Varovanie pred treťou svetovou vojnou

Čo sa stane, keď začne atómová vojna?
– Zahalíte sa do bielej plachty a pomaly, nenáhlivým krokom sa poberiete na najbližší cintorín
Prečo pomaly?
– Aby nevznikla panika

Tak ako je tento vtip absurdný, k rovnakému absurdnému výsledku vedie dnešná medzinárodná politická situácia. Rusi žijúci v USA spísali varovanie, otvorený list Rusov žijúcich v Spojených štátoch, ktoré priamo a nezakryte deklaruje to, čo si dnešná politická reprezentácia Ruska myslí o vláde USA a o krokoch, ktoré ruské vedenie krajiny pripravuje. Vzhľadom na poznanie pôvodu možného utrpenia ruských ľudí, potenciálny vojnový konflikt, pri ktorom sa bude ruská zem pokrývať mŕtvolami nevinných Rusov bude mať len jeden cieľ. Pomstu pre autorov týchto šialených plánov, čo obnáša zničenie celej Ameriky. Nič viac a nič menej.

Amerika a americký ľud si musí byť vedomý, že oceán prestal byť bariérou. Pre rakety nie je žiadnou prekážkou a pre ponorky sa stal naopak podmorskou diaľnicou priamo k ekonomickým tepnám USA. Každý útok na Rusko kdekoľvek, od kohokoľvek v akomkoľvek zastúpení, má vzhľadom na dlhé prsty vlády USA vždy len jedného autora. Preto bude odpoveď Ruska zdrvujúca a Amerika bude trpieť rovnako, ako bude trpieť Rusko. A ak niekto zničí Rusko do posledného človeka, automatizované systémy odvety a strategickej obrany zabezpečia, aby rovnako skončili aj Spojené štáty.

Nasledujúca vojna nebude mať víťaza. Tých pár pozostalých budú len umierajúci svedkovia veľkej civilizácie, ktorí budú sledovať pomaly sa usádzajúci prach na ruiny bývalých pyšných veží Babylonu

Na základe českého prekladu Tomáše Haasa

Edit 3.6.2016

Autori toho listu nesú žiadni „proletári“ a žiadni platení propagandisti. Nie sú ani hlásnou trúbou Kremľa, naopak, jeden z nich, Andrej Raevski nie je v Kremli práve najlepšie zapísaný. Na rozdiel od ich tunajších kritikov sú rešpektovanými znalcami Ruska dokonca v Spojených štátoch, kde všetci traja pôsobia.

Všetci traja sú váženými akademikmi, rešpektovanými vedcami vo svojich odboroch a profesormi elitných amerických univerzít.

Nepotrebujú žiadny „odbor propagandy“ či „komisiu pre boj s propagandou“ nejakej organizácie, alebo Komisie, ktorý by im diktoval, čo majú písať. Sami sú autormi odborných kníh o Rusku a sú uznávanými a rešpektovanými expertami na ruskú problematiku.

 • Eugenia V Gurevich je profesorkou a vedúcou laboratória farmakológie na Vanderbilt University v Nashville, Tennessee. Jednej z elitných amerických vysokých škôl.

 • Dimitrij Orlov je vedec pôsobiaci v odboroch fyziky vysokých energií a internetovej bezpečnosti. Narodil sa v sovietskom Leningrade (dnes ruský Sankt Peterburg), odkiaľ sa ako dvanásťročný odsťahoval do USA a do ZSSR / Ruska sa vracal na dlhodobé pobyty v čase najhlbšej ruskej krízy na prelome 80. a 90. rokov. Je autorom niekoľkých kníh o rozpade sovietskeho impéria.

 • Andrej Raevsky (The Saker) je švajčiarsky občan ruského pôvodu, ktorý ako expert Medzinárodného červeného kríža pôsobil v Čečensku v deväťdesiatych rokoch, kde si to „rozhádzal“ s vtedajšou ruskou vládou potom, čo v niekoľkých svojich knihách kritizoval jej politiku v Čečensku. Neskôr bol expertom Inštitútu pre odzbrojenie Spojených národov v Ženeve. Emigroval do USA, kde pôsobil v Paul H. Nitzke School of Advanced International Studies pri Univerzite Johna Hopkinsa. (Mimochodom rovnakej inštitúcie, ktorá nám dala aj Madeleine Albright a Condoleezu Rice).

