Tvorca konšpiračných teórii Smatana presviedča stúpenca konšpiračných teórii Rostasa.

Tibor Rostas je rojko a antisemita. Kto chce nech si číta Zem a vek.  Mne stačilo jedno číslo, aby som vedel, že to nie je pre mňa.

Juraj Smatana je tiež rojko, ale na rozdiel od Rostasa konšpiračné teórie nie len publikuje, ale dokonca ich sám vytvára. Jednou z nich je napríklad to, že Rusi chcú ovládnuť svet, Európu či čo tam ešte je po ruke.  Nech si tie teórie vymýšľa. Nech produkuje zoznamy webov. Nech kádruje. Nech hľadá paralely v dejinách Ukrajiny a Fínska aby si obhájil stupujúcu vlnu neonacizmu na Ukrajine a tvrdil, že buď je to správne alebo nič sa nedeje.

Ale jednej veci sa čudujem.

Ako učiteľ, ktorý vraždu novinára Buzinu na Ukrajine prirovnáva k dopravnej nehode, môže dostať svoje miesto v akejkoľvek diskusii…

Mariusz Malinowski

Diskusia medzi rojkom Smatanom a rojkom Rostasom:

http://www.aktuality.sk/clanok/276746/ucitel-poukazal-na-bludy-a-nezmyselne-konspiracie-rostasa-nepresvedcil/

17 komentárov

 • Rostas je antisemita?
  A vy ste čo, Malinowski, otrok semitizmu? Ćo si pod tým predstavujete, antisemitizmus, že to vyjadrujete s takým dešpektom?

 • Ľubomír Huďo aj otvorene cenzúruje nepríjemné správy o Rusku. Keď som mu na email poslal tieto linky z ktorých vyplýva sa hlavný separatista Strelkov v podstate otvorene priznal, že vojnu vyvolala Ruská vláda, Ruskí vojaci, tak to Huďo jednoducho zacenzúroval, v reláciach nespomenul.

  Strelkova Huďo zámerne nespomenul a zacenzúroval. Veď nepríjemné informácie proruskej strane radšej ani nespomenieme

  http://echo24.cz/a/wJEEE/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja
  http://zavtra.ru/content/view/kto-tyi-strelok/
  http://rustelegraph.ru/news/2014-11-20/Strelkov-Voinu-na-Ukraine-nachal-ya-22205/
  http://lifenews.ru/news/139163

  • Príčina a dôsledok, zamieňate si tieto veci, EUROMAJDAN pripravili Spojené štáty, vo vysielači otvorene deklarovali to, že keď Amerika používa „podpásovky“ pri hraniciach Ruska, Rusko nebude hrať korektne a bude tiež využivať všetky dostupné prostriedky. Je úplne jedno či to Rusi riadili cez Strelkova alebo kohokoľvek iného.

 • Pán Rostas prešiel ďaleko za rámec slušnej diskusie, keď hneď na začiatku začal zbytočne psychicky ponižovať Smatanu, za neúmyselne nesprávne vyslovenie mena. Smatanovi sa len nechcene pošmykol jazyk a takéto arogantné a nenávistné chytanie za slovo Smatanu zo strany Rostasa, bolo veľmi neslušné.

  V slušnosti diskusie by určite musel dostať lepšiu známku Smatana ako Rostas. Rostasova arogancia mohla byť aj z dôvodu argumentačnej zúfalosti

  • Takže Rostas si začal? A nie Smatana, keď Rostasovi zámerne zosmiešňoval meno? Azda Rostas nejako nútil Smatanu do takej hrubej neslušnosti?
   Smatanovi sa len pošmykol jazyk? A to opakovane?
   Preboha, ty si sa tu kde vzal?

  • Súhlasím, pán Smatana neustále komentuje pána Rostasa na FB. Vy mi chcete povedať že si nevie korektne zapamatat jedno meno ?

   Bol to čistý úmysel, ak ste to nevideli „otvorte si oči“.

 • V jednej veci mal pán Smatana bohužiaľ čistú pravdu:
  že Zem a Vek nikdy nezverejnil ani jeden jediný článok, ktorý by kritizoval Ruskú vládu.
  Nuž áno v poriadku, aj cenzúra internetu v Rusku je predsa úplne v poriadku. Ruská vláda žiadne chyby nerobí (hovorím ironicky). Ruská vláda je predsa úplne dokonalá!!!!!
  Ak by Vám cenzúrovala internet Slovenská vláda, to by ste radi neboli. Ale Putin je predsa dokonalý, a ten smie všetko. Jemu to prepáčime. (ironicky)

  Zem a Vek kritizoval iba Rusko v jednom článku, čo narobilo zlé ešte v dávnej histórii, súčasná Putinova vláda je ale podľa nich naprosto dokonalá!!!

 • Neviem čo riešiš. Každému, komu ostala v hlave štipka rozumu videl, ako Smatana rozniesol Rostása na sračky. Tvrdé fakty proti jeho konšpiračnému zahmlievaniu. Okrem naučených citátov nepovedal Rostás vlastne nič. Bolo mu dokonca trápne obhajovať vlastné antiočkovacie články.

 • Ono v niečom majú bohužiaľ pravdu v niektorých veciach aj kritici alternatívnych médii, ktoré majú tiež určité nedostatky, napr.:

  Lichtner s Huďom mali na SV odvysielaných stovky hodín o Rusku, pričom obaja Rusko spomínali len ako to dobré, ale za celý čas nepovedali ani jednu vetu kritiky na adresu Kremľa.
  Stovky hodín vychvaľovania a obhajovania Ruska a ani jedna kritická veta na Kremeľ, to je príliž veľký nepomer. To už ani hovorca Putina, Peskov, nie je tak oddane fanatickým obhájcom a zástancom Kremľu, ako pán Huďo
  To nepotrebuje komentár, takýto žurnalista ako pán Huďo nie je hoden ani smetného koša

  • Ondrej, očividne nevieš o čom hovoríš:
   1. Nie je pravda, že nekritizujú Rusko. Treba si občas vypočuť aj Audi Alteram Partem. Tvrdením že Lichtner spomína Rusko len ako to dobré len dokazuješ, než nevieš o čom točíš.
   2. V Huďovom prípade nejde o velebenie Ruska, on sprostredkúva len informácie z druhej strany, ktoré v mainstreame nedostaneš. Keď chceš americký pohľad, otvor ktorékoľvek noviny. Alebo sa ti snáď zdá, že SME a N poskytujú ruskej strane dostatok priestoru?

  • tak asi nepočúvaš pozorne, majú to vyvážené

   • Počuj, vyvážený môže byť akurát cirkusant s tyčou na lane 20m nad zemou. Ja pozorujem akurát nepomer medzi oslavovaním západu (a západných „hodnôt“) a osieraním Ruska. A bohužiaľ v tomto procese nie je žiadna vyváženosť. Tak počúvaj a sleduj pozorne, možno Ti všeličo dôjde.

  • Nuž chlapče, musím konštatovať, že trpíš selektívnou hluchotou, ale neviem ti poradiť odborníka. V tvojom prípade to bude nejaká psychická porucha, alebo zámerne klameš, či si vymýšľaš. Mám napočúvané všetky Iv a audi alteram, ale Nora som nikdy nepočula chváliť Rusko a Huďo ak povie niečo pozitívne, zároveň aj upozorní na veci záporné a často kritizuje aj Putina. Koľko kritiky nájdeš v mainstríme na margo EÚ, NATO alebo USA?

  • Skus prosim ta pocuvat pozornejsie. Dakujem

Pridaj komentár