú prakticky neexistujúce.

Drogové gangy pašujú heroín a New Hapshire má epidémiu v drogovej závislosti. Ilegáli, ktorí boli prichytení pri trestnom čine boli po odpykaní trestu prepustení na slobodu a je veľa prípadov, kedy tieto indivídua zabili ľudí. Ak by boli deportovaní, nikoho by nezabili.

Ale imigrácia nie je jediný problém. 19 biliónový dlh USA, fakt, že všetky výroby opustili USA a presunuli sa do Mexika a Ázie, ľudia nemajú prácu. Bill Clinton podpísal Naftu, ktorá spôsobila odliv pracovných miest do iných krajín. Spoločnosti môžu vyrábať veci v zahraničí a doviezť ich do USA bez daní, no neplatí to na export amerických produktov.

Dane pravidelne stúpajú, reforma Obamacare je neskutočná. Ceny poistenia vzrástli a ľudia si zdravotné poistenie nemôžu dovoliť a aj keď si ho môžu dovoliť, tak deductable je tak vysoký, že im bežné zdravotné úkony ani nepokryje. Moja svokra platí mesačne 500 dolárov len za poistenie! Pokiaľ ročne neminie xx dolárov – je to niekoľko tisíc, tak ešte aj tie výdavky si musí uhradiť z vlastného. Trump navrhuje, aby Obamacare bola úplne zrušená a odstránené bariéry pre poisťovne, ktoré si budú môcť konkurovať medzi jednotlivými štátmi a ako vieme, konkurencia zníži ceny a dostupnosť zdravotného poistenia. Trump vie, že pre správne fungovanie ekonomiky je potrebné odstrániť nezmyselne regulácie a uvoľniť trh.

Pán Sulík sa však mýlil v jednom. Nie je to len biely heterosexuálnych muž, ktorý rozhodne, pretože ten je už v menšine. Veľa žien podporuje Hillary len preto, že je žena. Média vytiahli na Trumpa čo len mohli a nafúkli to ako sa len dalo. Z nahrávky spred desiatich rokov bol svetový škandál. Prečo žiadne médium nepíše o Hillary? Prečo majú dvojitý meter?

Trump je pod drobnohľadom. Hillary pozvala na jeden predvolebný míting Jayzho, ten zacal hádzať bomby ako Ni**er a F**k a nikde ani slovo. Keby toto urobil Trumpov hosť, tak to by bol koniec sveta. David Duke podporil Trumpa? Katastrofa. Hillary sama povedala, ako ju inšpiroval Larry Bird a aký rešpekt ma voči nemu a je to jej mentor. Larry Bird bol vysokým členom KKK. Média mlčia. Že má tridsaťročnú kariéru političky. Pre nedôveryhodnosť bola vyhodená z Watergate.

Hillary vždy klamala a stále klame pre vlastný profit. Bill Clinton znásilnil niekoľko žien. Hillary zastupovala muža, ktorý pred mnohými rokmi znásilnil vtedy 13 ročne dievča a oslobodila ho. Dievča vyhlásila za blázna a že si vymýšľala. A teraz sa snaží preraziť ako bojovníčka za ženské práva a práva detí? Tá žena, ktorá zastrašovala Billove obete znásilnenia a hovorila, že si vymýšľajú? Škandál s jej e-mailom ani nespomínam. SME to v jednom článku zľahčilo, že sa dostala do problémov, lebo používala súkromný email v práci. To vôbec nie je to, čo sa stalo!! Hillary používala niekoľko zariadení na vlastnom serveri, ktorý obsahoval tajne infomácie a po tom, čo dostala predvolanie na vyšetrovanie zámerne vymazala 33 000 emailov a už sa k ním nikto nedostali. Navyše tvrdila, že nikto sa k týmto e-mailom nedostal, no dnes vidíme, že klasifikovane e-maily zaslala aj svojej upratovačke, ktorá samozrejme na ich čítanie nebola autorizovaná!

To je len špička ľadovca. Média nespomenú, či sa nachádzalo v hacknutych e-mailoch vo Wikileals! Ako zastrašovali Bernieho Sandersa, aby ju po prehratých a ukradnutých primárkach podporoval. To, že šéf jej kampane dostal pozvánku na spirituálnej varenie, ktoré zahŕňa krv, spermie a iné nechutnosti, potenciálne zapletenie do sekty, to že média a reportéri jej servírovali otázky pred debatami. O tom žiadne masmédium nenapíše. A toto je len slabý odvar zo vsetkych škandálov a klamstiev.

Môžem ešte spomenúť, že Clinton Foundation – jej a Billova charita je pod vyšetrovaním FBI, keďže prostredníctvom nej prijímali finančne dary od domácich donorov, ale aj od krajiny ako Katar a Saudská Arabia, ktorí sú jedným z najväčších potlačovateľov ľudských práv na svete a za tieto príspevky garantovali politické výhody a pozície, teda Pay to play. Z tejto charity zaplatili ich dcére Chelsea svadbu a platili jej z toho 10 rokov životne náklady a výdavky.

Je na čase si vytiahnuť hlavu z piesku. Každý, kto si naštuduje čo i len trocha o Hillary a naďalej ju bude obhajovať, to nemôže mať v hlave v poriadku. A preto musí Trump zajtra vyhrať.