Ruské varovanie

The Saker, 1.6.2016

My, dolu podpísaní, sme Rusi žijúci a pracujúci v USA. Sledovali sme s rastúcou úzkosťou, ako nás súčasná politika USA a NATO privádza na extrémne nebezpečný kolízny kurz s Ruskou federáciou, ako aj s Čínou. Mnoho rešpektovaných vlasteneckých Američanov, ako Paul Craig Roberts, Stephen Cohen, Philip Giraldi, Ray McGovern a mnoho ďalších, varovali pred hrozbou tretej svetovej vojny. Ale ich hlasy sú úplne utopené v hluku masmédií, ktoré sú plné falošných a nepresných správ a komentárov, ktoré tvrdia, že ruská ekonomika je v troskách a ruská armáda je slabá – to všetko bez akéhokoľvek dôkazu. Ale my, pretože poznáme ruskú históriu a súčasný stav ruskej spoločnosti a ruskej armády, nemôžeme načúvať týmto klamstvám. Ako Rusi žijúci v Spojených štátoch, cítime, že je našou povinnosťou varovať americký ľud, že je klamaný a povedať im pravdu. A pravda je jednoducho taká:

Pokiaľ bude vojna s Ruskom, potom Spojené štáty budú s istotou zničené a väčšina z nás skončí mŕtva.

Poďme o krok späť a dajme to, čo sa dnes deje, do historického kontextu. Rusko príšerne utrpelo následkom útokov cudzích útočníkov, stratilo 22 miliónov ľudí v druhej svetovej vojne. Väčšina obetí boli civilisti, pretože krajina bola napadnutá a Rusi prisahali, že nikdy nedopustia, aby sa podobná katastrofa opakovala. Zakaždým, keď bolo Rusko napadnuté, vynorilo sa z konfliktu ako víťaz. V roku 1812 Napoleon napadol Rusko; v roku 1814 ruská kavaléria vstúpila do Paríža. 22. júna 1941 Hitlerova Luftwaffe bombardovala Kyjev; dňa 8. mája 1945, sovietski vojaci vstúpili do Berlína.

Od tých čias sa ale situácia zmenila. Ak by dnes Hitler napadol Rusko, bol by mŕtvy o 20 až 30 minút neskôr a jeho bunker by sa zredukoval na tlejúce trosky po zásahu nadzvukovej riadenej strely Kaliber vypustenej z malej lode ruského námorníctva niekde v Baltickom mori. Efektivita a schopnosti nových ruských ozbrojených síl boli najpresvedčivejšie predvedené v priebehu nedávneho zásahu proti ISIS, Al Nusrat a ďalších zo zahraničia financovaných teroristických skupín pôsobiacich v Sýrii. Kedysi dávno muselo Rusko reagovať na invázie vybojovaním pozemných bitiek na svojom vlastnom území a až potom začať protiútok proti agresorovi, ale to už dnes nie je nutné. Nové ruské zbrane umožňujú, aby odplata bola blesková, nezistiteľná, nezastaviteľná a úplne smrtiaca.

Ak by teda mala zajtra vypuknúť vojna medzi USA a Ruskom, je zaručene isté, že by USA boli zničené. Minimálne by prestali existovať elektrické siete, internet, ropovody. plynovody a medzištátny diaľničný systém, letecká doprava aj GPS navigácia. Finančné centrá by ležali v troskách. Vláda by prestala fungovať na všetkých úrovniach. Americké ozbrojené sily, rozmiestnené po celom svete, by už nemohli dopĺňať zásoby. A nakoniec by sa celé územie kontinentálnych Spojených štátov pokrylo vrstvou rádioaktívneho popola. Nehovoríme to preto, aby sme budili paniku, ale preto, že na základe známych skutočností sme sami znepokojení. V prípade napadnutia, Rusko neustúpi; na útok odpovie protiútokom a úplne zničí Spojené štáty.

Vedenie USA urobilo všetko čo mohlo, aby eskalovalo situáciu na pokraj katastrofy. Po prvé, jeho anti-ruská politika presvedčila ruské vedenie, že robiť ústupky a vyjednávať so Západom je márne. Ukázalo sa, že Západ bude vždy podporovať ktoréhokoľvek protiruského jednotlivca, skupinu, hnutie, alebo vládu, či už sú to odsúdení, na daniach podvádzajúci ruskí oligarchovia, ukrajinskí vojnoví zločinci, Saudskou Arábiou podporovaní wahhábistickí teroristi v Čečensku, alebo katedrálu znesväcujúci punkeri v Moskve. Teraz, keď sa NATO, v rozpore so svojimi predchádzajúcimi sľubmi, rozšírilo až ku ruskej hranici, sú americké ozbrojené sily rozmiestnené v pobaltských štátoch, na dostrel diel pri Petrohrade, ruského druhého najväčšieho mesta, Rusi nemajú kam ustúpiť. Nebudú útočiť; ani nebudú ustupovať alebo kapitulovať. Ruské vedenie má viac ako 80% podporu verejnosti; zvyšných 20% ako sa zdá, cíti, že Rusko je príliš zraniteľné, než aby mohlo oponovať Západu. Rusko sa ale bude brániť, bude odplácať a provokácie, alebo jednoduchá chyba, by mohli vyvolať sled udalostí, ktoré skončia smrťou miliónov Američanov a Spojenými štátmi v troskách.

