TRUTH REVOLT: Šialená americká ľavica navrhla na Rhode Island zákon, ktorý umožňuje vymenovať iba čiernych sudcov

Predstavte si, keby to bolo naopak.

Podľa Eugena Volokha, ktorý napísal komentár v rubrike Volokh Conspiracy v The Washington Post, Demokrat z Rhode Islandu navrhol zákon, ktorý je tak rasistický, ako len môže byť.

Tu je formulácia zákonodarcu Anastasia P. Williamsa H5302 zákona pre výber sudcov:

Kedykoľvek farebný sudca zo súdu vyššieho stupňa, rodinného súdu, okresného súdu, dopravného tribunálu, súdu pre pracovné spory alebo mestského súdu opustí kreslo z akéhokoľvek dôvodu, jeho náhradou musí byť rovnako farebný človek, aby nedošlo k zníženiu počet farebných sudcov na tomto súde.

Ako Volokh poznamenáva, „taký tuhý rasovej prídel by bol celkom jasným porušením klauzuly na ochranu rovnosti„. Ale rovnako aj z Ústavy Rhode Island je úplne jasné, že by to mohlo byť priamym porušením:

Žiadna kvalifikovaná osoba nebude vystavená diskriminácii zo strany štátu, jeho zástupcu alebo akejkoľvek inej osoba alebo subjektu, ktorý podniká so štátom výhradne z dôvodu rasy, pohlavia alebo zdravotného postihnutia.

Je zrejmé, že návrhom zákona ako je tento, sa ustanovuje rasa nad kvalifikáciu a to je v rozpore s právom štátu. Veľa hovorí aj to, že by sa to mohlo brať dokonca vážnejšie.

Viete si predstaviť ten poprask, ak by sme čítali, „Kedykoľvek biely sudca opustí kreslo z ľubovoľného dôvodu jeho náhradou musí byť biely, aby nedošlo k zmenšeniu počtu bielych sudcov tohto súdu?

Niekto by mal byť za to vyhodený. Dúfajme, že tento anti-americký návrh zákona zomrie rýchlou smrťou.

Zdroj: Truth Revolt, 2.7.2017

Pridaj komentár