64 komentárov

 • smutne je len to, ze to musela pisat na mensinovom, konspiracnom, bulvarnom, proamerickom debilnicku – SME, ktory roky necitam.

 • Kotleba je socialista? Tu už každý je socialista.

 • zaujimave, z poslednych 8 prispevkov 3 napisali ludia zijuci v USA

 • Ahoj, teta Hillary! Nevyhrala si. Čo už. Taký je život. Keby tvojim protikandidátom bola tak isto žena, určite by si vyhrala. Hoci je Amerika tak silno emancipovaná, koho chce mať v Bielom dome? No predsa chlapa!!!

  • Sa pozri aj na druhú stranu. Šak Amerika ju nezvolila nie preto ,že je žena ale preto ,že je to falošná osoba ktorej na Amerike absolutne nezáleží. Ja by som ju volil len v prípade ,že keby jej oponentom bol R. Nixon. Samozrejme ani Trump neni boh ,ale je aspoň menšie zlo.

 • Len jeden priklad „faktu“ ktory napisala slecna Ivanna: „Hillary zastupovala muža, ktorý pred mnohými rokmi znásilnil vtedy 13 ročne dievča a oslobodila ho. Dievča vyhlásila za blázna a že si vymýšľala“. – obhajca v sudnom procese je na to aby obhajoval obvineneho. Obzaloba musi dokazat vinu, obhajova spochybnuje tieto dokazy. Na zaklade tohoto rozhodne porota ci bola vinna dostatocne preukazana. Ak nie, je verdikt „nie je vinny v ramci obzaloby“ …..
  Blud c.1 – Clintonova nikoho neoslobodila, to robi porota.
  Blud c.2 ak si obhajca v sudnom procese, neznamena to ze schvalujes alebo neschvalujes trestny cin z ktoreho bol tvoj klient obvineny , tvojou ulohou je spochybnit dokazy predlozene obzalobou. Podla zvratenej logiky sl.Ivanny je obhajca masoveho vraha pred sudom tiez masovy vrah…

 • Larry Bird, dlhé roky hrával basket s černochmi a pritom člen KKK. No do by to bol povedal. Vie o tom vôbec?

 • Zijem v USA, mam aj obcianstvo… a tento clanok su rovnake vymysly, ake dava aj Trump – alebo autorka pozerala privela Fox news a nevie si utvorit vlastny nazor a iba presne opakuje co videla v TV…

 • Prosím Vás vymažte tento hlúpy slogan článok. To bolo asi pridané Ivanka’s sesternicou? Ja tu bývam a sa hanbím za budúceho „elective President“. NY, CT volilo spravne. Negativne postoje asi preto že sa znížil predaj jej značky oblečenia? Úkaz kópiu jeho daňových priznaní ??? Zaplatil nejaké alebo urobil další Bankruptcy?? Drop the mic!

 • A ked mas zelenu kartu ako pises preco si nepoziadala do rokoch o obcanstvo. Lebo podla toho co tu pises sa robis velmi mudra no ale v hlave mas nasrate a riadne.

 • Milé slovenské Američanky, stále s papierom aj bez neho, pre Američana ste len prisťahovalci, nikdy vás nepustia k sebe bližšie, ani s kartou, ani bez nej, ak je vám tak dobre, žite, mne je úplne jedno, či si žijete dobre, alebo zle, aj vám nezáleží na nás, ako tu žijeme, ale jedno je isté, pôvodný obyvateľ Ameriky je Indián, zvyšok bola len banda vrahov, ktorí v túžbe po majetkoch, pozemkoch, zlate vyvraždili miliony deti ,žien, starcov a mužov, teraz sa hrajú na ochrancov slobody a práv na celom svete, len prv aby z toho aj niečo mali, ich všetkých dokonalé vyzbroja, potom akože, ich idú chrániť, len neviem pred čím, skončí sa to úplným chaosom, rozvratom, zničenými domovmi, vyvraždením tisícok ľudí, to všetko akože vrámci zachovania demokracie, ale ja tomu vravím, vrámci zachovania aspoň zbytku tej životnej úrovne, ktorú niekedy a mali. Tak pracujte, zarábajte, tešte sa zo života, ale nepíšte tie chválospevy na Ameriku, ak tam žijete tak dlho, tak ste slepé, ak nevidíte, ako bolo pred 20 rokmi, koľko čo stálo, koľko bolo práce, že aj tam sa to všetko domrvilo. Nový prezident ešte nezačal, tak uvidíme ako sa bude vyvíjať jeho politika, alebo lepšie povedané tých ku komu patrí, kto ho podporuje, ale dúfam, že sa nebudú zhoršovať vzťahy rusko – americké, aby sme nežili v strachu pred vojnou. Lebo teraz by asi víťaza nebolo.

 • Ta ženská i když žije v USA ,tak ví velký prd.Jak může s nimi srovnávat pana Kotlebu?Ona snad má s ním problémy?Navíc něco malinko k těm tzv.svobodným volbám v USA.Je to jenom všechno komedie pro lidi .Již dávno bylo určeno těmi skutečnými vládci v pozadí ,kdo bude prezidentem.Oba kandidáti mají v rodinách jednoho žide vedle druhého.To je ta pravá cesta k tzv.vítěství ve volbách Takže se máme při přípravě na jadernou válku USA proti Rusku na co těšit.

