Úloha Turecka v exode migrantov.

Veľmi malá pozornosť sa venuje úlohe Turecka, ktoré sa berie len ako pasívny zdroj utečencov žijúcich v skutočne biednych podmienkach utečeneckých táborov, zavaľovaných správami o blahobyte Európy a doslova pozvaniami zo strany európskych „elít“ a mimovládnych organizácií.

turecko

Svojho času som komentoval, ako to  vlastne formálne prebieha

Chcete vedieť prečo sa spustila vlna migrácie?

Pozrite si priložené video. Je to krátka reportáž o ľuďoch, ktorí stratili všetko, ale nestratili kontakt so svetom cez televízie a telefóny. Obraz, ktorý takto dostávajú zo západných krajín postihnutých epidémiou naivného humanizmu a absurdnej politickej korektnosti vyzerá nasledovne:
Môj syn je už v Nemecku, hovorili sme spolu po telefóne. Dali mu peniaze, byt. Povedal mi, že Nemci pre nás postavia domy. Onedlho sa tam všetci presťahujeme.

Schválne, čo by ste robili na mieste tých utečencov? Zvlášť, keď všade okolo Vás sa len tak roja zástupcovia pašerákov, a západných mimovládok, ktorí sú ochotní sprostredkovať cestu do Zasľúbenej zeme.

Neviním tých ľudí, správajú sa úplne racionálne, rovnako ako pašeráci ľudí, ktorí od nepamäti robia to isté. Ale viním západných politikov a ľudí od západných neziskoviek, ktorí vedome alebo nevedome pomáhajú tieto procesy spúšťať a držať pri živote (viď článok
http://medzicas.sk/kto-cez-twitter-laka-utecencov-do-nemecka/) Rovnako ako viním krajiny na hraniciach Schengenu, že neboli schopní vynútiť fungovanie pravidiel a základných princípov, na ktorých stojí štát.

Inou otázkou je potom to, odkiaľ pochádzajú všetky peniaze – buď utečencov, ale aj to, kto financuje mimovládky pôsobiace v dojemnej zhode na čo najširšom otvorení sa tejto migračnej povodni. Ale to je téma na iné zamyslenie sa…

https://www.youtube.com/watch?v=Vjcjz4gwT4Q

Na sociálnej sieti sa však obavilo zamyslenie, ktoré úlohu Turecko dramatizuje na nebývalú úroveň. Aj keď je poznámka značne konšpiratívna, pripomenutie úlohy USA v pozadí vysvetľuje nebývalú aktivitu US vlády, resp. mimovládok často priamo financovaných zo zahraničia na podpore európskej imigrácie (hoci oni sami sa s ilegálmi nehrajú v rukavičkách).

Turecké motíve samé osebe sa dajú chápať. Stará sa o dva milióny utečencov a vynaložilo na to 6 miliárd dolárov. Je len logické ak stratí trpezlivosť a „pomôže“ utečencom – zvlášť, keď všetko naznačuje, že Európa planie radosťou aby ich privítala.

Otázkou je potom účel vlády USA. Aký by mala záujem na destabilizácii Európy? To bude musieť byť témou budúcich ďalších analýz.

Patrik Pažout
podle mého, Turecko dostalo pokyn (od U.S) k řízenému uvolnění určitého množství uprchlíků z táborů v Turecku (je tam soustředěno okolo 2 mil. uprchlíků) do Německa. Tábory jsou soustředěny v jihovýchodní části země,

syrian-refugee-camps-8takže turecká armáda a pořádkové síly určitě organizují logistiku celé akce, protože jsou zde značné vzdálenosi.

Turecko není žádná cochcárna – je to silně militární stát, takže všechno probíhá pod kontrolou vlády a ozbrojených sil Turecka. Uprchlící po té překonávají na lodičkách úzké průlivy mezi tureckým pobřežím a blízkými řeckými ostrovy Kos a Lesbos (jsou široké pouze několik kilometrů), běženci nesměřují po pevnině směrem na Bulharské a Řecké hranice, ale jedou lodičkami – aby celá záležitost dostala nádech romantického útěku do zaslíbené země.

Zajímavé je i to, že státy jako Makedonie a Srbsko, které nejsou členy EU (nemusí tudíž poslouchat nařízení z Bruselu a Berlína) transportují přez své území desetitisíce těchto běženců a vůbec nezabraňují narušení svých hranic – tady zřemě plní svou úlohu Kosovská mafie a hlavně americká vojenská základna umístěná v Kosovu. Maďarský plot je jen marná snaha premiéra Orbána zachovat tvář, nezmůže proti tomu nic. Další informace si už doplníte z denního tisku

Zdroj:

2 komentáre

Pridaj komentár