Na rozdiel od mnohých Američanov, ktorí vidia vojnu ako vzrušujúce zahraničné dobrodružstvo, Rusi vojnu nenávidia a obávajú sa jej. Ale zároveň sú na ňu pripravení, pripravujú sa na vojnu už niekoľko rokov. Ich prípravy boli čo najefektívnejšie. Na rozdiel od USA, ktoré mrhajú nesčíselné miliardy na pochybné programy predražených zbraní, ako sú stíhačky F-35, Rusi sú veľmi skúpi pri míňaní rubľov určených na obranu, sú až 10 krát cenovo efektívnejší v porovnaní s prebujneným obranným priemyslom Spojených štátov. Aj keď je pravda, že ruská ekonomika trpí nízkymi cenami energií, nie je zďaleka v troskách a návrat k rastu sa očakáva už v budúcom roku. Senátor John McCain kedysi nazval Rusko „čerpacou stanicou maskujúcou sa ako krajina“. Klamal. Áno, Rusko je najväčším svetovým producentom ropy a druhým najväčším vývozcom ropy, ale dnes je už tiež najväčším svetovým vývozcom obilia a technológií pre jadrové elektrárne. Je to rovnako pokročilá a sofistikovaná spoločnosť, ako sú Spojené štáty. Ruské ozbrojené sily, a to ako konvenčné, tak aj jadrové, sú teraz pripravené na boj a sú viac než rovným súperom pre USA a NATO, najmä ak vojna vypukne niekde v blízkosti ruských hraníc.

Ale taký konflikt by bol samovražedný pre všetky strany. Pevne veríme, že konvenčná vojna v Európe sa s veľkou pravdepodobnosťou môže veľmi rýchlo zmeniť na vojnu jadrovú a že akýkoľvek jadrový úder USA / NATO na ruské sily alebo územie, by automaticky vyvolal odvetný ruský jadrový úder na kontinentálne Spojené štáty. V rozpore s nezodpovednými výrokmi niektorých amerických propagandistov, nie sú americké systémy protiraketovej obrany schopné zaštítiť americký ľud pred ruským jadrovým úderom. Rusko má prostriedky pre útok na ciele v USA raketami s dlhým doletom a to tak nukleárnymi, ako aj konvenčnými zbraňami.

Jediným dôvodom, prečo sa USA a Rusko, namiesto zmiernenie napätia a spolupráce na širokom spektre medzinárodných problémov, ocitli na kolíznom kurze, je tvrdohlavé odmietanie vedenie USA uznať Rusko ako rovnocenného partnera: Washington chce byť tvrdohlavo „svetovou jednotkou“ a „predurčeným národom“, aj keď sa jeho vplyv neustále zmenšuje v dôsledku reťazca zahraničnopolitických a vojenských katastrof, ako Irak, Afganistan, Líbya, Sýria, Jemen a Ukrajina. Pokračovanie americkej hegemónie je niečo, čo Rusko, ani Čína, ani väčšina ostatných krajín nie sú ochotní prijať. Táto postupná, ale zjavná stratu moci a vplyvu spôsobila, že sa vedenie USA stalo hysterickým; a od hysterického je len malý krok k samovražednému. Americkí politickí predstavitelia by mali byť umiestnení pod kontrolu psychiatrov.

Po prvé a predovšetkým vyzývame veliteľov amerických ozbrojených síl, aby nasledovali príklad admirála Williama Fallona, ktorý na otázku o vojne s Iránom, údajne odpovedal „nie keď som v službe ja“. Vieme, že nie ste samovrahovia a že si neželáte zomrieť kvôli imperiálnej arogancii odtrhnutej od reality. Ak je to možné, prosím, povedzte svojim podriadeným, kolegom a predovšetkým svojim civilným nadriadeným, že vojna s Ruskom nezačne v čase, keď ste v službe vy. Prinajmenšom si sľúbte, že jedného dňa, vo chvíli, keď je vydaný samovražedný rozkaz, ho odmietnete vykonať, pretože ho považujete za zločinný. Nezabudnite, že podľa verdiktu Norimberského tribunáluZačatie útočnej vojny … je nielen zločinom podľa medzinárodného práva; je to najväčší zločin líšiaci sa od iných vojnových zločinov v tom, že obsahuje v sebe nahromadené zlo vo svojej čistej podobe„. Od Norimbergu už nie je platnou obranou výrok: „plnil som len rozkazy„. Prosíme nestaňte sa vojnovými zločincami.

