Ukrajinské nádeje na eurointegráciu sú v troskách po tom, čo je ohrozený pochod homosexuálov.

Podľa poslanca Verchovnej  rady (ukrajinského parlamentu) za „Blok Petro Porošenka“ Sergeja Leščenka od pochodu LGBT závisí osud európskej integrácie Ukrajiny. 5.júna  Leščenko podporil organizáciu LGBT pochodu v Kyjeve.

Sergej Leščenko

Sergej Leščenko

Budem úprimný – už dlhú dobu som nepočul toľko obáv od Európanov, ako v týchto dňoch. Osobne som hovoril s veľvyslancami Švédska a Francúzska o zámere radikálov narušiť udalosť alebo robiť násilie voči členom pochodu, „- napísal na svojom Facebooku Leščenko .

Podľa Leščenko, veľvyslancov znepokojila aj skutočnosť, že starosta Kyjeva Vitalij Kličko nútil organizátorov zrušiť organizáciu pochodu.

Zákaz takejto udalosti na Ukrajine, ktorá zažila Majdan, bude šokom pre svet“ – citoval Leščenko slová jedného z veľvyslancov G7.

Poslanec tiež povedal, že v minulých dňoch sa vedenie polície v Kyjeve stretlo na rozhovoroch s predstaviteľmi európskej diplomacie a témou bolo zaistenie bezpečnosti na pochode.

Zákaz diskriminácie na základe sexuálnej orientácie je jedným zo záväzkov Ukrajiny na získanie bezvízového styku s EÚ. Ospravedlňujem sa za pátos, ale tento víkend rozhodne o osude európskej integrácie Ukrajiny, „- hovorí poslanec.

Pripomeniem, že veľvyslactvo USA taktiež vystúpilo na podporu „Pochodu rovnosti“

 

Komentár:

Cítim zdesenie a znechutenie nad tým ako ďaleko upadli morálne a etické hodnoty západnej civilizácie. Presadzovať homosexualizáciu spoločnosti, čiže diskrimináciu majority v prospech homosexuálov na pozadí vojnou, krádežami, korupciou a chudobou ťažko skúšanej krajiny je cynizmom najhrubšieho zrna. Nedivím sa, že Západom každá normálna, sebavedomá a stabilizovaná spoločnosť pohŕda. Je to rovnaké, ako keby v časoch Starého Ríma nútili Rimania v podriadených častiach ríše, aby sa legalizoval prístup k verejným funkciám pre kone, keď to tak podľa legendy spravil aj Caligula, cisár celej Rímskej ríše…

 

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

http://sharij.net/24033

2 komentáre

  • Pingback: Gay pride ako politická zbraň | MEDZIČAS

  • „Podľa Leščenko, veľvyslancov znepokojila aj skutočnosť, že starosta Kyjeva Vitalij Kličko nútil organizátorov zrušiť organizáciu pochodu.“

    Tak tato informacia je zrejme z celeho clanku najpodstatnejsia – ak je pravdiva. Predpokladajme, ze je. Otazny v takom pripade ostava motiv, preco by to robil. Bud je realista, alebo to spravil pod natlakom Praveho sektora, eventualne si snazi zachranit krk ( cize je realista ). Ale jednoznacne z toho vychadza, ze nie je len babkou v rukach Americanov ( co o Porosenkovi, Jacenjukovi, ale aj Lescenkovi nie je mozne vyhlasit s takou istotou ).

    V takom pripade by ale bola na mieste otazka, ci si uvedomil, ze bol len pouzity ako nastroj a po splneni ucelu odpratany, a aka velka je jeho „pomstychtivost“. Petoze po Kolomojskom by to bol dalsi vcelku vyznamny hrac, o ktoreho by sa Zapad nemohol na Ukrajine opriet.

    Mimochodom – v jednej zo zvodiek boli spomenute nepokoje v Dnepropetrovsku. Aj ked nebolo zrejme, co sa deje, vzhladom na fakt, ze Dnepropetrovsk = Kolomojskij, nedal by som ruku do ohna, ze len nevyckava, ako vo vhodnej chvili prejst na stranu Novoruska – vymenou za beztrestnost…

Pridaj komentár