V Nemecku hustne atmosféra – sympatizanti islamistov narúšajú smútočné zhromaždenie v Mníchove.

V Mníchove sa miesto súnáležitosti a spoločného smútku dočkali domáci neslušných gest a výsmechu. Polícia tradične voči islamistom nezasiahla.

Naproti tomu vláda Angely Merkelovej spustila v posledných mesiacoch vlnu represívnych opatrení (zatýkanie, súdy) voči Nemcom, ktorí sa kriticky vyjadrovali k dôsledkom migrácie.

 

 

 

7 komentárov

 • Skúšajú čo si môžu dovoliť, a dovoľujú si stále viac. Žiaľ aj teroru a pokiaľ im budú ustupovať / nepochopiteľné prečo/ budú to zneužívať stále viac proti nim. Čo si zasiali – to žnú a nie je to otázka iba prítomnosti, ak im neukážu kto je tam doma a pánom. Nepochopiteľná politika nemeckej politickej vrchnosti – ovládanej a podriadenej špinavej proti európskej politike Američanov. Ani keby nevedeli používať vlastný rozum. Samovražda Nemeckého národa – neverím.

 • Trošku čierneho humoru na úvod:

  Dvaja Turci v berlínskom bare hlučne oslavujú fakt, že už ich je v Nemecku viac ako 4 milióny. Zrazu sa od vedľajšieho stola ozve starý pán:
  „Nechcem vám kaziť vašu oslavu, ale ja si pamätám aj časy, kedy bolo v Nemecku 6 miliónov Židov…“

  Teraz vážnejšie. Nemci stále pozarajú na „nenemcov“ ako na „podľudí“, aj keď to dávajú najavo skôr len v náznakoch, ktoré rozpozná len excelentný znalec nemčiny. To, čo ste videli na videu, tak je jeden z mála prípadov, kedy si niekto už ani nedáva servítku pred ústa. Oveľa častejšie je to skôr videné podobne, ako keď primátorka Kolína dala odporúčanie ženám, aby sa od cudzích mužov držali na vzdialenosť vystretej ruky – niektorí karikaturisti to vizualizovali a ten výsledok až podozrivo pripomínal klasický nemecký pozdrav spred 80 rokov…

  Tak či onak – súčasná situácia v Nemecku je kritická – niektorí z DDR dostávajú deja vú, ako sa boja verejne povedať názor, lebo nevedia, kto ich môže udať. Iní zasa prestávajú nazerať na Hitlera ako na zápornú postavu ich dejín. A veľmi reálne hrozí, že pokiaľ sa pomery nezmenia, tak ako reakcia na imigrantov utrhnutých z reťaze sa dostanú k moci neonacisti – a mám obavy, že pri povestnej nemeckej precíznosti ( neslávne preukázanej pri konferencii vo Wannsee v 1942 ) a efektivite budú následné čistky tak krvavé, že aj Mustafa Kemal by bledol závisťou…

  • Nemecko je od konca vojny okupovaná krajina. Čo môžu urobiť? Nič.
   Iba to, čo im nadiktujú z USA.

  • Aby mohol vzniknut Hitler, musel ho niekto financovat.Ak sa bude opakovat historia tak Hitlera financovali Anglicania a USA… takze rychla aproximacia …zeby opat v tom mali prsty?

   • ak sa bavime o Hitlerovi jako o nastroji „niekoho“, polozme si otázku, proti komu ho chceli pouzit, a ci tyto „niekto“ maju aj v sucastnosti niekoho proti sebe takého jako bol ten proti ktoremu dosadili Hitlera k moci.
    A ak najdete takého nepriatela tych „niekoho“, tak potom sa obavajte ze vytiahnu k moci niekoho jako bol Hitler.

 • Stále to píšem dookola-toto je prieskum bojom. Skúšajú limity, možnosti a reakcie silových zložiek.
  Čo sa dozvedeli, je jasné. Teraz prišli provokovať na smútočné zhromaždenie.
  Som si istý, že tie prasačie islamske hlavy nečakali toľkú samovražednú ústretovosť 😉
  Takže sa môžeme tešiť na vcelku rýchly vývoj.

 • Ak som dobre rozumela, zúrivo vykrikoval len jeden chlapík…..prečo, prečo sa nepridávajú ďalší ľudia ?? Nechápem….

Pridaj komentár