Obraciame sa tiež na americký ľud, aby mierovými, ale ráznymi krokmi oponoval každému politikovi, alebo strane, ktorá sa zúčastňuje na nezodpovednej a provokatívnej protiruskej kampani a podporuje politiku zbytočnej konfrontácie s jadrovou veľmocou, ktorá je schopná tak za hodinu zničiť celú Ameriku. Hovorte, prelomte bariéru hromadných oznamovacích prostriedkov propagandy a uvedomte vašich spoluobčanov o nesmiernych nebezpečenstvách konfrontácie medzi Ruskom a USA.

Neexistuje žiadny objektívny dôvod, prečo by USA a Rusko o sebe mali uvažovať ako o nepriateľoch. Súčasná konfrontácia je v plnom rozsahu výsledkom extrémistických názorov „neokonzervatívcov“, ktorí infiltrovali americkú federálnu vládu a ktorí sa domnievajú, že každá krajina, ktorá sa odmieta podriadiť ich diktátu má byť, ako nepriateľská, rozdrvená. Vďaka ich neúnavnému úsiliu už zomrelo viac ako milión nevinných ľudí v bývalej Juhoslávii, v Afganistane, v Iraku, v Líbyi, v Sýrii, Pakistane, na Ukrajine, v Jemene, Somálsku a v mnohých ďalších krajinách, to všetko z dôvodu ich šialeného naliehania, že USA musia byť vedúcou svetovou veľmocou, nie len obyčajnou, normálnou krajinou a že každý národný vodca sa pred nimi musí skloniť, alebo môže byť zvrhnutý. V Rusku neodolateľná moc neokonzervatívcov konečne narazila na skalu, objekt, ktorý sa nedá pohnúť. Musia byť zastavení, pred tým, než nás všetkých zničia.

Sme si absolútne a kategoricky istí, že Rusko nikdy nenapadne USA, alebo členský štát EÚ, že Rusko nemá žiadny záujem o znovuvytvorenie ZSSR a že neexistuje žiadna „ruská hrozba“ alebo „ruská agresia“. Ruský ekonomický úspech má veľa čo do činenia s odpojením kedysi na Rusku závislých republikách, čo umožnilo venovať sa politike výlučne v prospech Ruska. Ale rovnako tak sme si istí, že ak Rusko bude napadnuté, alebo dokonca mu len bude hroziť útok, neustúpi a ruské vedenie sa nenechá zastrašiť. S veľkým smútkom a ťažkým srdcom bude plniť svoju povinnosť a spustí nukleárnu paľbu, z ktorej sa Spojené štáty nikdy nezotavia. Aj keby bolo celé ruské vedenie zabité pri prvom údere, takzvaná „Ruka mŕtveho muža“ (systém „Perimetr“) automaticky dodatočne odpáli dostatok striel, aby vymazala USA z politickej mapy. Cítime, že je našou povinnosťou urobiť všetko, čo môžeme, aby sme zabránili takejto katastrofe.

Eugenia V Gurevič, PhD
http://thesaker.ru/

Dmitrij Orlov
http://cluborlov.blogspot.com/

The Saker (A. Raevsky)
http://thesaker.is/

Zdroj:

 

44 komentárov

 • clintonová nie je neomarxistka, ale stará piča ohrdnutá manželom+preto sa cpe do politiky
  je to hrozba svetu, nie je nič zákernejšie ako stará ohrdnutá ježibaba.

 • Len 2 slová
  DONALD TRUMP
  a moze nastat koniec, ved sa ani neskryva odporom voci rusku a americke vojska v EU, dvakrat nepoviem ze je to nahoda

  • Tak to jsi zcela mimo mísu … !!! Trump nemá zájem vyvolat válku s Ruskem , na rozdíl od jeho konkurentky „Killary“ Clinton !!! Tato vražedná baba se jen třese na válku s Ruskem !!!