 • NO VAZENY SLOVACI A MEDZICAS ! KEDZE ZIJEM V USA UZ ZOPAR DOBRYCH ROKOV TAK TENTO CLANOK BY SOM HODNOTIL ASI AKO 30% BLUDU A 70% PRAVDY . Co sa tyka nelegelanych a ich socialnych davok a voleni atd . 1. ilegalny imigrant nemoze dostat ziadne socialne davky kedze nema dokumenty jedine moze dostat nejaky prispevok na dieta ktore je narodene v usa cize je US CITIZEN to k prvemu bludu 2.ilegal nemoze volit v ziadnom pripade na to aby isiel volit sa musi preukazat dokladmi ktore on nema cize je totalne bez sance aby volil to je druhy blud!a to video by som chcel vidiet kde to ten obama povedal lebo sa mi to nezda 3. problem drog v usa urcite nieje zapricineny migraciou to snad nikto nemysli vazne tieto traposiny samozrejme je zname ze z Mexika ale aj z inych krajin napriklad Afganistan mozno spomenut sa pasuje do sveta aj do usa mnozstvo drog otazka znie ci v tom nemaju prsty aj same vlady jednotlivych krajin atd ,ale to teraz nechcem rozoberat ,cize spat k migracii .Drogy a migrantov spajat dokopy je blud! V usa bezi uz roky propaganda na podporu drog LGBT a inych zvrhlosti a skoro kazdy treti amik uz pouziva drogy, alebo mal s nimi skusenosti, samozrejme aj medzi migrantami ,medzi ktorymi su okrem ineho aj SLOVACI sa najdu kriminalne zivli ,ale niesu vsetci dilery drog a vrahovia mnohi z nich tvrdo pracuju za minimalne mzdy su vyuzivany doslova ako otroci na tazke prace a urobili pre tuto krajinu viac ako hocijaky amik co sedi a hraje hry doma a berie podporu. To ze vyhral Trump bude dobre hlavne pre svet ,kedze svitla nadej na zadrzanie vojny ,ktora uz bola na spadnutie a vyzera to tak ze elity ktore stali za Hillery po neuspesnom tazeni proti rusku sa nakoniec stiahli (asi im doslo ze rusko sa neda znicit ekonomicky ani propagadisticky a vnutorne jedine zautocit aj to by bolo otazne)pravdepodobne aj po dohode ze trump necha Hillery na pokoji co sa samozrejme uvidi hned po volbach (emaily,korupcia atd) jednoducho to treba zmenit oni to pochopili a bude sa menit taktita pravdepodobne co by bolo velmi dobre pre svet vsetko je to o politike vazeny netreba byt az taky naivny ale je dobre ze Trump je prezident Usa dalej sa uvidi .

  • Moj nazor taktiez ohladom vojny, je na spadnutie!!! Vid Syria, oni podporovali AlKaidu, Dzihadinov ci ako sa volaju aj Isis USA ma na svedomi a teraz ide proti Rusku, ked sa snazi pomoct Asadovi???

 • chvala bohu ze sa k tomu vyjadrila slovenka z americkej ulice. treba to zverejnit v mediach, ved je to fundovane stanovisko…. Inak ja sa vobec divim, ze niekto do tej diery este vobec cestuje… strata casu cela amerika. a pohroma sa vali aj na nas vdaka tomu, ze nebolo z koho vyberat. aj Trump aj Hillary je to iste – PROBLEM pre cely svet.

 • Undocumented people nemôžu získať sociálne výhody,sociálne výhody čerpajú iba deti,lebo sú Citizen.A voliť nemôžu, ako sa preukaze pri volení … so slovenskou občiankou ?

 • Dobrý článok, len nechápem načo tam motala Sulíka.

 • Slovák, ktorý žije v USA naozaj všetkému rozumie. Konečna mám v tom jasno.

 • Úskalím všetkých volieb – pre občana je, že je doslova zakázané klásť kandidátom zásadnú otázku – AKO?! Ako ty kretén naplníš to, či ono, akým spôsobom?! Táto otázka má veľmi blízko ku chémii a kuchárčine – každý, kto chce v týchto profesiách prejsť skúškou, musí preukázať znalosť receptúry a technologických postupov! Obyčajné know-how v politike – urobíme to takto! A až na základe predostrenia tohto know – how môže verejnosť, vrátane tej odbornej, posúdiť kompetentnosť kandidáta, potvrdiť jeho akreditáciu – a udeliť mu právo vykonávať funkciu – autorizovať ho. A TOTO SA ZÁSADNE NEDEJE NIKDE NA SVETE! A preto z rúk týchto psychopatov vychádzajú len gebuziny, spoločenské jedy, vojny, trosky, smrť, dezilúzia. Ak sú normálni Bush jr. a sr., tak mi sme nenormálni, lebo ich za normálnych považujeme. A PREČO TO VŠETKO VŽDY TAKTO DOPADNE?! Lebo od malička matky zahriakujú svoje deti, keď im kladú primárnu filozofickú otázku – A PREČO MAMI? Odpoveď matiek je – LEBO LEČO! – NEOTRAVUJ! = PRESTAŃ MYSLIEŤ!, SYNČEK, DCÉRENKA! NESNAŽ SA NIEČOMU ROZUMIEŤ!

