Užitočnosť návratu v čase na zistenie postojov ľudí

Je užitočné sa niekedy vrátiť naspäť. Pozrite si pol roka starú reláciu Markízy, kde predseda Nadácie pre otvorenú spoločnosť Orlovský hovorí o tom, že migranti sú ľudia ako my, chudáci, matky s deťmi. Rovnako ako Vojtech Bugár tvrdí, že v situácii migračnej krízy je zbytočné vyvolávanie strachu

Čo sa za ten pol rok stalo? Výbuchy v Bruseli, atentát v Paríži, rozvrátené mesto Calais, znásilňované Švédky, Nemky, brutálne zvýšenie kriminality, vzbury migrantov. Po pol roku sa nebojí len idiot. A hovoriť, že tieto veci spôsobujú matky s deťmi je vstupenkou do najbližšieho psychiatrického ústavu.

Samozrejme, každý so sedliackym rozumom tieto veci predpokladal. Práve na porovnaní s minulosťou a konfrontovaním starých výrokov s aktuálnou realitou dobre vidno, že zasraní presstitúti, kúpení politici a mimovládky konajú na rozkaz a príkaz svojich majiteľov.

Čarovné boli prerieknutia typu prečo sú v prúdoch utečencov mladí muži – „každá rodina pošle najsilnejšieho, aby zistil či sa vôbec niekam dá ísť (39:15),“ čo samozrejme okamžite vyvoláva otázku, čo sa stane, keď „mladý silný muž“ dostane azyl. Odpoveď je jednoduchá: príde celá rodina, ktorá ho vyslala. Pritom si treba uvedomiť, že príde už legálne na základe tzv. scelovania rodín a rodina to nie je muž, žena a jedno či dve deti, ale v prípade Blízkeho východu je to násobok počtu ľudí v európskej rodine. Takže každý jeden migrant, ktorého prijmeme a dostane azyl, zvýši do budúcna počet cudzincov v Európe 6-7 násobne. Minimálne…

Zároveň je dobré si pripomenúť hlavných aktérov diskusie:

Zlatica Puškárová – moderátorka Markízy, ktorú cez spoločnosť CME vlastní Time Warner. CME bola pôvodne založená predsedom Židovského kongresu Ronaldom Lauderom, od roku 2009 sa začalo navyšovanie podielu Time Warner až k súčasným cca 75% akcií. Americké médiá, nadácie a americká diplomacia vyvíjajú enormný tlak na podporu migrácie a naopak škandalizujú a rôznymi prostriedkami bojujú proti jej odporcom a pracujú na odstránení prekážok. Ak sa naviac nadační spolupracovníci snažia, americká ambasáda odmeňuje. Zlatica Puškárová je skrátka hlásna trúba propagandy americkej televízie, ktorá za svoj judášsky groš bude hovoriť čokoľvek, čo jej prikážu. Hypotéka a životný štandard nepustia…

Róbert Fico – vtedajší a aj súčasný premiér Slovenskej republiky, predseda Strany Smer-SD. Pred voľbami zaujal a komunikoval voči voličom nekompromisný postoj proti migrácii a proti kvótam. Jeho poslanci v Europarlamente však jednotne hlasovali za kvóty, vláda dala koncom minulého roka cez štátnu spoločnosť TIPOS 500 tisíc eur mimovládkam na podporu migrantov, ktoré okamžite minuli bez akejkoľvek kontroly a keď išlo o umiestnenie migrantov na základe dohody s Rakúskom, vláda prelomila lokálne referendum vyzývajúce na ich odmietnutie. Je po voľbách, bude zaujímavé sledovať ako sa vyvinie postoj Róberta Fica, ktorý v debate vyhlásil: „Povinné kvóty Slovensko nikdy nepodporí (15:08)

Vojtech Bugár – predseda strany Most-Híd, dnes koaličný partner Róberta Fica vo vláde. Už pred voľbami sa jeho strana konzistentne vyjadrovala, že migrantov musíme prijať. Zaujímavé je, že aj po vstupe do vlády žiadajú od súčasného premiéra aby stiahol žalobu, ktorú podala predchádzajúca vláda, v ktorej sa napadla povinnosť Slovenska prijímať migrantov.