  • Ľubomír Hančár

   Presne tak Clintonová je fakticky neomarxista hrubého rangu a ako večšina z nich má neskrývaný odpor k Rusku resp. silného naboženského a vlasteneckého povedomia národa. Preto nenavisť voči Rusku bude nadalej rásť ale ako doteraz primárne nie z dôvodú jeho udajných expanzivních tendecíí, ale preto, že sa nemienia vzdať svojej kultúry v prospech „pokroku“ aký máme my Ten „pokrok“ u nás znamená že máme také práva o ktorých však nemáme pravo rozhodovať či vyjadrovať námietky 🙂

   Tento pokrok u nás znamená, že akákoľvek negativna zmienka o momoerupských migrantoch, prislušníkov konkretnej etnickej skupiny a národa vyvolová prudkú represívnu protireakciu. Avšak na druhej strane Rusko v medilanom priestore môžeš špiniť koľko chceš a tlieskajú. Deje sa toto v Rusku?

 • Pingback: Apel k zamezení vzniku třetí světové války | cozivotdal

 • Ak si myslia, že zničia Rusko sú mimo.
  Rusko ako jedine na svete disponuje systémom Mrtva Ruka a dokáže automaticky vyhodnocovať a odpaľovať jadrové zbrane aj po zničení prezidenta, vlády a armádneho velenia.

 • Ani Napoleon, ani prvá a hlavne HITLER musel pochopiť, že táto cesta vedie do pekla. Iba idiot si môže myslieť, že porazí RUSKO. Ak USA a ich Európski RIťolízači a Doritipchajkovia nepochopili, čo budú robiť, keď USA zmiznú z mapy sveta za DVE hodiny?

 • dedek ty sionista tento tvoj NWO plan je smiesny..

 • Podobne uvažujú aj iní a zrejme to nie je náhoda:
  Pozícia USA je zrozumiteľná a jasná. V druhej polovici 90. rokov Washington definitívne premárnil svoju šancu v tichosti zreformovať ekonomiku studenej vojny a vyhnúť sa tak nevyhnutnej kríze systému, ktorého rozvoj je limitovaný konečnosťou planéty Zem a všetkých jej zdrojov, vrátane ľudských.
  To však bolo v rozpore s potrebou donekonečna zvyšovať emisiu dolárov a ich množstvo v obehu.
  Len čo Rusko dalo najavo svoje právo rozhodovať sa samostatne, stretu s USA sa už nedalo vyhnúť. Vtedy už mohli agóniu systému USA, ktorý je založený na okrádaní zvyšku sveta, predĺžiť len krajiny tretieho sveta, potom potencionálni konkurenti, potom spojenci a vo finále aj najbližší priatelia. Okrádanie sveta však môže pokračovať len dovtedy, kým sú USA svetovým hegemónom. O tejto hegemónii dnes nikto nepochybuje.
  Práve preto od momentu, kedy Rusko deklarovalo svoje právo samostatne sa politicky rozhodovať, aj keď len v regionálnej, nie globálnej dimenzii, nemohlo neprísť k stretu s USA. Tento stret sa už pokojným kompromisom uzavrieť nedá.
  Pre USA sa kompromis s Ruskom rovná dobrovoľne rezignovať na hegemóniu. A s ním nevyhnutne aj rýchla systémová katastrofa, nielen po ekonomickej a politickej stránke, ale aj s paralýzou štátnych inštitúcií a s nespôsobilosťou štátu plniť svoje funkcie.
  Ak vyhrajú USA, čaká systémová katastrofa Rusko. Po vzbure Ruska vládnuca trieda USA potrestá všetkých, kto sa na vzbure zúčastňujú likvidáciou, väzením a konfiškáciou, eróziou štátu, anexiou významných teritórií a anihiláciou vojenskej sily Ruska.
  http://www.mordechajkapusta.com/2015/08/o-ukrajinu-europu-ide-az-na-poslednom.html

 • V hlavach ludi prepina stale viac a viac. Cim viac su vymeteni a s coraz mensim IQ. A takyto ludia sedia na vysokych postoch. Nikto len tak nie je agresorom a za bormalnych okolnosti neexistuje dovod aby vznikla vojna. Jedine preco by mala vzniknut je, nenazranost, chamtivost, akoze neporazitelnost a neschopnost najst obchodne cesty. Blbeckovia sediaci tam hore si myslia, xe za vojnu sa schovaju ich nekale umysli a ze vojmou sa veci riesia tak, ze vykradnu dotycnu krajinu ktoru napadnu. Je mi tych blbeckov luto, ze su tak neschopni, ze nevedia nic lepsie vymysliet nez neyselnu vojnu, ktora vlastne aj tak nic nikdy nevyriesi.
  Na toto je pekna veta: povedzte blbcovi ze je blby a on je tak blby ze to nepochopi.