 • BUSH NIKDY NEMEL VSTUPOVAT DO iRAKU.Zadny americky prezident nešel do otevrene valky s islamisty, ktere nezastavi ani Trump ani Hillary.Co je to vlastne za blbost se zapojit do nabozenske valky!!

  • Souckova – na pochopenie, čo Bushovci, sa treba vrátiť skoro 200 rokov dozadu. Pochopiteľne – ide stále len o tú trochu ropy a o marketing petrodolárov.
   Dokument Veľká hra.
   Poznámka – s týmto súvisí aj o sto rokov neskôr, myslím od roku 1915, aktivita britského agenta Lawrenca z Arábie – hral ho Ludolfo Valentíno a neskôr Peter O’Tool, ktorého úlohou bolo poštvať arabské kmene proti Turkom a guerilovou vojnou ich vytlačiť z ropných polí. Odmenou arabom malo byť právo na sebaurčenie, avšak toto právo dovolili Briti naplniť len Saudom – ostatných osrali. dnes prebieha guerilová vojna v podobe útokov Islamského štátu proti Sýrii a Iraku a ďalším v okolí.

 • Takuto znosku nezmyslov som uz davno necitala, co slecna vypotila. Skutocne ma pobavila. Autorka clanku travi prilis vela casu citanim konspiracnych teorii miesto toho aby dbala na to, aby jej neprepadla zelena karta, napriklad. Predpojate „osobne postrehy“ vydava za fakty. Nuz, velmi inteligentna nie je, lebo ked uz pise o niecom, co vydava za „fakty,“ tak by si ich mala najprv overit. Tym padom by prisla na to, ze fakty to nie su a nema o com pisat. Posobi ako typicky obmedzeny fanusik oranzoveho klauna, este dobre, ze nemoze volit:-D

 • Haha, trochu si nastudujte ako to funguje pri volbach v USA. Registracia volicov konci niekolko tyzdnov pred volbami, registrovat sa mozu len obcania USA. Ten, kto sa neregistruje, nemoze volit. Otazka nelegalnych sa netyka len mexicanov, su tu tisice a tisice europanov (ano aj slovakov!!), ktori pretiahli svoj pobyt, pretoze sa domov vratit nechcu. Co sa tyka nazoru, je velmi jednosmerny! Moj nazor je opacny, Trumpa volia ti, co to nemaju v hlave v poriadku! Hillary nie je svetova volba, ale fakt, ze vacsina republikanov (ako aj napriklad byvaly prezident Bush jr aj sr) volia radsej kandidata demokratov ako Trumpa, hovori za vsetko. Treba si uvedomit jedno, jeho sluby su len sluby a slubami aj ostanu! Nespravi pre nikoho nic, nakolko je to arogantny clovek, ktory netuzi po nicom inom ako po moci! Zijem v USA viac ako 16 rokov, mam zelenu kartu a podanu ziadost o obcianstvo a dufam, ze tento clovek sa nestane hlavou tejto krajiny!

  • To, ze je nieco napisane v zakone, neznamena, ze je to aj vymozitelne, resp. skontrolovatelne, Volebny system, ktory zakazuje od obcanov pozadovat doklad s jasne identikovatelnym ID, je lahko sfalsovatelny. To je stara znama bolest Ameriky. Demokrati sa zavedeniu Voter ID dlhe roky brania hlavne kvoli tomu, ze takto mozu volit aj ilegali, ktori samozrejme volia demokratov.
   Co sa tyka Trumpa, rovnako ako Hillary Clinton, mate IMHO naivnu predstavu o tom, co realne moze spravit prezident. V prvom rade je to hlava timu a samotny mandat je o tom, aky tim si zvoli. Co som pozeral, na strane Trumpa v zahranicnej politike boli plne kompetentni ludia. Uprimne, skor ma desila predstava o tom, ze Secretary of State bude Huma Abedin. Aspon tato hrozba po poslednom skandale odbudla 😀 Hillary Clinton neponuka ziadne prekvapenie, zahranicie ponecha v rukach neocons, takze bude mozne cakat rovnaku, alebo este radikalnejsiu politiku v Syrii a na Ukrajine. Pre Europanov, ktori si odnesu nasledky tejto politiky ako prvi, to nie je prave prijemna sprava

   • To je presne ta debata, kde nazor jedneho sa lisi od nazoru druheho. Prepacte, ale clovek, ktory ma dlhorocne skusenosti v politike, je neporovnatelny s clovekom, ktory je vysoko neuspesnym podnikatelom, ktory netuzi po nicom inom viac ako po moci a publicite, ktory netusi nic o politike, nehovoriac o tom, ze je bez taktu, spravania a stipky slusnosti. Takyto clovek nemoze byt prezidentom USA, nakolko on sam hrozi izolaciou krajiny od svetovych problemov. Ci sa to niekomu paci alebo nie, Amerika JE a BUDE svetovou velmocou! Izolacia od „sveta“ (poviem to laicky) by nebola pozitivna pre ziadnu stranu, ani pre Ameriku samotnu. Diskutovat sa na tuto temu da cely den… Nevravim, ze suhlasim so vsetkym co Hillary ma vo svojej kampani, ale skuseny politik je clovek, ktory patri na post prezidenta, neuspesny podnikatel v ziadnom pripade! Myslim, ze Slovensko je toho skvelym prikladom!

