Utrpenie utečencov láme srdcia

Pre istotu, keďže sme si overili, že ľudia proste nechápu iróniu, priznávam hneď na začiatok, že nadpis je ironický.

Video, ktoré sa objavilo na portáli Novinky.cz je všetko možné, len nie svedectvom o „utrpení“ migrantov. Je to naopak svedectvo o rozpade práva krajín Únie, ktoré dovoľuje bohorovné tvrdenie migrantov: „Prešli sme desať krajín a nikto od nás nechcel žiadne papiere a v Česku sme za mrežami. Nechápeme prečo?„. Uvedomujú si vôbec naši politickí predstavitelia, že je to ekvivalent tvrdenia – vykradol som deväť bánk, nechytili ma a pri desiatej som dostal dvadsať rokov. Vôbec nechápem prečo…

Skrátka, ilegálne konanie, ktoré nie je postihnuté, nedáva právo pokračovať porušovateľovi zákona v tejto ilegálnej činnosti.

A už vôbec nehovorím o dehonestácii pomoci – odhadzovanie vecí, pohŕdavé výrazy pri topánkach Made in China, ľahostajnosť pri starostlivosti o ženy a deti.

Vrcholom všetkého je potom nájdenie improvizovaných zbraní – proti komu a za akým účelom? Aby ich použili po natrénovaní aktivít ako bola vzbura v detenčnom centre proti štátnej moci?

Nevieme o nich nič, nevieme či nie sú kriminálnici, alebo teroristi, nevieme či netrpia chorobami. Napriek tomu sa vraj k nim má polícia správať aby nevzbudzovala ich strach.  Len už súd zabudol povedať, ako prinútiť migrantov aby nevyvolávali obavy u európskych obyvateľov…

Zdroj:

2 komentáre

Pridaj komentár