 • Blbost. Válka začíná jen v případě, když má útočník spočítáno, že jeho zisky významně převýší nad jeho ztrátami a po pravdě, chtěl bych někoho vidět, kdo si tohle dneska upřímně myslí.
  Je to jen umělé vytváření paniky, ale přiznávám, že od Rusů, byť v USA, bych to nečekal. Spíše od místních volených pitomců.

 • 1) v pripade vojny ruska a usa budu rusi v amerike intervovani do koncentrákov a budu po par mesiacoch umierat na podvyzivu, tak ako vsetci internovani v celej historii a vo vsetkych krajinach.

  2) povazovat za agresora Usa, alebo Rusko je scesne. obe su to len babky v rukach „vyssej“ moci ktora tak polarizuje svet rovnako ako polarizuje volicov pri kazdych volbach.

  3) tak ako Stalin odmietal ucinne bombardery, ktore by boli schopne znicit nemecko v priebehu par tyzdnov, lebo ho chcel obsadit a nechcel si nicit priemysel. tak ani Teraz nieje v zaujme hocikoho pouzit atomove zbrane a zlikvidovat surovinove zakladne, priemysel ani odbytiste pre svoje produkty.

  celkovo toto posolstvo len vytvara „lepsie vizualne efekty“ pre divadlo, ktore nam tu niekto predvadza.

 • Takže v skratke, nechajte Rusov robiť si čo chcú, inak Vás zničia. A nechať Rusov robiť si čo chcú znamená nechať ich rozbiť Europu, a návrat pred 89. ďakujem pekne nechcem.
  Treba sa poučiť z histórie. Keď Hitler zabral Sudety a rozdelil Československo, tiež tvrdil že nemá žiadne ďalšie územné nároky. A civilizované krajiny mu uverili. Putin zabral Krym, rozdelil Ukrajinu s tvrdeným že nemá žiadne ďalšie územné nároky. Je na západe sa poučil a neskočil na lep ďalšiemu šialenému diktátorovi.

  • Začína to byť príznačné. Ak sa vyskytne fanaticky pro/antiruský, alebo anti/progenderový, či ultrakonzervatívny vs. ľavicovo liberálny príspevok, akosi často je autorom anonym. Divné, hanbiť sa za svoje názory, schovávať sa a „strieľať“ zo zálohy.

   • Ľubomír Hančár

    konflikt ideí je OK nie je OK snažiť sa poraziť oponentov bez ohľadu na koho strane je pravda

    • Vtip je vtom že každý má tu svoju pravdu. A jedině likvidaciou nositele opozičnej pravdy mozes přesadit svoju pravdu do globálního meritka

     • Potom asi nemáš dobré argumenty, ak musíš svojich oponentov likvidovať, miesto toho aby si ich o svojej pravde presvedčil argumentom… v takomto prípade by si sa mal nad svojimi „pravdami“ zamyslieť… 😀
      V tom mi prídu komickí aj dnešní hlásatelia tých jediných „právd“, ktorí potláčajú akúkoľvek opozíciu mediálnym lynčovaním, šikanou a sociálno-ekonomickými popravami…

     • OK, tak mi povedz jeden jediny argument ktory Papez prijme a na zaklade neho bud rezignuje alebo zrusi vsetky ludmi pridane ucenia cirkvi.
      Ak si taky dobry argumentalista, prosim staci mi jeden argument.

      Mne je jasne ze taky argument neexistuje, a to preto lebo opponent ziaden argument neprijme, a preto je jedinou moznostou likvidacie, pre nas neprijatelnych pravd, likvidacia ich nositelov.

      Toto je moj argument k tvojmu ze nemam argumenty, ja ich mam, takze mas priestor mi dokazat teraz svoje.

     • Ľubomír Hančár

      Tartus evidetne ti uniká krestanská eschatológia znamenia posledných čias a dobe súženia pred druhým príchodm Krista „Nech vás nikto nezvedie nijakým spôsobom. Veď najprv musí nastať odpadnutie od Boha a zjaví sa človek neprávosti, syn zatratenia,“ Neznesú pravé učenie ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chutí, ktorý im budú štekliť uši. .. Povstane aj mnoho falošných prorokov a zvedú mnohých…atď

      P.S. vieš prečo tak pokrokový neomarxisti utočili a utočia na krestanskú vieru? Pretože tá nehlása pomyslený raj na zemi v ktorý oní veria a zastava sa absolutnej pravdy resp nadprirodzenej autority ak ju odstrania ptom bude naozaj všetko dovolené …