    • To je v poriadku, kazdy ma pravo na svoj nazor. Ale ak dovolite, vzhladom na svoje dlhorocne studium geopolitiky a publikacnej cinnosti na tuto temu, si ponecham nazor, ze HRC je hrozbou. Prave kvoli tomu, co uz predviedla.
     Myslim, ze DJT nie je neuspesny podnikatel, to by nemohol byt miliardarom. Ocenujem vsak na nom menezerske skusenosti a solidne povedomie o ekonomickych zalezitostiach. Toto Amerika IMHO potrebuje

     • Aj HRC aj DJT su zlou volbou pre USA.
      – HRC je polarizujuca osobnost, preto prehrala.
      – DJT je ‚neschopny‘ podnikatel. V 1972 zdedil 40 mil, a v 1999 dalsich 200 mil. Hodnota jeho majetku je dnes 3.7 Mld (nie 10 mld ako on tvrdi). Niekto povie, ze aj tak je uspesny vsak mu majetok narastol.
      40 mil v 1972 = 230 mil dnes
      200 mil v 199 = 290 mil. dnes

      Cize z 3.7 mld zdedil 0.5 mld.
      Neuspesny je preto, ze uplne prespal dot com ‚bublinu‘. S tym statusom co mal v 80tych rokoch mal byt prvy v rade investicii do spolocnosti ako Google, Apple, Facebook atd.
      On je ale stara skola = kasina a budovy. Ak som hore opisal, ze zdedil pol miliardy to som ratal iba vseobecnu inflaciu, samozrejme nezdedil cash ale nehnutelnosti a tych ceny rastli niekolko nasobne rychlejsie.

      Cize ziadny vizionar, ziaden mega podnikatel, iba schopny/priemerny spravca majetku….

     • Juraj Polacek, 28.8.2014 si na svojom blogu na SME napisal: „Založili sme portál Medzičas (medzicas.sk) s ambíciou prinášať správy, ktoré nebudú len kompiláciou toho, čo prejde filtrom svetových a slovenských tlačových agentúr, ale analýzou mnohých súvislostí.“

      Mozes mi prezradit, preco moj vecny komentar, sucho konstatujuci fakty, nepresiel medzicasovskym filtrom, preco bol zmazany…? Kade tade nariekas, ze ti mazu komentare a ty pritom robis presne to iste… Tak je to s vami vsetkymi bojovnikmi za slobodu slova… Na nasich strankach zarucujeme slobodu slova, pokial to slovo budu v 100%-nom sulade s nasim nazorom, ine nazory su nepripustne a pravda uz absolutne nie…

     • Tak sa ospravedlnujem, moj komentar z dnesneho rana sa tu nahle po odoslani toho vyssie nakoniec opat objavil… Cenzor len asi o nom musel dlhsie porozmyslat…? :)))

    • Jana, povedz mi dievca, kto ide do politiky kvoli tomu, aby nieco urobil pre ludi…? Kto z politikov je motivovany cimkolvek inym, ako vlastnou tuzbou po moci a po vlastnych materialnych vyhodach z toho vyplyvajucich…? Ktory z politikov kydykolvek splnil svoje sluby…?

     Vravis, ze Trumpa volia len ti, co to nemaju v hlave v poriadku… Kto v amerike to ma v hlave v poriadku…? Co museli mat v hlavach ti, ktori hlasovali na toho neuveritelneho retarda Juraja W. Busha…? Ved ten clovek sa nedokazal ani vyjadrit vo vlastnom jazyku a ked uz nieco povedal, tak normalni ludia alebo na to neveriaco cumeli s otvorenymi hubami, alebo sa od rehotu valali pod stolmi… Po Jurkovi Bushovi uz moze byt v amerike prezidentom aj kravske lajno, aj tak ho v blbosti a neschopnosti nikdy neprekona…

     Dievca moje naivne, na post prezidenta, alebo ked si uz spomenula aj to Slovensko, tak aj premiera, patri predovsetkym inteligentny a charakterny clovek, ktoreho jedinou motivaciou je sluzit svojim obcanom… Nie zaujmovym skupinam, nie akumulatorom sukromneho kapitalu, nie zahranicnym investorom, ale vlastnym obcanom a taky nikde na svete v politike neexistuje…

     Skuseny politik je len profesionalnym podvodnikom, nicim viac a ty tvrdis, ze prave taky si zasluzi stat na cele naroda, aj ked v pripade ameriky tam o nejakom narode ani nie je mozne hovorit… Plati tam sice, ze cim vacsi tupec, tym vacsi patriot, ale aj tak… Ty mas este len zelenu kartu a ako vidim, uz si americkou patriotkou, to vam tam na to davaju nejake tabletky…?

