Ukrajinská vláda je pripravená ospravedlniť sa Poľsku za Volyňský Masaker, ale pod niekoľkými podmienkami

Podpredsedníčka ukrajinskej vlády Ivana Klympusz-Cyndze pre poľský denník Rzeczpospolita povedala, že ukrajinská vláda je pripravená ospravedlniť sa Poľsku za Volyňský Masaker, ale pod niekoľkými podmienkami.

Po prvé treba „opraviť“ ukrajinské dejiny, ktoré sú sfalšované sovietskymi dejepisármi a presviedča, že vo veľa prípadoch „to neznáme osoby vystupovali ako Ukrajinci a páchali zločiny“ ? zrejme Putinovi agenti – MM

Klampus-Cyncadze tiež povedala, že vyšetrenie masakry si vyžaduje špeciálnu komisiu zloženú z Poliakov a Ukrajincov. (Tých komisií už zopár bolo. Ukrajinská strana bola vždy nepripravená a operovala jedným jediným argumentom: že Volyňský Masaker spôsobili Poliaci vraždami Ukrajincov. Na prosbu o predloženie dôkazov sa vždy spustil prúd výhovoriek začínajúcich nesprístupnenými moskovskými archívmi,  alebo že si vec vyžaduje podrobné preskúmanie a že na budúce už budú pripravení. Posledná komisia bola prerušená tým, že ukrajinská strana komisie vzniesla teritoriálny nárok na poľské územia).

V súčasnosti ukrajinskí historici (čest výnimkám) usilovne hladaju sovietskú stopu, ktorá im sfalšovala dejiny. A tí ktorí ju v minulosti odmnietali nájst, mali problémy.

Obetami Volyňského masakru boli najmä Poliaci. Najtriezvejšie odhady hovoria o 50-60 tisícoch zavraždených Poliakoch, maximalne odhady su okolo 800 tisic (celkový počet obetí UPA). Obetmi boli tiež Rusi, Ukrajinci (tí čo odmietali vraždit, skrývali obete), Židia, Arméni, Česi a iné narodnosti. Zakladná doktrína integrálneho ukrajinského nacionalizmu, ktorý ukrajinský historych Viktor Poliščuk spravne pomenováva ukrajinskym fašizmom, predpokladala narodne, etnicky čistú Ukrajinu. Túto ideológiu prevzala OUN-UPA, ktorá stála za masakrom a ktoru ministerstvo školstva Ukrajiny dáva vo svojich osnovách za vzor pre výchovu mladých Ukrajincov.

To Donbasský sud odobral Banderovi titul bohatiera Ukrajiny, ktorý mu dal prvý prouerópsky prezident Ukrajiny Viktor Juščenko v roku 2010.

Poliaci majú besnenie Ukrajincov za sebou. Požadujú len priznanie, pretože nepriznaný hriech plodí novy hriech. Ruská menšina na Ukrajine aktuálne bojuje o svoje prežitie.

Mariusz Malinowski

Zdroj: http://newsweb.pl/2016/06/19/rzad-ukrainy-o-rzezi-wolynskiej-nie-wiadomo-czy-mamy-za-co-przepraszac-polakow/

9 komentárov

 • Propaganda a zlo je na oboch stranách: na strane Ukrajiny aj Ruska. Na jednej strane je v Ukrajine nacistická vláda, n druhej strane Ruská vláda vyvolala vojnu v Ukrajine. Manipulácia mysle a Ruská propaganda. Sám dôstojník Ruskej tajnej služby FSB Igor Girkin sa priznal, že Ruská vláda vyvolala vojnu na Ukrajine, keď zneužila na to špeciálne vojenské jednotky. … Odhalenie Ruskej propagandy: vojna na Ukrajine.https://www.youtube.com/watch?v=H5mGgpt_lkg

 • „ktorý ukrajinský historych Viktor Poliščuk spravne pomenováva ukrajinskym fašizmom, predpokladala narodne, etnicky čistú Ukrajinu.“

  Dalej uz netreba citat. Odbornost a kvalita bod mrazu.

 • Hoci nie je vylucena ani vtedajsia manipulacia Stalinovou tajnou sluzbou NKVD, ale preco s tym aj dnesni ukrajiínci suhlasia a dokonca si zakonom odhlasovali Banderu ako narodneho hrdinu a zakonom ho zakazali kritizovat ?

  • Lebo pre Ukrajincov je Bandera narodnym hrdinom!
   Ukrajincov vyvrazdovali vo velkom jak Poliaci, tak Tatari a tak i bolsevici.
   Nacistov Ukrajinci vitali ako osloboditelov, bola chyba Nemcov, ze toho nevyuzili a miesto spoluprace zacali vyvrazdovat Ukrajincov.

   Napr. pred 400 rokmi Poliaci vypalili Moskvu a chceli zlikvidovat cely Rusky narod. Ale tu sa hra, ako keby dejiny zacali 2.sv. vojnou a ani sa nespomina, ze Polsko ako prve sa spriahlo s Hitlerom a chystalo sa na napadnutie Sovietskeho Zvazu a jeho okupaciu.
   To iste Madarsko.
   Polsko sa dohodlo s Madarskom aj na likvidacii Slovenska. Ich snaha bola mat spolocne hranice.
   Slovensko je to zle, lebo bolo s Hitlerom. Ale uz sa nespomina, ze to bola volba bud s Hitlerom a prezit ako narod alebo spachat hromadnu narodnu samovrazdu.

   Ukrajina na tom bola este horsia. Kazdy kto tam vstupil, rozputal teror voci Ukrajincom.
   Preto mnohe byvale Sovietske staty maju ako hrdinov mieste jednotky SS. To bola jedina sila, ktora sa postavila bolsevickemu teroru.
   Tam bolsevici vrazdili od 1917, zatial co my tu sme mali chudobny ale bezpecny zivot.

 • Přiznat chyby a zločiny svojich predkov je pre tych, co nemají sebeúctu velmi těžké.

Pridaj komentár