     • Nemam nic proti Jezisovi Nazaretskemu, ani proti jeho uceniu, Dokonca aj ucenia prvych krestanov su mi sympaticke, vid Didache. Co ale neuznavam, to je RKC a to hlavne pre to ako vznikla. Ono ju totiz nezalozil Jezis, jak vasa sekta furt omiela a dufa ze ked to povie po sto milionty raz tak sa to stane pravdou. Nie zalozil ju Konstantin, Ten modlosluzobnik co sa klanal hromade Bohov, a ani v case ked tu vasu presvetu sektu zakladal tak v toho vasho Jedineho boha neveril. Potreboval niecim ovladat lud, potreboval moc a tak zalozil tu vasu sektu. A ani to by samo o sebe nebolo zle, ale to ze odvtedy vsetci co odmietli krestanstvo platili svojim zivotom, a to az do osvietenstva to rozodne nebudem schvalovat. vasa sekta ma na svedomi viac vrazd ako akakolvek ina institucia v dochovanej historie.
      P.s. ano viem preco utocili, chceli moc, chceli ovladat ludi a tak potrebovali zlikvidovat opozicnu ideologiu ktora im branila vtom.
      osobne mi je jedno ktory zvas vyhraju, a ktory z vas vyhraju, lebo ani jeden z vas nespravi tento svet lepsim. lepsim bude len vtedy ked posledny neomarxista v smrtelnych krcoch zabije posledneho krestana.
      To je metafora, lebo okrem vas dvoch tu je hromada inych ideologii, ktore brania tomu aby bol na zemy raj. a Ten raj by tu mohol byt, nebyt vas vsetkych.

      Tak ako poziarnik potrebuje hasit, doctor liecit, tak ideologicke institucie potrebuju nevzdelanych ludi aby mohli existovat.

     • Ľubomír Hančár

      ideologicke institucie potrebuju ani nie nevdzelaných ľudí ale relativizovaných a neukotvených v imperatívoch resp.presvedčených o spravnosti relativizacie ktorá prinesie lepšie začiatky vid spomenuté vyčinanie Jakobínov počas Francúzkej revolucie z ktorého nakoniec po nesmierných stratách na životoch a úpadku vytriezveli

     • Prepac ak sa mylim, ale mne prides jako ukotveny v imperativoch a neoblomny vo svojom presvedceni, teda tvoja vlastna existencia popiera tvoj vyrok.
      Ledaze by si nepatril k ziadnej ideologickej institucii. co ak niesi, tak je moja chyba ze som si to o tebe myslel. v tom pripade mi prepac, ze som ta hadzal do jedneho vreca s tymi nevzdelanymi ale presvedcenymi.

     • jo a nezabudaj ze falosny prorici prisli hned po jezisovi, prvym bol Pavol. Nikdy Jezisa nestretol a kazat v jeho mene zacal roky predtym nez sastretol s jeho ucednikmi. teda ucil bludy.
      dalsi dokaz falosnosti je biblia sama, lebo tam nieje jezisove ucenie ale jeho zivotopis. teda veci ktore videli ludia okolo, ale neni tam nic o com sa rozpraval jezis s ucednikmi. Nehovoriac o tom ako nepresne a amatersky je to ucelene. takze vierohodne mozu byt akurat tie listy, a aj nad tymi sa historici pru o jejich autentickosti.

     • Ľubomír Hančár

      Ak bol bludár Pavol tak potom aj veštci nasledovnici apoštolov a prvý Cirkevný otcovia a ich žiaci.

      Ján mu povedal: „Učiteľ, videli sme kohosi, ako v tvojom mene vyháňa zlých duchov. Bránili sme mu to, veď nechodí s nami.“ Ježiš vravel: „Nebráňte mu! Lebo nik, kto robí divy v mojom mene, nemôže tak ľahko zle hovoriť o mne. Veď kto nie je proti nám, je za nás.

      V evanieliách je zapisane všetko podstatné o Ježišovom poslaní

     • Vsetci nie, ziaci skutečných Ježíšových ucednikov mali este přístup k v jezisovemu uceniu, to vsetko ale zmizlo v cistkach ktore spravila novovytvorena RKC. Ked sa vám nepacilo Hitlerovo pálení knih, tak přesně to a viac robila RKC.

    • Ľubomír Hančár

     Ježiš často upozrnoval na faloš farizejov a, že príde mnoho faološných učiteľov ktorý zvedú mnohých a svet bude nenavidieť tých pravoverných to isté aj Apoštol Pavol napr v liste Timotejovi… A ten istý Pavol tvrdí „Veď náš boj nie je proti krvi a telu, ale proti kniežatstvám, mocnostiam, vládcom tohto temného sveta a nadzemským duchom zla.“

     Naviac nebezpečnou ideologiou je tá ktorá spochybnuje spravnosť akejkoľvek ideologie čo je ideologiou samo o sebe

  • bud klames vedome alebo nepoznas historiu. Hitler mal este jeden poziadavok a to exteritorialnu dialnicu co by spojovala nemecko a prusko a slobodne mesto Gdansk aby prislo pod spravu nemecka. A toto bol bol jeden z dovodov preco napadol Hitler Polsko.
   Takze si to dostuduj alebo prestan klamat.

