USA a Rusko sa pripravujú na priamy vzájomný konflikt na Ukrajine

57764067-600x399

„Prímerie na východnej Ukrajine je len dymová clona. Rusi aj Američania sa pripravujú na nové vojenské akcie. Americká vláda chce problém priviesť do varu, aby tak vyvinula tlak na EÚ pri podpise TTIP. USA dostali EÚ do prekérnej situácie, pretože Moskva oznámila, že už nemá záujem o tranzit plynu cez Ukrajinu od roku 2019. Spustenie nových vojenských akcií, je len otázkou času na Ukrajine.“, píšu dnešné Deutsche Wirtschafts Nachrichten (DWN) vo svojom komentári.    

 

Veľvyslanec Geoffrey Pyatt tweetuje takmer manické hrozby každú hodinu .

Nedávno napísal, že Rusi nasadili nové BUK-systémy protivzdušnej obrany v Donbasse a obohatil svoj Tweet so starým BUK fotografiami z ruskej vojenskej prehliadky.

Moskva prijala obvinenia s výsmechom: Hovorca Kremľa povedal, že nebolo nutné nasadiť protivzdušnú obranu na Ukrajine, pretože každý vie, že ukrajinská armáda nemá žiadnych prevádzkových stíhacích pilotov.

Od výsmechu Moskva prešla k útoku a obvinila v štátnej televízii RT USA, že ich „inštruktori“, boli videní na Donbasse.

To všetko zhoršuje situáciu. Rusom najmä prekáža výcvik milícii Pravého sektora zo strany USA.

Predpokladá sa že Rusi sa nebudú len nečinne prizerať, preto sa odborníci zhodujú, že eskalácia propagandy zo strany USA voči Rusku by nemala byť len tak zhodená zo stola rovnako ako stanoviská ministerstva zahraničia USA.

Marie Harf, hovorkyňa ministerstva zahraničia USA opäť vytiahla kartu s ruskými vojskami na hraniciach Ukrajiny, dokonca aj tvrdenia o cvičení ruskej armády na Donbasse, ktorá sa ma zapojiť do operácii.

 DWN dávajú do pozornosti, že v skutočnosti je cieľom USA, ukradnúť Rusku energetický trh Európy a Ukrajina slúži iba ako katalyzátor týchto procesov.

„Rusi so svojim plánom na Turkish Streem cez Turecko zmarili plán USA. Začali preteky s časom, v ktorom Rusi majú väčšiu prevahu stabilnej pozície, než USA.

Ak uspejú, a nakoniec vybudujú Turkish Streem, Ukrajina sa stane napokon aj pre USA bezvýznamnou krajinou a jediná geopolitická výhoda Ukrajiny – „ruský tranzit plynu“, pominie.“, píšu vo svojom komentári DWN.

 

DWN si všímajú aj zasadnutie Atlantickej rady, ktoré sa konalo tento týždeň. Bolo najmä o TTIP v kontexte Ukrajinskej krízy, kontext Ukrajinskej krízy bol spomenutí niekoľkokrát:

„Máme príležitosť určiť pravidlá svetového obchodu na celé desaťročia“, povedal minister zahraničia John Kerry vo štvrtok na zasadnutí Atlantickej rady.

Ekonomický poradca prezidenta Bracka Obamu, Jasom Furman poznamenal, že Európu treba „inšpirovať“ k väčšej rýchlosti:

„Sme pripravení doviesť dohodu (TTIP) do finálnej verzie, čo najskôr.“

Na pôde Atlantickej rady sa hovorilo o Putinovom režime ako fašistickom: „Keď hovoríme fašistický systém Putina, tak to bude viesť k prielomu vo všetkých pojmov Západu voči Rusku“, hovorí  Alexander Motyl, politológ z Rüttgers University v Newarku.

Atlantická rada to vidí jasne ide o „jedinečnú možnosť pre túto generáciu k posilneniu amerického spojenectva a zdieľané normy a hodnoty na celom svete“, dopĺňa DPA.

Ukrajina je len geopolitickým  nástrojom ako tieto „zdielané atlantické hodnoty čo najeefektívnejšie uviesť do života“.  

 

zdroj:

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/04/25/ukraine-usa-und-russland-bereiten-sich-auf-eskalation-vor/

 

Pridaj komentár