Ján Orlovský – aj keď je to posledná postava na scéne, rozhodne sa dôležitosťou na koniec neradí. Zastupuje Nadáciu pre otvorenú spoločnosť (OSF) George Sorosa, ktorá je na čele aktivít zameraných na rozvrátenie základov tejto spoločnosti. Určite doporučujeme článok, ktorý sme napísali hneď po uvedení spomenutej relácie v septembri minulého roka. K tzv. „Výzve…“ sme sa vrátili aj neskôr. O konaní a činnosti OSF vlastne nič nevieme. Ľudia, ktorí presadzujú jej plány sú financovaní zo zahraničia, nikto ich nevolí, nekontroluje, nemôže ich odvolať. Napriek tomu si osobujú právo hovoriť za celé Slovensko a rozhodovať o veciach, ktoré menia tvár krajiny a dokonca proti vôli 90% národa. Už samotná účasť Orlovského, ako zástupcu zahraničného subjektu v politickej diskusii o problémoch a postojoch Slovenska je nelegitímna a je len dôkazom, že nedemokratický systém mimovládok je vnímaný ako norma. A tiež dôkazom, na koho strane americká spoločnosť Markíza vlastne stojí.

Zdroj:

15 komentárov

 • Eva Juhárová

  Vojtech Bugár je členom vládnej koalície, ktorej predsedom je Fico. Bol by Vojtech Bugár aj členom vládnej koalície, ktorej predsedom by bol Richard Sulík? Matematika nepustí, bol by. Takže kritizujete a pripomínate si postoje Vojtecha Bugára k migrantom preto, lebo ich mal také, ako mal, alebo preto, lebo je súčasťou koalície s Robertom Ficom? Vo vláde Richarda Sulíka by sa predmetné vyjadrenie Bugára spred pol roka- vyjadrím to takto- bolo bývalo nebolo stalo skutočnosťou, či ako?
  Raz zaujal také stanovisko a je jedno, ktorej koalície by bol/je členom. Aj v jednej aj v druhej by mal mať rovnaký postoj k tejto veci (alebo ho zmeniť) a aj v jednej aj druhej (potencionálnej) koalícii by bol člen – Bugár/Most-Híd, ktorý, citujem: „Už pred voľbami sa jeho strana konzistentne vyjadrovala, že migrantov musíme prijať.“

  • Mate pravdu, rovnako ako predstavitelia $Siete odkyvnu Bruselu cokolvek. Zarukou by vsak bola osobna integrita Richarda Sulika ako potencialneho predsedu vlady, ktory by s podporou Borisa Kollara nemal problem postavit sa proti Unii. Myslim, ze by to bola tak zasadna otazka, ze by sa dostala aj do programoveho vyhlasenia novej vlady. Ale to len spekulujem. V prvom rade si treba uvedomit, ze ci vo vlade Smeru alebo SaS su Most zo $Sietou len priveskami. Realne o nicom rozhodovat nemozu

 • Ja si myslim, ze ide o to, ze krajiny BRICS aj ine by chceli naradit US dolar ako rezervnu menu a najvhodnejsie by bolo Euro a preto sa snazi USA destabilizovat Europu, aby bolo Euro nedoveryhodne.

 • kokorko obyčajný

  „zasraní presstitúti, kúpení politici a mimovládky konajú na rozkaz a príkaz svojich majiteľov“ toto je podstatou všetkých problémov na Slovensku. Obdivujem vás pár Poláček, že dokážete pozerať program, ktorý vedie osoba neurčitého pohlavia, ktorá musí mať namaľovaný „face to face“ (aby mi rozumeli aj mimovládne ku.vy), aby sme ju opätovne spoznali pod rovnakým menom, „charakterného“ politika a ešte jedného „charakterného“ politika, kde si nielen navzájom lížu… ehm… svoje ego, ale nezabúdajú ani na chrbát svojich donorov, sponzorov a zástupcov mimovládnych ku.iev, z ktorých jedného prijali do diskusie (zrejme aby na mieste kontroloval a usmerňoval vypovedané, ak by to nebolo podľa predstáv jeho donora), pretože takého nímanda, aby zobral do televíznej debaty pán premiér dobrovoľne, sa mi nezdá.