  • Ľubomír Hančár

   gypax skus sa na sučasný stav a sled udalostí pozrieť aj optikov pozorného ruského občana či politického činiteĺa resp žurnalistu, čo vidia.? Autor članku to popisla monhokrát vcelku výstižne stačí si prečitať strašie články

  • Snáď si proEÚ blbečkovia, stojaci na majdane nemysleli, že upaľovanie ruskojazyčného obyvateľstva v Odese, protiruské zákony a zvrhnutie legitímneho prezidenta zostanú bez odozvy. Nezostali.

  • gypax
   toľko klamstiev v tak krátkom príspevku som ešte nevidel !
   sú len tri možnosti
   – buď si užitočný idiot
   – platený brigádnik
   – alebo čo je najtragickejšie tak si platený užitočný idiot

  • gypax…..kde ťa školili?…v Langley?

 • … paradoxne US Army a NATO mozu vyhrat nejake bitky, ale nikdy nie ziadnu vojnu… Su to len zoldnieri bez motivacie… Aj my sme NATO a napriek tomu… kolki z nas by boli ochotni bojovat za pochybne zapadne idealy proti domnelemu vychodnemu „agresorovi“ ? Kolki by pri prvej moznej prilezitosti „presli“ na druhu stranu ? Je to mimoriadne naivna predstava v hlavach zapadnych politickych nul, ktore si myslia, ze by mohli viest „uspesnu“ vojnu proti Rusku… ale to nic nemeni na tom, ze moze nastat situacia, ked to skusia… Ako sa vsak pise v clanku… uz to nebude bez nasledkov pre samotneho agresora…

  • Velice úsměvné, s přihlédnutím k tomu, že ruská okupace východu Ukrajiny byla provedena v drtivé většiny ruskými žoldnéři, bojujícími jen a pouze pro prachy. A pouze pro prachy přecházejí lidé na strany ruských agresivních pologramotných hord, které v zoufalé ekonomické agonii přemýšlí, koho zase vykrást. Proti Rusku nikdo válku vést nechce. Jde pouze o to, ubránit se ruské agresi resp. dát Rusku dostatečně najevo, ať si agresi včas rozmyslí, když na ni nemá vojensky, ekonomicky ani lidsky.

   • Petr Janák,aj hlúpa sliepka má viac rozumu, ako vy.

   • Tys tam byl, ty škaredý žoldnéři! Přiznej se! Jinak, odkud bys měl tak přesné a zdrcující informace…

   • Rusi sú agresivne pogramotné hordy, ktoré len rozmýšľajú, koho by opäť vykradli. NATO nikoho napadnúť nikdy nechcelo, o Juhoslávii nikdy nepočuli, američana takisto do Iraku nevpadli, v Avghanistane nikdy neboli, s Vietnamom vždy len po dobrom, atómovú bombu v Japonskú nezhodili, a ty Janák v tom máš jasno, lebo si inteligent.

   • Predkladas tu spekulacie vytiahnute z nosa ako „fakty“. Ruski zoldnieri, okupacia Ukrajiny. Pologramotne hordy? Pocul si o tom, ze 54% Rusov medzi 25-64r ma vysoku skolu, zatialco iba 22% Cechov? Usmevny si ty sam

   • …ano, asi preto ma Rusko cca 2-3 vojenske zakladne mimo svojho uzemia a USA /NATO/ asi 1000, asi preto vynakladaju Americania z rozpoctu na armadu asi 10x viac ako Rusko a asi preto zanikla VS a NATO sa uspesne dalej rozsiruje k ruskym hraniciam… ale inak fajn p.Janak… ak to, co ste napisali myslite naozaj vazne… tak transatlanticka propaganda ma predsa len nejaky zmysel…:)

   • Petr Janak je poriadne vygumovany

   • Josef Moravský

    Petr Janák bude určitě tupé havloidní hovádko z Prahéé ,tam je koncentrace debilů z celé ČR největší. Doufám až vypukne konflikt tak tento eurohujer a rusobijec posype na východní front zdechnout jako první aspoň bude o jednoho debila míň.A klidně ho tam odprásknu sám protože já budu stát na té východní straně!

 • a smutne zaroven

 • Pravdive

Pridaj komentár