V nákladných autách humanitárneho konvoja neboli stroje

(MZC/TASR) Tvrdenie Ukrajinskej strany, že konvoj nákladných áut obsahuje techniku zo zbrojovky Topas sa ukázalo ako klamstvo.

Humanitárny konvoj bol podľa prezentácie Ukrajincov len zámienkou, ktorá sa neustále menila. Minulé týždne bolo zámienkou dodávka vojenskej techniky, čo vyvrátili západní novinári, ktorí dostali možnosť prehliadnuť si náklad na ľubovoľnom vozidle a okrem nákladu civilného charakteru nenašli nič podozrivé.

Neskôr sa objavila značne absurdná zámienka, že kontrabandom boli samotní vodiči a závozníci, čo boli v skutočnosti vycvičení agenti Specnaz.

Po odovzdaní pomoci v Luhansku boli organizátori humanitárnej pomoci obvinení z rozoberania a odvozu zariadení miestej zbrojárskej výroby Topaz. Aj túto verziu vyvrátili ukrajinskí colníci a pohraničná stráž, ktorí podľa vyjadrenia agentúry Interfax-Ukrajina nenašli pri opustení ukrajinského územia cez prechod Izvarine nič podozrivé. Rozhodne nie zariadenie z fabriky Topaz, kde sa vyrába automatizovaný moderný pasívny radarový systém Koľčuga, a vybavenie zo závodu na výrobu munície.


Na záver môžeme konštatovať, že dôveryhodnosť tvrdení ukrajinskej strany o hodný kus klesla. Teda ak to ešte vôbec bolo možné.

One comment

  • thank you for your explanation. This article really helped me in understanding this problem. I hope you give other literature that is always beneficial for everyone

Pridaj komentár