V pražskej židovskej štvrti očakávajú teroristický útok.

Akcieschopnosť „susedských hliadok“ precvičila aj známa akcia Martina Konvičku na Staromestskom námestí (foto: YouTube)

Podrobnosti o miestnej neformálnej jednotke, vytvorenej na štýl civilnej obrany (s prvkami domobrany ?), uviedol pre denník New York Times majiteľ pražské kóšer reštaurácie Aaron Günsberger . Neskôr poskytol rozhovor aj českým médiám.

Na otázku, či jednotku, vlastne celý systém miestnej civilnej obrany, vytvorili na základe predpokladu, že sa môže uskutočniť niekedy v Prahe teroristický útok, odpovedal:

  My nepředpokládáme. My to víme, akorát nevíme kdy.

Pánovi Aaronovi Günsbergergovi nie je politická korektnosť vlastná a hovorí priamo:

 Nebezpečí nezaznamenáváme od českých občanů. Problém je v tom, že žijeme v globální Evropě, neexistují žádné hranice a je jedno, jestli se útočí v Paříži, Bruselu nebo v Praze. Tam je větší riziko, protože tam žije vyšší koncentrace muslimů, ale ti si můžou sednout v Paříži do autobusu a za deset hodin jsou v Praze. Z Německa do dvou hodin.

Neobišiel ani tému, ktorá je pre naše médiá viac menej tabu:

Všichni Židé z Francie utíkají. Loni jsem tady měl kamaráda z Paříže… A on mi řekl, že se stěhuje s rodinou do Izraele, protože se každý den bojí, jestli se mu děti vrátí živé ze školy nebo ne. A jak odněkud zdrhají Židé, ta země je v hajzlu. Zdrhají z Francie, Belgie, Holandska a teď začínají utíkat i z Anglie.

V Izraeli stouply ceny nemovitosti o milion procent, protože tam všichni ve velkém nakupovali, aby mohli kdykoliv jenom sbalit kufr a odjet.

Občianska civilná obrana, ktorej členom je Aaron Günsberger ,  má prepracovaný systém varovania, ktorý má potenciál v prípade islamistického útoku znížiť straty na strane miestneho obyvateľstva.

(zdroj Expres)

6 komentárov

  • Ak by sme si my na Slovensku utvorili ,,neformálnu jednotku“, určite by začali bliakať o fašizme. Viď Marošove hliadky na ochranu cestujúcich vo vlakoch!

  • Josefov som prešiel krížom krážom. Krásna štvrť, krásne pamiatky, memento. Špeciálne pre Myskina, dúfam, že som neskomolil alias. Napísal som Ti odpoveď na serveri, kde som publikoval, ale opäť zmizla. Nebudem to riešiť, len poznamenám, že sa mi stávajú čudné udalosti. Keď som prišiel posledne do Holandska, keď som komukoľvek zavolal, môj telefón zostal hluchý. Volanie bolo úspešné až po prvom, alebo druhom raze. Potom sa to upravilo. Predsa len ani tá moderná technika ešte nie je dokonalá. Chvíľu im to trvá, kým si preprogramujú odposluchy. Nemám najmenšie pochybnosti. Sme v totalite.

  • Miro Martinovič

    Keď už títo ľudia reagujú takýmto spôsobom, bude situácia skutočne vážna.

Pridaj komentár