     Vravis, ze ti Trump hrozi izolaciou ameriky od sveta a ze je pre teba neprijatelne, aby amerika prestala vojensky okupovat a terorizovat cely svet, aby prestala humanitarne bombardovat cudzie krajiny, aby prestala skolit teroristov, proti ktorym potom akoze bojuje, aby v cudzich krajinach prestala organizovat statne prevraty, dosadzovat tam do vlad svojich ludi, aby prestala svetu vnucovat svoj bezcenny dolar, atd…?
     Vravis, ze toto vsetko musi robit aj nadalej… Omyl mile dievcatko, presne toto bude znamenat pre ameriku smrt… Svet ma uz ameriky plne zuby a nehovorim tu o vychodnej Europe, ale o celom svete… To je presne tak, ako s teplakovymi mafiami… Tie boli tiez vzdy, kedy uz vo svojom vycinani zacali prekracovat vsetky hranice unosnosti, zlikvidovane a uz im vtedy nepomohli ani uplatky a nepisane dohody s policajtami, prokuratormi a sudcami…

     Je uplne jedno, ci prezidentom ameriky bude Donald Trump, Britney Spears, alebo Hurvinek, hlavne aby nim nebola ta bezcharakterna udernička kapitalistickej prace z Wall Street Hillary, ta by totiz koniec ameriky vyrazne urychlila a zial nielen ameriky, ale pravdepodobne aj koniec zivotov mnohych europanov, mozno aj tvojich rodicov…

     • Mily Belmondo, v Amerike zijem cely svoj dospely zivot. Amerika sa mi stala domovom, nie som patriotkou, som clovekom, ktory tu zije a tak sa zaujima o beh krajiny, ktora ho zivi, ktora mu je domovom. Ked sledujem americku politiku, svoj nazor si vytvaram na zaklade mojho vzdelania, ktore som si ukoncila na Slovensku a posledne co o mne ludia, ktori ma poznaju povedia je, ze som naivna! Pockaj beriem spat, nakolko by to o mne nikdy nikto nepovedal! Trump je narcisticky, arogantny, sebecky clovek. Ako som uz povedala, je to aj zly „business man“ nakolko obycajny clovek, ktory ma obchodneho ducha a zdravy rozum, by mal ovela viac ako ma on, pozerajuc na to, kolko penazi mu len tak spadlo do lona! Jeho zle investicie su zname pre kazdeho, kto sa aspon trochu zaujimal o jeho osobu. Trump je hrozbou pre cely svet a ja len dufam, ze republikani ho budu 4 roky pevne drzat na uzde a potom ho supnu tam kam patri: do jeho kasina, s jeho neprimeranym slovnikom a nafetovanym nosom!

     • Jana, tvoja hlboka averzia voci Donaldovi mi je jasna, tu nemusis dalej zdoraznovat… Mas samozrejme pravo nesuhlasit s mojim konstatovanim, ze si naivna… Mas pravo tiez nesuhlasit s existenciou nasej planety a nas na nej, s cim len chces, cielom mojho komentara nebolo ta o comkolvek presviedcat… Reagoval som sice na tvoje konkretne tvrdenia, ale nie z dovodu, ze som sa na danu temu medzi nami snazil vyvolat diskusiu… Moznost zmysluplnej diskusie medzi nami je absolutne vylucena uz tvojimi predchadzajucimi tvrdeniami… Samozrejme, mas plne pravo s nicim z toho co som povedal nesuhlasit, ale na tom sa to konci…

      Teraz trosku k tym volbam… Nielen prezidentskym v amerike, ale vseobecne…

      Ak uz niekto normalny z nejakeho dovodu citi potrebu legimitizovat totalitnu vladu akumulatorov sukromneho kapitalu svojim hlasovanim vo volbach, lebo ano, demokracia nie je nic ine, len pravidelne sa opakujuce legitimizovanie totalitnej vlady hrstky akumulatorov sukromneho kapitalu cez vlady statov, tak si vzdy vybera to najmensie zlo, lebo dobro v ponuke jednoducho existovat nikdy ani nemoze, to je absolutne vylucene, akykolvek co i len naznak potencialneho dobra, bude v politike vzdy zlikvidovany este skor, nez sa to dobro vobec stihne ukazat svetu… Ak niekto da svoj hlas politikovi z dovodu jeho osobnych sympatii k nemu, v presvedceni, ze dany politik bude konat v zaujme obcanov statu, tak normalnym urcite nebude…

