Tvrdé, alebo skôr nešťastné slová Andreja Kisku.

Tvrdé slová prezidenta Kisku na adresu Rusov: Bojíte sa a klamete! Tak uviedli niektoré slovenské médiá FB status slovenského prezidenta Andreja Kisku.

„RUSKO SA VYHÝBA SPRAVODLIVOSTI
Krajina, ktorá chce hovoriť o pravde a ktorá by chcela ovplyvňovať osudy iných krajín sa bojí vyšetrovania a klame. „

KiskaStatus

zdroj: FB stránka prezidenta SR

O čo vlastne ide.  V Rade bezpečnosti OSN bol návrh rezolúcie o potrebe zriadenia tribunálu, ktorý by vyšetroval zostrelenie Boeingu z letu MH-17 nad Donbassom.

Návrh rezolúcie podávala Malajzia. 11 krajín s ňou súhlasilo.

3 krajiny Čína, Angola a Venezuela  mali o význame rezolúcie pochybnosti.

Rusko ukončilo diskusie na túto tému vetom. Príčinou veta môže byť aj fakt, že Rusko pripravovalo alternatívny návrh, ktorý predpokladal iný spôsob zapojenia OSN do prebiehajúceho vyšetrovania.

Zástupca Číny vyjadril pochybnosti nad významom tribunálu. Podľa neho nedokáže tribunál ako taký  zistiť vinníkov tragédie a preto ich ani nemôže pohnať k zodpovednosti.

Celkovo, aj keď názory na vznik tribunálu sa nateraz nestretli s pochopením u všetkých členov Rady, žiaden jej člen nespochybňuje potrebu objektívneho vyšetrenia udalosti. Názory sa líšia len v tom, či by bol v tejto situácii tribunál nejakým prínosom.

Stanovisko čínskeho diplomata plne odráža reálnu situáciu. Bez výsledkov vyšetrovacieho teamu v Holandsku nemá význam otvárať súdny proces. A výsledok ročného „holandského“ vyšetrovania je nateraz jedna veľká 0.

Holandský minister zahraničných vecí Bert Koenders na jednaní prehlásil, že bezpečnostná rada Holandska  zverejní výsledky vyšetrovania príčin pádu lietadla v októbri.

Lenže takých termínov zo strany vyšetrovacieho teamu už bolo. Keď nastal sľúbený čas, tak jediné čo bolo zverejnené bol nový termín, hodne vzdialený od predtým sľúbeného. Kto by sa ponáhľal, keď plat beží…

Načo by bol v tejto situácii dobrý tribunál? Asi len na to, aby jeho personál si užíval sladkého ničnerobenia a vysokých platov až do doby, kým nedostane výsledky od vyšetrovacieho teamu v Holandsku. Prípadne si môže za ten čas napríklad naštudovať  články, ktoré sme na túto tému zverejnili na Medzičase.

V týchto súvislostiach vnímam status nášho pána prezidenta za vyložene nešťastný. Už samotný nadpis naznačuje za vinníka Rusko. A to v čase, keď vyšetrovací team v Holandsku nie je rok schopný vyprodukovať žiaden použiteľný výstup.

Záverom len konštatovanie, že status tohto typu by som bral  tak u diskutéra pod článkom na SME. A naozaj mi nepríde ako formát hodný výstupu od najvyššieho ústavného činiteľa Slovenskej republiky.

[sociallocker][/sociallocker]

 

 

10 komentárov

 • Tibor Eliot Rostas: Odmietam…
  https://www.youtube.com/watch?v=HRxDmvrP_FQ
  „Odmietam prezidenta, ktorý je kolaborantom a vojnovým štváčom,
  hanbím sa že naša vlasť je reprezentovaná osobou ženúcou nás do vojny so slovanským národom, neakceptujem prezidenta čo chŕli vazalské prísľuby o tom že našu krajinu opäť obsadia organizované zločinecké gengy v uniformách aliancie. Hnusí sa mi že v škole kde učia aj môjho syna visí podobizeň človeka čo volá po prítomnosti cudzineckých légií na našom zvrchovanom území, je mi nevoľno z kolaboranta na najvyššom poste ktorý oceňuje vytvorenie kománd rýchlej smrti, je mi nevoľno že aj mňa reprezentuje ktosi, kto na východe našej vlasti ponúka priestor na sklady munície…“

 • kým niečo súdruch kiska, kandidát do podľa zákon č. 125/1996 zločineckej strany ksč, niečo napíše, mal by mu nietko povedať, že treba si poriadne prečítať správu.

  putin ani nijaký iný rus nemohol zmariť zriadenie vyšetrovacej komisie, pretože tá už vyše roka normálne funguje.
  vyjadrovať sa na verejnosti by mali výlučne osoby spôsobilé komunikovať v rozmedzí schopností dieťaťa 1. stupňa ľudovej školy.
  .
  takže: v článku je reč o TRESTNOM tribunály.
  .
  rusko nie je ani nebolo proti zriadeniu vyšetrovacej komisie,
  tá bez potrebného schvaľovania predsa funguje už vyše roka.
  ale fakty za to nemôžu, že boľševici si ich nevedia dohľadať, kým začnú vyrevovať ako zmyslov zbavení.
  .
  rusko podľa tejto správy vetovalo zriadenie trestného tribunálu, ktorý má byť a bude vytvorený za účelom vyrieknutia už pred padnutím boeingu 777 stanovených uzáverov. vina padne na rusko a to napriek jedinému dôkazu, jediného doloženého právneho titulu.
  za rok nezaznel nijaký dôvod kohokošvek obžalovať.
  nynč, niente…
  ale ako hovorí stará právnická zásada:
  „Actore non probante, reus absolvitur.“
  rusko je a stále, až kým vyšetrovateľ nevznesie obvinenie aj bude bezúhonné.
  .

