Útok v Ankare v súvislostiach

foto:#YPG #YPJ

Útok v Ankare má niekoľko línií súvislostí, nad ktorými sa dá zamyslieť…

1)  Je útok dielom kurdských skupín zo Sýrie ?

Podľa tureckej tlače áno. Na druhej strane, kto dnes verí Turecku.

2) Ide o teroristický čin alebo akciu kurdských „commandos“ ?

Tak tu je odpoveď veľmi ťažká. Primárnym cieľom útoku bola vojenská infraštruktúra Turecka, nie civilisti.

Ak za útokom stoja sýrski Kurdi, potom jednoznačné presvedčenie, že ide terorizmus, nechcene zmení pohľad aj na slovenskú históriu.

A to práve na históriu Slovenského národného Povstania. Minimálne na jeho partizánsku časť. Partizáni tiež navonok pôsobili ako civili a výbušné nástrahy nechávali na tratiach, mostoch, cestách, hlavne pred príchodom vojenských konvojov.

Iste Turecko nie je oficiálne vo vojne, iba reálne. Slovensko bolo vtedy vo vojne aj oficiálne.

Turecké delostrelectvo ostreľuje cezhranične pozície kurdských jednotiek na sýrskom území. Strieľa (v prvej chvíli tiež bez varovania – neočakávane) z bezpečných pozícií z tureckého územia, teda pozícií chránených zmluvou NATO pred odvetou“ príjemcov“.

A podľa slov svojho premiéra nemieni s tým prestať.

Podobne „statočne“ s krátkym výpadom z vlastného územia turecká armáda zložila ruské súčko. Aby potom turecké vedenie utekalo do centrály NATO s krikom o pomoc.

Nevieme či všetci mŕtvi a zranení v Ankare patria k tureckej armáde, alebo si to odniesli aj civilisti. Ale to nevieme ani na miestach v Sýrii, kde dopadli turecké  granáty.

Takže potom hlavný rozdiel medzi oboma dejmi je v použitom nosiči trhaviny. Kým tie turecké idú po balistickej dráhe 155 mm NATO, tú „pravdepodobne“ kurdskú niesla riadená strela – migrant.

 

3) Takže migrant…

Migranti sú teda potencionálnym „nosičom“ vysokovýbušného obsahu. Či jeden z 1000, jeden z 10 000 či 100 000 je pre „príjemcu“ takejto zásielky aj v podstate jedno.

Ak Turci neklamú, tak to, že vzali migrantovi odtlačky prstov ich dostalo aspoň do stavu, že vedia, komu sa za ten útok „poďakovať“.

V tejto súvislosti jasne vidíme nezodpovednosť a hlúposť politikov a mimovládiek, ktoré sa angažovali o púšťanie migrantov do krajín EU bez akejkoľvek registrácie.

A na záver už tradične Andrej Kiska:

Práve v tomto nepokojnom svete je Turecko ostrovom stability a štítom voči hrozbám pre našu bezpečnosť“ 

K tomu len dodám, dovolenku v Turecku tento rok radšej neskúšajte. Aby Turecko nebolo práve vo Vašom prípade aj bránou k pokoju nebeskému…

foto: Turkish_Football

 

 

5 komentárov

 • Mne sa páči ako v tom má Turecko hneď jasno, bez toho aby prebehlo riadne vyšetrovanie a bez zaváhania obviní Kurdov.
  Podľa mňa je to dielom Turecka, ktoré situáciu zneužije na genocídu Kurdov a zamedzeniu práva na sebaurčenie.

 • Turecko si samo otvorilo pandorinu skrinku. Ostreľuje susedný suverénny štát, bombarduje vlastných kurdov na vlastnom území, podporuje teroristov ISIL, kupuje od nich ropu, otvorene sa hlási k destabilizácii susedného štátu….. Ten výbuch sa z tohto pohľadu ani nedá nazvať teroristickým činom, ale je to skôr očakávaná odpoveď na otvorenú agresiu.

 • Je to jen takové bububu, aby se lidičky báli ze světové války.
  Turecko na válku bez krytí od USA nemá koule. Blbí jsou sice dost, ale určitě vědí, že Rusko s touto variantou počítá nejméně od září a i když to nedají znát, jsou na ni nejspíše víc, než dost dobře připraveni.

  • Ja by som skôr povedal, že UShit vyčkáva ako sa to vyvinie a potom prejde priklonenie k tým čo sú bližšie k víťazstvu

 • Alebo ide o „očakávaný“ false flag, ktorý sa dá použiť ako zámienka na inváziu do Sýrie pod pláštikom boja proti terorizmu.

  Mimochodom, turecké vedenie už takúto možnosť zvažovalo v roku 2014 (vtedy plánovali raketový útok zo Sýrie na Turecko), keď sa to dostalo na verejnosť, tak na pár dní zablokovali youtube, aby to ututlali.

  http://www.ibtimes.co.uk/turkey-blocks-youtube-after-erdogan-leaks-1442143
  http://www.ibtimes.co.uk/turkey-youtube-ban-full-transcript-leaked-syria-war-conversation-between-erdogan-officials-1442161

Pridaj komentár