      Ak toto aplikujeme na posledne volby prezidenta v amerike, tak tym mensim zlom bol jednoznacne Trump… Nie preto, ze je skvelym, schopnym, charakternym, poctivym clovekom, ktoremu na srdci lezi len dobro kazdeho americana, mozno je aj najvacsim hajzlom, aky bol kedykolvek prezidentom ameriky, ale preto, ze on je dodnes jednou velkou neznamou, teda pre volicov potencialnou sancou niecoho lepsieho a v suvislosti s Hillary bolo absolutne iste, kam bude politika USA pod jej vedenim smerovat a to by nebolo dobre ani pre americanov a uz vobec nie pre zvysok sveta… Toto bolo iste… V suvislosti s Donaldom to iste nebolo a stale ani nie je… Podla jeho predvolebnych kecov mal daleko zaujimavejsiu viziu americkych svetlejsich zajtrajskov ako Hillary, ale ktory blbec by veril kohokolvek predvolebnym slubom…? Mozno sa nakoniec ukaze, ze Donald svet uspesne dovedie k 3. sv. vojne ovela skor, ako by toho bola byvala schopna urobit Hillary…? Bez zasadneho obratu v politike americkeho svetoveho terorizmu, co kapitalizmus prakticky vylucuje, ved prave ten tu politiku nakoniec priamo sposobil, alebo 3. sv. vojny, bude totiz amerika o chvilku v totalnej prdeli (Pozn.: po tej vojne tiez, o tom americki akumulatori sukromneho kapitalu velmi dobre vedia, inac by sa uz davno bojovalo, ale to bude tiez len ich vyber „mensieho zla“, bez vojny by 100%-ne boli v prdeli a s vojnou stale existuje aspon 0,01%-na teoreticka sanca, ze nie)…

      Nebudem uz spominat naivitu, ale ty dufas, ze republikani budu Donalda pevne drzat na uzde, ti militantni bigoti s bibliou v jednej ruke a s tazkym gulometom v druhej, ti ktori rozputali po svete uz tolko vojen, ze do tolkych ani pocitat nevedia, ta zberba pomatencov, ktora sa aj teraz modlila za Donaldovu smrt a chcela ho rozstrielat, ti, ktori do poslednych prezidentskych volieb pchali takych kandidatov na prezidenta, ktori vo svojej kampani pred kamerami opekali bocik na hlavni samopalu, o tychto ludoch hovoris…? Donald v niektorych svojich viziach alebo okamzite urobi obrat o 180 stupnov, alebo bude zastreleny, ved tak sa to v amerike robi, nie…? A republikani ani demokrati s tym nebudu mat nic spolocne… Myslis, ze akumulatori sukromneho kapitalu si daju najakym blbym prezidentom kafrat do svojich kseftov, ze Izrael by toto niekedy dovolil…? Ako som uz povedal, Donald ma maximalne moznost oddialit 3. sv. vojnu, Hillary by jej rozpocatie s urcitostou bola len znacne urychlila a vsetko ostatne zalezi na voli akumulatorov sukromneho kapitalu, takze pre bezneho americana sa s najvacsou pravdepodobnostou vobec nic nezmeni, stale bude v hlbokej prdeli, presne tak, ako tomu bolo aj vzdy doteraz, no ibaze by sa nejakym zazrakom 3. sv. vojna odohrala len v Europe a americkeho kontinentu by sa vobec nedotkla, vtedy by ste tam opat mali 2-3 dekady prosperity zarucene, to je vsetko… Presne toto je mimochodom tragediou kapitalizmu, je zalozeny na zdierani, lupeni a destrukcii a kvoli hospodarskemu rastu preto potrebuje vojny, najlepsie jednu permanentnu, odohravajucu sa mimo uzemia USA a Izraelu… To by bol hospodarsky rast… Na niekolko dekad, pokial by ste nezabili aj posledneho cloveka mimo ameriky a nezlikvidovali si tym trhy… Dovtedy by ste ale od vlady urcite vsetci dostavali aj hamburgery a colu zadarmo… A potom by vam vlada dala prikaz spachat masovu samovrazdu… Republikani by vtedy saleli od radosti… Konecne by mohli ist do neba… Lebo samovrazda na prikaz americkej vlady sa medzi smrtelne hriechy nepocita, nie…?

      Ale som si zasantil… Som len zvedavy, ci to nahodou neupcha tunajsi filter…? 🙂

    • To nie je vobec pravda,ze sa da ist volit iba tak bez legalneho dokumentu.Musite sa zaregistrovat hned po obdrzani obcianstva.Na zaklade toho imigration naturalization dokumentu vam vystavia passport a zargistruju podla adresy do volebneho obvodu.Cize co vyplyva,ze je to obycajna hlupost co ta slecna ci pani popisala o volbach a o situacii ako je to v USA.Ja tu zijem vyse 23 rokov a este som nepocula taku hlupost,aby sa osoba,ktora je tu nacierno dostala do volebnej miestnosti a odvolila.V urcitych veciach vravela pravdu,ako napriklad o zdravotnom poisteni.Lenze si predstavte byt bez prace,pritom stratite zdravotne postenie.Preto Obama prisiel s tou novinkou,ktora funguje to je presne tak ako na Slovensku,kto je na podpore.

     • Belmondo, rozdiel medzi nami je, ze ja dokazem debatovat aj s oponentom, avsak, Donald Trump bol kandidatom na prezidenta prave republikanskej strany! Je registrovany republikan a prave republikani ho podporili apostavili sa za neho. Ja svet nevidim cierno bielo (respektive iba cierno) a viem, ze medzi politikmi republikanskej strany je velke mnozstvo inteligentnych a schopnych ludi, tak pevne verim v ich zdravy rozum. Co sa tyka tretej svetovej, ta bola jasna uz pri prvom zvoleni Obamu, kazdy tipoval, rok, dva … Ubehlo osem rokov a ziadna vojna! Ja nemyslim, ze ani Hillary ani Trump chcu tretiu svetovu, skor to vidim na ine krajiny, ale to uz je diskusia na inu temu. Kazdopadne, mas pravdu, mam averziu voci Trumpovi, pride mi slizky a oplzly klamar, a tak akonsom 8 rokov hrda pocuvat Obamu, tak nikdy nepoviem nieco podobne o nom. Avsak, stale verim v zdravy rozum senatu a kongresu

 • daniel…amerika,,americani,,,,,kto to vlastne je?koho myslis?myslis tych pred genocidou,,ci po nej?