  • Tazky je zivot komentatora verejneho zivota. Keby som nemusel, ani ja by som to nepozeral. A v tomto pripade to vidim uz druhykrat – prvykrat v septembri minuleho roka a opat pri pisani clanku

 • Julián Orlický

  Autor článku je antisemita pretože spomína židov v negatívnej konotácií. Každý múdry, vzdelaný, tolerantný a pokrokový občan vie, že za všetko zlo v židovsko-kresťanských vzťahoch sa môžu len a len a len a len a len a len a len a len a len a len a len katolíci. Ten kto tvrdí opak musí byť okamžite prepustený z akéhokoľvek miesta v štátnej správe alebo byť okamžite bombardovaný daňovými kontrolami alebo pracovnými inšpekciami pokiaľ robí v súkromnom sektore.

  • Presne tak, katolíci si nevedia uvedomiť, že Sorosovi a jeho sieti mimovládok ide len a len o dobro ľudstva. A keďže si to nevedia uvedomiť, je nutné im toto dobro nainštalovať hoci aj za použitia sily. Hoci aj tak, ako demokraciu v Iraku, Afganistane, Líbyi a Sýrii.

 • K TV Narkóza. Odlietali sme zo Sheremeteva.V Irishpube sme si davali Guinesika a v TV sledovali na NTV (HTB) ako ruskí vojaci oslobodzovali „bielych“ otrokov v Čečenských kišlakoch. Vyťahovali vychudnutých chlapov, ktorí makali na „pravoverných“ za plesnivý chlieb a lacný špiritus a žili v dierach v zemi. Po prílete na Slovensko sme museli čakaťna letisku na odvoz, isteže v Bare. Na Narkoze TV šli správy a šli presne tie isté obrázky z NTV (HTB – bolo v rohu obrazovky). Len presstitutka hovorila o terorizovaní ruskou armádou čečenských civilov… Rusi ktorých sme viezli na rokovanie pod Tatry rozumeli bez prekladu. No aj tak sa spýtali, či správne pochopili. Ak by lietadlo už nebolo vo vzduchu, hádam by okamžite odleteli. No našťastie už letelo a Rusáci zistili, že na Slovensku žijú aj normálny ľudia a presstitúti sú len okrajová zberba…

 • Ja som Slovanka ZENA – hrda na svoj POVOD SLOVANSKY. A co sme cakali od ludi z afriky co hovienko mozno volakedy robili? Nic necakane,- pre nas co rozmyslame, tak sme vedeli co bude. A aj vieme co bude dalej a tak sa aj zariadime :-)GRATULUJEM POLITIKOM SR !!! – este mame kandelabre v EU?

 • S médiami je tu nás biedne… televízie vlastnia buď US korporácie, alebo domáci oligarchovia so záujmami na rozkrádaní štátu. A štátna televízia je slúžkou vládnej strany. Tak vyzerá aj ich informovanie.
  V printových médiách je situácia podobná, denník N si odkojila US ambasáda ako svoje dieťa, SME, Pravda atď. sú v pazúroch záujmových skupín.
  Posledným neregulovaným ostrovom slobody slova zostal internet. A ten je tŕňom v oku skupín vyššie a tak sa vytvárajú rôzne smatanove zoznamy, aby sa vedelo kto je náš nepriateľ… alebo sa políciou šikanujú a ekonomicky likvidujú prevádzkovatelia alternatívnych serverov.

  • len jedna drobna pripomienka, statna televizia nie je v sluzbach vlady SR ale a len v sluzbach Bruselu… a to plati pre kazdu statnu verejnopravnu televiziu vo vsetkych statoch EU :-/

Pridaj komentár