 • …ved ale, co ocakavame od (***)UJA prezidenta ?

  Kiska je do oci bijuci neschopak a nesamostany truhlik.
  jednoznacne dalsi njahorsi clovek na „spravnom“ mieste v historii SR.

  • Toto pripitomelé zauvažovanie s nádychom pokusu o dehonestáciu od jedného bezvýznamného truhlíka s príznačným menom Robert, ani nemôžeme považovať za urážku hlavy štátu. Zaslepenec asi nepostrehol, že ten pravý a jediný *** sa už pred rokom odporúčal a momentálne tíško degeneruje v Limbachu. Ale na takéto politologické „analýzy“ sme tu prakticky zvyknutí. Vynikajúci talent, šup ho do tretej vlády súdruha birmovaného komunistu, každý Robert sa hodí…

 • Vážený pán RARPÁD, dovolte mi konštatovať, že Vaše prirovnanie kríva na všetkých päť nôh, ako každé prirovnanie.
  – zatiaľ ešte nikto neobvinil Rusko ako účastníka incidentu.
  – separatisti nie sú ruský občania / synovia/ ale Ukrajinci. Tak že spájať separatistov s Ruskom je len zbožné prianie ľudí, ktorí to chcú využiť a ľudí podobných Vám ktorím to neviem z akého dôvodu pasuje do rétoriky aby mohli osočovať a vystatovať sa nad tých, ktorý majú iní názor na ktorý majú právo ako Vy na ten svoj. To je podstata, demokracie ktorou sa ľudia podobný Vám oháňajú.
  – „Tribunálu“ môže súdiť a nie vyšetrovať to sa deje v Holandsku s doterajším výsledkom 0000000!

 • Súdružka Ilona! Akože od súdružky iný záver ako od Vás sa ani nedal očakávať! Ja si netrúfam tvrdiť kto, čím, prečo zostrelil civilné lietadlo Malajzie o ktorom je tu reč! Ja iba viem, že ak by sa hlasovalo o tom či môj syn spáchal priestupok na pôde školy, alebo aj zločin a ja by som bol v školskej rade, ktorá by rozhodovala o tom či sa má zriadiť vyšetrovacia skupina za účelom objasnenia udalosti v spojitosti s mojím synom, tak je takmer isté
  , že ak by som bol taký ako Rusko, takej povahy, tak určite by som sa snažil zabrániť vyšetrovaniu, aby sme ako rodina nemali problémy! A toto urobilo teraz Rusko! Napísal som to takto jednoducho a v ľudovom tóne, aby aj taká súdružka robotníckeho pôvodu ako Vy pochopila zmysel

  • Už jedna vyšetrovacia komisia na zistenie vynníka bola zriadená a doposiaľ nevyprodukovala vôbec nič. Táto komisia nesídli v Rusku a ni je riadená Ruskom, naopak je v Holandsku. Tribunál OSN je úplne zbytočný, nakoľko všetci vieme kde OSN sídli(New York) a tým pádom vo sfére vplyvu akej krajiny sa asi nachádza??? Vyšetrovania prebieha komisiou v Holandsku, kde sú odborníci, naopak politikárčenie celej OSN nikdy ešte nič nevyriešilo a ani nevyrieši. Je úplne zbytočné zriaďovať 1 000 000 vyšetrovacích komisií, pokiaľ tej prvej to trvá zázračne dlho. Všetko ostatné sú iba hlúpe keci.

  • Viera hirjaková

   Milý súdruh rarpad,nad miestom zostrelenia je americký satelit,tak prečo nechce zverejniť potrebné snímky?Možno by ti odpovedal šef francúzskej vojenskej rozviedky ,general Gomart svojím vyjádrením vo francúzskom parlamente.

  • Neviem ci ste pozorne precitali tento clanok, ktory v skratke vysvetil pohlady zainteresovanych stran. Situacia s mh17 ma siroke suvislosti a hladat paralelu v tomto jednoduchom priklade ktory ste uviedli je manipulacia s citatelom. A okrem toho rusi ako vidime v inych strategickych rozhodnutiach ktore robia by takuto chybu neurobili, aj ked je v podstate jasne, ze donbas podporuju. Z ich strany su to vsak vynutene tahy.
   Co sa tyka vyrokov prezidenta, tak ani tie niesu nahodne. Kazdy kto vie chapat veci v sirsich suvislostiach mu je vsetko jasne.

 • Let MH17 byl sestřelen raketou vzduch-vzduch izraelské výroby, dokazují to i výsledky holandského vyšetřování. Rusové nesmějí být vyšetřování přítomni, Američané si to nepřejí. Za tragédií stojí Kolomojský a Sakašvili! Výsledky vyšetřování trosek letu MH17, který byl vloni 17. července sestřelen nad východní Ukrajinou, docházejí k jednoznačnému a o to více překvapivému závěru. Uniklé a zatím stále utajované dokumenty z holandského vyšetřování se dostaly do rukou nezávislých leteckých odborníků a jejich verdikt je jednoznačný. Letadlo Malaysia Airlines bylo sestřeleno samonaváděcí (nikoliv tedy ze země naváděnou) raketou vzduch-vzduch, s největší pravděpodobností izraelskou raketou Python, kterou vyrábí izraelská zbrojovka Rafael Advanced Defense Systems. Výsledky vyšetřování ukazují jednoznačně na sestřelení letadla právě samonaváděcí střelou, která využívá radarový signál vysílaný letadlem. Jedná se o tzv. „homing missile“, tedy samonaváděcí raketu, která hledá zdroj radarového vysílaní a exploduje poté těsně u zdroje tohoto radarového signálu. http://www.ovkscmfm.estranky.cz/

Pridaj komentár