 • Vie tu niekto vysvetlit, ako moze ist ilegalny imigrant volit? To akoze funguje sposobom, dobry den, ja som janko mrkvicka a prisiel som volit. sice tu nie som registrovany, lebo som ilegalny imigrant, ale chcem volit. komisia: nech sa paci pan mrkvicka, skocte za plentu a odvolte…ci?
  Resp. nasli ste niekde zdroj, kde je jasne oficialne napisane, ze ilegal moze ist volit? sa mi to nejak nezda.

  • Staci sa preukazat, ze ma trvale bydlisko a moze volit. Demokrati presadili, aby sa nemusel ani preukazovat nejakym dokladom s ID. V USA neexistuju zoznamy volicov, kazdy sa musi sam zaregistrovat. Registraciu moze na zaklade vlastneho, aj vymysleneho tvrdenia., urobit v okamihu prichodu do volebnej miestnosti. Takze ano, ilegali mozu volit a aj budu

   • Praveze ja som takyto nejaky postup ako pises nenasiel zatial. vsade co som nasiel to zacina:
    Are a U.S. citizen

    A nic take, ze staci sa preukazat trvalym bydliskom. Mozno len mam zle guglim, ale ani len na oficialnych strankach nic v podobnom style nie je pisane.
    Vies mi prosim dat nejaky link? Lebo naozaj mi to pride zatial ako konspiracia.

   • a tak nasiel som aspon ako to teda bolo, kto sa obamu pytal, co odpovedal.
    http://blogs.spectator.co.uk/2016/11/trumps-powerful-weapon-suppressing-votes-minorities/
    a ten preklad od ivanny je teda poriadne zavadzajuci(obamova odpoved).
    Zatial teda z toho co som precital by malo platit, ze ak sa k volbam dostane non us citizin, tak pacha federalny trestny cin.
    a tu este cely rozhovor, resp. ta cast ohladom immigrantov..gina/obama.
    http://www.snopes.com/obama-encouraged-illegal-aliens-to-vote/

   • Ak prejdete osobne obcianskym procesom zistite ze komentar je plny chyb. Obciansky proces vyzaduje aby ste presli vedomostnym testom a v nom su aj spomenute rozdieli v pravach obcanov a neobcanov. Bohuzial nie je mozne volit len ako rezident usa. Pravo volit a aj byt zvolenym je jedinym a obrovskym rozdielom medzi obcanom a rezidentom.

   • Neviem ziadne „Jedna pani povedala“ „zarucene informacie“. Len z vlastnej skusenosti – bol som v USA nelegalne, posledne co by som vtedy chcel spravit, je co i sa len priblizit k nejakej uradnej budove ci osobe. So zelenou kartou som mohol volit do miestnej skolskej rady a mestske zastupitelstvo, mam pochybnosti ze to vela ludi robi. Teraz ako obcan som sa (aspon tu v Juznej Karoline“) musel oficialne zeregistrovat, mam volicsky preukaz a este musim mat vodicak alebo iny preukaz ked volim a okrem ineho to aj znamena ze ked som raz registrovany volic ma mozu zavolat (a uz ja niekolkokrat zavolali) k sudu ako porotcu (tzv jury duty).

 • Ako nieže by som mal obavy zo zvolenia Hillary,ale pre istotu som už minulý týždeň dokúpil ešte filtre na vodu,jodove tablety,2 protichemické obleky,2 plynové masky+8 náhradných filtrov,antibiotiká a 40 kg konzerv 🙂

 • Ešte doplním škandál Planned Parenthood – obchodovanie z orgánmi potratených detí a všeobecné ultra ľavicové hodnotové zameranie ktoré je priznačné aj z jej predvolebných videí. Klenot Postoje a dogmy na interupciu a rodovú rovnosť sa musia zmeniť“

 • velmi slepy pohlad! Trump je najhoršie čo môže Ameriku stretnúť !!

 • Zijem v USA uz 24 rokov, a plne súhlasím svrymto článkom. Presne ako pani opísala…

 • Aha, slovenský emigrant extrémisticky kradne prácu a čakaciu dobu na vybavenie tlačovín slušných a bohuznalých američanov! 🙂 a ano, je to uhol pohľadu ďalšieho jedného človeka.

  • teraz su tam dve casti prispevku oznacene ako 2/3 a 3/3… asi uz nejaku prvu cast vymazali, ale poznamku cenzora „vymazane“ pod tym nickom tam nevidim

 • Predpokladám, že príspevok neskôr porušil kódex diskutujúceho, ako je na SME zvykom.

Pridaj komentár